421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): cyryl2013 -

A ŻYCIE PĘDZI NAPRZÓD.....

....i ani myśli zwolnić.Godziny,dnie,tygodnie tak szybko biegną naprzod,że umykają naszej uwadze.Często nie wiemy co się dzieje wokół nas,nie widzimy nic poza swoim koniuszkiem nosa,my również pędzimy jak ten zegar naprzód.Rodzina,dzieci? Przypominamy sobie o nich od czasu do czasu,pieniądz jest ważniejszy od wszystkiego,dobry samochód również,a rower? O....chwała tym wszystkim,którzy go zobaczyli i postanowili skorzystać z jego usług.Ci,ocknęli się,zobaczyli dużo więcej niż ci co pędzą swoimi lususowymi "brykami" rozbijając się po naszych drogach i rozbijając wszystko co stanie na ich drodze.Nie mamy czasu na nic,na politykę,na film,na kulturę i co najgorsze na odpoczynek......Pracujemy coraz dłużej i coraz ciężej.....Zadzwoniłem do znajomego o godzinie 21-tej pierwszej i nim coś powiedziałem,zostałem zrugany przez niego od stóp do głów.Jak ja śmiem dzwonić o takiej porze,przecież to już jest noc,tego nie wolno robić,on musi wypocząć,nie ma czasu dla mnie i dla mojej sprawy,nie ma czasu na nic.A BĘDZIE MIAŁ CZAS UMRZEĆ? Stuliłem ze wstydu uszy,podwinąłem ogon i cichutko odłożyłem słuchawkę.Czy w niedzielę w samo południe będę mógł do niego zadzwonić? Chyba nie,przecież on chodzi na sumę do kościoła przypomniałem sobie.WIĘC KIEDY? Tego nie wiem.....nie chcę wiedzieć,i tak straciłem przyjaciela.....przez kogo? DLACZEGO? (T.I.)
INTERIA.PL

CO SIĘ DZIEJE W NASZEJ POLSCE.......

...można zapytać,patrząć na rozwój wydarzeń jakie rozgrywają się w naszym kraju.Ludziom naprawdę poprzewracało się w głowach,a ja zastanawiam się dlaczego.Co jest przyczyną takiego stanu rzeczy.Wczoraj dowiedziałem się,o próbie powstania (zarejestrowania w sądzie) nowej religii o wymownej nazwie "LATAJĄCY POTWÓR SPAGHETI".Nowa religia w Polsce? Jeśli tak to co dalej? Przewiduję tylko kłopoty i nic więcej,bo jeżeli w sejmie wisi krzyż(symbol) wiary chrześcijańskiej,to dlaczego tam nie ma wisieć symbol innej wiary.Nauka religii w szkole? Wszyscy wiemy,że jest,więc dlaczego "LATAJĄCY POTWÓR SPAGHETI",ma nie być nauczany w szkołach? Chyba wszystkie te podmioty traktujemy równo,więc.......Nie wiem czy z tego wszystkiego śmiać się czy też nie.
Sprawa Ukrainy......Zwołuje się Radę Gabinetową Prezydenta i omawia się pomoc dla tego kraju.Niby wszystko w porządku,a jednak......czy nasze kłopoty są mniej istotne dla rządzących,że nie zwołują takiej Rady,aby uporać się z naszymi kłopotami? U nas wszystko funkcjonuje prawidłowo,wszystkiego mamy pod dostatkiem,wszyscy jesteśmy zadowoleni?Widzę,że nasze problemy schodzą na dalszy,ba na ostatni plan.Przestajemy już liczyć się jako społeczeństwo w tym kraju.Minister Sawicki bez przerwy(aż do znudzenia) wmawia nam,że nie ucierpimy i nie cierpimy z powodu embarga na wieprzowinę ze strony Rosji,a my dowiadujemy się,że właśnie z tego powodu dziennie tracimy 10 milionów złotych.Kto kogo wprowadza w błąd? A nasz szacowny celebryta Sikorski w dalszym ciągu podżega nasze stosunki z Rosją,głosząc wszem i wobec,że to Rosja stoi za zamieszkami na Ukrainie finansując poczynania rosyjskich seperatystów.Ludzie,opamiętajcie sie,nie możecie jakoś spokojniej,rozumniej prowadzić swojej polityki....(T.I)

ZNÓW AFERA??.....

