421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): cyryl2013 -

MÓWIĆ "PROSTO Z MOSTU"......

Są ludzie,którzy mówią to co myślą,to co uważają za słuszne,za prawdziwe,za swoje,a nie powtarzają slogany innych, przeważnie przywódców,swoich partii i partyjek.Jest ich jednak mało i każde pojawienie się takiego osobnika wzbudza wielkie zainteresowanie i przykuwa uwagę ludzi,którzy chcą usłyszeć coś nowego,coś świeżego.Takiego człowieka usłyszałem wczoraj a był nim nasz słynny podróżnik Wojciech Cejrowski.Usłyszałem z jego ust to,na co na próżno czekałem usłyszeć z ust naszych polityków,a szczególnie z ust koalicji rządzącej.Tak,to co powiedział odpowiadało mi,było także i moimi słowami,bo nie negując przynależnośći do Unii Europejskiej,neguję jej oddziaływanie na mnie.Nie jest to bezpośrednie oddziaływanie,ale poprzez nasz rząd,właśnie to Unia steruje mną i moim życiem.Ciągle i bez przerwy żyję w świecie zakazów i nakazów,a ja tego nie chcę,chcę żyć swoim życiem,cieszyć się swobodą każdego dnia,każdego miesiąca czy roku.Unia na wszystkie dostępne jej możliwości,przy wydatnej pomocy naszych rządzących i posłów zabrania mi tego życia,tej swobody,mojego myślenia.Czy każdy z nasz jest tak "ograniczony",że nie odróżnia zła od dobroci? Czy bez przerwy trzeba nami kierować i sterować?Chyba nadszedł czas aby przeciwstawić się temu,a nie być "robotem" we własnym kraju i domu,wykonując polecenia "ludzi o nieznanym statusie" umysłowym.Chyba już czas,aby to wszysto przerwać i stać się znów człowiekiem.....człowiekiem rozumnym!! (T.I.)
INTERIA.PL

Napisał(a): Gość -

NIE IDĘ NA WYBORY.....DLACZEGO?

Pisałem tutaj wielokrotnie,że kandydaci startujący w wyborach do P.E,nie odpowiadają mi,a takich,których mógłbym zaakceptować nie widzę na żadnej liście.Nie sprawdzili się w kraju,nie sprawdzili się będąc u steru władzy,więc sprawdzą się w strukturach Parlamentu Europejskiego?Chyba nie ma takiego naiwnego,który tak myśli.Do tego jeszcze dzisiaj,w przeddzień wyborów wkurzyli mnie urzędnicy partii rządzącej,którzy odcięli mi prąd w mieszkaniu.Zaznaczam,że wszystkie rachunki są uregulowane i były i są regulowane na bieżąco,a nawet z pewnym wyprzedzeniem.Dlaczego więc odcieli mi prąd?Ano dlatego,że ktoś dopatrzył się,że prąd nie jest zapisany na moje nazwisko.Nadmieniam,że mieszkanie otrzymałem w spadku i wszelkie sprawy są w trakcie załatwiania.Przepisania prądu,wobec ełckich urzędników(tam mam mieszkanie)nie można dokonać listownie.Trzeba być osobiście.Nie pomogły moje wyjaśnienia,że mieszkam 700km od Ełku i nie mogę sobie jechać do nich kiedy,któryś tam z urzędników zapragnie mnie zobaczyć osobiście.Mogę jechać w pewnym określonym czasie,ale to urzędników nie przekonuje i wyłączyli mi prąd.Jak przyjadę z aktem zgonu pierwszego właściciela,albo z aktem sądowym lub notarialnym,wówczas właczą energię z powrotem.Pytanie tylko kto za to zapłaci.Pytanie również dlaczego urzędnicy są tacy niefrasobliwi,bez pomysłu i logicznego myślenia.Gdzie ich mózgi,gdzie ich zwykłe chłopskie rozumowanie.Teraz moi drodzy widzicie dlaczego nie chcę głosować,bo czy jest na kogo oddać głos?Urzędnicy działają jak roboty,z klapkami na oczach,nic nie widzą,nie widzą też i ich przełożeni.Mam i drugi problem z urzędnikami,ale o tym już jutro. (T.I....dawniej pisałem jako cyryl 2013,ale teraz nie mogę się zalogować na ten nick).

