421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): cyryl2013 -

CZY JĘZYK POLSKI JEST UBOGI??

"Autobus w Warszawie wjechał w grupę pieszych.Są ranni.Sprawa jest DYNAMICZNA".Z piłki nożnej:""Sytuacja pod bramką jest DYNAMICZNA,zawodnik(?) jest DYNAMICZNY,czego nie można powiedzieć"....itd....inny przykład:"Sytuacja opanowana,rozwija się DYNAMICZNIE"....STOP...Już dłużej nie mogę.Takie słowa słyszę kilkadziesiąt,a może i kilkaset razy dziennie."DYNAMICZNY",jest to słowo,które ,wymawiają wszyscy,wszyscy bez wyjątku,dziennikarze,politycy naukowcy,profesorowie,a ja tego słowa mam już dosyć.Czyż nie można używać innych słów? Czyż nasz język polski jest tak ubogi,że znamy tylko to słowo? Ależ nie? Dlaczego więc używamy tego słowa w takim nadmiarze,dlaczego?Na to pytanie odpowiedzmy sobie sami,przypomnijmy sobie o innych słowach które możemy użyć zamiast tego nieszczęsnego"DYNAMICZNY".A jakie to słowa? Wymienię tylko kilka,tak dla przypomnienia..."aktywny,czynny,działający,energiczny,udzielający się,ożywiony,pełen energii,prężny,przebojowy,rezolutny,rzutki...itd.Mamy sporo słów,którymi możemy zastąpić słowo DYNAMICZNY,pamiętajmy o tym.Język polski jest językiem bogatym w słownictwo,pamiętajmy o tym.Nie zawężajmy go do paru pojedynczych słów. (T.I.)
INTERIA.PL

NIE DRAŻNIJCIE LWA,BO LEW TO WŁASNIE JA!

Stoję sobie na uboczu i przyglądam się wydarzeniom na Ukrainie,a w szczególności na Krymie.Ale nie tylko.Przyglądam się poczynaniom naszego rządu,naszych polityków,słucham ich wypowiedzi i niekiedy jestem tak zły na nich,że rozszarpałbym ich na drobne kawałeczki,jak to zazwyczaj czynią lwy!A jak napisałem w tytule,lew to właśnie ja!Dziwi mnie duża, niezrozumiała dla mnie nagonka,agresja,nacisk na państwa U.E przez nasz rząd,przez naszego premiera.Bez przerwy naciska aby zwiekszyć sankcje wobec Rosji,nie zważając na skutki tego posunięcia.To staje się już obsesją naszych polityków i niektórych "ekspertów" zapraszanych do telewizyjnego studia.Tylko sporadycznie,chyba przez przypadek zapraszanych gości do studia telewizyjnego, słychać w miarę rozsądne głosy dotyczące sankcji.Zaznaczam,są to sporadyczne głosy,bo póżniej tacy ludzie giną w tłumie innych samozwańczych ekspertów,których namnożyło się nam bez liku.Nawet nie wiedziałem,że mamy tak wykształcone społeczeństwo.Dużo można by pisać na ten temat,ale czy warto? Może i warto,ale telewizja,czy też rozgłośnie radiowe,powinny bardziej i skrupulatniej dobierac ludzi w rolach ekspertów,a przede wszystkim troszeczkę ograniczyć ten temat,podawać naprawdę sprawdzone wiadomości,a nie te wyssane z palca i z głowy naszych "ekspertów".Nie róbcie nam wody z mózgu,a ci co to robią niech przysłuchują się tym wiadomościom nadawanych w ich stacjach z boku,z pewnego dystansu.Rezultat powinni zauważyć natychmiast. (T.I.)

MATKI PRZECIW MATKOM....???

