148
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi79
  • Ocen na +0
148 ppt ?

Mąż zostawił mnie z trójką dzieci, a teraz chce praw rodzicielskich! (80)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Mąż zostawił mnie z trójką dzieci, a teraz chce praw rodzicielskich!

Napisał(a): Gość -

To takie typowe - odszedł do młodszej. Ja mam dopiero 34 lata... Dzieciaki 8,7 i 3 latka.
Odszedł jakieś pół roku temu, a przez pierwsze 3 miesiące prawie w ogóle nie interesował się dziećmi, dobrze, że rodzice pomagali mi w wychowaniu. Łaskawy przesyłał pieniądze - 800zł na trójkę dzieci, to śmieszne - a zarabia 6x tyle...
Od jakiegoś czasy zaczął się interesować, otrząsnęłam się i wystąpiłam o rozwód - i niech płaci też alimenty, a on bezczelny chce takich samych praw do dzieci? W ogóle powiedział, że nie układa mu się z tą dziunią i dla dobra dzieci powinniśmy do siebie wrócić...
Jak mogę się zgodzić, przecież on nas zostawił! Jak sadzicie, czy mam szanse żeby maksymalnie ograniczyć jego prawa do dzieci? Mam nie zła pracę i mieszkanie, niestety wspólna własność z mężem...
INTERIA.PL

Re: Mąż zostawił mnie z trójką dzieci, a teraz chce praw rodzicielskich!

Napisał(a): Antek73 -

Zgodnie z tak zwaną logiką sądu jeśli nie pije, Ciebie nie bije ani dzieci--to nie ograniczysz mu za mocno praw rodzicielskich. owszem możesz w sądzie wnioskować o ograniczenie do widzenia się z dzieciakami lub widzeń pod Twoją kuratelą lub nawet kuratorki sądowej. Jeśli sąd przyzna Ci prawa do opieki nad dziećmi to możesz wtedy ograniczyć widzenia sama a wtedy Twój były mąż będzie musiał złożyć wniosek do sądu o przyznanie praw do widzenia się z dzieciakami.

Co do alimentów to jeśli tak dużo zarabia i możesz to udowodnić to żądaj w sądzie najwyższe alimenty również za okres od momentu jego odejścia minus to co Ci dał ( pod warunkiem że ma kwity na tą kasę co Ci daje )

Każda informacja od was jest dla mnie pomocna. Dodam jeszcze, że matka przekonuje mnie, żebym pozwoliła mu wrócić - dla dobra dzieci. nie mogę przecież na to pozwolić, a poza tym jak on może otrzymać równe mi prawa rodzicielskie skoro mnie zostawił?
(Antek i obecny - dziękuję za rady.)

Reklama

Napisał(a): gość -

skoro ma dobry zarobek i jest w stanie utrzymać dzieci,to spójrz na to wszystko chłodnym okiem i go przyjmij.czasy ciężkie,co będziesz wojować i unosic sie honorem a potem zmagać z trudną rzeczywistością. czasy są takie że nie liczą sie uczucia tylko chłodna kalkulacja.

Praw do dzieci nie mozesz mu ograniczyć. Moje pytanie dlaczego miałabyś to zrobić? Przez to , że zostawił? Jeśli jest dobrym ojcem , to w ogóle nie rozumiem tego pytania. Przerażają mnie rozwody w Polsce. Mieszkam w Skandynawii i tutaj wszyscy się rozwodzą i pamiętam w jakim szoku byłam jak zobaczylam , że można to robić kulturalnie i z klasą. Tutaj jeżeli nie bylo patologi czyli bicia, znęcania KAZDY rodzić ma takie samo prawo do dziecka. BA rodzice propagują system, że tydzien zajmuje się matka a tydzien ojciec. Więc facet oprócz łożenia na rodzine ma stały kontakt z dzieckiem, ale też musi ugotować, wyprać, posprzątać, odrobić lekcje. Nie to co w Polsce zjawiający się na jeden dzień tatuś, który zabiera dziecko na lody. Czasami mam wrazenie , ze faceci w Polsce rozwodzący się, którzy kochają swoje dzieci mają przesrane. Ktoś może napisać , biedne dzieci mają dwa domy, są nieszcześliwe. No ale przykro mi rozczaruje potępiających, uważam że dzieci w Skandynawii śa jednymi z najszczęsliwszych w Europie. Moja córka ma mnóstwo kolezanek rozwodników, ja ma kontakt z tymi rodzinami i wierzcie mi można się dogadać. To nie o was dorosłych chodzi ale o dzieci. W Polsce rozwod to walka o dzieci o wszysko. Oczywiście jest grono facetów w Polsce, którzy mają dzieci w przysłowiowej dupie wiec niech chociaż płacą.