NIE IDĘ NA WYBORY - DLACZEGO? (2)

Tytuł pozostawiam taki jak wczoraj,o wyborach nie będę pisał,bo trwa cisza przedwyborcza,ale chciałbym dokończyć wczorajszy wątek na temat "świątobliwie panującym" nam urzędników.A,że "panują" nad nami,zapewne niejeden i niejedna osoba już się przekonała o tym.Ja doświadczam tego teraz.Po odcięciu energii elektrycznej przyszedł czas na wodę.Nie mam jej,bo ileś tam lat temu,kiedy za unijne pieniądze zakładano w mojej "przyszłej" wiosce wodociąg,zapomniano zrobić przyłącza do mojego domu.Nikt mnie o tym nie powiadomił,ja w tym czasie byłem w trakcie sprawy spadkowej,siłą rzeczy nic o takim unijnym przedsięwzięciu nie wiedziałem.Aż do przedwczoraj.Z Urzędu Gminnego z Białej Piskiej do mojej wioski raczył przyjechać sam pan dyrektor(chwała mu za to)wodociągów ze swoim pomocnikiem.Przywiózł też i mapy,a jakże,nawet duże,gęsto zakreskowane.Obaj panowie długo i wnikliwie studiowali rysunki,które widniały na dużych arkuszach papieru,ale nic a nic z nich nie rozumieli.Nie mogli znależć mojego przyłącza.Nie było go na mapach! Co postanowił pan dyrektor wodociągów?
Otóż,jako że nie ma mojego przyłącza w planach,mam udać się do najbliższego sąsiada i prosić go o zgodę na podpięcie się pod jego rurociag przechodzący po jego terenie.Pismo(zgoda) to ma być poświadczone przez burmistrza,lub prezydenta miasta,pod którego podlega mój sąsiad.Skromne wymagania pana dyrektora,a na moje pytanie co będzie gdy sąsiad nie wyrazi zgody,wzruszył ramionami.To nie jego sprawa.A gdy się zgodzi to i tak mam za wszystko zapłacić,bo to wodociąg zbudowany z pieniędzy gminnych.Chwileczkę,przecież miały być to unijne pieniądze,panie dyrektorze wodociągów! ZAPOMNIAŁ PAN!
No i proszę.....jak tu rozmawiać z takimi urzędnikami,no jak? Kiedy w końcu ktoś ich wywali na zbity "łeb" i pozbawi cieplutkich gminnych stołeczków.KIEDY? (T.I)

Reklama

Napisał(a): RADO0255 -

cyryl1948 NOWY ABONAMENT.....Wkrótce minister Zdrojewski zafunduje nam nowy sposób płacenia abonamentu za RTV,polegający na płaceniu go razem z płaceniem rachunku za prąd.Czy to dobry pomysł? Nie wiem! Mogę Wam tylko powiedzieć,że przebywając w Grecji,właśnie w ten sposób płaciłem za korzystanie z RTV.Czy u nas w Polsce przyjmie się taka forma zapłaty?
Czy jakość programów telewizyjnych poprawi się i nasza telewizja nie będzie nas dręczyć ciagłymi powtórkami starych programów?Może w końcu telewizja obniży wynagrodzenia osób występujących w różnych programach. Czy zadba o to minister Zdrojewski,albo jego doradca?
A tak swoją drogą....mamy podatek drogowy w paliwie.....a drogi gdzie? Czy mając penisa zapłacisz alimenty?Wszystko możliwe.....podatek do wszystkiego można podpiąć........
RTV-juz taka głupawka,ze gdzie nie włączysz leci to samo ,powtórka goni powtórkę i za co tu płacić?A podatki---no przepraszam marzenia o lepszej przyszłości jeszcze nie są opodatkowane....póki co,bo w tym kraju wszystko jest możliwe.