Zazdrość,głupota,niewiedza? Czym się kierują niektóre matki,które w bezpardonowy sposób krytykują strajkujące matki dzieci niepełnosprawnych,które od wczoraj okupują gmach naszego sejmu.Czym zawiniły te matki,że tak krytykują je także inne matki,mające też niepełnosprawne dzieci,ale i matki,które takich dzieci nie posiadają.Różne słyszę głosy,niektóre aż wulgarne i nie nadające się do druku,nazywają ich "zawodowymi matkami",które zasłaniając się swoimi niepełnosprawnymi dziećmi,chcą wyłudzić od naszego"biednego" państwa pieniądze.Chiałbym aby takie kobiety choć przez tydzień,ba przez parę dni poprzebywały z takimi niepełnosprawnymi osobami,ciekawi mnie co wówczas by powiedziały.Zresztą co tu dużo pisać,ten który tego nie przeżył nie powinien w ogóle zabierać głosu.Sam jestem niepełnosprawny,dostaję tylko i aż tylko bo 153 zł na miesiąc.Żadnej pomocy od państwa,na aparat do oddychania czekam juz dwa lata(sam opłacam prywatny-bagatela,150zl/mies. Nie mam rehabilitacji,czekam już rok,szkoda mi bardzo mojej rodziny,która tak bardzo męczy się ze mną,niekiedy mam ochotę,rzucić to wszystko i odejść,aby moje pieniądze mogły posłużyć innym na wycieczki,hotele,samoloty i chyba wiecie kogo mam na myśli.Tak,nie mylicie sie,mam na myśli naszych posłów,którzy już,po raz kolejny upomnieli się o podwyżki.Przykro o tym pisać,bo nikt kto nie przeżył tego,nie powinien zabierać głosu.Nie wiecie panowie i panie,jak boli ta bezradność człowieka,jak boli to lekceważenie,poniżanie,jak boli arogancja tego "wspaniałego" rządu i jego wspaniałych posłów.Boli i to bardzo........(T.I)

Reklama

UWAŻAJCIE,UWAŻAJMY NA UKRAINCÓW.......

Przeczytałem rano kilka wiadomości na temat Ukrainy i Ukrainców i zrobiło mi się niezbyt przyjemnie,a prawdę mówiąc zatrzęsło mną.Pracodawcy nasi zgłosili kilkaset ofert pracy dla Ukrainców,chcą ich zatrudnić,zamiast nas ....Polaków.Co na to rząd,co Ministerstwo Pracy,zaakceptują to? Co na to powiedzą pracownicy i pracownice pozostający bez pracy.Dalej dla nich nie będzie pracy.Dalej będą na zasiłku,a nasi pracodawcy będą nabijać swoją kasę i stawać się kolejnymi polskimi milionerami?Bo pracodawcy zatrudnią Ukrainców na głodowych stawkach,może 2 zł,może 3 zł na godzinę,gdzie takiej stawki nie przyjmie żaden honorowy Polak.Chyba dość tego wyzysku,panie premierze,panie ministrze Kamysz,obudżcie się!
Rano na przejściu granicznym w Medyce grupa Ukrainców (32 osoby) poprosiło o azyl polityczny,prośba przyjęta,czy jednak dostaną azyl?Nadmienię,że w tej grupie jest 17 osób małoletnich,czy oni są prześladowani na Ukrainie?Czy takich przypadków nie bedziemy mieć więcej? Gdzie ich przyjmiemy,czym nakarmimy,jaką damy im pracą? Za ile? Co z naszymi pracownikami,z naszymi dziećmi,rodzinami.Czy nasz kraj jest przygotowany na falę uchodzców?
Przeczytałem również,że polscy studenci studiujący we Lwowie są szykanowani przez miejscową społeczność,nie będę tego opisywał,można to przeczytać w prasie,ale zastanawia mnie bulwersująca odpowiedż Ministerstwa Spraw Zagranicznych,które w lakoniczny sposób odpisało polskim studentom:"wyjeżdzając zdawaliście sobie sprawę z tego typu zagrożeń".Panie Sikorski! Co pan na to? Zapewne z uśmiechem odpowie pan,że to nieprawda.CZYŻBY??? (T.I.)

NIE WIEM CO ROBIĆ - ŚMIAĆ SIĘ CZY PŁAKAĆ......

