421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): gość -

CZY TO KONIECZNE?

Czy konieczne jest upublicznienie nowych nagrań z katastrofy smoleńskiej w przededniu rocznicy? Zaskakujące wiadomości, ale można było to przewidzieć. Przez pięć lat nie napisałem na temat Smoleńska ani jednego zdania, nie chcę o tym pisać, mam swoje zdanie o tym i chcę przy nim pozostać. Dziwi mnie i zaskakuje to opublikowanie tych wiadomości, akurat w tym czasie, w kampanii wyborczej prezydenta, przy spadającym poparciu dla rządu. Dlaczego dzisiaj? Komu to służy? Zadaniem PO jak i sztabu wyborczego jest skłócenie narodu polskiego, bo tylko w ferworze kłótni, pomówień, sraszeniu PISem, rządzący mogą wygrać i ugrać to co planują. W normalnej wyborczej kampanii, obecny rząd jak i prezydent nie mają szans kontynuować dalej swoich rządów. Zamieszanie, pobudzenie elektoratu do gniewu i nienawiści to jest właśnie główną bronią partii rządzącej. Wiele będzie opinii na ten temat, róznych, ale ja pozostaję przy swojej. To celowe działanie w kampanii wyborczej. Więcej na razie nie będę pisał, niech sobie mówią i robią co chcą, mnie nie skłócą, nie zrobią mi "wody z mózgu". O, nie!! (tadeusziwan)
INTERIA.PL

ROCZNICA I CO DALEJ??

Jutro przypada kolejna rocznica (piąta) katastrofy smoleńskiej, zaczniemy dzień od wspomnień tamtego wydarzenia. Znów Polacy podzielą się na grupy, znów temat ten, będzie tematem dyżurnym w wielu stacjach telewizyjnych i radiowych. Ale nie o tym chciałem napisać, nie chcę poruszać tego tematu, nie chcę zakłócać spokoju tym, którzy zginęli w niewyjaśnionych jak dotąd okolicznościach. Postanowiłem (już dawno) uszanować tych, których już nie ma między nami, a znałem ich wielu, oczywiście nie osobiście, ale poprzez media, wielu z nich było mi bliskimi osobami. Życie toczy się nadal i to w szybkim tempie i jemu musimy podporządkować wszystkie siły, wszystkie nasze pragnienia. Nie wiem jak was, ale mnie bardzo denerwują ogłaszane stosunkowo często sondaże. Nie biorę ich sobie do serca, śmieję się z nich, ale często zastanawiam się po co są robione i kto za nimi stoi. Narzekamy na ludzi, mówimy o nich nie najlepiej, ale cóż mamy powiedzieć o tych, którzy przedstawiają i drukują sondaże? Do jakiej kategorii ich zaliczyć, jak ich nazwać, jak określić. Czy jest takie określenie w języku polskim, które by do nich pasowało? Robią to ludzie nienormalni, bez wyobrażni, wyczucia, po prostu głupi! Chcą nas otumanić, zrobić z nas ludzi pozbawionych racjonalnego myślenia, a tak naprawdę to jest odwrotnie. To ich trzeba leczyć, to im trzeba współczuć i pochylić nad nimi głowę. Co mnie tak wkurzyło, że piszę o tym? Najnowszy sondaż o zarobkach Polaków. Ja mam zarabiać 6,5 euro na godzinę, tu w Polsce, w mojej prężnej firmie. Myślałem, że chodzi o złotówki, ale gdzie tam! Wyrażnie, kilkakrotnie powtórzono to w tekście, że chodzi o euro. Ja mam zarabiać 25 polskich złotych na godzinę, wspaniale, tylko panowie powiedzcie mi gdzie jest ta firma, dajcie mi adres, a będę o was pisał często i dużymi literami. Nie śmieję się z tych ludzi, którzy w to wierzą, ale ubolewam nad stanem umysłowym tych, którzy to piszą! Faktycznie, przydałby im się jakiś dobry psychiatra i to natychmiast. (tadeusziwan)

DO JAKIEJ PARTII WSTĄPIĘ??

