34
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń183
  • Odpowiedzi32
  • Ocen na +0
34 ppt ?

12 potraw na stół wigilijny (33)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

12 potraw na stół wigilijny

Napisał(a): Gość -

Witam.
Postanowiłam założyć ten wątek ponieważ szukałam tego wszędzie i nigdzie tego nie zauważyłam :)
Czy moglibyście mi napisać co zawsze macie na stole wigilijnym i jak to przyżądzić. Tym bardziej że już święta nie daleko :) Z góry dziękuje. Pozdrawiam
INTERIA.PL

Reklama

Re: 12 potraw na stół wigilijny

Były nie były, ten jest na widoku ;)
U mnie w domu Wigilia była zawsze bardzo ... syta :)
Będę pisał po kolei.
Barszcz z uszkami
Zupa grzybowa
Zupa rybna
czasem też grochowa
Pierogi z kapustą i grzybami
Kapuśniaczki
Krokiety
karp smażony
ryba po grecku
karp po żydowsku
pstrąg w śmietanie
pstrąg z wody w warzywach
jakaś inna ryba co roku przyrządzana inaczej
czasem jakieś śledziki
kluski z makiem/kutia/makówki - to zamiennie
kompot z suszu
no i ciasta :D
serniki
piernik
makowiec
jakaś zebra
pierniczki i inne słodkości

p.s. chyba będę musiał się zarejestrować, bo ostatnio coś często tu piszę, wypadałoby się w końcu pod tym podpisać :P

allllleeeee wielka rodzina!!!!! Pozazdrościć!!! Zyczę zawsze takiego stolu i tylu stolowników!!! Niestety u mnie jest nas w święta tylko 2-je. Ja i mój mąż. Syn od 18 lat w Stanach a reszta rodziny ....w niebie. Robię co się da, by na naszym stole świątecznym byly potrawy urozmaicone i tradycyjne. Jest to wielka sztuka by tak "okroić" przepisy....by bylo dość na 2 osoby i by znalazlo sie trochę mijsca na "coś innego". Pozdrawiam świątecznie.

Reklama

U mnie jest...zawsze barszyk do popicia i 2 rodzaje pierogów, które mam w szufladzie...czyli zamrożone i mogę wyjąć ile chcę do ugotowania. Od tego zaczynamy. Potem ryba po grecku, śledziki (2 rodzaje), salatka jarzynowa i z surimi, rybka w galarecie i ciasto. Napitki. Na tym kończy się wigilia.
Następnego dnia....wędliny, jajka w sosie tatarskim, salatka, to co zostalo z wigilii, pieczony schab, pieczona pierś z indyka, tymbaliki z kurczaka ( galaretki w porcyjkach) , ciasto., ciasteczka i inne lakocie (kupne)..no i po świętach....

jak przyrządzić? ---wszystko znajdziesz na tych stronach!...powodzenia! Zajrzyj też do moich przepisów i zrób śledziki w jarzynach. Jeśli na wigilię zrobisz rybę po grecku to na Sylwestra i Nowy Rok zrób te moje śledziki w jarzynach a nie pożalujesz.Pozdrawiam.

Reklama

A wiesz, nawet nie taka duża. Kiedyś była nas 6 w domu i czasem przyjeżdżali dziadkowie na święta, ale to nie zawsze. Potem byliśmy w 4 i też tak się gotowało. Fajnie jak jest tak dużo wszystkiego, i jak się to wszystko gotuje. A najlepsze, jak wszyscy wstają następnego dnia rano i wybierają swoje ulubione przysmaki na śniadanie :)

Witam :) Oto moja rodzinna wigilia, którą co roku przygotowywała moja mama a ja wraz z siostrą sumiennie pomagałyśmy:

Ryba ( czasem karp czasem inna) w tradycyjnej panierce;
Ryba w galarecie (po żydowsku)
Zupa grzybowa
zupa fasolowa;
pierogi ruskie
groch z kapustą
kapusta z grzybami
gołąbki z kaszą gryczaną
pierogi z kapustą;
Barszcz z uszkami;
kompot z suszu
kwas ( znany bardziej na podkarpaciu)
Pozdrawiam i życzę smacznych Świąt :)

A u nas co rok robię:barszczyk czerwony z fasolą jaś,zupa grzybowa z uszkami grzybowymi,kapusta z grochem,karpik smażony kompot z suszonych owoców,łazanki z makiem,z ciast tradycyjnie sernik,makowiec,pierniczki,orzechowiec.Nie może w święta brakować bigosu który gotuję co najmniej miesiąc wcześniej i zamykam w słoikach wtedy aromaty i przyprawy uwydatniają smak.POZDRAWIAM ŚWIĄTECZNIE>

a u mnie trochę inaczej: zupa grzybowa albo owocowa z suszonych owoców (dla dzieci), pierogi z kapustą i grzybami, sałatka jarzynowa (ale z fasolą, nie groszkiem konserwowym), karp smażony na oleju lnianym, karp w galarecie, grzyby suszone duszone z cebulą, fasola biała gotowana z olejem lnianym, do tego śledzie - w oleju, occie, śmietanie, na czerwono (koncentrat pomidorowy+olej+cebula+rodzynki), sledzie smażone w cieście naleśnikowym.. to chyba wszystko.. pstrąg to profanacxa:)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 12 potraw na stół wigilijny