56
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń4 tys.
  • Odpowiedzi12
  • Ocen na +0
56 ppt ?

Czym się różni surówka od sałatki? (13)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Czym się różni surówka od sałatki?

Napisał(a): Gość -

Witam! Surówki sporządza się z warzyw i owoców poddanych tylko obróbce wstępnej tj:mycie,obieranie i rozdrabnianie.
Natomiast sałatki są połączeniem świeżych warzyw,owoców i innych składników pokarmowych np. nabiału,ryb,makaronów,kasz itd.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Reklama

Re: Czym się różni surówka od sałatki?

Napisał(a): Gość -

tak wszystko pięknie, ładnie, odpowiedzi można powiedzieć prawidłowe,ale jest ale, a sałatka z pomidorów, cebuli i kiszonego ogórka, niby surowizna ale nazywamy sałatką, a np. buraczki na zimno z cebulką czy też dymką jak kto woli, to przecież jadamy jako surówkę, a obróbce termicznej są poddawane, i tak żle i tak nie dobrze, prawda?

Reklama

Re: Czym się różni surówka od sałatki?

Napisał(a): Gość -

lusia69 jeżeli do świeżych pomidorów ,ogórków i cebuli dodamy ogórka kiszonego to to jest sałatka bo ogórek nie jest świeży lecz poddano go już innemu procesowi jakim jest kiszenie,a buraczki na zimno jeżeli były wcześniej zasmażane nie są surówką tylko sałatką

Re: Czym się różni surówka od sałatki?

Napisał(a): Gość -

i tu się muszę też nie zgodzić niestety, bo buraczki nie zasmażane tylko ugotowane, starte na tarce na grubych oczkach doprawione oliwą, octem, cukrem, solą i pieprzem z dodatkiem pokroonej drobno dymki, podawane jest jako surówka, ale skoro upierasz sie, że kiszony ogórek nie jest dalek surowy, to w takim razie co powiesz o SURÓWCE Z KISZONEJ KAPUSTY, dlatego mówię, że od każdej reguły są wyjątki

Re: Czym się różni surówka od sałatki?

Napisał(a): Gość -

Zgadzam się z lusia, jesli mieszamy ze soba pomidory, cebulę, ogórka (surowego) i np. sałatę , to też jest sałatka a nie surówka :) Róznica to raczej w tym do czego się dane danie podaje, surówkę zazwyczaj daje się jako dodatek do jakiegoś innego dania, a sałatkę można schrupać jako całkowicie osobne danie :) Ale czy to ma jakieś znaczenie dla samego jedzenia? nieważne czy jemy sałatkę czy surówkę, ważne żeby była smaczna i zdrowa :))

Re: Czym się różni surówka od sałatki?

Napisał(a): patryckab88 -

Ja zwykle do obiadu podaje surówki i to najróżniejsze czy z kiszonej kapusty czy ogórka. Ale wiadomo ze nie zawsze jest to w lodówce czy spiżarni i wtedy doskonale sprawdza się u mnie do kotleta Marchew z groszkiem Zaczarowany Ogród z Polomarketu. Dodaje do niej tylko łyżkę masełka, odrobinę śmietany, sól, pieprz. I polecam do ziemniaka, schabowego czy mielonego.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • czym się różni sałatka od surówki
  • surwka czy saatka
  • surwka a saatka rnice
  • surowka salatka
  • sałatka a surówka różnica
  • surówka a sałatka jaka roznica
Do góry strony: Czym się różni surówka od sałatki?