275
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń9 tys.
  • Odpowiedzi121
  • Ocen na +222
275 ppt ?

Ocet jabłkowy - eliksir młodości! (122)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Ocet jabłkowy - eliksir młodości!

Napisał(a): Gość -

Ocet jabłkowy na :

Zwichnięcia- sporządzić mazidło z 2 łyżeczek octu jabłkowego, 2 łyżeczek wywaru z tymianku, 1 łyżeczki esencji terpentynowej i 1 żółtka. Wymieszać jak emulsję i masować zbolałe miejsce. Preparat ten może być stosowany w przypadkach bólów mięśniowych z powodu przeziębienia lub dużego wysiłku. Zalecana jest również glinka zmieszana z octem jabłkowym.

Żylaki- rano masować nogi ruchem do góry, stosując roztwór z wywaru liści winogrona czerwonego (1 litr wody na garść liści) i octu jabłkowego w proporcji 1:3. Wieczorem popijać 1 łyżeczkę octu jabłkowego z 1/2 szklanki przegotowanej wody.
INTERIA.PL

Ocet jabłkowy jest dobry na nudności, mdłości -

gdy zaczną się nudności, zaleca się wypić roztwór 1 łyżeczki octu jabłkowego na 1/2 szklanki przegotowanej wody. Gdy nudności są spowodowane przez ciążę, wypić rano po przebudzeniu 1 łyżeczkę octu jabłkowego z 1/2 szklanki wody mineralnej i zjeść suchy biszkopt (suchar). Jeżeli nudność występuje po każdym posiłku, należy po jedzeniu wypić 1 łyżeczkę octu jabłkowego z 1/2 szklanki naparu z melisy.

mitomanka Ocet jabłkowy na :

Zwichnięcia- sporządzić mazidło z 2 łyżeczek octu jabłkowego, 2 łyżeczek wywaru z tymianku, 1 łyżeczki esencji terpentynowej i 1 żółtka. Wymieszać jak emulsję i masować zbolałe miejsce. Preparat ten może być stosowany w przypadkach bólów mięśniowych z powodu przeziębienia lub dużego wysiłku. Zalecana jest również glinka zmieszana z octem jabłkowym.

Żylaki- rano masować nogi ruchem do góry, stosując roztwór z wywaru liści winogrona czerwonego (1 litr wody na garść liści) i octu jabłkowego w proporcji 1:3. Wieczorem popijać 1 łyżeczkę octu jabłkowego z 1/2 szklanki przegotowanej wody.
Na te wszystkie dolegliwości wspaniały jest ocet jabłkowy ale tylko własnej roboty wg podanego przepisu!

Reklama

Astma- nacierać klatkę piersiową czystym octem jabłkowym, lub jeżeli naskórek jest kruchy, zmieszanym w równej części z naparem kwiatu lawendy. Płynu tego też można używać do okładów na klatke piersiową i plecy. Najlepiej do tego celu nadaje się lniana ściereczka. Stopy i golenie należy owinąć suchym ręcznikiem, szalem albo chustą wełnianą. To leczenie może być stosowane w chwilach kryzysu i na początku ataku duszności.

Reklama

Napisał(a): gość -

Mnie mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes).Zdrowie jest tylko jedno, warto o niego zadbać!

Reklama

Ocet jabłkowy wzmacnia zęby Zapobiega próchnicy, paradontozie, krwawieniu z dziąseł i osadzaniu się kamienia nazębnego. Takie właściwości ma płukanka z roztworu octu jabłkowego (dwie łyżki octu na szklankę przegotowanej wody), która likwiduje też nieprzyjemny zapach z ust, wywołany np. zaburzeniami trawienia.

Łagodzi również obrzęki, koi ból i swędzenie po użądleniach owadów Bolące miejsce wystarczy kilkakrotnie posmarować octem. Kompres z octu spirytusowego lub winnego przynosi ulgę także przy zwichnięciach i stłuczeniach. Ocet trzeba jednak rozcieńczyć wodą (pół na pół), by nie podrażnić skóry.

