244
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń439
  • Odpowiedzi240
  • Ocen na +0
244 ppt ?

Czy zostawił(a)byś chorego partnera? (241)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Czy zostawił(a)byś chorego partnera?

Napisał(a): Gość -

Po historii z Dodą i Nergalem, zaczęłam się zastanawiać nad kwestią wspólnego zmagania się z chorobą. Wiele podobnych historii pisze życie – np. ciężka choroba Agaty Mróz, którą do końca życia wspierał mąż. Sama mam przyjaciela, który po roku spotykania się z dziewczyną nagle dowiedział się o jej białaczce. Nie opuścił jej, gdyż do końca wierzył w powodzenie chemioterapii. Niestety. Zmarła.

Czy Wy opuścilibyście swoją drugą połówkę, gdyby zachorowała?
Czy można liczyć na Waszą pomoc bez względu na rodzaj i stadium choroby?
Z drugiej strony czy to nie zbyt wielki ból przyglądać się śmierci bliskiej osoby?
INTERIA.PL

Re: Czy zostawił(a)byś chorego partnera?

Wszyscy są pewnie że nie zostawili by chorego partnera... Ja szczerze mówiąc, pewnie też bym nie zostawiła, ale nigdy nie byłam w takiej sytuacji i mam nadzieje, że nie będę... czy napewno dałabym rade i czy starczyło by mi sił okazało by się tylko i wyłącznie w obliczu tragedii... Do końca sami chyba nie wiemy jak byśmy się zachowali...

wlasnie zostalam porzucona przez partnera po 8 latach wspolnego zycia ,zachorowalam musialam zlikwidowac firme jestem na rencie ,on zwinal manele i do rodzicow,a tak ponoc mnie kocha nadal ,lecz na odleglosc,kochal ,ale moj portfel,i to czlowiek po 50ce

Wlasnie..wszyscy sa pewni ze nie zostawiliby swojego partnera,ale kto z was to przezyl?Mam chorego meza od 13 lat!Nawet nie wiecie jakie to trudne.Niejednokrotnie mialam mysli o rozstaniu ,ale zawsze sumienie bralo gore.Chce tylko powiedziec ze te 13 lat ,to lata ciezkie,to samotnosc,stres,walka.Nie zycze nikomu tego co musze przechodzic,mam nadzieje ze dam rade ale bywa ze nie mam juz sil do tego wszystkiego.

Mam chorego męża. Jest po operacjach, ale bez renty i bez pracy. Zły, zgryźliwy, agresywny. Nie szanuje mnie. Wymaga troski, jak upośledzone dziecko. Nie zostawię go tylko dlatego, że nie mam gdzie iść. Na stare lata nie będę się plątać po cudzych kątach.

Szczerze mówiąc ja nigdy bym nie zostawiła mojego partnera, jesteśmy ze sobą 2 lata i bardzo go kocham i żadna choroba czy problem nie mógł by nas podzielić. Z drugiej strony sama jestem chora... i nie wiem co bym zrobiła gdyby choroba posunęła się dalej (mam podejrzenie białaczki) na dzień dzisiejszy walcze z lekami - nie mam chemioterapii itp. Wiem tylko , że chyba na 90% opuściła bym swojego chłopaka gdybym się dowiedziała, że nie mogę mieć dzieci... Wiem, że on strasznie ich pragnie i nie mogłabym mu tego zrobić. Wiem, że zaraz będą pewnie komentarze, że jak go kocham to powinnam z nim być mimo wszystko ale w związku już nie myśli się o sobie ale i o drugiej połowie i dobra tej drugiej osoby staje się ważniejsze niż własne...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Czy zostawił(a)byś chorego partnera?