17
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń492
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
17 ppt ?

Czy usunęłabyś piersi gdybyś była genetycznie obciążona rakiem? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy usunęłabyś piersi gdybyś była genetycznie obciążona rakiem?

Napisał(a): natalian -

Cały świat obiegła informacja na temat tego, co zrobiła Angelina Jolie. Obciążona genetycznie rakiem aktorka usunęła obie piersi profilaktycznie.
Decyzja szokująca, ale jak zaczynam się zastanawiać to przede wszystkim szlachetna. Kobieta ma kilkoro dzieci, męża, rodzinę. Myślała o nich. Po prostu. I potraktowała ciało jako narzędzie pozbywając się tego, co może jej przynieść ból, problemy i śmierć.
Niesamowita decyzja.
Ja bardzo podziwiam.
A co Wy na ten temat sądzicie?
Odważyłybyście się na taki czyn?
INTERIA.PL

Re: Czy usunęłabyś piersi gdybyś była genetycznie obciążona rakiem?

Napisał(a): gość -

Zrobił bym to samo mając takie możliwości i to ze zwykłego egoizmu . Myślę że fakt iż to Celebrytka poddała się takiej operacji nadaje jej posmak sensacji . Miliony ludzi codziennie podejmuje podobne decyzje nie są celebrytami i nie piszę się o tym.

gość Zrobił bym to samo mając takie możliwości i to ze zwykłego egoizmu . Myślę że fakt iż to Celebrytka poddała się takiej operacji nadaje jej posmak sensacji . Miliony ludzi codziennie podejmuje podobne decyzje nie są celebrytami i nie piszę się o tym.
Myśle ,że żaden facet nie dałby usunąć sobie penisa , chyba ,ze sam by mu odpadł. ..Tylko kobiety sa zdolne do takich czynów. Podziwiam Angelinę ale zapewne ma duże wsparcie od bardzo kochającego ją Brada . Ja zrobiłabym masektomię tylko w ostateczności.Być może miliony kobiet na świecie robią takie operację ale napewno nie profilaktycznie , czyli ,, na tzw,,,,,,,zapas'' . Najczęściej jest to ostateczność...

gość
gość Zrobił bym to samo mając takie możliwości i to ze zwykłego egoizmu . Myślę że fakt iż to Celebrytka poddała się takiej operacji nadaje jej posmak sensacji . Miliony ludzi codziennie podejmuje podobne decyzje nie są celebrytami i nie piszę się o tym.
Myśle ,że żaden facet nie dałby usunąć sobie penisa , chyba ,ze sam by mu odpadł. ..Tylko kobiety sa zdolne do takich czynów. Podziwiam Angelinę ale zapewne ma duże wsparcie od bardzo kochającego ją Brada . Ja zrobiłabym masektomię tylko w ostateczności.Być może miliony kobiet na świecie robią takie operację ale napewno nie profilaktycznie , czyli ,, na tzw,,,,,,,zapas'' . Najczęściej jest to ostateczność...
Skarbie piersi to esensja kobiecości:) tożsamość kobiety ale nie to samo co penis:)
Sztuczne piersi które jej stworzyli są jeszcze piękniejsze niż naturalne i pozbyła się lęku przed rakiem .

natalian Cały świat obiegła informacja na temat tego, co zrobiła Angelina Jolie. Obciążona genetycznie rakiem aktorka usunęła obie piersi profilaktycznie.
Decyzja szokująca, ale jak zaczynam się zastanawiać to przede wszystkim szlachetna. Kobieta ma kilkoro dzieci, męża, rodzinę. Myślała o nich. Po prostu. I potraktowała ciało jako narzędzie pozbywając się tego, co może jej przynieść ból, problemy i śmierć.
Niesamowita decyzja.
Ja bardzo podziwiam.
A co Wy na ten temat sądzicie?
Odważyłybyście się na taki czyn?
Nie , to schizofrenia ...

Napisał(a): dawid111111 -

nie napisze wiele na ten temat bo nie mam cycuszek;P ale kurczę z jednej strony szkoda mi się jej zrobiło, że musiała podjąć decyzję o usunięciu piersi a z drugiej strony cenię jej odwagę i chęć do życia. Może gdyby byłoby jej wszystko jedno nie podjęłaby się usunięcia piersi ale ma dla kogo żyć i życzę jej dużo zdrowia.

ta mutacja którą ma Angelina zdecydowanie zwiększa ryzyko zachorowania, tymczasem zastosowanie mastektomii zmniejsza ją do 5% czyli całkiem niewiele, a akurat piersi są "możliwe" do profilaktycznego usunięcia, ale kretyńskie pytania ''czy usunie inne organy?'' ''co gdyby ...'' są idiotyczne! bo tu jest taka możliwość.
Decyzja o usunięciu piersi, z ''własnej woli'' na pewno nie jest łatwa, i większość zdecydowała by się na to w ostateczności, nie mniej jej przeżycia i status materialny miały na to spory wpływ. nie chciała ryzykować cierpieniem takim jak jej matka, nie chciała zostawiać mężczyzny i dzieci gdyby zachorowała, jest ją stać na to by biust sobie ''zrobić'' a przez to nie odczuje tego tak bardzo.
ja nie zdecydowała bym się na taki krok do czasu aż bym zachorowała, dla mnie wygląd jest bardzo ważny, bo wpływa na moje samopoczucie a co za tym idzie szczęśliwe życie również jako żony, matki, kobiety czy przyjaciółki, więc myślała bym że zaczekam na to co przyniesie życie i miała bym nadzieje że nigdy nie zachoruje, a gdyby tak się stało być może bym usunęła, z tym że nie wiem co by było gdyby pieniążki potrzebna na rekonstrukcję nie były by dla mnie oszczędnościami rodziny z kilku ostatnich lat ale niewielkim wydatkiem jak u tej gwiazdy, być może wtedy dbając o zdrowie bym się zdecydowała... trudno powiedzieć.

ale wszystkim radzę wyrozumiałości wzięcia pod uwagę tego że każdy jest inny, ma innye przeżycia i koniecznym jest zrozumienie tego.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy usunęłabyś piersi gdybyś była genetycznie obciążona rakiem?