6
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń65
  • Odpowiedzi5
  • Ocen na +0
6 ppt ?

Zmierzch ateizmu zbliża się tuż, tuż ... (6)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zmierzch ateizmu zbliża się tuż, tuż ...

Napisał(a): stevn -

(10) I rzecze do mnie: Nie pieczętuj słów proroctwa tej księgi! Albowiem czas bliski jest. (11) Kto czyni nieprawość, niech nadal czyni nieprawość, a kto brudny, niech nadal się brudzi, lecz kto sprawiedliwy, niech nadal czyni sprawiedliwość, a kto święty, niech nadal się uświęca. (12) Oto przyjdę wkrótce, a zapłata moja jest ze mną, by oddać każdemu według jego uczynku.

(13) Ja jestem alfa i omega, pierwszy i ostatni, początek i koniec.

(14) Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta.

(15) Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.

(16) Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.

(17) A Duch i oblubienica mówią: Przyjdź! A ten, kto słyszy, niech powie: Przyjdź! A ten, kto pragnie, niech przychodzi, a kto chce, niech darmo weźmie wodę żywota.

Obj. 22:10-17.
INTERIA.PL

Re: Zmierzch ateizmu zbliża się tuż, tuż ...

Napisał(a): ~marta -

Wręcz przeciwnie.Ateizm rozkwita .Coraz więcej osób żyje w związkach bez ślubu kościelnego.Co czwarty pogrzeb to ceremonia świecka .Do kościołów też chodzi coraz mniej ludzi . Ja sama jestem ateistką od pięćdziesięciu lat i nic tego nie zmieni .

Napisał(a): stevn -

~marta Wręcz przeciwnie.Ateizm rozkwita .Coraz więcej osób żyje w związkach bez ślubu kościelnego.Co czwarty pogrzeb to ceremonia świecka .Do kościołów też chodzi coraz mniej ludzi . Ja sama jestem ateistką od pięćdziesięciu lat i nic tego nie zmieni .
Marta, mnie nie chodziło oto co się dzieje obecnie na świecie i jakie trendy obowiązują w towarzystwie, ale to, co się wkrótce wydarzy........!

(9) I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu.

(10) I gdy tak patrzyli uważnie, jak On się oddalał ku niebu, oto dwaj mężowie w białych szatach stanęli przy nich

(11) i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.

(7) Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.

(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

- Dzieje Apostolskie 1:9-11.
- Apokalipsa św. Jana 1:7-8.

Napisał(a): Saira -

stevn to, co się wkrótce wydarzy........!

(9) I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu.

(10) I gdy tak patrzyli uważnie, jak On się oddalał ku niebu, oto dwaj mężowie w białych szatach stanęli przy nich

(11) i rzekli: Mężowie galilejscy, czemu stoicie, patrząc w niebo? Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba.

(7) Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen.

(8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

- Dzieje Apostolskie 1:9-11.
- Apokalipsa św. Jana 1:7-8.
I Ty w to wierzysz ? (facepalm)

Napisał(a): aloha -

~marta Wręcz przeciwnie.Ateizm rozkwita .Coraz więcej osób żyje w związkach bez ślubu kościelnego.Co czwarty pogrzeb to ceremonia świecka .Do kościołów też chodzi coraz mniej ludzi . Ja sama jestem ateistką od pięćdziesięciu lat i nic tego nie zmieni .
Myślę że masz racje, bo osiągnięcia człowieka w wielu różnych dziedzinach jest oszałamiający. Postęp szczególnie w dziedzinie medycyny sprawia że nawet aktualnym wierzącym w Boga trudno jest zachować właściwą postawę jakiej oczekuje Stwórca. Jezus Chrystus zapowiedział to już wtedy gdy wiedza ludzka była nieporównywalnie mniejsza niż aktualnie. Zapowiedział też że będą zwiedzenia, wierzenia bardzo zbliżone do biblijnego. To wszystko ma miejsce dzisiaj.
LECZ.
Nastąpi wylanie Bożego gniewu, chociaż wielu uważa że jeśli nawet jest jakiś inteligentny Byt, to przestał interesować się człowiekiem. Podczas Wielkiego Gniewu Bożego, będzie taka reakcja jak w tym fragmencie :
„ ...pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu „
[Ap 11;13].
Będzie też i taka reakcja :
„  Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,  i nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.  „
[Ap 9;20-21].

Tak więc słusznie wnioskujesz...Każdy z nas niemal codziennie dokonuje różnych wyborów... Tylko od nas zależy czy COŚ nas zmieni, czy nie.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zmierzch ateizmu zbliża się tuż, tuż ...