138
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń7 tys.
  • Odpowiedzi66
  • Ocen na +1
138 ppt ?

Wazektomia - najskuteczniejsza męska antykoncepcja, zdecydowałbyś się? (67)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Wazektomia - najskuteczniejsza męska antykoncepcja, zdecydowałbyś się?

Napisał(a): Gość -

Moja dziewczyna namawiam mnie do wazektomii, czyli chirurgicznego przerwania światła nasieniowodów. Podobno jest jedną z najpewniejszych, znanych metod antykoncepcyjnych (99% bezpieczeństwa). Moja dziewczyna tłumaczy, że chce odstawiać tabletki, bo boi się zakrzepicy, a poza tym osłabia to porządnie.
Ja nie do końca jestem pewien, czy nie obniży to mojej potencji. Ktoś z was poddał się takiemu zabiegowi? Bo w sumie, dlaczego akurat ja mam zastosować taką antykoncepcję... Teoretycznie można potem poddać się zabiegowi rewazektomii i być ojcem, ale co jeśli się nie uda?
Nie wiem, czy się na to godzić? A wy, zdecydowalibyście się?

INTERIA.PL

Re: Wazektomia - najskuteczniejsza męska antykoncepcja, zdecydowałbyś się?

Napisał(a): April -

Moj maz jest po takim zabiegu ale...... my juz jestesmy w wieku gdzie oczekuje sie wnukow a nie dzieci. Potencja na tym nie cierpi ale nie liczylabym na to, ze kiedys bedziesz mogl miec dzieci. Zazwyczaj (nie zawsze ale to wyjatki) jest to nieodwracalne. Dla kogos kto evtl.
w planach ma rodzinie, odradzam.

Reklama

Napisał(a): Gość -

W tym tygodniu oglądałam program ,w którym facet poddał się rewazektomii to było w Anglii,lekarz po zabiegu badał ilość plemników i okazało się,że może mieć dzieci.Nie wiem jak to jest u nas.Jesteście jeszcze młodzi i na pewno przyjdzie czas kiedy zapragniecie mieć dzieci więc dobrze się zastanówcie.
Są przecież inne sposoby antykoncepcji.

Napisał(a): gość -

Ja bym to zaproponowała mojemu facetowi nie wcześniej, niż gdybyśmy byli 100% pewni, że już nie chcemy (więcej) dzieci, a do tego czasu inne metody, niekoniecznie tabletki. Minimum to jedno dziecko na świecie, jeśli chcecie je kiedyś mieć.
Chociaż jeśli skuteczność rewazektomii jest duża (tzn. udaje się u bardzo dużego % zainteresowanych mężczyzn) i wracają do pełnej płodności, to można by zaryzykować i wcześniej, ale skąd wziąć WIARYGODNE dane?
Wydaje mi się, że każda ingerencja tego typu w organizm wiąże się z jakimś ryzykiem, dlatego to by była raczej metoda na to, żeby już nie mieć dzieci w pewnym wieku.

Reklama

Napisał(a): April -

gość Ja bym to zaproponowała mojemu facetowi nie wcześniej, niż gdybyśmy byli 100% pewni, że już nie chcemy (więcej) dzieci, a do tego czasu inne metody, niekoniecznie tabletki. Minimum to jedno dziecko na świecie, jeśli chcecie je kiedyś mieć.
Chociaż jeśli skuteczność rewazektomii jest duża (tzn. udaje się u bardzo dużego % zainteresowanych mężczyzn) i wracają do pełnej płodności, to można by zaryzykować i wcześniej, ale skąd wziąć WIARYGODNE dane?
Wydaje mi się, że każda ingerencja tego typu w organizm wiąże się z jakimś ryzykiem, dlatego to by była raczej metoda na to, żeby już nie mieć dzieci w pewnym wieku.
Z ciekawosci zajrzalam do zrodel, faktycznie w dzisiejszych czasach ok. 90% mozna przywrocic plodnosc. Dla mnie by to nic nie zmienilo, bo zawsze mozna podpasc pod te 10 %. Jak dla mnie za duze ryzyko.