TEN WSPANIAŁY "REAL".....

Długo chyba będziemy wspominać wczorajszy wieczór spędzony przed telewizorem oglądając mecz w Lidze Mistrzów w wykonaniu dwóch wspaniałych zespołów,Realu Madryt i Atletico Madryt.Dwie wspaniałe drużyny z jednego miasta,mecz bratobójczy,zacięty,wspaniały,a obie drużyny stworzyły niesamowitą dramaturgię.I właśnie ze względu na tę niezwykłą dramaturgię,warto było poświęcić swój czas i spędzić przed telewizorem dwie godziny.Czy słusznie wygrał Real?A może zwycięstwo należało się rywalom zza miedzy? Trudno to ocenić,ta drużyna dobra i ta dobra,ale dzięki temu,że Real nie zrezygnował z walki osiągnął po raz dziesiąty prymat najlepszej drużyny.WSPANIAŁY WYCZYN!.Muszę jednak dodać,że gdy minęła 90-minuta gry,zawodnicy Atletico poczuli się zwycięzcami,zdobywcami pucharu (i nie dziwię się im)ale jak zaznaczyłem gra się do końca.Przypadek,szczęście Realu...i wszystko zostało odwrócone,ale dzięki takiemu biegowi,przeżyliśmy niezapomniane chwile.I za to trzeba podziękować obydwu drużynom.Szkoda,że nie ma dwóch pucharów,bo obie drużyny zasłużyły na niego!!!(T.I.)

Reklama

DZIEŃ MATKI....

Matko - najdroższa Ty moja,
Co blaskiem swych oczu,
Przecierasz nieznane mi szlaki,
A sama po kłujących cierniach idziesz
Torując drogę dla mnie.

Czyż warty jestem tego?
Tego bólu i znoju,
Tych łez i poświeceń,
Trosk i wyrzeczeń,
Czy warty jestem tego?

Matko - najdroższa Ty moja,
Blask twych oczu nigdy nie gaśnie.
A spod zmęczonych już powiek,
Wciąż patrzą na mnie
Te same
Kochane
Twoje oczy - Mamo!
(T.I.)

A TAK BYŁO MI DOBRZE.....

Nic nie pisałem chyba przez dwa tygodnie,miałem dość polityki,kampanii wyborczej,głosowania,oszczerstw i kłamstw,rzucanych sobie w twarz przez różnych polityków.Dość miałem tego! Wyjechałem na Mazury,gdzie przebywałem bez radia i telewizji(tylko sporadyczny dostęp),ale za to miałem komfortowy odpoczynek w ciszy i spokoju.Co dobre to szybko się kończy,znów bez przerwy słyszę różne wiadomości te dobre(jest ich mało) i te złe.Czy muszę ich słuchać? Oczywiście,że nie,ale czy można słuchać czegoś "innego",jak tego "innego" nie ma.Nawet filmów nie ma,same powtórki...Powiem Wam szczerze moi czytelnicy,naprawdę żle się dzieje w naszym kraju,naprawdę.A może za dużo mamy tych złych wiadomości w telewizji?Dlaczego nikt nie stara się temu zaradzić,co robią rządzący,co robią politycy i inne slużby społeczne i państwowe.Co robią? (T.I)

Reklama

KROTKO I NA TEMAT.....

