421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): gość -

CZARNOSKÓRY KARIEROWICZ...

Nie jestem rasistą, ale to co wyczynia czarnoskóry poseł naszego parlamentu, delikatnie mówiąc, oburza mnie. Jego postępowanie wyrażnie wskazuje jakim to karierowiczem jest pan Godson. Nie będę opisywał jego "kariery" politycznej, wszyscy o niej wiemy dokładnie i teraz gdy czarnoskóry poseł zobaczył, że nie załapie się na następną kadencję w sejmie, zmienia po raz kolejny swoje poglądy polityczne! Kameleon czy co? Może jeszcze skórę zmieni na inną barwę, wówczas wyborcy go wybiorą, chociaż od wyborców nie dostał mandatu, dostał od partii PO, bo z jej listy startował w wyborach. Teraz też go nie wybiorą, wybierze go partia PSL-u, do której tak go ciągnie, ale nie ciągną go jej poglądy, ale ciepły, sejmowy fotelik, ciepła posadka i duże pieniądze. Wstydzę się takich posłów i to tych białych i tych kolorowych...Nigdy na nich nie zagłosuję!! (cyryl2013)
INTERIA.PL

NASTĘPNI KARIEROWICZE...

Myślałem, że na Godsonie się skończy, ale gdzie tam. Wędrówka karierowiczów trwa nadal i chyba będzie się dalej rozwijała, niczym polska turystyka. Cóż mam powiedzieć o takim Janie Tomaszewskim, no cóż. Sprzedawczyk. Albo Michał Kamiński, lobbysta, zdrajca, ma jeszcze czelność mówić, że każdego poda do sądu, za nazwanie go lobbystą. Zgoda panie Kamiński, nie chce być pan lobbysta, to będzie pan u mnie sprzedawczykiem i zdrajcą. Mam jeszcze wiele określeń, które by pasowały do pana jak ulał, ale czy warto je tutaj przytaczać? A Kidawa-Błońska...Zarzekała się publicznie, że nigdy nie wejdzie po raz drugi do tej samej rzeki....No i co? Jest rzeczniczką pani Kopacz, którą tak dawniej nie lubiła. Oj, oj, co tu się dzieje, jak mało się cenią ludzie, jak łatwo sprzedają siebie, swoje poglądy. Nie liczy się honor,nie liczą się poglądy, własne sumienie, ale liczą się tylko papierki i to te z najwyższym nominałem. Nie mogę zrozumieć prezesa Zagórowskiego, czy te sto tysięcy złotych jakie pobiera z kasy, tak go przykuły do fotela, że żaden dżwig, żadna siła go od niego nie oderwie? Co na to Skarb Państwa, który jest właścicielem większościowym tej spółki, on też jest bezsilny? Coś tu jest nie tak, tylko co? Komu zależy aby ta sytuacja trwała jak najdłużej? Komu to służy? Mam nadzieję, że powoli, powoli dowiemy się kiedyś o kulisach tej sprawy, o kulisach całego naszego górnictwa. (cyryl2013)

SKĄD TYLE ZŁOŚCI I NIENAWIŚCI...

