937
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń98
  • Odpowiedzi936
  • Ocen na +0
937 ppt ?

16 prawdziwych powodów dlaczego Płk. Kaddafi został zabity (937)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

16 prawdziwych powodów dlaczego Płk. Kaddafi został zabity

Napisał(a): ObserwatorII -

:
1. W Libii nie było rachunków za prąd, za rządów Kaddafiego wszyscy jej obywatele mieli prąd za darmo.

2. Pożyczki nie były oprocentowane, banki w Libii były własnością państwa, a wszystkim obywatelom udzielano pożyczek z oprocentowaniem 0% z mocy prawa.

3. Posiadanie własnego domu było uważane za prawo człowieka w Libii – Kaddafi obiecał, że jego rodzice nie dostaną domu, dopóki wszyscy obywatele w Libii nie będą mieli własnego domu

Ojciec Kaddafiego zmarł, gdy on, jego żona i matka nadal mieszkali w namiocie za jego rządów.

4. Wszyscy nowożeńcy w Libii otrzymali od rządu 60 000 dinarów (50 000 USD) na zakup pierwszego mieszkania, aby pomóc w rozpoczęciu działalności

5. Edukacja i leczenie w Libii były bezpłatne. Przed Kaddafim tylko 25% Libijczyków było piśmiennych. Za panowania Kadaffiego liczba ta wynosiła 83%.

6. Jeśli Libijczycy chcieli rozpocząć karierę rolniczą, otrzymywali ziemię rolną, dom, sprzęt, nasiona i inwentarz żywy, aby rozpocząć swoje gospodarstwa – wszystko za darmo.

7. Jeśli Libijczycy nie mogli znaleźć potrzebnej im edukacji lub placówek medycznych w Libii, rząd wykorzystał fundusze na wyjazd za granicę – nie tylko za darmo, ale obywatele dodatkowo otrzymywali 2 300 USD/mies. zasiłku na zakwaterowanie i samochód.

8. W Libii za panowania Kaddafiego, jeśli Libijczyk kupował samochód, rząd dotował 50% ceny pojazdu

9. Cena benzyny w Libii wynosiła 0,0 USD. za litr za czasów Kaddafiego.

10. Libia nie miała długu zewnętrznego, a jej rezerwy wynosiły 150 miliardów dolarów – obecnie zamrożone na całym świecie.

11. Jeżeli Libijczyk nie mógł znaleźć pracy po ukończeniu studiów, państwo płaciło przeciętną pensję tak, jakby był zatrudniony do czasu aż zatrudnienie zostało znalezione.

12. Część sprzedaży libijskiej ropy została przekazana bezpośrednio na konta bankowe wszystkich obywateli Libii.

13. Matka, która urodziła dziecko, otrzymywała 5 000 USD w prezencie

14. Za panowania Kaddafiego 40 bochenków chleba w Libii kosztowało 0,15 USD.

15. 25% Libijczyków miało wykształcenie wyższe za panowania Kaddafiego.

16. Kaddafi przeprowadził największy na świecie projekt nawadniania, znany jako projekt Wielkiej Rzeki Wytworzonej przez Człowieka, aby woda była łatwo dostępna w całym pustynnym kraju.

Jeśli nazywa się to „Dyktaturą”, zastanawiam się, jakiego rodzaju przywództwo mają Demokraci.

Dr. Ruh'allah

INTERIA.PL

Re: 16 prawdziwych powodów dlaczego Płk. Kaddafi został zabity

Napisał(a): Dobrawa1 -

Co tobie, że takie bzdury wypisujesz! Sięgnęłam do Wikipedii...kłamią?

"W 1969 roku przeprowadził zamach stanu w którym obalił monarchię. Proklamował utworzenie „Libijskiej Republiki Arabskiej”, a władzę objęła Rada Dowódcza Rewolucji. W 1970 roku desygnowany na premiera i dowódcę sił zbrojnych, urzędy te formalnie sprawował do 1972. W tym czasie przeprowadził islamizację praw i obyczajów. Znacjonalizował niearabską własność i zachodnich towarzystw naftowych. Zlikwidował też amerykańskie i brytyjskie bazy wojskowe. W 1977 państwo zmieniło nazwę na „Wielka Arabska Libijska Dżamahirijja Ludowo-Socjalistyczna”. Zmiana ta była efektem jego programu ideowego zawartego w tzw. Zielonej książce, w której połączył fundamentalistyczne tradycje islamskie z socjalizmem arabskim. W latach 1977–1979 pełnił urząd sekretarza generalnego Powszechnego Kongresu Ludowego. W marcu 1979 roku zrezygnował ze wszystkich funkcji państwowych; w rzeczywistości sprawował dyktatorską władzę jako tzw. Przywódca Rewolucji 1 Września i zwierzchnik sił zbrojnych[3][4].