....po wczorajszym spotkaniu rodziców dzieci niepełnosprawnych z premierem Donaldem Tuskiem.Gdy tak na niego(premiera) patrzyłem,na jego minę,na jego zakłopotanie,to faktycznie płakać mi się chciało.Był bezradny,nie wiedział co powiedzieć,z pewnością nie wiedział w jakim miejscu i w jakim celu jest tutaj.Szybko jednak przychodziło opamiętanie,gdy ujrzałem zdesperowane,zapłakane matki i te niewinne twarzyczki małych dzieci,które być może cierpiały teraz, w tym miejscu najwięcej.
Wracając do premiera to trzeba powiedzieć,że zupełnie był nieprzygotowany do tego spotkania,wyglądało na to jak gdyby zetknął się z tą rzeczywistością po raz pierwszy.Czy premier przez tyle lat zasiadania na swoim stołku nie wiedział o tym problemie?Czy wie o innych narastajacych problemach jakich jest wiele w naszym kraju? Czy tego nie wie? Nie słucha radia,telewizji,nie czyta gazet? Nie ma czasu? Co mowią mu jego doradcy,których z pewnością ma bez liku,co mówią jego partyjni koledzy,czy słucha tylko niepoważnych ludzi takich jak Niesiołowski i jemu podobnych? Jeżeli tak ,to mówię premierowi:panie Tusk,ocknij się pan wreście, zobacz jaki świat pana otacza.Słuszne pretensje mają rodzice do pana,bo przez kilka lat tylko pan ich zwodził,bałamucił,oklamywał,nie rozwiązywał pan zadań,których się pan podjął,a które z każdym rokiem narastały i będą narastać jeżeli pan się za nie, nie wezmie natychmiast.Obiecanki jak widać nie popłacają,trzeba ponosić odpowiedzialność za swoje słowa i czyny i powinien być pan tego świadomy.Czekam na dzisiejsze spotkanie pana z rodzicami i choć wiem co im pan powie,to jednak czekam na to spotkanie.Czy zawiodę się na panu po raz wtóry???? (T.I.)

Reklama

"CZY ZBAWCA NARODU ZBAWI POLSKĘ,CZY EUROPĘ?

....a może zbawi świat?O kogo chodzi z pewnością zapytacie,a ja wam odpowiem,że o naszego pana Donalda Tuska,któremu przypisują niektórzy moc zbawiania narodu.Czy tym razem będzie to naród polski? Śmiem twierdzić,że niestety nie będzie to mój naród.W świetle toczącego się protestu matek dzieci niepełnosprawnych,widać to dokładnie.Premier stracił ochotę rządzenia polskim narodem,nie chce sobie nim zawracać głowy,bo to nie przysparza mu sławy,ani rozgłosu w Europie.Co tam dzieci,co tam matki,co tam ludzie niepełnosprawni,tylko kłopot z nimi i kłopot.Co innego Ukraina,Putin,Merkel,tutaj można bardzo dużo zdobyć i zyskać w oczach całej Europy.Tutaj wszyscy mówią o nim,a nie tam mówienie w Polsce,gdzie na dodatek go szkalują nazywając kłamcą i człowiekiem pozbawionym honoru.Jak tak można,jak mogą go tak nazywać swoi rodacy,dlaczego go nie doceniają,przecież tak dużo robi dla Europy i Świata.Czegóż ci ludzie chcą,dał im podwyżkę,chwali się tym,ale zapomina dodać,że w tym czasie wszystko też dwukrotnie podrożało,Wszystko! Tego nie ma mu kto przypomnieć? A ile dał sobie podwyżek,ile podwyżek mieli jego rządzący(nieudolnie) ludzie,posłowie,senatorowie.Czy nie nadszedł czas zabrać marszałkowi senatu pieniędzy na jego prywatne loty do domu?Długo można wyliczać skąd wżiąć pieniądze,bardzo długo.A pamiętacie jak kilkanaście dni temu premier DONALD TUSK zaoferował pomoc Ukrainie 1(jednego) miliarda złotych pomocy z rezerwy państwowej! Czy to jest w porządku.Tu są pieniadze,tam nie ma.O czym to świadczy? O braku umiejętności kierowania państwem,zarówno przez premiera jak i jemu podległych ludzi.CZYBA NIE ZBAWI NAS, NASZ ZBAWICIEL.....A TAK NIEKTORZY W NIEGO WIERZYLI.....(T.I.)