...bez tego nie możemy żyć,o przepraszam,nie my ale Platforma Obywatelska.Czy skończą się w końcu te afery,te przekręty?Dlaczego organa ścigania nie zajmują się nimi należycie,tak jak powinny się zająć,a nie umarzać,tuszować,zamiatać pod dywan? Dlaczego? Już nie ma siły na to ugrupowanie,które znajduje się przy władzy?Proszę mnie żle nie zrozumieć,nie jestem przeciwko P.O,jestem niezależnym człowiekiem i nie sympatyzuję z żadną partią,ani ugrupowaniem,ale mam dość tych przekrętów,tych niekończących się afer.Najgorzej boli człowieka to,że nikt nie jest karany,nikt nie jest piętnowany,a wręcz przeciwnie nagradzany,wynoszony na piedestał jako męczennik.Dość mam takich słów,jakie wypowiadają rzekomo pokrzywdzone osoby(Kraków),że media robią na nich nagonkę,szkalują ich dobre imię itd...itd...Nigdy nie pisałem o Igrzyskach w Krakowie,teraz napiszę jedno tylko zdanie.Jestem przeciwny temu wyzwaniu,Polski nie stać na taki wydatek i nigdy nie uwierzę w to,że wydatki zwrócą się z nawiązką.Dajecie się jeszcze na to nabierać? ZASTANÓWCIE SIE!!!!(T.I)

Reklama

Napisał(a): gość -

cyryl2013 ZDROWYCH,WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY,SMACZNEGO JAJKA,UDANEGO MOKREGO PONIEDZIAŁKU - ŻYCZĘ MOIM CZYTELNICZKOM I CZYTELNIKOM.(T.I.)
Życzę zdrowia zdrowia i zdrowia wraz ze szczęściem bo gdy to będziemy posiadać to reszta sama przyjdzie -miłych świąt.Pozdrawiam....jeden z czytelników.

Reklama

KONIEC ŚWIĄT I ŚWIĘTOWANIA????

Ależ skąd,mamy tylko malutką przerwę na zaczerpnięcie świeżego powietrza,odpocznięcie i przygotowanie się do kolejnego świętowania.Tym razem będziemy świętować za sprawą Watykanu i naszego papieża Jana Pawła II,oraz Jana XXIII.A więc świętowanie mamy przedłużone,no i bardzo dobrze,bo czyż będziemy mieli drugiego naszrgo papieża,którego ogłosimy świętym? Nie wiem,ale Daj Boże,aby tak się stało.Już zaczęły wyjeżdzać pielgrzymki do Watykanu,juz niektórzy wyruszyli swoimi środkami lokomocji,robi się tłoczno,gwarno nie tylko na naszych drogach,ale i na drogach Europy.Świętujemy nie tylko my,ale i świętuje premier ze swoim rządem,okazja się znalazła,urodziny(57lat) i przynależność do Unii Europejskiej(10 lat),a wszystko to pokazuje nam nasza telewizja.Kiedy ona pokaże moje świętowanie?Chyba nigdy,bo takich jak ja i mnie podobnych telewizja nie pokazuje,a szkoda,bo ogladalność byłaby bardzo wysoka.No cóż,celebryci mają pierwszeństwo,kampania wyborcza rozkręciła się,sypią się pieniądze na kampanię,a tu przed sejmem osoby strajkują i nimi nie ma kto się zająć,a szkoda.Są za to przechwałki i gdy to wszystko słuchać (panią Bienkowską),my jak i nasz kraj to, świat,w którym tylko żyć a nie umierać.Znów trzeba złożyć życzenia chorym na raka,aby wytrwali w kolejkach,bo mimo zapowiedzi Arłukowicza,kolejki znów się wydłużyły.Och,tych życzeń jest mnóstwo,ale czy warto je wypowiadać,skoro "dobra wróżka"(Tusk) ich nie spełnia?Tak na zakończenie,życzę premierowi dużo zdrowia,aby żył długo i spełnił te obietnice,którymi karmił ludzi,ale gdy będzie robił to tak jak teraz, to mu życia nie starczy......może go wymienić na nowszy model??(T.I.)