No właśnie skąd, skąd u nas tyle jadu, tyle wrogości, zaciętości i zła. Nie wiem, wiem tylko, że to będzie trudno usunąć, a ostatnie wypowiedzi (po ruszeniu kampanii wyborczej) pokazują to dobitne, zwłaszcza, że takie wypowiedzi padają z ust polityków i ludzi użyteczności publicznej czyli telewizji. To co pokazał wczoraj dziennikarz TV Info Jarosław Kulczycki, powoduje niechęć do oglądania programów tej stacji i nie najlepiej świadczy o panach dziennikarzach. Również i panie z tej stacji niewiele ustępują temu dziennikarzowi, mam nadzieję, że szefowie wyciągną odpowiednie wnioski w stosunku do dziennikarza i przyhamują gorące temperamenty i poglądy. Chcę, aby programy publicystyczne prowadzili dziennikarze, nie związani z żadną polityczną opcją. Wczoraj wystartował ze swoim programem kandydat na prezydenta pan Duda. Podobała mi się ta konwencja, była lepsza o "niebo" od wystąpienia dzień wcześniej pana Komorowskiego, który otrzymał rekomendację od PO na start w wyborach. Dziwi mnie istna nagonka na PIS i pana Dudę, przez wszystkie partie, te rządzące i te opozycyjne. Co u licha im się nie podobało w wystąpieniu p.Dudy? No co? Jestem daleki od popierania kogokolwiek w tym wyścigu do pałacu prezydenckiego, ale w przeciwieństwie do szacownych naszych głów politycznych(?) oceniam realnie wystąpienia każdego kandydata i kandydatki. Dlaczego z taką nienawiścią wyrażają się o wczorajszym wystąpieniu kandydata PIS-u, nie podoba się im? Niech zrobią to lepiej, w czym problem? Nie umieją? A może zaskoczenie było tak wielkie, że zwaliło ich z nóg? Czekam na inne wystąpienia, ocenię ich również i jeżeli będą dobre, pochwalę je, choćby było to wystąpienie Komorowskiego, Palikota, czy Anny Grodzkiej. Oceniam nie nazwiska, ale program i wizerunek, złość i nienawiść panowie i panie, pozostawiam daleko poza sobą. (cyryl2013)

Reklama

A JEDNAK POSTAWIŁA NA SWOIM PANI KOPACZ...

Zaryzykuję i postawię swoją tezę na obecne wydarzenia jakie mają miejsce w Polsce. Chodzi mi o strajk górników. Pani Kopacz przegrała w pierwszym starciu z górnikami, poległa, to wszyscy widzieli, to wszyscy wiedzą. Nie odpuściła jednak, zawzięta z niej pani, nie popuści, nie pozostawi tej sprawy bez dalszego ciągu. Kopalnie mają być dalej zamykane, górnictwo, powoli powinno chylić się ku upadkowi, to przyrzekła Unii, to musiała i musi wykonać. Na tapetę poszła Jastrzębska Spółka Węglowa i pomimo iż górnicy poszli na daleko idące ustępstwa strajk trwa nadal. Górnicy zobowiązali się, że gdy prezes spółki odejdzie, oni natychmiast wracają na stanowiska pracy, a rozmowy nich toczą się dalej. Nie ma odzewu na ten apel górników, a rząd mówi że sprawa dymisji prezesa Zagórowskiego jest sprawą drugorzędną. Otóż nie! Rząd ma pakiet większościowy, jest właścicielem, więc może bez problemu odwołać tego prezesa, ale nie czyni tego. Dlaczego? To nie po myśli pani Kopacz, czym gorzej z kopalniami, tym dla niej lepiej. Zniszczone, zadłużone, łatwiej będzie zamknąć, zlikwidować, a póżniej odebrać gratulacje od unijnych przywódców i urzędników. Według rządu lepiej poświęcić kopalnie, górników ich rodziny, niż skrzywdzić jednego partyjnego urzędnika jakim jest prezes spółki. To już przechodzi wszelkie "ludzkie pojęcie", jak rząd, jak pani premier, czy pan prezydent mogą mówić, że są z ludem i z narodem. Czy to nie zakrawa na kpiny? (cyryl2013)

FATALNY OBRAZ RZĄDU I PLATFORMY OBYWATELSKIEJ...

Rolnicy przegrali, widać, że do górników im jeszcze daleko, ale dobre jest to, że kolejna grupa społeczeństwa pokazała nam wszystkim fatalne rządzenie PO i jej przywódców a więc p.Kopacz i niestety też i pana Komorowskiego. Szkoda, że nie oglądają(a może oglądają) na żywo wypowiedzi ludzi przed kamerami TV, usłyszeliby dosadne słowa obywateli co o nich myślą. I są to słowa prawdziwe, tak uważa większość obywateli. Przegrali rolnicy, czy przegrają i górnicy? Sąd już wydał postanowienie, że strajk jest nielegalny, a to orzeczenie może bardzo skomplikować i tak już niewesołą sytuację górników. Na tych strajkach wyrażnie widać jak fatalnie rządzi PO z PSL-em, jak dba tylko o swoje interesy i o swoich ludzi, którzy umieszczani są na różnych stanowiskach we wszystkich urzędach państwowych. Szkoda, że Polacy tak łatwo rezygnują ze swoich praw i do obywatelskiego przeciwstawienia się grupie wyzyskiwaczy i karierowiczów spod znaku PO i PSL-u. Szkoda. Narzekamy, narzekamy, zaciskamy zęby i pas, ale nic nie robimy aby polepszyć swój byt, swój los. Czy faktycznie staniemy się niewolnikami? Kiedy znikną te kłamstwa wypowiadane przez agentury rządowe. Kiedy? Kiedy wreszcie zaczniemy zarabiać tak jak podaje największy kłamca GUS !! (cyryl2013)

