Zgłoś nadużycie: Spowiedź na świeta

Re: Spowiedź na świeta

Napisał(a): ~Teolog45 -

Batszeba2010
~Teolog45 Tak, masz rację. Jeśli idzie o przemiany wody w wino to masz pełną rację. Jeśli idzie o zbawienie oraz o Ojca - to jeden jest tylko pośrednik : Jezus Chrystus i nie ma żadnego innego. O tym uczy nasza katolicka teologia. Zamiast się wykłucać naprawdę lepiej się douczyć.
Teologia katolicka o ile mi wiadomo uczy ,że jest wielu pośredników między Bogiem Ojcem a ludźmi …. świadczy to tym wiele modlitw zanoszonych do świętych o pośrednictwo a już najwięcej do Marii matki Jezusa .. czy się mylę ?
Niestety mylisz się Batszebo. O ile Maria może być uznana za pośredniczkę do Jezusa (można się też do Niego zwracać bezpośrednio) o tyle jeśli chodzi o Boga Ojca i Zbawienie, pośrednik jest jeden : Jezus Chrystus. Zarówno Biblia jak i Katolicka teologia bardzo wyraźnie o tym uczą. Pobożność ludowa w oderwaniu od nauki Kościoła wykształciła jednak szereg niepoprawnych teologicznie przymiotów Marii. Są one jednak sprzeczne z Biblią jak i teologią. Pisać można dużo lecz prosty lud wie lepiej ;) i tak właśnie widać babcie odmawiające różaniec w czasie Eucharystii. Na szczęście zwyczaj ten zanika.
Gość

Wypowiadasz się jako: Gość

Stwórz swój profil na Forum - zbieraj punkty za aktywność i korzystaj z dodatkowych opcji

przepisz kod z obrazka
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.