Reklama

gość Praw do dzieci nie mozesz mu ograniczyć. Moje pytanie dlaczego miałabyś to zrobić? Przez to , że zostawił? Jeśli jest dobrym ojcem , to w ogóle nie rozumiem tego pytania. Przerażają mnie rozwody w Polsce. Mieszkam w Skandynawii i tutaj wszyscy się rozwodzą i pamiętam w jakim szoku byłam jak zobaczylam , że można to robić kulturalnie i z klasą. Tutaj jeżeli nie bylo patologi czyli bicia, znęcania KAZDY rodzić ma takie samo prawo do dziecka. BA rodzice propagują system, że tydzien zajmuje się matka a tydzien ojciec. Więc facet oprócz łożenia na rodzine ma stały kontakt z dzieckiem, ale też musi ugotować, wyprać, posprzątać, odrobić lekcje. Nie to co w Polsce zjawiający się na jeden dzień tatuś, który zabiera dziecko na lody. Czasami mam wrazenie , ze faceci w Polsce rozwodzący się, którzy kochają swoje dzieci mają przesrane. Ktoś może napisać , biedne dzieci mają dwa domy, są nieszcześliwe. No ale przykro mi rozczaruje potępiających, uważam że dzieci w Skandynawii śa jednymi z najszczęsliwszych w Europie. Moja córka ma mnóstwo kolezanek rozwodników, ja ma kontakt z tymi rodzinami i wierzcie mi można się dogadać. To nie o was dorosłych chodzi ale o dzieci. W Polsce rozwod to walka o dzieci o wszysko. Oczywiście jest grono facetów w Polsce, którzy mają dzieci w przysłowiowej dupie wiec niech chociaż płacą.
nie wiesz ze polacy to zawziete kur..y niczego nikomu nie popuszcza .
w polsce byc dobrym ojcem to przestepstwo.

taka krowa jak tak,,, predzej doprowadzi faceta do finansowej ruiny niz miala by podzielic sie wychowywaniem.

Pozniej takie cos nazywa sie ofiara/biedna,pokrzywdzona samotna matka nad ktora ciagle trzeba plakac i uwazac bo moze ma depresje albo bedzie miala lada dzien

0becny
Antek73 Co do alimentów to jeśli tak dużo zarabia i możesz to udowodnić to żądaj w sądzie najwyższe alimenty również za okres od momentu jego odejścia minus to co Ci dał ( pod warunkiem że ma kwity na tą kasę co Ci daje )
Ja jeszcze w tej sprawie.
Jasne że możesz wyciągnąć mu z kieszeni więcej kasy niż tobie i dzieciom faktycznie sie należy jeśli nie ma żadnego potwierdzenia że kiedykolwiek coś ci dawał ale aby nie było wątpliwości wyjaśnię że będziesz wtedy zwykłą złodziejką i jeśli kiedyś spotka cię za to kara więzienia (ja osobiście kradzież i inne przestępstwa kryminalne karałbym śmiercią) to będzie ona w pełni zasłużona.
Facet płacił na dzieci z tego co wynika grosze, a jak kobieta będzie się o należne DZIECIOM pieniądze upominać - jest złodziejką - to absurd. Kim jest ten facet w takim razie - pokrzywdzona biedzinka, chyba kpisz!