W polityce międzynarodowej entuzjastycznie odnosił się do zjednoczenia świata arabskiego. Głównym celem jego polityki była likwidacja Izraela. Utrzymywał bliskie relacje ze Związkiem Radzieckim. Prowadził agresywną politykę i angażował się w konflikty w między innymi Czadzie, Ugandzie i Sudanie. Środki na prowadzenie wojen czerpał z eksploatacji złóż naftowych. W latach 80. oskarżany przez Zachód o sponsorowanie terroryzmu. Po atakach lotnictwa amerykańskiego złagodził nieco swoją politykę[

W 2011 roku nie zgodził się oddać władzy w następstwie społecznych protestów. Doprowadziło to do wybuchu wojny domowej. Zginął w strzelaninie pomiędzy powstańcami a wiernymi mu siłami"

Skoro tak było dobrze, to były az takie protesty społeczne?

Napisał(a): Keramek -

A może było tak
żeby nie było że z niepewnego źródła😆😂🤣

- Ludzie się go bali. Polityka jaką prowadził była pełna strachu oraz niepewności. Nikt nie znał dnia ani godziny, kiedy może zostać zabrany z własnego domu, bez wyjaśnień bez żadnych praw ani informacji dla bliskich. Zatrzymania po powrocie do kraju i przesłuchania prowadzone przez służbę bezpieczeństwa stały się codziennością tych, którzy dzieli swoje życie między Libią a światem zewnętrznym. Zdarzało się również, że w imię niechęci, czy osobistych porachunków zeznawano, że ktoś obraził przywódcę narodu lub niepochlebnie się o nim wypowiedział. To było najgorsze, co mogło spotkać libijską rodzinę, bo służba bezpieczeństwa była bezlitosna. Ludzie potrafili znikać na kilkadziesiąt lat bez słowa wyjaśnienia. W każdej rodzinie był ktoś, kto został niesłusznie oskarżony i ginął bez słowa, trafiał do kolonii karnej, albo na pola naftowe, gdzie musiał pracować jak niewolnik. Potem zjawiał się niespodziewanie po 30 latach jako wrak człowieka. Bez względu na prawdziwą przyczynę, był to sposób wywierania presji oraz podporządkowania obywateli władzy. Często rodziny nigdy nie dowiadywały się, co tak naprawdę spotkało ich bliskich – opowiada dr Magdalena El Ghamari, córka Polki i Libijczyka.
https://tvn24.pl/premium/arabska-wiosna-10-rocznica-rewolucji-wojna-domowa-w-libii-5022543

Reklama

Napisał(a): lot01 -

Dobrawa1 Co tobie, że takie bzdury wypisujesz! Sięgnęłam do Wikipedii...kłamią?

"W 1969 roku przeprowadził zamach stanu w którym obalił monarchię. Proklamował utworzenie „Libijskiej Republiki Arabskiej”, a władzę objęła Rada Dowódcza Rewolucji. W 1970 roku desygnowany na premiera i dowódcę sił zbrojnych, urzędy te formalnie sprawował do 1972. W tym czasie przeprowadził islamizację praw i obyczajów. Znacjonalizował niearabską własność i zachodnich towarzystw naftowych. Zlikwidował też amerykańskie i brytyjskie bazy wojskowe. W 1977 państwo zmieniło nazwę na „Wielka Arabska Libijska Dżamahirijja Ludowo-Socjalistyczna”. Zmiana ta była efektem jego programu ideowego zawartego w tzw. Zielonej książce, w której połączył fundamentalistyczne tradycje islamskie z socjalizmem arabskim. W latach 1977–1979 pełnił urząd sekretarza generalnego Powszechnego Kongresu Ludowego. W marcu 1979 roku zrezygnował ze wszystkich funkcji państwowych; w rzeczywistości sprawował dyktatorską władzę jako tzw. Przywódca Rewolucji 1 Września i zwierzchnik sił zbrojnych[3][4].

W polityce międzynarodowej entuzjastycznie odnosił się do zjednoczenia świata arabskiego. Głównym celem jego polityki była likwidacja Izraela. Utrzymywał bliskie relacje ze Związkiem Radzieckim. Prowadził agresywną politykę i angażował się w konflikty w między innymi Czadzie, Ugandzie i Sudanie. Środki na prowadzenie wojen czerpał z eksploatacji złóż naftowych. W latach 80. oskarżany przez Zachód o sponsorowanie terroryzmu. Po atakach lotnictwa amerykańskiego złagodził nieco swoją politykę[

W 2011 roku nie zgodził się oddać władzy w następstwie społecznych protestów. Doprowadziło to do wybuchu wojny domowej. Zginął w strzelaninie pomiędzy powstańcami a wiernymi mu siłami"

Bardzo dobrze, że obalił monarcjię, bo naród oddychnął od ciemięrzycieli i uzurpatorów. Dziś oligarchię przerabiamy w Polsce, a co dopiero monarchię. Każdy kto pisze, to pisze bzdury, ty jedyna jesteś alfa i omega.

