119
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń936
  • Odpowiedzi108
  • Ocen na +6
119 ppt ?

życie jest dla mnie .. (109)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

życie jest dla mnie ..

Napisał(a): soczi -

Nie prosiłem się o to ..
Jak już jestem to już żyje ..
Przeżyć byle jak, spłodzić dzieci i popełnić samobójstwo ..

To są tylko niektóre przykłady sposobu patrzenia na życie z którymi
się zetknąłem w rozmowach z ludźmi .

Społeczny obowiązek, przypadek, zadanie, a może jakiś cel?
Czym dla Ciebie jest życie?

Re: życie jest dla mnie ..

Napisał(a): Judas -

soczi A dla Ciebie Judaszu czym jest życie? :)
To szansa na samodoskonalenie, poznawanie otoczenia materialnego świata i umiłowane każdemu emocje wydzielające silne narkotyki organizmu.

Uważam objaw życia za zjawisko cykliczne, tak jak wszystko we wszechświecie.

Lewitujemy w kręgu narodzin i umierania w momencie gdy wibracje manifestujące się jako "materia" słabną w miarę upływu czasu -umieramy by po być może setkach lub tysiącach lat narodzić się na nowo tylko po to by ponownie zaznać emocji świata materii ożywionej.

Napisał(a): ~DaryLosu -

Życie jest DAREM, a że z darami bywa różnie to różne bywają nasze losy. Jeden otrzymuje wiele: rodzi się w dobrej rodzinie, otrzymuje wszystko co jest potrzebne do samodzielnego życia ( miłość, zdrowie, mądrość, miłą powierzchowność). Drugi rodzi się w rodzinie patologicznej, od dziecka jest zaniedbany, często głodny, brudny, czasem bity, czasem jest stosowana wobec niego przemoc seksualna. Specjalnie daję skrajne przykłady, żeby uświadomić jak skrajnie są dzielone dary, które otrzymujemy, a wymagania od nas są takie same. Nie wspominam o talentach które otrzymujemy gratis albo nie otrzymujemy żadnych...

~DaryLosu Życie jest DAREM, a że z darami bywa różnie to różne bywają nasze losy. Jeden otrzymuje wiele: rodzi się w dobrej rodzinie, otrzymuje wszystko co jest potrzebne do samodzielnego życia ( miłość, zdrowie, mądrość, miłą powierzchowność). Drugi rodzi się w rodzinie patologicznej, od dziecka jest zaniedbany, często głodny, brudny, czasem bity, czasem jest stosowana wobec niego przemoc seksualna. Specjalnie daję skrajne przykłady, żeby uświadomić jak skrajnie są dzielone dary, które otrzymujemy, a wymagania od nas są takie same. Nie wspominam o talentach które otrzymujemy gratis albo nie otrzymujemy żadnych...
Nie wiem czy życie jest "darem" dla żyjącego w jelitach owsika czy osłabionej pałeczki gruźlicy.

Czy w takim razie śmierć nie jest nagrodą za nawet byle jakie życie?

Napisał(a): stiffnecked -

Judas "Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"... bez ingerencji niebios.

Ileż prawdy w tej krótkiej sentencji, każde życie kończy się śmiercią, bezwarunkowo to śmiertelna choroba.
Zalezy jak zdefiniujemy zycie bo jest na przyklad Turritopsis dohrnii.

Napisał(a): soczi -

stiffnecked
Judas "Życie to śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową"... bez ingerencji niebios.

Ileż prawdy w tej krótkiej sentencji, każde życie kończy się śmiercią, bezwarunkowo to śmiertelna choroba.
Teoretyzujesz i nie o to w tym chodziło .
Czym jest życie ale dla Ciebie i tylko dla Ciebie ! :)

stiffnecked

Cykliczność objawów "życia" o jakiej wcześniej pisałem, ludzie podlegają tym samym cyklom przypuszczam.

Napisał(a): MarekAureliusz -

Judas
~DaryLosu Życie jest DAREM, a że z darami bywa różnie to różne bywają nasze losy. Jeden otrzymuje wiele: rodzi się w dobrej rodzinie, otrzymuje wszystko co jest potrzebne do samodzielnego życia ( miłość, zdrowie, mądrość, miłą powierzchowność). Drugi rodzi się w rodzinie patologicznej, od dziecka jest zaniedbany, często głodny, brudny, czasem bity, czasem jest stosowana wobec niego przemoc seksualna. Specjalnie daję skrajne przykłady, żeby uświadomić jak skrajnie są dzielone dary, które otrzymujemy, a wymagania od nas są takie same. Nie wspominam o talentach które otrzymujemy gratis albo nie otrzymujemy żadnych...
Nie wiem czy życie jest "darem" dla żyjącego w jelitach owsika czy osłabionej pałeczki gruźlicy.

Zaiste... egzystencja owsika, jest mniej wysublimowanym
zamysłem stwórcy, który wysrał materię i niczym Chuck
Norris sprawił, że w chaosie dostrzegalna jest harmonia !
Czarna dziura... efektem agonii masywnej gwiazdy, a kiedy połączy się
kilka czarnych dziur ze sobą, powstaje strasznie masywny punkt, który
odpowiada za ruch obrotowy galaktyki. Niestety, prawdopodobnie ten
nasz punkt będący centrum Drogi Mlecznej, oddalony o niemal 28 tyś.
lat świetlnych, wejdzie kiedyś w romans z punktem G galaktyki o nazwie
Andromeda. Co za epicki koniec naszego istnienia ! i zarazem początek
nowego życia, kiedy to dwoje stanie się jednym ! Straszne i piękne zarazem !
Jeśli istnieje jakiś Bóg, to z całą pewnością, jest to psychopatyczny artysta ;-)

Napisał(a): Boldusia40 -

Albert Einstein:
Nigdy nie trać świętej ciekawości.Kto nie potrafi pytać, nie potrafi żyć.
Po co żyję? Po to, by pozostawić po sobie ślad. Żyję trochę dla siebie i trochę dla innych,
bywam rodzicem dla swego rodzica. Żyję tak, by nikt przeze mnie nie płakał,
a samobójstwa nie popełnię.

Napisał(a): pintapalec -

MarekAureliusz
Judas

Zaiste... egzystencja owsika, jest mniej wysublimowanym
zamysłem stwórcy, który wysrał materię i niczym Chuck
Norris sprawił, że w chaosie dostrzegalna jest harmonia !
Czarna dziura... efektem agonii masywnej gwiazdy, a kiedy połączy się
kilka czarnych dziur ze sobą, powstaje strasznie masywny punkt, który
odpowiada za ruch obrotowy galaktyki. Niestety, prawdopodobnie ten
nasz punkt będący centrum Drogi Mlecznej, oddalony o niemal 28 tyś.
lat świetlnych, wejdzie kiedyś w romans z punktem G galaktyki o nazwie
Andromeda. Co za epicki koniec naszego istnienia ! i zarazem początek
nowego życia, kiedy to dwoje stanie się jednym ! Straszne i piękne zarazem !
Jeśli istnieje jakiś Bóg, to z całą pewnością, jest to psychopatyczny artysta ;-)
Właśnie tak to sobie wyobrażam i od początku mojego istnienia tu na forum twierdzę. Że jeśli jak twierdzą oszołomy parafialne, cały ten wszechświat, stworzył jakiś bóg wszechmogący (Kreator), to musiał być i jest, psychopatycznym paranoicznym ....artystą
« Wróć do tematów
Do góry strony: życie jest dla mnie ..