Do żadnej, tak do żadnej partii nie wstąpię. Nie należę i nie będę należał do żadnej. Chociaż tak na ścisłość z każdą, no prawie z każdą partią obecną w naszym politycznym życiu mam do czynienia. O każdej piszę, raz dobrze, raz żle, ale żadnej nie darzę sympatią. Jestem niezależny i takim chcę być nadal. A dlaczego? Nie mogę zrozumieć postępowania polityków, którzy są niczym innym jak "papugami" swojego wodza. Powtarzają beznamiętnie, słowa, które naczelny wódz ich ugrupowania każe im powtarzać, niekiedy aż do znużenia. I co najdziwniejsze w tym jest? A właśnie to, że to czynią, gadają i gadają nie wiedząc nawet co. Nie znają niekiedy sensu wypowiadanych przez siebie słów. I ja mam taki być? NIGDY! Albo inni, gdy do wyborów blisko, opuszczają tonący okręt (w tym przypadku Palikota) i zacumowywują się na większym statku, aby z nim wypłynąć znów na szerokie wody, po nowych wyborach. Czy będą póżniej lojalni, wobec nowej formacji, nowego wodza? Zobaczymy. Zastanawiam się dlaczego tak mało teraz jest tych posłów od Palikota w różnych audycjach telewizyjnych. Jakoś cicho o nich. Przecież chyba nie zmienili swych poglądów tak radykalnie, aby teraz głosić je w telewizji. Czy tak nie jest panie Dębski, panie Rozenek i wielu, wielu podobnych posłów do panów? Zastanawiam się czy nie założyć nowej partii "NIEZALEŻNI - SAMODZIELNI", ale czy będzie mi się chciało uprawiać politykę? Mieć nad sobą wodza, który będzie mi mówił co mam mówić. Nie chcę tego, chcę mówić, że czarne to czarne, a białe to białe, a nie odwrotnie. I właśnie dlatego nigdy nie wstąpię do żadnej partii. Cenię sobie swoją niezależność i samodzielność, a sympatyzować mogę z każdą rozsądną partią, co też czynię to do tej pory. (tadeusziwan)

Reklama

ACH TE POŻARY!!

Czytam gazety, słucham radia, oglądam telewizję i nie mogę zrozumieć skąd u nas w kraju tyle pożarów. Tego jeszcze nigdy nie było, teraz nie ma dnia aby media nie doniosły o kolejnym pożarze, a co najgorsze o śmiertelnych skutkach tego zywiołu. Zastanawiam się nad przyczyną tego zjawiska,i przyznam się wam, że nie nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Nieostrożność, niefrasobliwość lokatorów, podpalenia? Chyba wszystkie te trzy możliwości, ale chyba tu służby państwowe też nie zdają egzaminu. Za mało edukacji, kontroli. Najgorsze jest to, że w tych wypadkach giną ludzie, to największa tragedia jaką możemy sobie wyobrazić. Śmierć w płomieniach. Brr..brr...Często, jak się dowiaduję, winni są lokatorzy poszczególnych budynków, jak i zarządcy terenem, który należy do danej blokowej społeczności. Drogi pożarowe na osiedlach zastawiane są prywatnymi samochodami, bloki ogrodzone, a do tego te nieszczęsne słupki uniemożliwiające wjazd samochodu pożarniczego czy medycznego. Sami jesteśmy winni, ale czy ktoś się do tego przyzna, weżmie na swoje barki tę odpowiedzialność, te głupie nieżyciowe przepisy? A wreszcie brak dostatecznych kontroli przez Straż Miejską czy Policję. Co za głupie i nieżyciowe przepisy mówiące, że to Straż Pożarna czy Pogotowie Ratunkowe odpowiada za uszkodzone samochody, gdy jadą do pożaru, lub do chorego! Głupszego przepisu chyba nikt nie był w stanie wymyśleć. Życie ludzkie i mienie, nic nie jest warte w stosunku do samochodowego wraku tarasującego wjazd pod blokowisko. Kto to widział odgradzanie płotami, parkanami bloków jeden od drugiego. Państwo w państwie. A póżniej się ludzie dziwią, że naród jest "taki i owaki". A jaki ma być, skoro kilku nieodpowiadzialnych ludzi robi z miasta, czy osiedla, swój folwark swoją społeczność. Inni ich nie obchodzą, działa tu prawo "wolność Tomku w swoim domku". Zapominają jednak o tym, że to wszystko jest dobrem każdego i każdy ma do tego prawo, każdy ma czuć się jak obywatel, a nie jak podrzędny kmiotek, który nie ma żadnego głosu, żadnego prawa. Skończmy z tym, przywróćmy naszym miastom normalny europejski wygląd, nie odzielajmy się zasiekami z drutu kolczastego, otwórzmy się na innych i dla innych. Żyjmy w zgodzie ze swoimi sąsiadami. (tadeusziwan)

NIEWYGODNA? NIE TEJ PACZKI?