Widziałem w swoim życiu setki pogrzebów,tu i za granicą,ale takiego pogrzebu jaki oglądałem dzisiaj,o przepraszam,nie porzebu ale takiego chamstwa na pogrzebie jeszcze nie widziałem.Trudno o tym pisać i nie chcę o tym pisać w dniu dzisiejszym,może kiedy indziej,kiedy opadną emocje wywołane,przez ludzi nieodpowiedzialnych i ludzi,którzy szczycą się mianem reporterów czy dziennikarzy.Tak,dziennikarzy a szczególnie z telewizji TVInfo,to co pokazali dzisiaj(nie będę wymieniał ich nazwisk - nie warto),nie mieści mi się w głowie.Sami podjudzają do kontrowersyjnych wypowiedzi aby mieć materiał na swoje felietony,swoje wejścia na wizję,a póżniej udają niewinne owieczki i dziwią się,że mamy takie społeczeństwo.Wstyd panowie dziennikarze.(T.I)

SZUKA ROZGŁOSU CZY ZAKŁADU PSYCHIATRYCZNEGO??

Nie ma co,nadmiar władzy niektórym uderza do głowy.Przekonał się chyba o tym posel P.S.L-u Mieczyslaw Łuczak,któremu pobyt w sejmie naprawdę zaszkodził na "umyśle".Otóż poseł Łuczak proponuje,aby posłom,którzy nie dostaną się do Sejmu w zbliżających się wyborach,otrzymywali zasiłek dla bezrobotnych w wysokości....uwaga....4000tys.zł.Ręce opadają gdy człowiek to wszystko czyta,jakich my mamy posłów,jakich?Przecież on kwalifikuje się do szpitala psychiatrycznego a nie do sejmu.Ludzie opamiętajcie się.Pamiętam,że ktoś kiedyś powiedział,aby posłów poddać badaniom psychiatrycznym i.....wiecie co? To niezły pomysł,warto się nad tym zastanowić,a póki co,takich posłów jak Łuczak,już teraz zamykać w zakładach psychiatrycznych,są niebezpieczni......(T.I.)

CZY POLSKA TO NAPRAWDĘ RAJ NA ZIEMI???/

No właśnie,pytanie chyba na czasie,a zwłaszcza dzisiaj,gdy wszyscy(?) obchodzimy 25-lecie Nowej Polski.Już tej demokratycznej,wolnej(od czego?)!
Słuchając w dniu dzisiejszym przemówień,wystąpień,referatów,wywiadów różnych przedstawicieli władzy,możemy odnieść wrażenie,że w naszym kraju tylko życ a nie umierać.Jednak patrząc z perspektywy zwykłego mieszkańca naszego kraju,bliżej nam chyba do tego drugiego stwierdzenia.Nie neguję zdobyczy tego 25-lecia,ale realnie patrzę kto zyskał,a kto stracił w tym okresie.Czy w dniu tego święta mam wyliczyć to,co straciliśmy,to co nam zabrano,to co nam zabierają,to czym nas upokarzają.Czy mam to czynić? Chyba nie,chociaż warto,warto dlatego,żeby w dniu tego święta przypomnieć,wskazać,pouczyć i ostrzec tych wszystkich co są u władzy co zrobili,a czego nie.Wskazać palcem co nam zabrano,co nam obiecano a nie dano,kto się wzbogacił a kto zubożał.Kto wreszcie nami pogardza i kto nas niszczy.Kiedy wreszcie władza przyzna się,że nie ma wolności bez traktowania ludzi z szacunkiem i poważaniem.Zejdzmy wreszcie na ziemię,zajmijmy się naszymi problemami,naszymi troskami,naszymi ludzmi,nie wykraczajmy przed szereg innych państw zapominając o swoim narodzie.Europa nie wyżywi naszych biedaków,a my specjalnie też nie pomożemy innym,a takim postępowaniem narobimy sobie tylko wrogów we własnym kraju.Powinni o tym pamiętać rządzący.(T.I)

CZY JESTESMY NAPRAWDĘ WOLNYM NARODEM??