Reklama

Macie wszyscy tylko złotówy w oczach.
Urażona ambicja, rozumiem. Jednak zapytaj najpierw dzieci.
Czy one w ogóle są brane pod uwagę.Może zapytaj je, co one
myślą.Czy chcą być kartą przetargową...
Źle się to czyta, a doradztwo, pod kątem kasy jest smutne i bardzo
nie na miejscu.

samotna999 To takie typowe - odszedł do młodszej. Ja mam dopiero 34 lata... Dzieciaki 8,7 i 3 latka.
Odszedł jakieś pół roku temu, a przez pierwsze 3 miesiące prawie w ogóle nie interesował się dziećmi, dobrze, że rodzice pomagali mi w wychowaniu. Łaskawy przesyłał pieniądze - 800zł na trójkę dzieci, to śmieszne - a zarabia 6x tyle...
Od jakiegoś czasy zaczął się interesować, otrząsnęłam się i wystąpiłam o rozwód - i niech płaci też alimenty, a on bezczelny chce takich samych praw do dzieci? W ogóle powiedział, że nie układa mu się z tą dziunią i dla dobra dzieci powinniśmy do siebie wrócić...
Jak mogę się zgodzić, przecież on nas zostawił! Jak sadzicie, czy mam szanse żeby maksymalnie ograniczyć jego prawa do dzieci? Mam nie zła pracę i mieszkanie, niestety wspólna własność z mężem...
Rozwód z jego winy i alimenty dostaniesz nie tylko na dzieci ale i na siebie, a także podział majątku, a mieszkanie żeby nie dzielić zrzeknij sie na któreś z dzieci wtedy nie będziesz musiała go spłacać, ale i tak mogłabys wygrac bo przy podziale majątku gdzie rozwód z jego winy, zostawił cie samą z trójka mały ch dzieci i nie interesował się nimi, większość dostajesz ty, idź do adwokata lub jak nie masz kasy do opieki społecznej mają radców prawnych którzy radza i piszą tekie pozwy, masz szanse puścić go w skarpetkach, a dostępu do dzieci nie broń, jak chce byc dobrym ojcem to niech jest, wszystkie takie ustalenia na rozprawie rozwowdowej.

Wiesz co czasem nie wyrażaj zgody na jego powrót dla dobra dzieci, to bzdura, juz pokazał jak o nie dba zapominając o nich na 3 miesiące, za kawałek nową dziunie spotka i znów o nich zapomni. A wizyty u dzieci ustali sąd, on również określi jego praw do nich, tu możesz wykazać że przez 3 miesiące w ogóle się nimi nie interesował. Z wyznaczonych wizyt powinien się wywiązywać, a jak nie to wtedy możesz wystąpic o ograniczenie czy odebranie praw. Ale założę się że dzieci tęsknią za ojcem, jeszcze nie rozumieją, więc niech ma z nimi kontakt.

0becny
iwa62 ... a mieszkanie żeby nie dzielić zrzeknij sie na któreś z dzieci wtedy nie będziesz musiała go spłacać, ale i tak mogłabys wygrac bo przy podziale majątku gdzie rozwód z jego winy, zostawił cie samą z trójka mały ch dzieci i nie interesował się nimi, większość dostajesz ty, idź do adwokata lub jak nie masz kasy do opieki społecznej mają radców prawnych którzy radza i piszą tekie pozwy, masz szanse puścić go w skarpetkach, a dostępu do dzieci nie broń, jak chce byc dobrym ojcem to niech jest, wszystkie takie ustalenia na rozprawie rozwowdowej.
Pokrzywdzony w ten sposób mąż pójdzie do innego adwokata który wykorzysta tak zwane roszczenie pauliańskie (umożliwia ono unieważnienie każdej transakcji i darowizny dokonanej w celu uniknięcia spłacenia wierzytelności) i odzyska każdą złotówkę z której został okradziony. To wszystko oczywiście tylko pod tym warunkiem że mąż będzie kompletnym idiotą i już podczas rozprawy o podział majątku nie upomni sie o należną mu część WSPÓLNEGO MAJĄTKU DOROBKOWEGO MAŁŻONKÓW. No i sam sędzia nie może być ani odrobinę od męża mądrzejszy.

