55
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi15
  • Ocen na +0
55 ppt ?

Dieta 5:2 (16)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Dieta 5:2

Napisał(a): Gość -

Cześc
Ostatnio w sieci przewija sie dieta 5:2, czy ktos może juz ją stosował??? Bo ponoc jest skuteczna, jeśli ktoś nie wie o jaka mi diete chodzi to podsyłam linkhttp://modana(...)wa.html , polega na tym że przez 5 dni "normalnie" się je, a przez 2 dni zjada sie tylko 2 posiłki majace łącznie 500 kalorii.
Czytałam różne opinie i w wiekszości przeważaja pozytywne, ludzie pisza że naprawdę gubia kilogramy. Dlatego bardzo proszę o jakies opinię lub linki z opiniami tej diety,pponiewaz mam zamiar sie do niej zabrac a nie chce marnowac czasu na coś co jest nieskuteczne.

Pozdrawiam
Ania.
INTERIA.PL

Re: Dieta 5:2

Napisał(a): gość -

Jedyna działająca dieta - zżeraj mniej kalorii niż spalasz ;-) Kiedy przestaniecie nabierać się na głupie diety i ruszycie cztery litery, aby się trochę spocić? Jak to mówią "żeby wyglądać jak kotka, musisz najpierw spocić się jak świnia". Stosując samą dietę pozbawiasz organizm składników odżywczych, a nawet jeśli uda Ci się schudnąć (a najczęściej tylko "zmarnieć"), to masz jak w banku, że po zakończeniu diety waga powróci. Ruch i jeszcze raz ruch plus normalne prawidłowe żywienie. Diety są dla ludzi kupujących magiczne wahadełka w telezakupach...

tak działa, ja jestem przykładem; ale trochę inaczej, niż mówisz: 5 dni jem normalnie, jak dotąd (jedyne ograniczenie to słodycze, ale bez przesady również) i 2 dni - piję soki: 3xdziennie piję soki świeżo wyciśnięte lub jednodniowe i wyglada to tak: na śniadnanie głównie grejfrutowy 1 szkl., na obiad sok wielowarzywny z kartonu 1l, na kolację sok z marchewki albo buraczkowo-jabłkowy - 1 szkl. wszystko razem nie przekracza 500 cal i działa, do tego piję dużo wody i herbatek z imbirem( bo wyjątkowo odczuwam zimno); stosuję dietę od 3 miesięcy, schudłam bez żadnych wyrzeczeń 7 kg; poprzez picie soków organizm się dodatkowo oczyszcza, jest świetnie; nie czuję głodu, ćwiczę silną wolę i z ogromną radością staję na wagę, po każdym weekendzie (bo stosuję ją w weekendy, gdy nie pracuję) mam 0,5 kg mniej, chudnę stopniowo i trwale, polecam

Reklama

gość tak działa, ja jestem przykładem; ale trochę inaczej, niż mówisz: 5 dni jem normalnie, jak dotąd (jedyne ograniczenie to słodycze, ale bez przesady również) i 2 dni - piję soki: 3xdziennie piję soki świeżo wyciśnięte lub jednodniowe i wyglada to tak: na śniadnanie głównie grejfrutowy 1 szkl., na obiad sok wielowarzywny z kartonu 1l, na kolację sok z marchewki albo buraczkowo-jabłkowy - 1 szkl. wszystko razem nie przekracza 500 cal i działa, do tego piję dużo wody i herbatek z imbirem( bo wyjątkowo odczuwam zimno); stosuję dietę od 3 miesięcy, schudłam bez żadnych wyrzeczeń 7 kg; poprzez picie soków organizm się dodatkowo oczyszcza, jest świetnie; nie czuję głodu, ćwiczę silną wolę i z ogromną radością staję na wagę, po każdym weekendzie (bo stosuję ją w weekendy, gdy nie pracuję) mam 0,5 kg mniej, chudnę stopniowo i trwale, polecam
Stosujesz dietę dopiero od 3 m-cy, a piszesz że chudniesz "trwale"... To żart? Napisz to samo po roku, dwóch stosowania diety ;-)

Napisał(a): agidorka -

nie, to nie żart, w pojęciu trwale miałam na myśli,że waga spada systematycznie, stale, nie tylko w ciągu 2 dni soczkowych, a w czasie pozostałych 5 przybieram znów, efekt jest ciągły: pomału, stopniowo, nie odzyskuję utraconych kg w czasie nawet pofolgowania sobie, więc myślę, że dalej będą podobne efekty

gość
gość tak działa, ja jestem przykładem; ale trochę inaczej, niż mówisz: 5 dni jem normalnie, jak dotąd (jedyne ograniczenie to słodycze, ale bez przesady również) i 2 dni - piję soki: 3xdziennie piję soki świeżo wyciśnięte lub jednodniowe i wyglada to tak: na śniadnanie głównie grejfrutowy 1 szkl., na obiad sok wielowarzywny z kartonu 1l, na kolację sok z marchewki albo buraczkowo-jabłkowy - 1 szkl. wszystko razem nie przekracza 500 cal i działa, do tego piję dużo wody i herbatek z imbirem( bo wyjątkowo odczuwam zimno); stosuję dietę od 3 miesięcy, schudłam bez żadnych wyrzeczeń 7 kg; poprzez picie soków organizm się dodatkowo oczyszcza, jest świetnie; nie czuję głodu, ćwiczę silną wolę i z ogromną radością staję na wagę, po każdym weekendzie (bo stosuję ją w weekendy, gdy nie pracuję) mam 0,5 kg mniej, chudnę stopniowo i trwale, polecam
Stosujesz dietę dopiero od 3 m-cy, a piszesz że chudniesz "trwale"... To żart? Napisz to samo po roku, dwóch stosowania diety ;-)

