4
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń78
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +-4
4 ppt ?

Bakteria coli - jak można się zarazić i jakie są objawy zakażenia bakterią coli (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Bakteria coli - jak można się zarazić i jakie są objawy zakażenia bakterią coli

Napisał(a): Gość -

Może jestem trochę przewrażliwiona, ale ostatnio słyszałam o zakażeniu bakterią coli i już mam jakieś hipochondryczne myśli, że mogę się zakazić... W zasadzie to za wiele nie wiem o bakterii coli. Jak może dojść do zarażenia i jakie objawy mogą świadczyć o tym że jesteśmy zakażeni? Jak bakteria coli może wpłynąć na nasze zdrowie i czy zagraża życiu?
INTERIA.PL

Re: Bakteria coli - jak można się zarazić i jakie są objawy zakażenia bakterią coli

Ogólnie to bakteria coli jest w naszym organizmie obecna cały czas, ale znajduje się w układzie pokarmowym i tam spełnia swoje funkcje nie zagrażając nam. Bywa jednak tak, że bakteria coli może przedostać się do innych miejsc i wtedy, w zależności od tego, gdzie "zawędruje", może wywoływać różne objawy. Ponadto bakteria coli łatwo może znaleźć się w innych miejscach (w wodzie, glebie) dlatego trzeba uważać.

Re: Bakteria coli - jak można się zarazić i jakie są objawy zakażenia bakterią coli

Bakteria coli może być wszędzie. Na przykład kiedy nie umyjemy owoców, czy warzyw i je zjemy, to w ten sposób możemy zakazić się bakterią coli. Trzeba dbać o higienę jeśli chce się uniknąć zakażenia.

Reklama

Bakteria coli raczej nie powoduje jakichś szczególnych objawów. Raczej takie przypominające grypę żołądkową, czy zwykłe zatrucie pokarmowe. Bakteria coli objawia się bólami brzucha, nudnościami, biegunką, bólami głowy i ogólnym osłabieniem.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bakteria coli - jak można się zarazić i jakie są objawy zakażenia bakterią coli