Napisał(a): M3M -

April
gość Ja bym to zaproponowała mojemu facetowi nie wcześniej, niż gdybyśmy byli 100% pewni, że już nie chcemy (więcej) dzieci, a do tego czasu inne metody, niekoniecznie tabletki. Minimum to jedno dziecko na świecie, jeśli chcecie je kiedyś mieć.
Z ciekawosci zajrzalam do zrodel, faktycznie w dzisiejszych czasach ok. 90% mozna przywrocic plodnosc. Dla mnie by to nic nie zmienilo, bo zawsze mozna podpasc pod te 10 %. Jak dla mnie za duze ryzyko.
Oprócz rewazektomii jest jeszcze możliwość pobrania plemników metodą iniekcji, ale to się wiąże z koniecznością zapłodnienia in vitro. Przeczytajcie ostatnie pytanie na stronie i odpowiedź.:http://www.kr(...)lang=pl
Podejrzewam, że koszty w tym przypadku nie byłyby refundowane, skoro ktoś sam spowodował konieczność takiego rozwiązania, ale to zawsze jakieś wyjście, gdy rewazektomia się nie powiedzie.

Można również na wszelki wypadek zamrozić nasienie i płacić za przechowywanie, ale to też koszt i jakieś ryzyko.

Chyba najprościej jednak do czasu urodzenia dzieci stosować inne metody.

Reklama

Ona namawia CIę na przecięcie nasieniowodu a Ty nazywasz ją swoją dziewczyną ? A na wycięcie mózgu też Cię wcześniej namówiła ? A Ty się zgodziłeś i dlatego teraz pytasz, bo nie wiesz co robić. Ty nie jesteś facetem, jesteś nikim.

Ty boisz się o konsekwencje zabiegu wazektomii, ale jakoś nie boisz się o konsekwencje stosowania antykoncepcji u partnerki, bo przecież bedzie ją można wymienić. Nędzny egoista.

Jestem po wazektomii. Żadnych skutków ubocznych, absolutnie żadnych różnic w, powiedzmy, przebiegu zbliżenia. Znieczulenie miejscowe, a jedyny ból wiązał się z koniecznością oderwania plastra dzień po operacji...
Tyle że sam zabieg nieco krępujący (ale dzięki temu zyskuje się pojęcie co partnerka musi przeżywać u ginekologa ;-)).

Za to jaka teraz jaka swoboda ;-).

Tylko jeden detal - nie wiem jak jest teraz, ale kilka lat temu, zabieg odwrotnej wazektomii, nie dość że nie gwarantował skuteczności, to jeszcze był zaporowo drogi...

[cytat kogo=Menrol]Moja dziewczyna namawiam mnie do wazektomii, czyli chirurgicznego przerwania światła nasieniowodów. Podobno jest jedną z najpewniejszych, znanych metod antykoncepcyjnych (99% bezpieczeństwa). Moja dziewczyna tłumaczy, że chce odstawiać tabletki, bo boi się zakrzepicy, a poza tym osłabia to porządnie.
Ja nie do końca jestem pewien, czy nie obniży to mojej potencji. Ktoś z was poddał się takiemu zabiegowi? Bo w sumie, dlaczego akurat ja mam zastosować taką antykoncepcję... Teoretycznie można potem poddać się zabiegowi rewazektomii i być ojcem, ale co jeśli się nie uda?
Nie wiem, czy się na to godzić? A wy, zdecydowalibyście się?

a czemu twoja dziewczyna ma zatruwać orgaznizm szkodliwymi tabelkami?
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • wazektomia forum
  • antykoncepcja męska
  • kobieta namawia na wazektomie faceta
  • Męska antykoncepcja
  • wazektomia refundacja
Do góry strony: Wazektomia - najskuteczniejsza męska antykoncepcja, zdecydowałbyś się?