Wczorajsza euforia obchodów święta wolności pomału mija,nawet patrząc na to wszystko zauważam,że mija zbyt szybko.Wczoraj pogadali sobie ci wyżsi od nas rangą,znów wspaniałe monologi skierowali do narodu,a ich prominenci wpajali nam do mózgu, jak to wspaniale teraz się nam żyje.Komu dobrze się żyje to się żyje,nie muszę chyba wskazywać palcem i wytykać te osoby.Znamy ich wszyscy.Ach jak zachwali o naszej wolności,jakich pięknych słów używali,a ten milczący obserwator stojący z boku,pewnie pomyślał,że 25-lat temu wszyscy gniliśmy w więzieniach i aresztach.Oj,trudne czasy mieliśmy i dobrze,że nie wszyscy je przeżyli....a tyle mają do powiedzenia na ten temat.Już wyobrażam sobie co by mówili,gdyby tak faktycznie żyli i pracowali w tamtych czasach.Całe szczęście,że to ich ominęło.Czy teraz mamy wolność,jesteśmy wolnymi ludzmi? Nie! Nie! Z jednej okupacji prześliśmy pod drugą,Jesteśmy zależni od Unii,a teraz i od USA,które zaczynają coraz to więcej i szybciej wchodzić z "wielkimi butami" w nasz kraj.Coż mi z takiej wolności,gdy żyjemy w państwie zakazów i nakazów.Tego mi nie wolno,to muszę zrobić,tego nie mam prawa jeść,tym papierem nie mogę podetrzeć sobie tyłka...DOŚĆ! Nie trzeba więcej wyliczać.A Ameryka......nie ma wiz,kupuj ich broń,utrzymuj ich wojska,i proś się człowieku o parę milionów dolarów niby na zbrojenie.Czyż kupione przestażałego uzbrojenia obroni nas i nasze państwo?A gdzie te zakłady,które miały powstać po kupieniu samolotów (nie najnowszej generacji)F-16? Gdzie są? Zapomnieli Amerykanie?
Dużo można tego wyliczać,a ja się pytam,to ma być wolność??Dziekuję za taką wolność,gdy coraz więcej ingerują inni w moje prywatne życie.O,przepraszam wszystkich tych,którzy dorobili się,albo dorabiają się na naszej wolności.Ci mają się znakomicie,znakomicie radzi sobie rząd,który nie widzi żadnego społecznego problemu.A szkoda,powinien przyjrzeć się sobie i swoim działaniom,już chyba najwyższy na to czas!(T.I.)

PRZESTAŃCIE NARZEKAĆ......

Zimno żle,ciepło żle,gorąco jeszcze bardziej niż żle!Kiedy temperatura dogodzi nam,kiedy wreszcie powiemy,ze wszystko nam odpowiada.Chyba nigdy,bo inaczej nie nazywalibyśmy Polakami.Dzisiaj narzekamy,że sklepy są zamknięte,że przez kościelne święto jakie dzisiaj mamy "Zielone swiatki",nasza gospodarka straci 5 mld złotych.Niebagatelna suma jak na jeden dzień,na jedną niedzielę,a do tego te prognozy dla ludzi zatrudnionych w sklepach,70 tys.pójdzie na zieloną trawkę(dobrze,że pogoda dopisuje).Kto tak straszy ludzi i dlaczego? Dlaczego każą nam żyć w ciągłym strachu,w ciągłym stresie.ZNÓW UNIA KAZAŁA? Czy przez te ograniczone zakupy w niedzielę zawali się nasza gospodarka?Czy tylko zakupami w niedzielę napędzamy naszą gospodarkę?Uważam,że zakupy można robić w każdy dzień,tylko handlowcom nie chce się ruszyć głową i rozplanować sprzedaż,nie chce się im uruchomić w piątek czy w sobotę więcej kas(przy wzmożonych zakupach),nie umieją,czy nie chcą?Wiedząc,że w niedziele nie kupię potrzebnego towaru,muszę go kupić w inny dzień tygodnia,jakie więc to są straty w gospodarce?Pieniądze zamiast w niedzielę wpłyną do kasy w piątek czy sobotę,a ja z rodziną będę sobie mógł wyjechać w plener lub na wieś do wujka.Korzyść obopólna,więc przestańcie mnie straszyć tym bezrobociem i tymi stratami w gospodarce.(T.I.)

UPAŁY...CIEPŁO....GORĄCO......

