Komentarze (215)

Dodaj komentarz

Napisał(a): Eu złodzieje -

Tak właśnie traktuje się Polskę .........Nam nie wolno na niczym zarobić .....gdziekolwiek się wychylimy to nas zaraz blokują .....Czy to są równe prawa unii.??? Widać teraz komu ma służyć unia......chamy.....
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): Jasio Butelka -

No to teraz dla szpecjalistow z PL bedzie pozamiatane.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): PObieda -

To było do przewidzenia i pisałem już o tym na tym forum w roku 2015., a na różnych łonetach z dziesięć lat temu. Problem w tym, że przeciętny pisowski ciemny Pan lepszego sortu myśli, że jest to działanie wrogie w Polsce, a Unia jest wrogiem polsko - węgierskiego Międzymorza, bo nie ma pojęcia jak zły dla budżetu Polski jest mechanizm delegowania pracowników do innych krajów Unii i dlatego opluwa na tym forum Unię Europejską. I jest ten mechanizm szkodliwy nie tylko dla budżetu, ale też i pracowników delegowanych. Gdyby zapytał taki pisowski entuzjasta dobrej księgowej, to wytłumaczyłaby mu na czym polega ten system wymyślony przez postkomunistów w połowie lat dziewięćdziesiątych do delegowania pracowników za granicę. Na tym cwaniactwie korzystają tylko i wyłącznie "bizmesmeni" cwaniacy, znajomi króliczka delegowani z instytucji państwowych oraz duże spółki z kapitałem zagranicznym - w tym często rosyjskim, które w ten sposób drenują budżet Polski. Ale cóż lud prywiślański ciemny i zawistny i wytłumaczyć mu cokolwiek sensownego jest naprawdę bardzo trudno. Nawet nie rozumieją nauk swojego świętego papieża, co tam nauk papieża - z dekalogiem przeciętny Pan lepszego sortu ma poważny problem.
Odpowiedzi (9)

Napisał(a): T -

Wszystko na temat wolnego rynku i wolnego przepływu kapitału, ludzi i usług w UE. Jest to najczystszej postaci protekcjonizm gospodarczy, w którym jedne państwa chcą chronić swoje rynki przed tańszym eksportem pracy z innych państw. I tak krok po kroku UE będzie pozbywać się kolejnych rozwiązań, które ją stworzyły, stając się czystą fasadą i oszustwem. Tak jak cesarstwo rzymskie, które przecież formalnie było republiką, albo Związek Radziecki, który formalnie był demokracją, czy też Chiny formalnie ludowe, a w praktyce feudalno-kapitalistyczne.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): mixer -

To zła informacja ... głównie dla cwaniaków którzy delegują tanią siłę roboczą bo to oni
zarabiają z tego tytułu KOKOSY !! Dla przykładu ... polscy kierowcy TIR-ów jadący na zachód śpią często 2 tygodnie w kabinie na parkingach (zazwyczaj bezpłatnych), jedzą konserwy które zabrali z kraju bo zwyczajnie ich nie stać na motel i przyzwoity posiłek !!
Myślę że jest to problem różnych Frasyniuków i tym podobnych cwaniaków a nie polskich 'delegowanych' pracowników i rząd polski nie powinien palcem kiwnąć w sprawie .
Odpowiedzi (9)

Napisał(a): Gość -

No i bardzo dobrze, niech choć trochę będzie sprawiedliwości dla pracowników delegowanych. Nikt pracy nie straci, zależy w jakiej branży, ale np. Firmy opiekuńcze osób starszych, mają tak syte koryto na pracownikach, co rzadko kto ma o tym podjęcie.Może jeszcze jedno zagadnienie do Brukseli, dlaczego w pracy opiekuńczej, nie przysługuje jak każdemu pracownikowi na świecie płatny urlop? Nie dość że jest się wykorzystywanym w faktycznej liczbie godzin pracy i płacy to urlopu nikt nie płaci.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): Tomasz -

Wołów wreszcie będę miał niemiecką emeryturę. ..
A że PiS nie dostanie już już moich składek na ZUS. ...
Na 500+ znaleźli kasę, a do emerytur będą dawać worek puszek z Alu...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): xxx -

Prosty sposób na obejście tego przepisu
Zatrudniamy kogoś na etacie dozorcy dajemy mu zakres obowiązków i jest w nim magiczny punkt " I inne polecenia dyrektora lub kierownika". I pozamiatane płacimy jako dozorcy a zasuwa jako mechanik. Można można ???
Odpowiedzi (4)
Odpowiedzi (1)

Napisał(a): Mati -

O co ten płacz?
Przecież ciągle słyszę narzekania pracodawców, że to u nas są wysokie koszty pracy. To powinniście się cieszyć, w końcu będą mniejsze.
A może jednak to tylko gadanie i szukanie wymówek przed podwyżkami?
Odpowiedzi (2)
Dodaj komentarz