MARIONETKI W PLATFORMIE OBYWATELSKIEJ.....

i nie tylko marionetki,ale i zwykłe kukły,roboty i wszelkie inne nieużyteczne żelastwo.Takie wrażenie można odnieść po ostatnich (i nie tylko)wypowiedziach ludzi(posłów) Platformy Obywatelskiej.To staje się już żenujące,czego przykładem jest wczorajszy występ w audycji "Minęła 20-ta",posła P.O. Marcina Kierwińskiego.Dlaczego udostępniacie wizję telewizyjną dla takich marieonetkowych postaci,dlaczego?Przecież on nic nie mówi rozsądnego,nie odpowiada na pytania redaktora,tylko powtarza jak papuga jaki to wspaniały jest nasz rząd,jaki to wspaniały jest nasz zbawca narodu Donald Tusk.Nie przeszkadza mu,że czarne myli z białym.Nie wspominam już o innych marionetkach(Niesiołowski,Szejweld i inni),ale kochana telewizjo,nie zapraszaj ich do studia,weżcie jakiegoś rozsądnego człowieka z Platformy,który nie przestraszy się Tuska i w końcu przyzna,że białe jest białe,a czarne jest czarne.Nie ma w Platformie Obywatelskiej takiego człowieka? SZKODA!!! (T.I.)

Reklama

ROBIĄ ZE MNIE WARIATA.....

....i jak im nie wstyd,jak nie wstyd premierowi,prezydentowi,posłom z partii rządzącej,którzy już od ponad roku bałamucą mnie z tym europejskim i światowym kryzysem.Raz jest,raz go nie ma,a ja nie wiem który z tych panów mówi prawdę,a jeżeli kłamie to dlaczego.Dlaczego chcą mną manipulować,czyż ja jestem ich własnością? Dlaczego co drugi dzień ci panowie,którzy piastują kluczowe stanowiska w państwie polskim,tak igrają ze społeczeństwem,ze mną.Czy im wolno? Dlaczego tak manipulują mną i innymi,czy to przystoi ludzom władzy czynić?Może tak pan Tusk i pan Komorowski zdecydują się i w końcu powiedzą raz a dobitnie:Był ten kryzys? Jest nadal? A może dopiero nadchodzi? Panowie,czy nie wstyd wam tak manipulować ludzmi i mówić to co wam wygodnie i to,w jakiej sytuacji się znajdujecie i kogo macie przed sobą.Ładnie to tak? Przystoi takim ludziom jak Wy tak kłamać?
PS.Dzisiaj pan Komorowski powiedział,że dzięki temu,że nie mieliśmy KRYZYSU,mogliśmy przeznaczyć pieniądze na wojsko....itd....(T.I.)

TO BYŁO DO PRZEWIDZENIA......

Wiadomo nie od dziś,że protest matek dzieci niepełnosprawnych zakończy się z chwilą osiagnięcia porozumienia.Tylko człowiek bez wyobrażni mógł tak myśleć,tych myślących zapewne było mało.Teraz do boju ruszają opiekunowie osób niepełnosprawnych-dorosłych,za nimi pójdą następni,ci co otrzymują świadczenia pielęgnacyjne nie waloryzowane od 10 - lat,a pobierający teraz tylko 153 zł.A co dalej?No cóż,w kolejce ustawiają się emeryci,rencisci,nauczyciele,kolejarze i itd.Dużo jest tych grup społecznych i każda chce wywalczyć dla siebie jak najwięcej i nie ma się czemu dziwić.Mnie tylko ciekawi co powie najbardziej ubogi poseł P.O,poseł Szejweld,który od 18(!) lat nie miał podwyżki poselskiego uposażenia.Nic dziwnego,że teraz pcha się na stołek europosła,tam dostanie podwyżke,emeryturę i mam nadzieję,że przestanie użalać się przed kamerami TV,że nie dostaje podwyżek.Czy takiego posła mamy wybierać do parlamentu europejskiego? Zastanówcie się wyborcy! Ja natomiast proponuję aby w dniu obchodzenia przywrócenia w kraju demokracji,manifestować i ujawniać postulaty jakie rząd i rządzący nam zabrali,lub nie chcą im nam przyznać.To państwo staje się coraz bardziej nieprzyjazne obywatelom,więc brońmy siebie i nasz kraj przed takimi ludzmi,którzy w tej chwili decydują o naszym losie,o naszym życiu.Mamy ku temu wszelkie prawa,więc je wykorzystajmy.....(T.I.)