Reklama

Keramek A może było tak
żeby nie było że z niepewnego źródła😆😂🤣

- Ludzie się go bali. Polityka jaką prowadził była pełna strachu oraz niepewności. Nikt nie znał dnia ani godziny, kiedy może zostać zabrany z własnego domu, bez wyjaśnień bez żadnych praw ani informacji dla bliskich. Zatrzymania po powrocie do kraju i przesłuchania prowadzone przez służbę bezpieczeństwa stały się codziennością tych, którzy dzieli swoje życie między Libią a światem zewnętrznym. Zdarzało się również, że w imię niechęci, czy osobistych porachunków zeznawano, że ktoś obraził przywódcę narodu lub niepochlebnie się o nim wypowiedział. To było najgorsze, co mogło spotkać libijską rodzinę, bo służba bezpieczeństwa była bezlitosna. Ludzie potrafili znikać na kilkadziesiąt lat bez słowa wyjaśnienia. W każdej rodzinie był ktoś, kto został niesłusznie oskarżony i ginął bez słowa, trafiał do kolonii karnej, albo na pola naftowe, gdzie musiał pracować jak niewolnik. Potem zjawiał się niespodziewanie po 30 latach jako wrak człowieka. Bez względu na prawdziwą przyczynę, był to sposób wywierania presji oraz podporządkowania obywateli władzy. Często rodziny nigdy nie dowiadywały się, co tak naprawdę spotkało ich bliskich – opowiada dr Magdalena El Ghamari, córka Polki i Libijczyka.
https://tvn24.pl/premium/arabska-wiosna-10-rocznica-rewolucji-wojna-domowa-w-libii-5022543

A w Polsce ci się podoba taki sam ustrój. Podoba, bo daje pieniądze, by zabrać w podatkach i wzroście kosztów życia, ale żeby zrozumieć trzeba trzeźwo myśleć.

Reklama

Napisał(a): ~gość -

Od życia na pustkowiu, nieszczęśnikowi poprzestawiały się klepki. W Kadafim i Tusku widzi bogów, jak na rasowego ateistę przystało.

~gość

Od życia na pustkowiu, nieszczęśnikowi poprzestawiały się klepki. W Kadafim i Tusku widzi bogów, jak na rasowego ateistę przystało.
Tobie bardziej się podoba Kaczyński, Łukaszenka, Mauro, Fidel Kastro, Władek Punin. To są chłopcy z twojej PiSowskiej bajki.

Dobrawa1
lot01
A w Polsce ci się podoba taki sam ustrój. Podoba, bo daje pieniądze, by zabrać w podatkach i wzroście kosztów życia, ale żeby zrozumieć trzeba trzeźwo myśleć.
Cześć navigators:-)
Chłopie...patrz na tytuł watku. Pisz na temat.
A dlaczego ty nie piszesz zgodnie z tematem, lecz na mój temat, nadając mi kolejny nick? Masz coś z czachą?
Wcześniej w moim temacie twoja wypowiedź odnosiła się do mnie. Ja odniosłem się do tematu - czytaj wyżej, ale mówią, że ty nie rozumiesz prostych tekstów.

Napisał(a): Dobrawa1 -

lot01
Dobrawa1
lot01
A dlaczego ty nie piszesz zgodnie z tematem, lecz na mój temat, nadając mi kolejny nick? Masz coś z czachą?
Wcześniej w moim temacie twoja wypowiedź odnosiła się do mnie. Ja odniosłem się do tematu - czytaj wyżej, ale mówią, że ty nie rozumiesz prostych tekstów.
Patrz wyżej. Nie do mnie to było, ale czy na temat treści wątku?
Dlaczego ni z gruszki, ni z pietruszki zmieniasz treśc każdego wątku?
Dobranoc

Dobrawa1
lot01

Tobie bardziej się podoba Kaczyński, Łukaszenka, Mauro, Fidel Kastro, Władek Punin. To są chłopcy z twojej PiSowskiej bajki.
Pisz na temat treści wątku, a nie wymyślasz, że mi się coś, ktoś podoba.
Zapomniałaś się babo zalogować i pisałaś z gościa, taka wpadka! Hihihi. To wpis był napisany z gościa. Ta co nie pisze z gościa!!

Dobrawa1
lot01
Dobrawa1
lot01
Patrz wyżej. Nie do mnie to było, ale czy na temat treści wątku?
Dlaczego ni z gruszki, ni z pietruszki zmieniasz treśc każdego wątku?
Dobranoc
Faktycznie ty nie rozumiesz tekstu.
« Wróć do tematów
Do góry strony: 16 prawdziwych powodów dlaczego Płk. Kaddafi został zabity