Reklama

BRAWO ADAŚ, BRAWO LEKARZE....

To był chyba cud! Co do tego nie ma wątpliwości, szczególnie teraz po analizie tego wszystkiego co się wydarzyło. On nie miał prawa przeżyć, a przeżył. Jak to możliwe? Adaś ulubieniec wszystkich Polaków i chyba nie tylko, jest już w domu. Szczęśliwy, roześmiany, żyje wbrew naturze. Wszyscy cieszyliśmy się gdy zobaczyliśmy go na konferencji w krakowskim szpitalu, niejednej kobiecie łzy stanęły w oczach, a mnie coś ścisnęło w gardle, że nie mogłem wykrztusić słowa, ale było to wspaniałe uczucie i nie wstydzę się tego, że na moment zaniemówiłem. Ze zdziwienia i wzruszenia i życzyłem mu wszystkiego najlepszego! Jeszcze dobrze nie odprowadziliśmy małego Adasia do domu, a tu przyszła tragiczna wiadomość z Kutna. Nie żyje kolejny mały pacjent, małe dziecko. Tragedia. Tu radość, a tu rozpacz! Jak to możliwe, dlaczego życie tak okrutnie nas doświadcza, czym zawiniliśmy (rodzice), że musimy podwójnie cierpieć. Cierpienie nasze ma większą moc, bo wobec tej tragedii jestesmy bezsilni, bezsilni wobec ludzi, którzy być może przyczynili się do tego, że jednego dzidziusia mamy mniej między sobą. Często zadajemy sobie pytanie: dlaczego tak jest, gdzie tu sprawiedliwośc, no gdzie?? (cyryl2013)

DUDA CZY OGOREK? OGÓREK CZY DUDA?

No i kampania wyborcza ruszyła, ruszyła na podbój Polski i Polaków długo wyczekiwana i oczekiwana pani Ogórek. Podobało mi się jej wystąpienie, podobało mi się również pana Dudy (pisałem o tym), ale nie podobają mi się wypowiedzi niektórych dziennikarzy i ludzi związanych z wizerunkiem itd, itd...którzy w bezwzględny sposób krytykują tych dwóch kandydatów.Jestem na razie w niedwuznacznej sytuacji, na kogo głosować?....Nie wiem w tej chwili, dobrze, że jeszcze jest trochę czasu do wyborów, więc będzie czas na zastanowienie się. Komorowski i inni kandydaci na razie zostali przytłumieni tymi dwoma osobami, jak będzie dalej pokaże czas. Nie podoba mi się postawa działaczy Platformy, którzy w urągający sposob krytykują wszystkich, tylko nie swojego kandydata. Paskudna postawa Platformy. Więcej o rozpoczętym wyscigu do Pałacu Prezydenckiego napiszę w najbliższych dniach.(CDN...T.I.)

Reklama

CENTRALNE BIURO OGŁUPIANIA SPOLECZENSTWA...

No i proszę, dwa dni temu sondaże wskazywały poparcie Komorowskiego na 53 procent, a już wczoraj rządowe biuro, którego skrót rozszyfrowałem (jak wyżej) podało wzrost procentów na koncie obecnego prezydenta. Wzrost bardzo duży, bo aż 63-y procentowy. CBOS, ruszyło na pomoc Komorowskiemu i Platformie. Wieczorem wczoraj na stacji TVN zobaczyłem inne wyniki sondażu, które poparcie pana Komorowskiego wyceniło na 47 procent. Cztery dni i można zwariować! Śmiać się czy płakać, ani to, ani tamto. Złość tylko człowieka zalewa na tę rządową propagandę, czasy komuny jednak wróciły, są jeszcze ludzie, którzy w perfidny sposób okłamują rzesze naszego społeczeństwa. Przykre jest również to słuchanie rządowych dziennikarzy, którzy sprzedali się, ciekawi mnie tylko za co? (cyryl2013)
PS. Sondaże, te najnowsze zniknęły z ekranów TVP. Dlaczego?