No tak,nic nam się nie chce robić,nawet czytać tego co ja i inni piszą.Ogarnęło nas znużenie,apatia,lenistwo i bardzo dobrze,bo co tam będziemy czytać i pisać o rzeczach,które tak naprawdę nie wiadomo czy są prawdziwe.Powiem szczerze,już złość mnie bierze gdy czytam doniesienia z Ukrainy.Już kilkanaście razy informowano nas,że separatyści zostali rozbici,zlikwidowani,uwięzieni,a tu nagle okazuje się,ze oni mają sie dobrze.Wysadzają budynki,okupują lotnisko i tak dalej i dalej.Nie chcę słuchać takich wiadomości(ograniczam je do minimum)nie chcę aby podawała je telewizja,nie chcę tego i mam prawo oczekiwać od Tv,że zaprzesta uprawiać te procedury.Zastanawiam się dlaczego zapanowała taka nagła cisza w sprawie ukraińskiego embarga na nasze mięso.Już miało być zniesione,minister trąbił o tym na cały kraj,a teraz?Może przeoczyłem coś? Może znieśli to embargo,i nasze mięso płynie szerokim strumieniem,na Ukrainę,a w odwrotną stronę płyną tak potrzebne nam dewizy.Ale czy tak jest? Nie wiem!(T.I)

KOLEJNA KUKŁA NA SCENIE POLITYCZNEJ......

Dawniej patrząc na przywodcę ZSRR Leonida Breżniewa,mówiłem na niego "kukła".Istotnie,jego sposób poruszania się,jego mimika twarzy,upoważniała do takiego stwierdzenia.To co wczoraj zobaczyłem w programie "Minęła dwudziesta",a dokładnie zachowanie posła R.Czarneckiego spowodowało,że ujrzałem kolejną "kukłę",tym razem kukłę polską.Sztywna postawa,wzrok utkwiony w jeden punkt,mówienie wyuczonej formułki na pamieć,nie reagowanie na zadawane pytania reporterki,utwierdzało mnie w przekonaniu,że widzę kolejną "kukłę",tym razem "kukłę" polityczną.Nie jestem za żadną partią,niejednokrotnie to deklarowałem i dlatego nie chcę oglądać takich ludzi w małym okienku mojego telewizora.Panowie i panie z telewizji,nie zapraszajcie do studia takich marionetkowych ludzi,ja chcę posłuchać rzeczowych wypowiedzi,a nie bredni wyuczonych na pamięć.Proszę Was bardzo dziennikarze,nie róbcie wiecej takich sektakli,więcej szacunku dla telewidza.......(T.I.)

TAJNY CZY NIE TAJNY TEN SEJM.......

No właśnie! Tajny czy nie!Mam mieszane uczucia,odczuwam,że ktoś "gra"na moich uczuciach.Dlaczego wystąpienie p.Kamińskiego utajniono,skoro jak wiadomo nic nie powiedział takiego,co by stanowiło zagrożenie interesów i obronności Polski.No,skoro już o tym zdecydowano,to dlaczego odtajniono wyniki głosowania.Dlaczego? Albo wszystko tajne,albo wszystko jawne.Dlaczego ze mną,wyborcą,"grają",jak im się podoba,jak im wygodniej.Odtajniono głosy,aby teraz "rozliczyć" krnąbrnych,nieposłusznych posłów? Co jeszcze utajnią? Ja jako wyborca,chcę i pragnę wiedzieć co dzieje się w moim kraju,jakie "przekręty" są stosowane i przez kogo.Mam do tego prawo i z tego prawa chcę skorzystać.Dość manipulowania mną,albo robicie to co do was należy( bo wy dzięki nam jesteście dla nas),albo pożegnamy się raz na zawsze.Wybierajcie,bo ja i być może inni już was więcej nie wybierzemy.Czy zapomnieliście komu macie służyć?Na przypomnienie sobie tego jest jeszcze czas,niewiele,ale jest......(T.I.)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....