GORĄCY TYDZIEŃ MAMY.......

I to nie tylko ze wzgledu na temperaturę,ale ze względu na wydarzenia jakie mamy,jakie mieliśmy i jakie będziemy mieli w najbliższym okresie.Setki autokarów wyruszyło w stronę Watykanu,setki tysięcy ludzi rozpoczęło wędrówkę,podróż do Stolicy Apostolskiej na kanonizację Jana,Pawła II i Jana XXIII.Różne są to podróze,jedni podróżują autokarami,inni rowerami a jeszcze inni po prostu biegną czy też idą.Każdy ma za cel dotarcie na pl.Św.Piotra w Watykanie.Też miałem jechać(trzykrotnie byłem na pielgrzymkach z udziałem papieża),ale po ostatnim pobycie w Watykanie na pogrzebie,zmieniłem zdanie.Pojadę kiedy indziej(tak jak sobie przyrzekłem)aby pomodlić się przy jego grobie.Tak na marginesie,mam nadzieję,że tym razem Polacy będą zachowywali się godniej,niż to było na pogrzebie.
A w kraju co słychać? Politycy nie mogą dogadać się w sprawie uchwały o kanonizacji papieża.Czy tak powinno być? Czy jest jakieś inne wyjście?Oczywiście,że jest,ale znająć naszych polityków to wiem,że żadna strona,żadna partia nie ustąpi.Nie ma co nawet o tym marzyć.Z politowaniem kiwam głową na wypowiedzi,na zachowanie się tych naszych wybrańców do reprezentowania nas.Po prostu "ŻAL" mi ich.
Kampania do Parlamentu Europejskiego nabiera tempa,tutaj też nikt nie przebiera w środkach,a ja coraz bardziej sceptycznie patrzę na to głosowanie.Chyba nie pójdę głosować.........(T.I.)

Reklama

PONIEDZIAŁKOWE REFLEKSJE......