PLANOWO...HONOROWO...BEZ STRAT....

Od rana słuchałem wiadomości z Ukrainy i z pewnością narażę się wielu czytelnikom przedstawiając swoją opinię. Nie chcę wojny na Ukrainie, potępiam wszelkie walki, chcę spokoju dla mieszkających tam ludzi, ale gdy słyszę prezydenta Ukrainy, który w obliczu totalnej klęski w Donbasie, ogłasza swoje "zwycięstwo", to trafia mnie na to wszytko szlag. "Opuszczamy kontrolowane przez siebie obszary planowo, z całym sprzętem i artylerią, zabieramy kilkunastu rannych - tak powiedział prezydent Ukrainy, a nasza telewizja rozpowszechnia to wszystkim bez przerwy. Dlaczego to puszczacie, co chcecie osiągnąć, przecież takimi wypowiedziami, wkurzacie tylko Polaków. Dlaczego puszczacie takie sprzeczne informacje. Wasi reporterzy wysłani do Donbasu, mówią co innego, co innego pokazujecie, a co innego mówi ukraińska propaganda. Czy nie ma możliwości segregowania tych wiadomości, albo rzetelnych ocen tych wypowiedzi? Mam dosyć tego mątlika w głowie. Od tego jesteście aby podawać rzetelne wiadomości, a nie robić ludziom "wodę " z mózgu. Liczę że poprawi się ta nasza i tak beznadziejna telewizja. (cyryl2013)

RODACY... POMOŻECIE???

Czyż nie słyszycie tego wołania z Warszawy? Wprawdzie nie woła o pomoc pan Edward Gierek, ale zasłużona dla rozwoju Warszawy pani Hanna Gronkiewicz-Walz. Wiecie już dla kogo ma być ta pomoc, czy znów wszyscy pójdziemy ramię w ramię na odsiecz zakorkowanej przez spalony most Warszawie? Pójdziemy? Pomożemy? Dołożymy po raz któryś tam z kolei po złotówce (symbolicznej) na odbudowę naszej stolicy? Wprawdzie oficjalnie jeszcze nikt nas o taką pomoc nie prosi, ale pani premier już zadecydowała: "pieniądze pójdą z budżetu państwa", a niestety ten budżet zasilamy MY! My podatnicy. Dlaczego my mamy płacić za czyjeś błędy. Dlaczego? Dlaczego most nie był monitorowany, nikt go nie doglądał, dlaczego? Czy nie jest wstyd władzom i mieszkańcom Warszawy, że mają tylko dziewięć mostów? A ile jest czynnych w tej chwili? No ile? Jak długo warszawiacy będą tolerować nieudane rządy poszczególnych partii? Czy ja jako mieszkaniec innego miasta mam łożyć na warszawiaków? Ja też w swoim mieście chcę mieć mosty, ale nie chcą mi pomóc, moje miasto buduje je samodzielnie, przy udziale samych tylko wrocławian. Czy warszawiacy nie mogą wziąć sprawy w swoje ręce? (cyryl2013)

OSCARY, NAGRODY, OWACJE I CO DALEJ?

