27
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
27 ppt ?

Przepis na tort dla dziecka (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Przepis na tort dla dziecka

Napisał(a): Gość -

Czy znacie jakieś przepisy na tort, a szczególnie chodzi mi o masę, jaką zrobić? Bardzo lubię kokosowe, ale niestety masy często wychodzą mi zbyt rzadkie, nie da ich sie rozsmarować na torcie. Bardzo proszę o jakies sprawdzone przepisy. Chciałabym zrobić tort na urodziny dziecka, więc wskazane masy bez alkoholu:)
INTERIA.PL

Reklama

Re:  Przepis na tort dla dziecka

Na średniej wielkości tort(średnica formy 24-26 cm).Pół litra kremówki30 lub36%,najlepiej z kubeczka albo folii(ta z kartoników ubija się dłużej),2 łyżki żelatyny,cukier puder do smaku.Żelatynę rozpuścić według przepisu na torebce-lepiej kupić taką,której nie trzeba moczyć.Śmietanę ubić mikserem ,jak będzie gęsta dodawać cukier puder-ja dodaję 2 łyżki,ale dzieci będą wolały słodszą.Na końcu dodać ciepłą,płynną żelatynę.Jeżeli będzie za rzadka,na chwilę do lodówki.Ale naprawdę na chwilę,bo zrobi się za gęsta.Do śmietany można dodać jakieś owoce albo galaretkę zrobioną w połowie wody,wylanej na płaski talerz a po zastygnięciu pokrojoną w kostkę.Galaretkę trzeba zrobić dużo wcześniej.
INNY KREM ZE ŚMIETANY:
pół litra kremówki,4 czekolady(dla dzieci mleczne albo 2 deserowe i 2 mleczne).Czekolady połamać na kawałki,rozpuścić w śmietanie-na gazie,ciągle mieszać,w nieprzywierającym garnku(najlepiej z grubym dnem,a mieszać trzepaczką,tzw.rózgą).Przelać do naczynia służącego do ubijania,zostawić do ostygnięcia a później do lodówki na kilka godzin(najlepiej na noc).Później zwyczajnie ubić mikserem,aż krem zgęstnieje.Krem jest pyszny,kaloryczny i można nim przekładać wszystko.Można biszkopt,ale lepiej takie ciasto:ubić mikserem 6 jajek i 25 dkg cukru,dodać do tego 10 dkg zmielonych orzechów,20 dkg mąki,3 łyżeczki proszku do pieczenia,1 czekoladę rozpuszczoną(na gazie)w 3-4 łyżkach wody,15 dkg rozpuszczonego masła albo margaryny.Dobrze wymieszać(można mikserem)i do pieca na jakieś 35-45 minut(zależy od tego,czy piekarnik z termoobiegiem-temp.180 st).
KREM DO BISZKOPTU:
@ białe czekolady rozpuścić(na gazie) w pół litrze śmietany kremówki,ostudzić.Wsypać 3 śnieżki(śmietana w proszku),ubić,a później wsypać 40 dkg wiórków kokosowych i wymieszać.Zamiast śnieżek można użyć żelatyny(2 łyżki),ale więcej z tym roboty.SMACZNEGO!

Reklama

ja mialam okazje sprobować i podglądbać sposób wykonania tortu z masa z serka mascrpone z owocami na kakaowym biszkopcie jesli chodzi o mas jest bardzo prosta w wykonaniu i pyszna w smaku poprostu do ubitej smietany kremówki 250 ml dodjesz stopniowo serek mascarpone srednie opakowanie mieszasz delikatnie dodajac ewentualnie odrobine cukru jak dla mnie pychota możesz biszkopt ptrzelozyć wiśnaimi w likierze nasaczajać przy tym likierem biszkopt lub truskawkami ananasem w zaleznośi co kto lubi

Najlepsze masy na tort są gotowe z Dr Oetker, można je przygotować bez masła, z samym tylko mlekiem, więc są leciutkie. Są dostępne w wielu smakach, możesz kupić śmietankową i dodać do niej wiórka kokosowe. Jest tania (ok. 3,20 zł), przygotujesz ją w 5 minut, zawsze się udaje i naprawdę świetnie smakuje. Kiedy robiłam tort z taką masą, wszyscy zawsze chcieli przepis na masę, bo jest pyszna! Kiedy mówiłam, że to z torebki, nikt nie chciał wierzyć.
Generalnie jestem przeciwniczką gotowych produktów, ale te masy to strzał w dziesiątkę. Dobre są również z Gellwe.
Ta masa nie może się nie udać!!!
Tipp: Kiedy dodasz do masy galaretkę (już przygotowaną wg przepisu na opakowaniu, lub żelatynę, również już rozpuszczoną i ostudzoną) wyjdzie ci rewelacyjne ptasie mleczko. Palce lizać.

Reklama

MASA KAWOWA: 20 DKG MASLA , POL SZKL. CUKRU PIDRU 1 JAJO LUB 2 ZOLTKA, 1,5 LYZKI KAWY NATURALNEJ , ESENCJA WANILIOWA. KAWE ZAPARZYC, JAJO , CUKIER UBIC NA PARZE AZ BEDZIE GESTE, DODAJAC STOPNIOWO NAPAR Z KAWY( JEZELI WEZMIEMY SAME ZOLTKA WOWCZAS NALEZY JE UCIERAC Z CUKREM). MASLO UTRZEC DODAJAC PO LYZCE MASY I DO TEGO KILKA KROPEL ESENCJI WANILIOWEJ
JESLI JEST KTOS ZAINTERESOWANY TO CHETNIE PODAM INNE PRZEPISY NA MASY LUB NA CALY TORT

MASA KOKOSOWA;20 dkg MASLA, 15 dkg WIOREK KOKOSOWYCH, POL SZKLANKI MLEKA( NIEPELNE) , 6 LYZEK CUKRU PUDRU.
MASLO UTRZEC Z CUKREM PUDREM. KOKOS ZAPARZYC Z MLEKIEM( MLEKO ZAGOTOWAC DO GOTUJACEGO WSYPAC KOKOS POMIESZAC I ZDJAC Z OGNIA NIE GOTOWAC). DO UTARTEGO MASLA DODAWAC KOKOS.
PRZEPIS SPRAWDZONY I WYPROBOWANY

Napisał(a): ankabakra -

Być moze masz kiepski przepis. Albo też niedopasowany piekarnik .Sama piekę biszkopty w prodiżu ponieważ w piekarniku za nic mi nie wychodzą.Poza tym torcik wcale nie musi byc na biszkopcie. Jest bardzo wiele różnych możłiwości. Możesz zrobić na przykład tort bezowy. Zrobić własne bezy albo kupić gotowe i przełożyć je tortem .

Zerknij sobie poza tym tutaj:https://www.p(...)wypieku

Na stronie jest kilka tipów na temat tego jak zrobić dobry tort.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • masa do tortu dla dzieci
  • pyszna masa do tortu
  • masy do tortów dla dzieci
  • masy do tortw dla dzieci
Do góry strony:  Przepis na tort dla dziecka