Tak jak pisałem wcześniej,mieliśmy bogaty w wydarzenia miniony tydzień jak i wczorajszą niedzielę,a to za sprawą kanonizacji dwóch papieży.Od wczoraj Jan XXIII i Jan,Paweł II,są kolejnymi świętymi,a nasz Karol Wojtyła,czyli Jan,Paweł II dołączył do licznego grona naszych polskich świetych.Nie bedę opisywał ceremonii kanonizacji,tę widzieliśmy osobiście lub na ekranach telewizorów.Mnóstwo ludzi,ale na ogół jak zauważyłem było spokojnie,ale niestety bardzo brudno.To co zobaczyłem po zakończeniu ceremonii,wstrząsnęło mną.Brudno,bardzo brudno,fruwajace papiery,torebki nylonowe i to tuż przy reporterce naszej TV.Kto to zrobił,kto zostawił taki porządek? Nie wskazuję tutaj winnego,ale łatwo możemy sobie na to pytanie odpowiedzieć.Dziesiątki,jak nie setki wywiadów z ludzmi tu w kraju jak i tam w Watykanie o naszym papieżu.Wiecie co zauważyłem? Wszyscy jak jeden mąż całe swoje życie,całe swoje zdrowie,majątek,dostatek,pracę zawdzięczają naszemu papieżowi.ISTNY CUD!Cud jakiego chyba jeszcze nie było i chyba już nie będzie.Szkoda słów.......tak szkoda słów było reporterom i księżom gdy mówili o wyswięcanych papieżach.O naszym Janie Pawle II,mówiono bardzo wiele i chyba za wiele,a nie mówiono natomiast nic,albo prawie nic o drugim papieżu,o papiezu Janie XXIII.Dlaczego go pomijano,dlaczego tak mało o nim mówiono,a przecież wiele zrobił dobrego dla Polski,mamy nawet jego pomniki,mało bo mało,ale jeden z nich stoi we Wrocławiu.Mało jest ich w Polsce,bodajże z tym wrocławskim tylko siedem,dlatego też powinniśmy powiedzieć coś więcej o tym wielkim papieżu JANIE XXIII.
Nie znika z anteny problem Ukrainy,dużo się o niej mowi,ale ja coraz mniej i rzadziej słucham wiadomości o tym państwie.Coraz więcej jestem rozczarowany i prawdę powiedziawszy, wkurzony.Przez co? Przez informacje jakie płyną z tego kraju,a które to podają nasze media.Są to informacje tak sprzeczne,tak kłamliwe,że już mam dość ich słuchania.Nie będę przytaczał ich,wszyscy co czytają te informacje,zapewne mają takie same odczucia co i ja.
A co w kraju? O tym innym razem.......(T.I.)

JA JEDNAK CHCĘ KOMISJI ŚLEDCZEJ.....

Miałem zamiar pisać o czymś zupełnie innym,gdy nagle ta wiadomość podana przez p.Piskorskiego,zaskoczyła mnie i nie tylko mnie.Byłem faktycznie zdziwiony i zaskoczony,ale z drugiej strony nagle jakoś poczułem się lepiej.Otóż w mgnieniu oka pomyślałem sobie,że w końcu wyjdzie na jaw to o czym chcemy wiedzieć wszyscy,o czymś czego tylko domyślaliśmy się,a nigdy nie mogliśmy o tym powiedzieć ani o to zapytać.Butni,zadufani w sobie działacze,jak i członkowie P.O szybko zawsze gasili tych,którzy za dużo chcieli wiedzieć,albo za dużo mówili.Ledwo ujawniono słowa Piskorskiego,a już odezwały się głosy członków Platformy,a nawet i obozu pana Prezydenta w osobie pana Tomasza Nałęcza.Profesor,a w programie "Po przecinku",wyglądał bardzo żałośnie,byłem na niego i zły i patrzący z politowaniem na jego obronę premiera i jego partii rządzącej.Zaczęły sypać się gromy na "syna marnotrawnego",nie oszczędzano go,nie oszczędzano nikogo kto próbował stanąć w obronie już nie tylko p.Piskorskiego,ale i tych którzy zażądali powołania sejmowej komisji śledczej.Na mnie też chyba posypią się gromy,bo ja też chcę powołania takiej komisji i mam pełne prawo do tego jako obywatel tego kraju.Chcę znać prawdę,chcę znać szczegóły tej afery(której to już z kolei ),chcę wyjaśnienia tej sprawy.Panowie z Platformy oraz z SLD,nie zasłaniajcie się okresem jaki minął,20 lat to nie tak dużo,aby nie pamiętać niczego.A pan panie Miller,przytacza niejednokrotnie fakty sprzed 30.40 lat,pamięta pan dobrze co działo się w tamtym okresie,a tu.....mówi pan że po 25 latach nie można nic pamiętać.Czyżby i pan miał coś na sumieniu i do ukrycia? (T.I.)

WSZYSCY SIĘ CIESZĄ Z UNII.....A JA??

