15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń11
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +0
15 ppt ?

jestem w ciazy!!!prosze o smaczne przepisy.. (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: jestem w ciazy!!!prosze o smaczne przepisy..

Napisał(a): Gość -

Witaj!
Przede wszystkim uważaj na to, CO i W JAKICH ilościach jesz.
Jeśli mogę doradzić - sałatki, surówki póki jest sezon, a i witaminek trzeba Tobie i dzieciaczkowi :)
Szybka i prosta w wykonaniu, a przy tym - niskokaloryczna bomba witaminowa:
- poszarpać gówkę sałaty
- pęczek rzogkiewek - pokroić w kostkę
- duży pomidor - też w kosteczkę ;)
- po dużym ogórku - kiszonym i zielonym - w kosteczkę, a jakże!! ;)
Wszystko mieszamy z serkiem wiejskim. Jak ktoś lubi - można dodać pieprz i zieloną cebulkę.
Smacznego!

dziekuje slicznie za przepis na salatke dzis ja zrobie i juz czuje ze mi posmakuje !!!jesli masz cos jeszcze to czekam i wielka buzka pozdrawiam cieplo.jeszcze cos o moich smakach nie moge wedlin ani za bardzo drobiu:-)tak mi sie smaki pomieszaly.....

Witaj przyszła Młoda Mamo;)
Jesli moge cos poradazic, a jestem juz po 1 ciązy to z pewnoscią wykorzystaj dary natury z obecnej pory roku.

1. Polecam salatke warzywno-jarzynowa: zielona salata, pomidor, szczypiorek, sparzony kalafior lub brokuł podzielony na rozyczki, mozna dodac papryke-ma mnostwo dobroczynnych skladnikow, podobnie jak brokul. Do tego polecam sos jogurtowy z ziolami typu bazylia, oregano, majeranek oraz maly zabek czosnku jesli lubisz albo bez czosnku jesli wybierasz sie do pracy. Fantastycznym polaczeniem bedzie dodac do tego wszystkiego garsc gotowanej kaszy gryczanej-gryczana zawiera pomimo gotowania masę wartosci odzywczych i wymeiszac razem tą salatke. oczywiscie dopraw ja sobie do smaku sola i pieprzem, polecam sol morska bo dodaje sie jej nieduzo bo jest mocno skoncentrowana a jest bardzo odzywcza. Ta salatka bedzie zarazem lekka i syta, lekka ze wzgledu na warzywa a syta ze wzgledu na kasze gryczana wiec nie powinnas byc po niej glodna przez jakis czas. Mozesz ja komponowac takze z innymi produktami np. z makaronem z maki pelnoziarnistej np. rurki Lubella badz brazowy ryz. Nie polecam ryzu i bialego makaronu w ciazy-zatykaja i moga powodowac zaparcia co w ziązy bywa czestym problemem.
2.Po polowie wakacji polecam spozywanie duzych ilosci papryki, bo bedzie juz na nia sezon i nie bedzie juz taka droga jak jest teraz, zrob sobie leczo paprykowe, albo ryz z warzywami z duza iloscia papryki, albo piers z kurczaka podsmazona i uduszona w roznego koloru paprykach, do tego dodac ziola.Pycha swiatowa-naprawde!
3.Fantastyczny jest rowniez makaron ze szpinakiem. Gotujesz pelnoziarnisty makaron-rurki, muszelki, swiderki. W tym samy czasie na patelnie kladziesz pol tafli mrozonego szpinaku, jak odtaje, dodaj troszke smietany, sol, czosnek jesli lubisz i wbij jajko albo nie, jak wolisz i zamieszaj. Jajko powinno sciac sie jak jajecznica. Do tego dodaj ugotowany makaron. To jest pyszne i odzywcze danie.Szpinak zawiera mase zelaza i witami, ale nie mozna go jesc zbyt czesto by nie zakwasic organizmu.
4. Lekkim i pozywnym daniem beda wszelkie dania z cukinii z dodatkiem papryki i pomidorow.
5.Zupa jarzynowa: ugotuj na skrzydelku wywar z dodatkiem liscia laurowego i ziela angielskiego, do wywaru dodaj wszelkie jaryzny, ktore lubisz, ja dodaje: brokul, kalafior, marchew, pietruszke, seler, por, ziemniaczka, groszke i fasolke szparagowa ( w Lidlu mozna kupic bardzo tanio takie mrozone zestawy warzyw, sa rownie dobre jak inne tylko o polowe tanie), do tego wrzucam garsc kaszy jeczmiennej, a pod koniec gotowania wrzuc garsc platkow owsianych i garsc otrab pszennych-dzialaja zbawiennie na oczyszczanie jelit i pomagaja w przemianie materii.jak wszystko bedzie miekkie mozesz zupe podprawic maka i smietana. ja tego nie robie bo preferuje czyste zupy, lubie dodac przecier pomidorowy.Dopraw sola morska, bazylia, oregano i koperkiem. Taka zupa bedzie niezwykle wartosciowa dla twojego dzidziusia i Ciebie.
6.Moge polecic Ci abys jadla duzo swiezych przekasek w pracy, zrob sobie szwedzki talerz, ja to tak sobie nazwalam. Na talerzu np: 2-4 plasterki szynki, gotowane jajko, troche bialego sera, pomidor w plastry, ogorek w slupki, do przegryzania marchewke, najlepiej z pewnego zrodla, zeby nie szpikowac dziecka jakimis metalami, rozyczki brokula,do tego pieczywo chrupkie albo ciemny chleb z pelnego przemialu.mozesz posmarowac chleb maselkiem, a warzywa przyprawic wedle uznania. Mozesz naszykowac sobie sos jogurtowy z ziolami do tego.Taki talerz dostarczy Ci wielu skladnikow na caly dzien.i mozesz swobodnie wziac to wszystko do pracy w pojemniczku, a potem wylozyc na talerz. Ja nie jestem teraz w ciazy a do pracy nosze pojemnik z warzywami, porwana salata i ciemne pieczywo, jajko albo bialy ser, najmniej korzystam z produktow wedliniarskich.i jest to wygodne, wykladam to na talerz i mam na caly dzien przekaski.
7. Polecam tarte jablko, bo to nie to samo co krojone czy gryzione, tarte oczyszczaja jelita w sposob szczegolny, mozesz dodac do niego jogurt i cynamon. Zreszta polecam zrobienie jogurtu samemu, jest to dobry i bardzo tani sposob, znajdziesz wiele przepisow w sieci na ten temat. Ja sprobowala i warto, naprawde warto. Jogurty sklepowe nawet nie staly kolo tych robionych w domu.
Mam jeszcze mnostwo pomyslow ale nie chce zanudzac.mam jednak nadzieje, ze wybierzesz dla siebie choc jeden z tych przepisow i ze bedzie Ci smakowalo bo wiadomo nie kazdy lubi ciemne pieczywo czy ryz czy kasze gryczana.jedno jest pewne, warto dla dziecka zrobic wszystko, bo czas ciazy to inwestycja, twoja inwestycja w dziecko, to co dasz mu najlepsze to zaprocentuje. Zycze duzo zdrowia i szczesliwego rozwiazania!