CUDOWNE OZDROWIENIE TYMOSZENKI....

Oglądałem dzisiaj w TV konferencję prasową pani Tymoszenko i ze zdumienia przecierałem oczy.Ciężko chora, była władczyni Ukrainy,dzisiaj była jak nowo narodzona,nie widać było żadnych śladów jej ciężkiej choroby.Zadaję sobie pytanie:kto ją w tak błyskawicznym tempie wyleczył,co to za cudotwórca,sprowadżcie go do Polski,niech leczy naszych chorych.Istny cud,godny rozpowszechnienia i zastosowania.Tak szybko wyzdrowieć, chyba każdy by chciał.........(T.I.)

NORWEG STOLTENBERG SZEFEM NATO....

Od 1-go pażdziernika nowym szefem paktu północno-atlantyckiego będzie były premier Norwegii pan J.Stoltenberg,który w wyborach pokonał naszego kandydata R.Sikorskiego.Czy nasz celebryta przełknie gorzką pigułkę goryczy, jaką jest porażka w tych wyborach? Na nic zdała się jego ofensywa w sprawie Ukrainy (nie zawsze przemyślana),nie przydała się też pomoc naszego przywódcy D.Tuska.Sikorski poległ na polu bitwy,czy w chwale? Moim skromnym zdaniem dobrze się stało,że nie został szefem NATO,zbyt bardzo był zaangażowany w sprawy Ukrainy,działał zbyt pochopnie,pospiesznie,bez zastanowienia.Co by było gdyby został szefem zamiast Norwega Stoltenberga? Można przewidzieć i to przewidzieli wszyscy oprócz naszego celebryty i wiernie mu sekundującego premiera Tuska.Na takim stanowisku nie można działać impulsywnie,tutaj nie można celebrować siebie na portalach internetu,tutaj trzeba działać z rozwagą i ostrożnością.A tych dwóch cech ostatnio brakowało panu Sikorskiemu. (T.I.)

ZABRAKŁO TYLKO FANFAR!

Dzisiaj w świetle jupiterów prezydent p.Komorowski podpisał ustawę przywracającą działanie sądow rejonowych,których likwidację zapoczątkował p.Jarosław Gowin.Podpisaniu dzisiejszej ustawy towarzyszyła wielka "pompa" z udziałem mediów i telewizji,zabrakło tylko fanfar! Szkoda,że prezydent nie podpisuje innych ustaw w glorii jupiterów takich jak,podniesienie wieku emerytalnego,czy likwidacji OFE.Tutaj przydałaby się telewizja,jupitery,radio i telewizja.Tego zabrakło. Dlaczego?
Również w glorii reklamuje się nasza policja,która wprowadza paralizatory elektryczne,wychwalając pod niebiosa ich skuteczne działanie.Troszeczkę niepokoi mnie taka wrzawa,taka radość,boję się aby nie była nagmninnie stosowana ta elektryczna broń.Wiem,że skutki mogą być tragiczne,czy wszyscy mamy tak silne serduszka,aby przyjąć na "klatę" tysiące wolt!Policjanci powinni o tym pamiętać i nie nadużywać tej broni.Mam nadzieję,że będą stosowali te paralizatory z umiarem i rozsądkiem....(T.I)

ALE NAROZRABIALI.....

