191
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11 tys.
  • Odpowiedzi70
  • Ocen na +30
191 ppt ?

Zwierzęta ze schroniska (71)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Zwierzęta ze schroniska

Napisał(a): ~Ola -

Jakiś czas temu wzięliśmy ze schroniska pieska. Nie był już szczeniakiem, miiał 3 lata w momencie gdy go zabieraliśmy. Teraz jest u nas już rok ale dalej się nie odnalazł. Nie ma takiego poczucia przywiązania, chodzi własnymi ścieżkami, rzadko spędza z nami czas chociaż bardzo o niego dbamy, zwłaszcza dzieciaki. Nie wiemy co mamy dalej robić, wiadomo że lepiej mu u nas niż w schronisku ale tutaj też nie czuje sie za dobrze. Czy mieliście taką sytuacje? Co zrobić, żeby stworzyć większą więź z adoptowanym psem?
INTERIA.PL

Re: Zwierzęta ze schroniska

Napisał(a): Air842 -

Zwierzeta ze schroniska sa "skaleczone" przez czlowieka .Czy znacie jego histoire -zyciorys ? Czy wiecie jak i dlaczego trafil do schroniska ? Jest mozliwe ,ze pies ma swoj charakter , jezeli nie wykazuje agresji w stosunku do Was to mozliwe ,ze kocha Was po swojemu ,.

Rok to bardzo dlugi czas ... jest niewielka nadzieja ,ze pies stanie sie przytulanka .. moja rada ..porozmawiajcie z osoba ze schroniska ,,moze opowie cos o psie co pomoze Wam bardziej zrozumiec . psa..

Napisał(a): Justyna260 -

Psy ze schroniskach, to jak ludzie po przejściach. Wymagają czasu i miłość. Pewną wskazówką do zrozumienia psiej psychiki może być "Biały Kieł" J. Londona.
Nie wiem, czy to Cię pocieszy, ale 2,5 roku temu dostałam w prezencie uratowaną od śmierci głodowej 4-miesięczną dziką kotkę. Pomimo okazywanej jej miłości, nadal jest bardzo nieufna i ostrozna. Dopiero od kilku tygodni zaczęła przychodzić do mnie na kolana. Zdarza się, ze ucieka przede mną, kiedy koło niej przechodzę. Z kolei mój poprzedni kot,bardziej przypominał psa. Przychodził do nogi, wracał na gwizdnięcie do domu, szedł za mną podczas spaceru po lesie. Reasumując: zwierzęta, podobnie jak ludzie, mają różne natury. Najwyrazniej trafiłaś na socjopatę, w dodatku po przejściach. Taki psiak może bac się dzieci, bo kojarzą mu się z hałasem, a hałas to zagrozenie. Nie jestem psim psychologiem. Jeśli zależy Ci na tym właśnie piesku, skontaktuj się z behaviorystą. Pamiętaj jednak, ze pies, to nie zabawka, którą można wyrzucić, kiedy się znudzi.

~Maria Kolega miał psa ze schroniska i wreszcie musiał go uśpić. Niestety nie dało się już go wychować. Był chyba po b.ciężkich przejściach.
Podlosc ludzka nie zna granic ... A moj kolega wzial ze schroniska psa uczonego agresji ,ktory reke podajaca miche ugryzl ...i go wychowal pomoglo mu schronisko ludzie doswiadczeni i kochajacy zwierzeta ...
Psiak zrobil sie nieco uciazliwy ,,bo ciagle sie kaze glaskac .. jakby bal sie ,ze za chwile jego zycie ulegnie w gruzach tylko tyle zostalo z traumy ,,ktora przezyl.

Napisał(a): ~KSDS -

On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie.Pies dobry na wszystko Psie ucho Cię wysłucha psi jęzor otrze łzy psi ogon Ci zatańczy nawet gdy będziesz zły. Będzie na Ciebie czekał gdy wyjedziesz służbowo na złodzieja zaszczeka zna każde Twoje słowo. Zrobi dla Ciebie wszystko a może jeszcze więcej i nigdy Cię nie zdradzi nie chce Twoich pieniędzy. A w samotne wieczory ogrzeje ciepłym sercem przytuli gdy będziesz chory czy trzeba czegoś więcej?