Reklama

Osobiście nie próbowałam a też jakoś tak nie widzę w takiej diecie sensu. 2 dni głodówki a później się je ile chce. Jakoś mi tak nie podchodzi ;/ Ja poszłam szybszą drogą ;) Znajoma była czasowo w Stanach, jak wróciła przywiozła mi tabletki odchudzające Forever Slim, a też widziałam je na allegro do kupienia i informację że zostały przetestowane przez głównego inspektora sanitarnego który dopuścił je do obrotu w Polsce co potwierdziło ich bezpieczeństwo dla zdrowia w porównaniu z innymi tabletkami które nie zawsze przechodzą testy tylko od razu są sprzedawane. Po nich z optymalną dietą schudłam 6 kilogramów już po miesiącu odchudzania z wyjątkiem basenu w weekendy bez ćwiczeń ;) Więc nie było ciężko a na diecie na pewno bym tyle nie schudła w takim czasie ;)

Pozdrawiam
Naomi

Reklama

Warto wspomnieć, że po upływie 5 dni jedzenia „wszystkiego”, następują 2 dni, gdzie możemy zjeść maksymalnie 500-600 kcal. Wartość ta może równać się spożyciu kanapki i owocu w ciągu dnia.http://wwww.v(...)45.html Dieta 5:2 może być niebezpieczna dla osób zmagających się z różnymi jednostkami chorobowymi. Przykładem jest cukrzyca, gdzie należy stosować się do odpowiednich zasad diety, aby uniknąć późniejszych powikłań choroby. - ANKA

Jak chcesz zdobyć jakieś opinie na temat tej diety, to zawsze możesz jeszcze popytać na daymynews.pl, ponieważ niesłychanie wiele kobiet z tego forum przechodziło przez najróżniejsze diety, dlatego uważam, że i tą dietę stosowano.

A ja uważam, że ta dieta jest bardzo logiczna. Kiedyś kiedy byliśmy jeszcze drapieżnikami (a nie wegetowalismy jak teraz) i dostęp do jedzenia był ograniczony krótkie okresy bez pożywienia były czymś naturalnym. Nasze ciało zostało do tego zaprojektowane (jak chyba każde zwierzę na tej planecie). Co do wartości odżywczych - jeżeli zapewnisz swojemu organizmowi właściwe składniki przez pozostałe 5 dni nie sądzę aby 24 godziny wpłynęły w jakikolwiek sposób na twoje zdrowie (poza krzystnym oczyszczeniem organizmu z toksyn i co zaobserwowałam u siebie przyspieszeniem metabolizmu w pozostałe dni). Zanim zaczniecie negować tą dietę przeczytajcie książkę, pozbierajcie informacje na temat badań klinicznych i podejdzcie do tego zdroworozsądkowo. Poza tym, tak jak autor doradza w książce, dietę tę dostosowuje się do swojego organizmu. Chodzi o to aby nauczyć się go słuchać i rozumieć to co próbuje nam przekazać. Aby nie mylić głodu z nudą, pragnieniem czy czymkolwiek innym niz sam głód.

Dieta jest znakomita! Wreszcie coś skutecznego. To nie jest tak jak tu jedna pani mówi, że żeby być szczupłym trzeba się ruszać. Są różne organizmy. Nie mogę chodzić 40 kilometrów dziennie, a 10 nie wystarczało. Byłam gruba.
Dieta 5:2 doprowadziła mnie do wagi takiej jaką chciałam mieć, nie katuję się ciągłym głodem i frustracją, jak przy innych dietach. Boję się tylko ją przerwać, żeby znów nie przytyć.

To tak naprawde nie jest dieta tylko styl zycia. Moja babcia zawsze poscila w piatek. To ta sama zasada tylko poscisz 2 dni. Teoretycznie je sie 500 kalorii, ale mozna poscic calkowicie. W reszte dni nalezy jesc normalnie czyli ok 2000 kalorii, a nie sie obzerac. Bardzo prosto jest to przyjac jako zasade. Chudnie sie powoli i waga sie utrzymuje, o ile utrzymujemy jeden dzien postny. Jak uznasz to za diete i po 'diecie' wrocisdz do normalnych nawykow to znowu przytyjesz
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • dieta 5 na 2 opinie
  • dieta 5:2 opinie
  • dieta 5 2
  • dieta 5 2 opinie
  • dieta 5:2
  • dieta 5 na 2
  • dieta 5:2 efekty
  • dieta 5 na2
  • dieta 5/2 zasady
  • dieta 5 2 forum