No i mamy konsekwencje działania naszych dwóch panów, pana Tuska i Sikorskiego.To było do przewidzenia,pisałem o tym wielokrotnie i w ogóle nie dziwi mnie zachowanie się Rosji.Dziwi natomiast to,że tego faktu nie widzą ci dwaj panowie,których wymieniłem z nazwiska.Niech więcej prowokują naszego sąsiada,niech więcej gadają "głupstw",z których pożniej będzie się trudno wycofać.Czy faktycznie potrzebne są nam wojska NATO i to wojska niemieckie? Do tego w takiej ilości? Potrzebne?Potrzebne są nam obce bazy? Gdzie nasze wojsko? Oj,dużo tych pytań,bardzo dużo i trudno o jednoznaczną odpowiedż,może odpowiedzą na te pytania ci,co stworzyli takie sytuacje w naszym kraju?Ludzie,szlag człowieka trafia,gdy słyszy się od ministra rolnictwa,że to nic strasznego te sankcje wieprzowe,a póżniej trwa biadolenie,co to się stanie z naszym eksportem.Jak my zubożejemy,jak my to zniesiemy.Oj,ci nasi politycy,już ich słuchać nie mogę,szkoda,że nie chcą oni słuchać opinii społeczeństwa,nie mnie,ale Was,zwykłych ludzi,ale zdrowo myślących ,nie celebrytów i karierowiczów.Nie...takich nie chcemy...(T.I.)

DESZCZOWY I ZIMNY WEEKEND??

Chyba tak,przynajmniej tak zapowiadają synoptycy,ale czy można im wierzyć? Wielokrotnie ich prognozy pogody były całkiem inne niż te,które oglądaliśmy na ekranach telewizyjnych.A propo prezenterów pogody,dlaczego nie potrafią oni powiedzieć paru słów nie patrząc w podstwiony tekst poza kamerami,nieraz wygląda to bardzo śmiesznie.Czy nie widzą tego reżyserzy tych programów?Czy nie mogą prowadzić tak jak p.Kret i nielicznym jemu podobnym?Czy to takie trudne?
Święta coraz bliżej,ciekawi mnie czy już zaczęliście robić zakupy,czy też jeszcze wstrzymujecie się z tym.A wasze przygotowania do wyjazdu do Watykanu zaczęliście? Jedziecie?Byłem tam na pogrzebie papieża i mam parę uwag o tym jak się zachować będąc tam na miejscu,ale o tym za parę dni.PRZYJEMNEGO WYPOCZYNKU......(T.I)

CORAZ WIĘKSZA U MNIE ROZTERKA.....

....a wszystko przez galopujące dnie i wydarzenia,jakimi jestem codziennie karmiony.Już po prostu zaczynam się w tym gubić i dlatego postanowiłem trochę wyluzować i zająć się sobą,a nie jakąś tam polityką,na której niektórzy zbijają kapitał,a ja tracę zdrowie.Pisałem tutaj o listach wyborczych i kandydatach na nich,wystarczy cofnąć się parę postów do tyłu i ponownie to przeczytać.Myślałem,że to o czym pisałem zakończy się,ale gdzie tam.Na listach wyborczych pojawiają się nowe nazwiska,które przyprawiają mnie już nie o ból głowy,ale o mdłości.Miałem nadzieję,że po "aferze" z M.Kamińskim,wszystko wróci do normy,ale jak widać myliłem się.Teraz na listę trafił Tomasz Adamek....wiecie kto to jest,nie będę więc przypominał.Nie mam nic przeciwko niemu,ale cóż on może zdziałać w Europejskim Parlamencie? No co? Powie mi ktoś? Koniec bokserskiej kariery i poczatek politycznej? Odpoczynek po ciężkich ciosach na głowę w wygodnych fotelach w Brukseli,a przy tym niemałe pieniądze? Tacy mają być nasi posłowie? Ja wiem,że to będą tylko maszynki do głosowania,bo czyż są oni w stanie logicznie jeszcze myśleć.Kto tym razem będze pociagał za polityczne sznurki? Bojkotuję te wybory,nie chcę z siebie robić marionetki,chcę ludzi poważnych,zaangażowanych,znających się na polityce,na sprawach państwowych,a nie chcę sportowych emerytów i emerytowanych polityków! Gdzie ta nasza wspaniała młodzież? No gdzie? Dość mam posłów typu Kamiński M, Rostowski, Boni,Niesiołowski itd,itd.....Ja mówię dość tego,nie idę na wybory,bo jestem jeszcze poważnym człowiekiem,czego nie mogę powiedzieć o innych których tutaj wymieniłem.....(T.I.)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....