Napisał(a): ~Hania -

Okazujcie pieskowi nadal miłość i cierpliwość. Przed laty też mieliśmy sunię ze schroniska, miała 7 lat.Przez ponad rok była tak jakby otumaniona, potem powoli dochodziła do siebie. Była bardzo oddanym i nawet za bardzo poddanym pieskiem. Wspominamy ją z rozrzewnieniem. Po sześciu latach zmarła na nowotwór. Życzymy powodzenia.

~KSDS On jest Twoim przyjacielem, Twoim partnerem, Twoim obrońcą, Twoim psem. Ty jesteś Jego życiem, Jego miłością, Jego panem. On będzie Twój, wierny i posłuszny do ostatniego bicia Jego serca. Ty jesteś Mu winien zasłużyć na takie oddanie.Pies dobry na wszystko Psie ucho Cię wysłucha psi jęzor otrze łzy psi ogon Ci zatańczy nawet gdy będziesz zły. Będzie na Ciebie czekał gdy wyjedziesz służbowo na złodzieja zaszczeka zna każde Twoje słowo. Zrobi dla Ciebie wszystko a może jeszcze więcej i nigdy Cię nie zdradzi nie chce Twoich pieniędzy. A w samotne wieczory ogrzeje ciepłym sercem przytuli gdy będziesz chory czy trzeba czegoś więcej?
😊😊💖💖💖💖

mika1684 Pies czy Sunia? I czy wykastrowany? Psy jak ludzie mają swoje charaktery, polecam polubić
Najwiekszym problemem sa niekontrolowane narodziny ... Ostatnio Palikot prosil o zabranie kotow ze swojej dzialki 11 sztuk ,urodzila dzika kotka ,,,, bardzo duzo Zycze ,zeby zwierzaki trafily w dobre rece ,,,,,, ale nnie zawsze tak jest Zwierzeta nalezy kastrowac i miec pelna kontrole nad narodzinammi

Schroniska sa przepelnione ,a wcale tak nie musi byc wystraczy ,zeby panstwo troche pomoglo

Napisał(a): ~Czesiek -

Pies przybłęda, kot przybłęda. Nigdy nie zrobiły sobie krzywdy . Pies gdy przyniosłem małego kotka mało nie oszalał z radości. Mycie szukanie pcheł to były pierwsze odruchy. Śpią razem razem wychodzą do ogrodu. Ulubione miejsce pod jabłonką. . Śpią we wspólnym koszyku miski no prawie wspólne. Wieczorem obowiązkowa dawka mucykania , drapania za uszami pieszczenia.

~Czesiek Pies przybłęda, kot przybłęda. Nigdy nie zrobiły sobie krzywdy . Pies gdy przyniosłem małego kotka mało nie oszalał z radości. Mycie szukanie pcheł to były pierwsze odruchy. Śpią razem razem wychodzą do ogrodu. Ulubione miejsce pod jabłonką. . Śpią we wspólnym koszyku miski no prawie wspólne. Wieczorem obowiązkowa dawka mucykania , drapania za uszami pieszczenia.
U mnie w domu slowa ""zyja jak pis z kotem " czyli zle ) niesprawdzilo sie Mam tak sytuacje jak opisales kochaja sie zwierzaki ,,jedno ich dzieli jedzenie ... tu musza byc michy osobne ,,,,bo awantura na bank

Napisał(a): mika1684 -

~Maria Kolega miał psa ze schroniska i wreszcie musiał go uśpić. Niestety nie dało się już go wychować. Był chyba po b.ciężkich przejściach.
Nie za mądry kolega, mam psa ze schroniska i sunię po przejściach do tego rottweilerkę i dajemy radę, czasem jest trudniej, ale przeważnie cieszymy się, że je mamy,bo są kochane. Piesek jest teraz bardzo chory, czeka go operacja kręgosłupa i tak go nigdy nie oddamy i nie uśpimy dopóki jest szansa i wola życia, bo tak należy postępować.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Zwierzęta ze schroniska