Święto dziesięciolecia wstąpienia do Unii trwa w najlepsze i to już od kilku dni.Unia wynoszona jest pod niebiosa,dzięki niej żyje nam się lepiej,mamy to czego nigdy nie mieliśmy i nigdy byśmy nie mieli,gdyby nie owa zbawienna Unia.Tak,może i ona jest zbawienna,co do tego nie ma złudzeń,ale dzięki tej zbawiennej Unii,powstała u nas grupa ludzi żyjących ponad stan i ponad wszystkimi.Dzięki właśnie tej Unii mamy taką Polskę jaką widzimy codziennie, w swoich przepełnionych mieszkaniach(kiedy ci młodzi wyprowadzą się na swoje),w ogromnych kolejkach do lekarzy,w pustych portfelach,w braku pracy,w rozbitych małżeństwach,w wymyślonych procedurach naszych urzędników.Takich przykładów można mnożyć i mnożyć.
Może dla ludzi młodych jest ta Unia szansą na lepsze jutro,ale dla nas starszych? My nie wyjedziemy do Anglii,Niemiec czy innego unijnego kraju za pracą,o nie! Dla nas czas się zatrzymał,o nas zapomniano,pęd za lepszym życiem,pęd za pieniądzem zepchnęła ludzi starszych na boczny tor.Przestali liczyć się w tym podzielonym społeczeństwie.Nie dla nich radość i zabawa,oni z wielką obawą czekają każdego następnego dnia,martwią się o siebie,o swoich bliskich i z wielkim "niesmakiem" patrzą na tych,którzy zrujnowali im życie,zrujnowali rodzinę,którą musieli opuścić wyjeżdzając za lepszym jutrem.Nikt z rzadzących nie mówi,że w kraju mamy 8 milionów ludzi,którzy zarabiają poniżej najniższej pensji krajowej,czy tego oczekiwali wchodząc do Unii Europejskiej? Czy tego bałaganu jaki panuje w kraju,w każdym mieście,w każdym osiedlu czy wiosce - tego oczekiwali?
Dużo można by pisać o tych smutnych faktach,o tych przekrętach i aferach na najwyższym szczeblu,o tej arogancji władzy i partii rządzącej,o ludziach pozbawionych honoru,a gotowych zrobić wszystko(nawet się sprzedać) dla pewnej kwoty pieniędzy.Czy mamy o tym mówić i pisać? Tak !Powinniśmy o tym pisać i głośno,bardzo głośno o tym mówić.Ku przestrodze.Nie wolno nam jednak zapominać,że dzięki Unii mamy dużo lepszy byt i lepsze samopoczucie,ale jak powiedziałem,nie zapominajmy o tych nierównościach społecznych jakie zapanowały w naszym kraju. (T.I.)

CO OTRZYMAMY W DRUGIM 10-LECIU POBYTU W UNII........