Wiemy już który polski film otrzymał tę prestiżową nagrodę. "IDA" - nie oglądałem tego filmu,ale dość dużo przeczytałem recenzji, wypowiedzi, odnośnie tego filmu. I co? Nie najlepsze ma notowania na społecznościowych portalach, można powiedzieć, że głosy rozkładają się tak pół na pół. Jedni zachwyceni, drudzy nie. Nie do mnie należy ocena i nie chcę tego robić. Chcę się zająć inną sprawą, sprawą, która denerwuje mnie, być może i was to uderza i macie jakiś niedosyt. Po ogłoszeniu nominacji, wszyscy naraz zaczęli zabierać głos w sprawie tego filmu i to ci znani i ci nieznani. Na pierwszym planie występuje Komorowski (znawca?) i pani premier Kopacz (zznawczyni?). Och jacy z nich fachowcy, jak zachwalają, jak upiekszają, jak radują się, wychwalając pod niebiosa ten film, a mnie zastanawia tylko jeden fakt. Gdzie byli jak nasze inne filmy, szczególnie te dokumentalne otrzymaywały różne nagrody różnej wartości. Naraz i pani minister Dziedzictwa Narodowego się odezwała, też chce trochę poklasku zyskać, ale żeby tak dołozyła trochę pieniędzy na produkcję filmów, to o tym już milczy. Żałośnie to wygląda i dobrze, że za dzień, dwa, ta cała wrzawa w wykonaniu tych pseudo znawców się zakończy i powrócimy do starych, a ciągle aktualnych problemów. Nadal nie będzie pieniedzy na nic, pani minister zniknie, zaszyje się w swoim biurze i nikt nie doprosi się choć odrobinę pieniędzy na kulturę i sztukę. Prezydent i pani premier też nie dadzą, no bo i skąd na to wezmą, wymówek jest tyle, że nie sposob ich tutaj wwszystkich wymienić. Ale poczekajmy, może następny Oscar coś zmieni w postępowaniu naszych prominentow! (cyryl2013)

ZNÓW WINIEN PUTIN?

No i stało się, od rana trwa niebywała nagonka na prezydenta Rosi W.Putina, a to za sprawą zabójstwa opozycjonisty Borysa Niemcowa. Daleki jestem od "wybielania" Putina, wiem co robi i jak to robi, nie pochwalam tego, ale zastanawia mnie ta nagonka. Winien Putin i tylko Putin. Tak stwierdzają nasi nieomylni eksperci polityczni i komentatorzy telewizyjni, zarówno mężczyżni jak i kobiety. A jak było naprawdę z tym zabójstwem? Tego w tej chwili nikt nie wie, być może niedługo dotrą do nas prawdziwe wiadomości i wówczas będziemy mogli coś więcej powiedzieć na ten temat. W Polsce też zdarzały się rożne śmiertelne wypadki(o ile tak to można nazwać) ludzi znanych i jakoś nikt nigdy nie powiedział, że ten czy tamten zginął z polecenia prezydenta, czy premiera. Czyż nie możemy powstrzymać swojego języka i nie komentować tego, gdy nie mamy żadnej wiedzy, lub mamy ją w niewystarczającym stopniu. Czyż nie mamy swoich polskich spraw? Dlaczego o nich milczymy, dlaczego? (tadeusz iwan)

SPROWADZILI ICH NA ZIEMIĘ.....

Chyba spadli z wielkim łoskotem, bo to skomlenie na Rosję roznosi się po całej Polsce. Wiecie o kim mówię i kogo mam na myśli, ich nie trzeba przedstawiać, oni sami wchodzą na pierwsze strony naszych rządowych gazet. To co się stało, widać, że zabolało ich bardzo, a mnie i być może wielu mnie podobnych, bolą słowa jakie wypowiadają niby w moim imieniu. Ja nie chcę aby taki pan Sikorski, Borysewicz, Komorowski wypowiadał się w moim imieniu i za mnie. Nabroili, to ich nie wpuścili do Rosji, a czego się spodziewali, otwartych ramion służb granicznych, wiwatujących tłumów? Och jak mało mają w sobie inteligencji, jak mało samokrytycyzmu, jak mało po prostu ludzkiego mózgu. Naprawdę trzeba nie mieć wszystkich klepek, aby domagać się od władz rosyjskich cofnięcia zakazu wjazdu na teren kraju Putina. Jak sankcje, to sankcje, broń obusieczna i na nic tu skomlenie przed "drzwiami" granicznymi Federacji Rosyjskiej. Żałosne to jest w wykonaniu szczególnie pana Borysewicza, faktycznie, ten senat nie ma racji bytu, trzeba go rozwiązać, zlikwidować. I tak na koniec. Kiedy nasi "mądrzy politycy" przestaną nas straszyć rosyjską wojną. Ja już nie chcę słuchać o atakach atomowych na Warszawę, o wysyłaniu wojsk na Ukrainę, o wysyłaniu instruktorów, pieniędzy(niby pożyczek) i innych rzeczy, których i nam brakuje tu w Kraju. A może tak nasi spece wezmą się za szkolenie naszych rezerwistów o ile takich mamy jeszcze. Może przemyślą to panowie generałowie i doradcy prezydenta? Czas chyba wyszkolić nasze społeczeństwo, bo wielu z nas gdy nie ma obowiązkowego poboru nie umie trzymać nawet karabinu. Weżcie to pod rozwagę. (tadeusz iwan)

A MNIE JEST TROCHĘ SZKODA...

