10
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń60
  • Odpowiedzi8
  • Ocen na +7
10 ppt ?

W TYM „Prawym i Sprawiedliwym” PAŃSTWIE JESTEM KARANA ZA TO ŻE PRACOWAŁAM! (9)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

W TYM „Prawym i Sprawiedliwym” PAŃSTWIE JESTEM KARANA ZA TO ŻE PRACOWAŁAM!

Napisał(a): ~matka54 -

Jestem matką niepełnosprawnego od urodzenia wymagającego całodobowej opieki ponad 30 letniego syna. Przed laty z konieczności przeszłam na emeryturę EWK. Obecnie otrzymuję ok. 870 zł/mc. Chce zrezygnować z emerytury i otrzymywać świadczenie pielęgnacyjne tak jak moje koleżanki, które emerytury nie wypracowały. Również opiekujące się swoimi niepełnosprawnym dziećmi. Ale nie mogę. Rażącą niesprawiedliwością jest, gdyż otrzymuję o 600 zł/mc mniej od świadczenia pielęgnacyjnego (1470 zł/mc). Dlaczego PiSowski Rząd nie zajmie się wyrównaniem tej rażącej niesprawiedliwości? Rodzic otrzymujący emeryturę EWK opiekujący się niepełnosprawnym dzieckiem ze znacznym stopniem niepełnosprawności powinien otrzymywać wyrównanie do kwoty świadczenia pielęgnacyjnego 1470 zł/mc. W moim przypadku 600 zł/mc.
INTERIA.PL

Re: W TYM „Prawym i Sprawiedliwym” PAŃSTWIE JESTEM KARANA ZA TO ŻE PRACOWAŁAM!

Zostało Nas jeszcze ok. 46 tysięcy. Czy Rząd czeka aż problem rozwiążę się w sposób naturalny? W latach 1989 – 1998 matka wychowująca dziecko niepełnosprawne po 20 latach pracy mogła przejść na emeryturę EWK (lub ojciec po 25 latach pracy). Są to emerytury najniższe czyli brutto 1029 zł/mc (netto 870 zł/mc). A rodzic opiekujący się dzieckiem niepełnosprawnym otrzymuje świadczenie pielęgnacyjne 1470 zł/mc netto. Ja jestem matką niepełnosprawnego od urodzenia wymagającego całodobowej opieki ponad 30 letniego syna. Przed laty z konieczności przeszłam na emeryturę EWK. Obecnie otrzymuję ok. 870 zł/mc świadczenia. Zatem jest rażącą niesprawiedliwością gdyż otrzymuję o 600 zł/mc mniej od osób otrzymujących świadczenie pielęgnacyjne (1470 zł/mc). Dlaczego PiSowski Rząd nie zajmie się wyrównaniem tej rażącej niesprawiedliwości? Rodzic otrzymujący emeryturę EWK opiekujący się niepełnosprawnym dzieckiem ze znacznym stopniem niepełnosprawności powinien otrzymywać wyrównanie do kwoty świadczenia pielęgnacyjnego 1470 zł/mc. W moim przypadku 600 zł/mc.

Sisi1 Lis, matka i piorun jeszcze wie kto ..ile razy będziesz ten sam watek zakładać?
A będę do skutku. Dokąd nie otrzymam tego co mi się należy. Nie będą pisiory mnie kiwać.

Napisał(a): Sisi1 -

~matka54
Sisi1 Lis, matka i piorun jeszcze wie kto ..ile razy będziesz ten sam watek zakładać?
A będę do skutku. Dokąd nie otrzymam tego co mi się należy. Nie będą pisiory mnie kiwać.
I tym to wpisem popis głupoty dałeś. Forum ma w ogóle jakąś możliwość sprawczą w tej czy innej sprawie?

~matka54
Przez 12 lat nie było podwyżki zasiłku pielegnacyjnego, a gdy PiS podwyższył.....to ty coś jeszcze bąkasz? Z żalami to do PO

Sisi1
~matka54
I tym to wpisem popis głupoty dałeś. Forum ma w ogóle jakąś możliwość sprawczą w tej czy innej sprawie?
Ja już w tej sprawie od dawna działam. Pisałam do MPiPS, RPO i prezydenta RP. Od wszystkich otrzymywałam odpowiedzi. A to, że Państwo nie ma pieniędzy. To, że będą prowadzone prace nad rozwiązaniem tej kwestii.Nawet min. Rafalska czasami coś przebąkuje, że mają tę sprawę (EWK) na uwadze. Ale to jest tylko puste gadanie i przeciąganie sprawy. Ja nie mogę iść do Sejmu protestować tak jak moje koleżanki z którymi sympatyzowałam. Wspierałam Ich całym sercem. I Ty Sisi nie musisz mnie pouczać, że Forum i inne media nie mają możliwości sprawczej. Ja o tym wiem. Ale tę sprawę będę nagłaśniała gdzie tylko się da. Sisi nie rób ze mnie mężczyzny. Jestem kobietą. Podpisuję się matka54. A reszta to Twoje urojenia.

~matka54
Sisi1
~matka54
Ja już w tej sprawie od dawna działam. Pisałam do MPiPS, RPO i prezydenta RP. Od wszystkich otrzymywałam odpowiedzi. A to, że Państwo nie ma pieniędzy. To, że będą prowadzone prace nad rozwiązaniem tej kwestii.Nawet min. Rafalska czasami coś przebąkuje, że mają tę sprawę (EWK) na uwadze. Ale to jest tylko puste gadanie i przeciąganie sprawy. Ja nie mogę iść do Sejmu protestować tak jak moje koleżanki z którymi sympatyzowałam. Wspierałam Ich całym sercem. I Ty Sisi nie musisz mnie pouczać, że Forum i inne media nie mają możliwości sprawczej. Ja o tym wiem. Ale tę sprawę będę nagłaśniała gdzie tylko się da. Sisi nie rób ze mnie mężczyzny. Jestem kobietą. Podpisuję się matka54. A reszta to Twoje urojenia.
Babo - chłop ..nie pitol głupot. Lis i matka...takie same tematy zakładaja.

Sisi1
~matka54
Sisi1
~matka54
Babo - chłop ..nie pitol głupot. Lis i matka...takie same tematy zakładaja.
A jednak Sisi coś Ci się pochrzaniło.
« Wróć do tematów
Do góry strony: W TYM „Prawym i Sprawiedliwym” PAŃSTWIE JESTEM KARANA ZA TO ŻE PRACOWAŁAM!