Zachwyt nad byciem i korzyściami płynącymi z Unii trwa nadal i chyba tak prędko się nie zakończy.Nadarzającą okazję trzeba wykorzystać do maksymum i promować siebie i swoją partię.Dużo się mówi o tym co otrzymaliśmy,co zrobiliśmy,co było dawniej,a co jest teraz.Łatwo nam przychodzi porównanie dwóch a nawet więcej dekad,mówimy,pokazujemy obrazy i obrazki minionych lat,minionego okresu.Zachłystujemy się osiągnięciami,a z poprzedniego okresu szydzimy,brzydzimy się go i wskazujemy palcami kto do tego się przyczynił.Nikt nie mówi jednak co otrzymamy w nastepnym 10-leciu,czy Unia znów będzie taka chojna i da nam miliony euro na nasz rozwój? O tym już nie mówimy,nie chcemy,bo prognozy nie są takie optymistyczne jak się wydaje niektórym ślepo wierzącym Unii.A okres który przyjdzie będzie dla wielu zaskoczeniem,bo na tak duże pieniądze nie będziemy mogli liczyć.Nie powstana autostrady,parki,skwery,pomniki,i setki różnych niezbyt potrzebnych inwestycji,na które to w obecnym czasie wydaliśmy zbyt wiele pieniedzy.Czas się opamiętać i przestać wydawać na te rzeczy o których napisałem,a wydawajmy je na konkretne pomysły,na konkretne zakłady,na konkretne programy.Odnówmy nasz przemysł,ten lekki i ten ciężki,zacznijmy coś budować,tak jak dawniej,a nie tylko montować to co inni nam dadzą do zmontowania.Przywróćmy naszą myśl techniczną,bo mamy wspaniałych inżynierów,wspaniałych wynalazców i projektantów,na nich przeznaczmy unijne pieniądze,włóżmy je w przemysł,w myśl inwestycyjną,a nie w zieleńce,czy przydomowe skwery i skwerki.Niech nasze huty znów ruszą pełną parą,niech Ursus produkuje ciągniki,a Żerań nasze polskie samochody.Niech ruszą kopalnie,elektrownie,małe i duże zaklady,niech stocznie budują statki ,a "Cegielski" w Poznaniu silniki do nich.Oddajmy "Pendolino" Włochom,a nasze lokomotywy z wroclawskiego "Pafawagu" niech wyruszą na kolejowe szlaki.
Ktoś powie:"Mżonki","fantazja",czy ja wiem? Nie szkoda wam tych naszych dawnych produktów,samochodów,maszyn,rożnych detali? A teraz co mamy? NIC!!!Nie produkujemy prawie nic,tylko jakieś drobne detale,a pod niebiosa wychwalamy naszą pozycję w sprzedawaniu jabłek,to jest nasz największy sukces w mininym 10-leciu.Wspomnijcie naszą produkcję,kto tak dużo modeli produkawał w Europie samochodów,no kto? Nasze "Syrenki","Warszawy","Fiaty" podbijały świat,ustanawiano na nich światowe rekordy,a nasze "Ursusy" spotykaliśmy na polach całego świata.A teraz?
Ciagle rządzący przypominają,że dawniej nie było tego,tamtego itd...Tak zgadzam się z tym,ale to co my wówczas mieliśmy miał prawie cały świat,a świat nie stał w miejscu,szedł naprzód,a my z nim.Wszędzie były najpierw kosy,sierpy,żniwiarki,snopowiązałki aż wreszcie kombajny i my wraz ze światem zmienialiśmy to u siebie i mamy to...te kombajny,bo nikt jeszcze innego nie wymyślił.Mieliśmy pracę,dużo pracy,milicja łapała nierobów i zmuszała ich do pracy,dzisiaj policja chroni przedsiębiorców przed atakiem bezrobotnych.Mieliśmy drugą armię wojskową w Układzie Warszawskim,mieliśmy sprzęt,którego nam zazdroszczono nie tylko w państwach wszchodnich,ale i tych zachodnich,tych wyżej stojących od nas.Mieliśmy wspaniałe zakłady zbrojeniowe,wspaniałe czołgi z Huty Stalowa Wola,a teraz mamy przestarzały sprzęt państw,które go wycofują.Dużo można o tym pisać,szkoda,że tak mało o tym mówimy bo mamy się czym pochwalić,a nie tylko narzekać i wychwalać dobroć Unii(?)Przyjdzie jednak czas,że strumień pieniędzy przestanie płynąć i co wówczas? No właśnie,co wówczas? Zdążymy odbudować to co zniszczyliśmy?Zadajcie sobie to pytanie moi drodzy,póki jeszcze mamy czas,aby cokolwiek zmienić. (T.I.)

WRACAMY DO PRACY PO DŁUGIM WEEKENDZIE!!