Tak, szkoda mi, wprawdzie to dopiero jutro jest to kobiece święto, ale już dzisiaj słyszę głosy na jego temat. Miedzynarodowy Dzień Kobiet, dlaczego ten dzień tak niektórych bulwersuje, co oni widzą w nim złego? To, że przypomina się im o podarowaniu choć jednego kwiatka osobie, której codziennie nie dostrzegają, której nie zauważają? Że komunistyczne? Śmiechu warte takie mówienie, jak nie chcą po komunistycznemu, to nich dadzą ten kwiatek po demokratycznemu! Jest jakaś różnica? Chyba w cenie za kwiatek i za prezent. A pamiętacie jak dawniej kobiety wracały z pracy zadowolone? Z bukietem gożdzików i parą damskich rajstop. Była jeszcze akademia, spotkania, wyjazd w plener do restauracji, zabawa. Słowa podziękowania od dyrektora, rady zakładowej, kierowników, brygadzistów i wspólny ludowy taniec. A dzisiaj? Dyrektor ani nie spojrzy w stronę pracującej kobiety, rady zakładowej już nie ma, brygadzista zamiast złożyć zyczenia goni cię do pracy, bo jak zawalisz, on straci stanowisko....Oj,łezka się kręci w oku na tamto wspomnienie. Dlaczego my tak spieszymy się, dlaczego ulegamy dyrektorom, biznesmenom, panowie ....dlaczego? (tadeusziwan)

KOMOROWSKIEGO....KONCERT ŻYCZEŃ...

Urzędujący prezydent otworzył swoją kampanię wyborczą, jak ona wypadła? Sam mój tytuł już mówi sam za siebie. Było to dla mnie nużące wystąpienie, nic ciekawego, same życzenia, pobożne życzenia, które nigdy się nie sprawdzą, a w dzisiejszym wykonaniu wręcz wywoływały falę oburzenia. Słuchając Komorowskiego nie wiedziałem w jakim ja żyję kraju, chyba w Kanadzie mlekiem i miodem płynącej. Musiałem wyglądnąć przez okno, aby wrócić do rzeczywistości, smutnej, przerażającej rzeczywistości. Powiedzenie, że emigracja zmalała za rządów Komorowskiego ośmiokrotnie, o mało nie doprowadziło mnie do szału. A dopiero co moja córka wyjechała za granicę w poszukiwaniu pracy, bo tutaj przez dwa lata nie zaoferowano jej nic. Dowiedziałem się jaką mamy pomoc dla rodziny dla dzieci, dla matek, również doprowadza człowieka do niekontrolowanego słownictwa. Skoro tak dobrze jest to dlaczego odbierane są dzieci od matek, gdy zagraża im bieda, dlaczego? Dlaczego nie otrzymują pomocy niepełnosprawni. Dlaczego! Oj, dużo by można wymieniać tych braków, tych patologii rządzących. Gwóżdz do trumny wbiła nasza pani premier Ewa Kopacz. Myślałem, że wojna polsko -polska już się zakończyła, ale gdzie tam! Premier podsycała wrogość do PIS-u i innych ugrupowań opozycyjnych,a Kaczyńskiego bezpardonowo atakowała. Zapomniała jednak,ze Kaczynski nie staruje w wyborach. Widać jak bardzo zieje nienawiścią pani premier. Ma sens hasło Komorowskiego:"ZGODA I BEZPIECZEŃSTWO"? Chyba nie, bo tej zgody widac nie chce p.Kopacz i Platforma Obywatelska.To tyle tak na gorąco, na bardziej rzeczowe uwagi nadejdzie jeszcze czas. (tadeusziwan)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....