naprawde bardzo ci dziekuje za tak dlugi i ciekawy wpis naprawde widze ze takie stronki moga byz ok i sa ludzie ktorzy bezinteresownie udziela dobrej rady..nie spodziewalam nawet.wlasnie jestem w pracy i chyba wyskocze po jedzonko i zrobie to co polecasz :-)

Witaj i przybij piątkę :) Super że zadałaś takie pytanie, bo pozwoliłam sobie skorzystać z rad dziewczyn. Ja jestem dopiero w 7 tygodniu ciąży, no ale na jedzenie trzeba uważać od razu :) Pozdrawiam i spokojnej ciąży życzę :)

ja bedac w ciazy mialam ochote bardzo czesto na cos slodkiego a przedewszystkim na batony ale to inna sprawa,polecam ci pyszniutka saltke z kalafiora oto przepis na nia:1 kalafior - ugotowany i stary na tarle o grubych oczkach
1 peczek rzodkiewek -pokroic w plasterki
1 zielony ogorek pokroic w kostke
zielona cebulka drobno posiekana
wszystko dopraw sola i pieprzem wedle uznania i dodaj kilka lyzek majonezu
mowie ci naprawde rewelacja

Moja Pani miała wiele smaków.WAżNE by byłty produkty zdrowe.np. jaja jeżeli macie możliwość ,to zapłodnione[Po kurce i kogutku]bo cholesterolek jest taki dla was i dzidziusia wspaniały,masełko tylko dobre i białka nisko purynowe ,ograniczenie cukrów,a nie odmawiajcie sobie białka ,a więc mięso królika ,dobrego drobiu (od baby),dużo zielepuchów ,tylko myć! i ograniczenia w kierunku roślinek wzdymających,galaretki z tego i tamtego ,ale nie każda to lubi!,soki z marchwi
i tu z butelek ,bo pod kontrolą i bez badziewia./nawet nie przypuszczacie jak marchewka zbiera co się tylko da/
BABETKI w ciąży jesteście wspaniałe i nam POLAKOM potrzebne ,a dzieciątka są oj,oj [trochę kłopotu ,ale to nic]
zapomniałem ZIEMIAKI ,to nie wasz wróg,tylko nie tłuczone i nie piree,a takie inne i ciepłe! DZIADEK S.

ja jem na co mam ochotę,a zgage ma prawie każda w ciązy,teraz sezon na świeże warzywa owoce jest w czym wybierac,mnie zostały 3miesiące do rozwiązania,martwie się co będę jeśc potem jak będę karmic,to będzie zima
« Wróć do tematów
Do góry strony: jestem w ciazy!!!prosze o smaczne przepisy..