Tak,dopiero dzisiaj większość z nas może załatwiać swoje sprawy w urzędach,tych małych i tych dużych.Wczoraj było raczej to niemożliwe,urzędnicy dopiero budzili się z majowego snu,dochodzili do siebie po imprezach jakie nam zgotowano w tych pierwszych majowych dniach.Mnie zaproponowano wtorek,jako dzień,w którym mogę przyjść załatwić swoją sprawę,dobre i to!Szybko zareagował nasz premier na grożby górników,nie ma co,boi się ich jak ognia.Szybko obudził się z majowego weekendu,już wczoraj zjawił się u naszych górników,jest i dzisiaj od rana.Zażegna rozprzestrzeniający się "ogień" kopalniany? Trudno przewidzieć,bo będzie mu naprawdę ciężko coś ugrać,bo prawdę powiedziawszy sam zawalił sprawę z naszym górnictwem,z naszymi górnikami.Teraz w obliczu grożby najazdu i strajku górników płaszczy się przed nimi starając się zażegnać to,co zaczęło już powoli płonąć.A nikogo tak się nie boi,jak właśnie górników,bo tylko oni mogą go w każdej chwili "obalić",jego i całą jego Platformę.Szkoda,że inne klasy pracowników,inne formacje społeczeństwa nie mają takiej silnej broni jak górnicy.Inni są pomiatani,ośmieszani i lekceważeni przez rząd i Platformę,wierzcie mi że nawet jestem zadowolony patrząc na to zakłopotanie,na tę bojażń w oczach i zachowaniu premiera.Wreszcie przyszło zmierzyć mu się z kimś,kto się nie przelęknie jego postawy,kto nie pozwoli sobie na lekceważące traktowanie i pozostawianie sprawy niezałatwionej.Wreszcie kosa trafiła na kamień.Górnicy dostaną to,czego domagają się,ale jakim społecznym kosztem zostanie to okupione? Znów my,zwykli podatnicy zapłacimy za ustępstwa i pomoc dla górniczego bractwa.Kiedy wreszcie skończy się ta nieodpowiednia polityka naszych władz.Kiedy wreszcie urzędnicy zaczną ponosić konsekwencje swoich nieudanych decyzji.Kiedy wreszcie wszystkie warstwy społeczeństwa będą traktowane równomiernie? Kiedy,panie premierze.......Jak pan jest taki stanowczy w stosunku do niepełnosprawnych,dlaczego pan ulega górnikom.SZKODA ODDAĆ WŁADZY?? Na to też przyjdzie czas.....(Nie życzę tego panu,ale pana postępowanie aż prosi się aby usunąć pana z tego wysokiego stołka).....(T.I.)

CELEBRYCI POD OBSTRZAŁEM.....

No i od samego rana leje,przynajmniej u mnie.Potrzebny deszcz,ale akurat musi dzisiaj padać?Dzisiaj,kiedy mam pilne sprawy do załatwienia poza domem?No cóż,parasole też są od czegoś,trzeba sprawdzić od czego! Mając więcej czasu słuchałem wywiadu z naszymi sportowcami,którzy kandydują do Parlamentu Europejskiego.Oglądaliście TO? Jeżeli nie, to żałujcie,widowisko jakich mało na naszej miernej telewizyjnej antenie.Można było się pośmiać,popłakać,zawstydzić i po prostu głęboko zadumać się nad naszymi kandydatami i partiami,partiami,które wystawiają na swoich listach takich kandydatów.O kim piszę?Para sportowców i to znanych(Żurawski,Jędrzejczak),stara się dostać do Euro Parlamentu,a ja się pytam po co? We wcześniejszych moich artykulikach pisałem o tym zjawisku,krytykowałem go,krytykowałem ludzi,którzy startują w takich wyborach i zastanawiałem się dlaczego to robią.Nie będę się powtarzał,ale powiem tylko jedno,"szkoda mi takich ludzi".Mnie by ambicja nie pozwalała na takie manipulowanie mną przez innych ludzi,którzy na moim wizerunku,na moim nazwisku budują swoją karierę polityczną.Zbyt ambitny jestem aby uczestniczyć w takiej farsie.Czy nasi niegdyś znani,doceniani,oklaskiwani sportowcy muszą robić z siebie .......nie będę kończył,każdy niech dopowie sobie ciąg dalszy sam!Mnie ich bardzo szkoda,może kiedyś napiszę więcej o nich i dociec,dlaczego to robią.(T.I.)

BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ!!!!!

Tak można powiedziec słowami p.Kiepskiej o tym co dzieje się w służbie zdrowia.Katastrofa jaka wydarzyła się na krajowej drodze,jest nie tylko katastrofą drogową,ale katastrofą całej służby zdrowia,katastrofą ministra Arłukowicza.Ale myliłby się ten,co myślałby,że nasz minister ucierpiał w tej katastrofie,o nie! Ma się dobrze,bo jak ma się czuć ktoś,kto nie posiada za przysłowiowy "grosz" ambicji i honoru.No jak? Można mu pluć w twarz a on powie,że pada deszcz.Szkoda,że tego nie widzi premier Tusk,a może widzi,tylko udaje,że nie dostrzega żadnego problemu z jego podwładnym?Szkoda słów na tych dwóch panów,BOŻE WIDZISZ I NIE GRZMISZ...(T.I.)

GALIMATIAS.WYCHODZI NIEUDOLNOŚĆ RZĄDU I POSŁÓW.....

Czy po raz pierwszy mamy taki galimatias jaki obserwujemy od kilku dni na scenie politycznej naszego kraju? Nie! Nie pierwszy i zapewne nie ostatni.Wczoraj w programie "Minęła dwudziesta"widać było zaskoczenie,bezradność posłów koalicji w sprawie bulwersujacej całe nasze społeczeństwo,a mianowicie brak pomocy dla ojca samotnie wychowujacego pięcioro dzieci.Ani poseł P.O,ani poseł PSL nie umieli odpowiedzieć na proste pytanie reporterki,jak pomóc temu ojcu.Przerażająca była ta ich bezradność,z nikąd pomocy,ponure miny,brak pewnosci siebie.Dobrze,że nie było "żelaznych" posłów z P.O i PSL-u,którzy prawie codziennie występują w tym programie,którzy już doszli do tak bezczelnych,perfidnych praktyk i nawyków,że coraz mniej ludzi ich słucha.Celowo nie wymieniam ich nazwisk,bo nie chcę aby mówiono mi,że szkodzę ich kampanii wyborczej.A należałoby ich tutaj jednak wymienić.Teraz uchwalona ustawa o urlopach macierzyńskich pokazuje swoje wady i uchybienia,ale to tak zwykle bywa gdy jedni nie chcą słuchać drugich,a tak się dzieje w przypadku P.O i PSL-u.Te partie uzurpują sobie prawo do nieomylności,a to co robią i co póżniej wychodzi spod ich ręki woła niekiedy o pomstę do nieba.Jak zauważyłem,warto nieraz oglądnąć telewizję i posłuchać tych,co tak niewiele mają nam do zaoferowania.
Druga bulwersująca sprawa,to wyrok lubelskiego sądu w sprawie odszkodowania za niesłuszny 17-miesięczny areszt i wysokość odszkodowania za tenże wyrok.Zamiast pięciu milionow,pokrzywdzony otrzyma niecałe trzysta tysięcy.Hańba.Proponuję narodową zbiórkę trzystu tysięcy,wręczenie ich sędziemu,który wydał taki wyrok i osadzenie go w areszcie na 17- długich miesięcy,oraz pozbawienie czci i godności.Zgodzi się na to? Powinien,póżniej może prowadzić takie odszkodowawcze sprawy,będzie miał należyte doświadczenie,zobaczy i przekona się na własnej skórze jakie wydaje wyroki nasz NIEZAWISŁY SĄD.Wiele ciekawych,ale zarazem durnych spraw zaczyna wypływać na światło dzienne,są to jednak sprawy które wołają o pomstę do nieba.Czas to już zmienić,ale czy tych zmian doczekamy się za obecnej koalicji? Wątpię,ba jestem pewien,że nie ma na to szans.''KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE''.(T.I.)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....