Ryczaltowa
Grandis Ocet jabłkowy ma też przeciwwskazania

Jak każde lekarstwo, tak i ocet jabłkowy nie może być stosowany przez wszystkich, a głównym ograniczeniem jest, niestety, choroba wrzodowa i zapalenie śluzówki żołądka. Niewskazany jest także dla kobiet w ciąży. Pozostali powinni zaprzyjaźnić się z nim tak jak Kleopatra, bo jest nie tylko smacznym, ale przede wszystkim skutecznym lekiem i nie powoduje skutków ubocznych.
smaczny to on nie jest :)
ale pomocny:)

Dba o kondycję skóry i włosów Kwaśna kąpiel z dodatkiem 2–3 filiżanek octu jabłkowego oczyszcza tłustą skórę, działając pobudzająco. Płukanie włosów w roztworze octu nadaje im połysk i zapobiega przetłuszczaniu.

Na szczupłą talię ocet jabłkowy wspomaga także odchudzanie. Nie należy oczywiście pić go w dużych ilościach. Wystarczą 2–3 łyżeczki rozpuszczone w szklance przegotowanej wody. Napój pij trzy razy dziennie na czczo, bezpośrednio przed obiadem oraz przed snem.

Jeszcze co do działania samego octu słyszałem różne opinie, jedne przychylne inne mniej pozytywne. Jednak ostatnio na blog.natoobe.pl przeczytałem o bio eliksirze życia, który jest pysznym syropem wytwarzanym z jabłek z upraw ekologicznych. Ponadto jest on wytwarzany właśnie na bazie octu jabłkowego. Właściwości zdrowotnych posiada mnóstwo, od przyśpieszenia procesu trawienia do oczyszczenia organizmu z toksyn... polecam!

Prever
gość Stosuję co dziennie , rozpuszczam łyżkę octu jabłkowego rano w pół szklanki wody!
Wspaniale się czuję!
pamiętam, że moja babcia zażywała go i wszystkim radziła robić to samo :)
DLATEGO NASZE BABCIE ŻYJĄ DŁUGO I JAK NA SWOJE LATA SĄ ZDROWE:)

mitomanka
Prever
gość Stosuję co dziennie , rozpuszczam łyżkę octu jabłkowego rano w pół szklanki wody!
Wspaniale się czuję!
PAMIĘTAM, ŻE Biblia kilkakrotnie wspomina o occie. Zwłaszcza jabłkowy jest najbardziej polecany. Powiem krótko to REWELACJA. i JA STOSUJĄC OCET JABŁKOWY zapomniałem o lekarzach, grzybica znika natychmiastowo, miałem juz skurcze rąk, cholesterol 250 i po occie spadł do normy. Pamietajcie o jednym, ocet to lek. Lek dozujemy jak podano NA 1 STRONIE!

mitomanka
mitomanka
Prever
Wspaniale się czuję!
PAMIĘTAM, ŻE Biblia kilkakrotnie wspomina o occie. Zwłaszcza jabłkowy jest najbardziej polecany. Powiem krótko to REWELACJA. i JA STOSUJĄC OCET JABŁKOWY zapomniałem o lekarzach, grzybica znika natychmiastowo, miałem juz skurcze rąk, cholesterol 250 i po occie spadł do normy. Pamietajcie o jednym, ocet to lek. Lek dozujemy jak podano NA 1 STRONIE!
to prawda, że ocet jabłkowy jest wspaniały na wszystko!

Avakesh Dba o kondycję skóry i włosów Kwaśna kąpiel z dodatkiem 2–3 filiżanek octu jabłkowego oczyszcza tłustą skórę, działając pobudzająco. Płukanie włosów w roztworze octu nadaje im połysk i zapobiega przetłuszczaniu.

Na szczupłą talię ocet jabłkowy wspomaga także odchudzanie. Nie należy oczywiście pić go w dużych ilościach. Wystarczą 2–3 łyżeczki rozpuszczone w szklance przegotowanej wody. Napój pij trzy razy dziennie na czczo, bezpośrednio przed obiadem oraz przed snem.
cieszę się, że te porady pomagają innym!
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • interia miod i ocet
  • ocet jabkowy opinie
Do góry strony: Ocet jabłkowy - eliksir młodości!