Majątek dorobkowy małżonków podlega podziałowi w równych częściach a ponieważ mieszkania podzielić się nie da to sąd może przyznać je jednemu z małżonków i nakazać mu spłatę połowy jego wartości na rzecz strony przeciwnej lub sprzedać mieszkanie a otrzymaną ze sprzedarzy kwotę podzielić równo pomiędzy strony.
Taaak. Sąd może sprzedać mieszkanie i dlatego tak ważne jest aby ludzie którzy się rozchodzą uczynili ten drobny wysiłek i spróbowali sie w tych sprawach dogadać ponieważ sumy za jakie sąd sprzedaje majątki skłóconych małżeństw nie satysfakcjonują zazwyczaj żadnej ze stron.
Mąż jak będzie w porządku sam zrzeknie się swojej części na rzecz dziecka i ona też. W ten sposób powinni dojśc do porozumienia, bo założę sie że żadnego z nich nie stac na spłatę drugiego. A tak będzie sprawiedliwie, Przeważnie przy orzeczeniu rozwodu z jego winy, co jest ewidentne, większa część przypada stronie pokrzywdzonej, więc może będzie w stanie przy pomocy rodziców go spłacić.

Nie interesuje mnie kto się zrzeknie i czy w ogóle to zrobi bo to jest sprawa ustaleń pomiędzy stronami. Ja tylko prostuję gdy jakaś informacja wprowadza autorkę w błąd.

Może źle się wyraziłam ale chodziło mi o obopólne zrzeczenie się praw do mieszkania na dziecko.
Podział majątku dokonuje sąd po uprzednim przedstawieniu wykazu tych dóbr i tak do końca nie masz racji, jak będzie miał udowodnione , że to z jego winy jest rozwód, sąd może zając inne stanowisko niż ty piszesz, znam takie przypadki, że babki więcej zyskiwały przy podziale przy orzeczeniu winy. Na, ale ja nie jestem sędzią, więc nie będę sie do końca wypowiadać, tym bardziej, że wyroki różnych sądów, w podobnych sprawach diametralnie sie różnią, a do tego czasem oparte sa nie wiadomo na czym, bo na pewno nie na przepisach,

Napisał(a): keloimi -

samotna999
Każda informacja od was jest dla mnie pomocna. Dodam jeszcze, że matka przekonuje mnie, żebym pozwoliła mu wrócić - dla dobra dzieci. nie mogę przecież na to pozwolić, a poza tym jak on może otrzymać równe mi prawa rodzicielskie skoro mnie zostawił?
(Antek i obecny - dziękuję za rady.)
On zostawił Ciebie a do Ciebie nie ma praw rodzicielskich chyba ?
Nie za dużo w Tobie urażonej dumy i złości po prostu ?
Nie wiem czy zgodzisz się na jego powrót to tylko Twoja decyzja ale tak na złość aby mu dopiec ograniczać jego kontakt z dziećmi to okropne.
Dla dobra dzieci ważna jest poprawna relacja z ojcem ,Ty im go nie zastąpisz .

Przepraszam bo powinnam murem jako kobieta stać za porzuconą żoną ale .... za dużo w Tobie złości i zamiast dążyć do tego aby dzieci jak najmniej odczuły rozwód Ty chcesz być "górą " .

0becny Dopiszę jeszcze bo ciśnie mi się na usta:
Wszystkie żony które w ten sposób ,,puściły mężów w skarpetkach'' są winne kradzieży. Są to zwykłe kute na cztery łapy złodziejki które w myśl obowiązującego w polsce prawa powinny siedzieć w więzieniach a nie spacerować wolno po ulicach.
Nie zgodnie z prawem nie są złodziejkami, ja znam w takie przypadki, przecież to sąd im przyznał a nie je skazał. Nie powiem jak było na każdej rozprawie, wiem że ewidentne winy były współmałżonka, zresztą nie będę sie sprzeczać ty masz swoja racje, ja swoja, a co sąd jej orzeknie to nie nasza sprawa.

Kobieto idź do adwokata.Co do praw rodzicielskich, mąż ich nie stracił przez to,że odszedł, trzeba naprawdę wiele udowodnić,żeby mu je odebrać.Dla dzieci to już i tak wielka trauma, lepiej żeby miały normalny kontakt z ojcem.Zacznij się dogadywać z mężem, dużo więcej zyskacie na tym.Reszta- fachowa porada adwokata!!!!!
« Wróć do tematów
Do góry strony: Mąż zostawił mnie z trójką dzieci, a teraz chce praw rodzicielskich!