1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń125 tys.
  • Odpowiedzi156
  • Ocen na +89
1 tys. ppt ?

jak pozbyć się mszyc (157)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

jak pozbyć się mszyc

Napisał(a): ~kerstin -

Od dłuższego czasu szukam skutecznego sposobu, jak pozbyć się mszyc z ogródka. Ciągle napadają na moje roślinki i czuję, że walki z nimi jest nierówna... Macie jakiś domowy sposób na mszyce, który naprawdę działa. Na razie słyszałam kilka porad - że warto rozsypać świeże liście mięty lub kolendry albo zrobić oprysk z pokrzywy. Kiedyś czytałam w jakimś pisemku, że też czosnek na mszyce jest skuteczny. A Wy co stosujecie jeśli chodzi o zwalczanie mszyc? Podpowiedzcie, jak pozbyć się mszyc!
INTERIA.PL

Re: jak pozbyć się mszyc

Napisał(a): Ada777 -

Aksamitka. Wyciąg (z 1 kg suszu) działa na mszyce, wywar zwalcza choroby grzybowe
Cebula. Wyciąg lub napar (z 200 g) stosujemy na mszyce, napar - na choroby grzybowe i przędziorki.
Czosnek. Wyciąg (z 200 g roztartych ząbków) działa na mszyce i przędziorki. Przeciętym ząbkiem smarujemy liście pokryte plamami chorobowymi.
Rumianek. Odwar (z 300 g suszonych kwiatów) stosujemy na mszyce, wyciąg (1 kg suszonych kwiatów) - na przędziorki, gąsienice motyli oraz profilaktycznie przeciwko infekcjom grzybowym.
Tytoń. Odwar (z 10-12 papierosów) i wyciąg działa na mączliki, miseczniki, mszyce.

Reklama

Napisał(a): ~rabarbara -

Świetne na mszyce są liście rabarbaru, bo zawierają kwas szczawiowy. Dla mszyc jest to substancja toksyczna - dla ludzi zresztą też, więc nie powinna dostać się w ręce dzieci. No i trzeba zrobić z niego wywar w starym garnku, bo kwas go zniszczy. 2 litry wody na pół kilo rabarbaru, pół godziny gotowania. Wystygnięte mieszamy z odrobiną ciepłej wody z płatkami mydlanymi i robimy oprysk. Niezawodne!

Reklama

Napisał(a): ~klerka -

Próbowałam różnych sposobów i dla mnie mniszek lekarski jest najlepszy. Łatwo jest przygotować, bo to rośnie wszędzie, a w dodatku zwalcza m.in. przędziorki i miodówki. Zalej z pół kilo mniszka 10 litrami wody. Po trzech godzinach wlej wywar do spryskiwacza i w kilka pogodnych poranków spryskuj z bliska rośliny. Polecam z serducha!

Napisał(a): ~lina -

Ada777 Aksamitka. Wyciąg (z 1 kg suszu) działa na mszyce, wywar zwalcza choroby grzybowe
Cebula. Wyciąg lub napar (z 200 g) stosujemy na mszyce, napar - na choroby grzybowe i przędziorki.
Czosnek. Wyciąg (z 200 g roztartych ząbków) działa na mszyce i przędziorki. Przeciętym ząbkiem smarujemy liście pokryte plamami chorobowymi.
Rumianek. Odwar (z 300 g suszonych kwiatów) stosujemy na mszyce, wyciąg (1 kg suszonych kwiatów) - na przędziorki, gąsienice motyli oraz profilaktycznie przeciwko infekcjom grzybowym.
Tytoń. Odwar (z 10-12 papierosów) i wyciąg działa na mączliki, miseczniki, mszyce.

na mączliki nic nie działa nawet chemia. Najlepiej usunąć całą zaatakowaną roślinę.

Reklama

Napisał(a): ~szaro -

[b][/b]
~koti Ja tam raz-dwa razy w tygodniu pozbywam się mszyc zmywając je silnym strumieniem wody z węża ogrodowego. Bez chemikaliów, szybko, sprawnie - polecam!
uważaj abyś sobie krzywdy tą woda nie zrobił bo mszyca ma się dobrze po takich opryskach
« Wróć do tematów
Do góry strony: jak pozbyć się mszyc