272
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń14 tys.
  • Odpowiedzi107
  • Ocen na +101
272 ppt ?

Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu.. (108)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu..

Napisał(a): Gość -

Na opryszkę – ucinamy liść aloesu -przepoławiamy go i wewnętrzną stroną miąższu przykładamy na opryszczkę – szybko znika.

Na niedokrwistość – bierzemy 3 letni aloes -ucinamy 3-4 liście, wkładamy do zamrażarki na chwilę aby był sztywny, wyjmujemy i obieramy ze skóry, następnie wkładamy do garnuszka i przykrywamy spodeczkiem na 3 dni. Po wyjęciu kroimy w kostkę, dodajemy 3 pokrojone drobno buraki, 3 marchewki i jabłko – wszystko to razem miksujemy i pijemy 2x dziennie po 1/2 szklanki.

Na miażdżycę – dajemy 3 równe porcje – czerwonego wina, płynny miód, sok z aloesu /musi być 3 letni/, wlewamy to wszystko do ciemnej butelki, i pijemy 3x dziennie.

Sposób na drzazgę – ucinamy kawałek liścia aloesu, miąższem jaki się ukarze smarujemy miejsce z drzazgą, naklejamy lużno plaster i zostawiamy na noc. Rano drzazga sama powinna wyjść.

Na wzmocnienie organizmu – bierzemy 5 dużych łodyg /aloes musi mieć nie mniej niż 3 lata/. Kroimy drobniutko lub miksujemy, z uzyskanej masy wyciskamy sok. Dodajemy tyle wina gronowego ile uzyskaliśmy soku z aloesu i taką samą ilość miodu. Wszystko to razem mieszamy, przykrywamy i odstawiamy w chłodne ciemne miejsce. Pijemy 2 łyżki tej mikstury 3x dziennie przed posiłkiem.

Czy te przepisy z aloesu uważacie za przydatne w życiu?
[b][/b]
INTERIA.PL

Re: Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu..

Napisał(a): gość -

Trudno wymienić wszystkie schorzenia, w których bardzo pomocny może być aloes. Maści, żele czy balsamy z tej rośliny przyspieszają gojenie otwartych ran i oparzeń. Preparaty łagodzą opuchliznę, a także ból zęba, gdy posmarujemy jego okolice. Powinny je wypróbować osoby zmagające się z odleżynami, żylakami, łuszczycą czy trądzikiem.

W aptekach możemy kupić balsamy z dodatkiem aloesu, witamin A, E i B5 oraz mocznika, które doskonale nawilżają skórę, sprzyjają rozwojowi i regeneracji jej komórek oraz przeciwdziałają tworzeniu się zmarszczek. Wyciąg z rośliny znakomicie sprawdza się jako naturalny, antybakteryjny dezodorant, ponieważ neutralizuje przykry zapach potu. Pomaga także w odbudowie włosów i paznokci.

Re: Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu..

to wszystko prawda. Od dawna choduje tę roślinę moja mama, j ją stosuje do wszystkiego. Miąsz aloesu wyleczył mi nogę, gdy przewróciłam się na żwirze i miałam bardzo brzydką ranę. Polecam również jako maseczkę . Zeskrobać środek i nałozyć na twarz.

Reklama

Aloes to wspaniala roslinka..Bylem poparzony na twarzy,dloniach i nogach..Nakladalem na rany "maseczki" ze zmielonego aloesu..Dzis nie mam praktycznie zadnych blizn..:)

Reklama

Faktycznie aloes jest bardzo dobrym lekarstwem na rany ,oparzenia i .....Nasz psinka rozwalił sobie łapę ,przeciął całą płetwę / chyba to się tak nazywa.Nic nie pomagało w wyleczeniu,wszystkie rady i preparaty od P.Weterynarza na nic.Wtedy przypomniałam sobie o aloesie.Od tej pory mam w domu kilka doniczek- z tą roślinką.Bardzo szybko łapka wygoiła się.Piesek był bardzo dzielny , nawet nie zrywał opatrunku.

Reklama

aloesowy syrop robiła moja babcia... Pamiętajcie ucieramy w ciemnym pomieszczeniu, gdyż promienie słoneczne zabijają właściwości.. przelewamy w ciemną butelkę... babcia dolewała czerwone wino i miód i chyba cytrynę... nie pamiętam ale piłam całe dzieciństwo...po 2 tygodniach od zrobienia.

Aloes rzeczywiscie dziala :) W tamtym roku wylalam na reke caly expres dopiero co zaparzonej kawy( bol jak cholera), przez dwa dni nosilam opatrunek z lodu i co chwile go zmieniajac bo lod szybko sie topil w nocy bylo najgorzej. Moj maz przywiozl od znajomego kwiat aloesu w doniczce, znajomy polecil mu, zebym smarowala reke skoiem z aloesu za kazdym razem kiedy bede czula bol, i........ terapia trwala 2dni :) rewelacja!

Napisał(a): Gość -

Bogactwo składników aloeosu,

Miąższ liści aloesu składa się w 96 proc. z wody, jednak pozostałe 4 proc. to blisko 270 składników o dużej aktywności biologicznej. Roślina jest wyjątkowo bogatym źródłem białek, występujących w postaci najłatwiej przyswajalnych aminokwasów egzogennych – dziewięciu z dziesięciu niezbędnych człowiekowi. Miąższ zawiera także duże ilości witamin (przede wszystkim C, B1, B2, B3 oraz beta-karotenu). Występuje w nim szereg biopierwiastków: potas, wapń, magnez, sód, fosfor, cynk, siarka czy żelazo. Sok z aloesu jest bogaty w związki glikozydowe (m.in. aloinę i biostymulatory)

Napisał(a): Prever -

gość to wszystko prawda. Od dawna choduje tę roślinę moja mama, j ją stosuje do wszystkiego. Miąsz aloesu wyleczył mi nogę, gdy przewróciłam się na żwirze i miałam bardzo brzydką ranę. Polecam również jako maseczkę . Zeskrobać środek i nałozyć na twarz.
Skaleczyłem się w rękę może pomoże mi aloes, spróbuję!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • aloes na potencje
  • aloes na opryszczkę
  • jak używać kwiat aloesu na opryszczke ?
  • obieranie drzazgi
Do góry strony: Aloes – na opryszczkę, na niedokrwistość, na miażdżycę, sposób na drzazgę, na wzmocnienie organizmu..