No i nie mamy prezesa ZUS-u, a właściwie pani prezes. Katarzyna Kalata oblała ustny egzamin, pani doktor, specjalistka od ZUS-u, nie zdała egzaminu o ZUS-ie. Śmiać się czy płakć? Doprawdy sam nie wiem. Czytałem różne opinie na temat tego egzaminu, różne wypowiedzi fachowców jak i postronnych ludzi, ludzi nie zajmujących się sprawami zusowskimi. Nie pozostawiono suchej nitki na egzaminatorach, na ministrze, na koalicji, na PSL-u. Faktycznie, dziwne się to wszystko wydaje. Pani doktor nie wiedziała ile wynosi fundusz ZUS-u! Niewiarygodne, nie chce mi się w to wierzyć, nie uwierzę więc w słowa członków komisji, którzy mówią o tym wprost, bez ogrodek. To mi się nie podoba. Przyczyny muszą być inne i chyba podzielę pogląd różnych komentatorów po tym egzaminie. Do sitwy, do kliki, albo inaczej, człowiek nie będacy w obecnych strukturach władzy nie ma co szukać w takich oszukańczych konkursach. ZUS-u nie można zreformować, a tego chciala pani Kalata, nie przebije pani, pani Katarzyno muru jaki zbudowała koalicja rządząca. Przynajmniej nie teraz. To miejsce zarezerwowane jest dla "swoich", dla partii ludowców, bezpartyjny człowiek, do tego bez żadnych "pleców" nie ma co tam szukać. Niestety pani Katarzyno, taki jest układ, musi pani zaczekać na lepsze czasy.(tadeusziwan)

Reklama

PODSUMOWANIE KOŃCA PREZYDENTURY??

Chyba tak, przynajmniej ja odniosłem takie wrażenie słuchając dzisiejszej wypowiedzi prezydenta Komorowskiego na zorganizowanej konferencji. Było to jak zwykle nudne, nic nie wnoszącego nowego, przemowienie o pięcioletniej prezydenturze obecnego prezydenta. Nic ciekawego, nic nowego, brak konkretów, powtarzanie programów innych kandydatów. Tematy wygodne dla prezydenta, brak ustosunkowania się do pilnych spraw nękających ludzi, zarówno młodych jak i starszych. Wprawdzie prezydent zapowiedział zajęcie się ludzmi młodymi, ale nic z jego słów nie wynikało konkretnie. To nie przemówiło do młodych ludzi, w żadnym przypadku, a ja się pytam co robił prezydent przez pięć lat, aby poprawić sytuację? Zapomniał o nich? Zapomniał też o dialogu społecznym, nie wspomniał o emerytach, niepełnosprawnych, o służbie zdrowia....właściwie nie wspomniał o niczym. Mówił tylko o swoich osiągnięciach a i to nie bardzo przekonywująco, mówił tak jak gdyby to było jego ostatnie wystąpienie jako ustępującego prezydenta. A może tak faktycznie jest, a może tak będzie? Jeszcze raz... niczym mnie nie zachwycił prezydent tym wystapieniem. A was? (tadeusziwan)

SKĄD U NAS TAKA AGRESJA, ZŁOŚĆ, POGARDA...

Coraz częściej widzę to nie tylko u zwykłych ludzi, ale przede wszystkim u polityków i co gorsze u dziennikarzy. Skąd naraz u nas taki przejaw agresji w stosunku do Rosjan i narodu rosyjkiego. Dlaczego dziennikarze podsycają tę agresję, dlaczego politycy tak szkalują naród naszego sąsiada, dlaczego ta żółć wylewa się na nas i opluwa nasze społeczeństwo. Gdy jeszcze stacjonowały w Polsce wojska radzieckie, miałem znajomą rodzinę radziecką w Legnicy, znaliśmy się grubo ponad rok. I co? Myślicie, że mnie obrażali, opluwali, deptali? Nic podobnego, żyłem z nimi lepiej jak z niektórymi polskimi sąsiadami, nie widać było między nami żadnej różnicy. Ni Rusek, ni Polak! Byliśmy zwykłymi dobrymi znajomymi. Póżniej przez 20 - lat przebywałem w Grecji, spotykałem wielu Rosjan i wierzcie mi, że wolałem mieć ich za przyjaciół niż naszych rodaków. O niebo lepsi, o niebo uczciwsi i bardziej przyjacielscy. Oni nie topili swoich rodaków w łyżce wody, jak to czynili Polacy, oni naprawdę, ale to naprawdę byli przyjażni w stosunku do mnie jak i ludzi innych narodowości. Nie mogę zrozumieć, dlaczego trwa taka nagonka na ten naród? Co winni zwykli rosyjscy ludzie, że tak są opluwani przez naszych dziennikarzy i polityków. Czym zawinili? Ja nie wiem czym!! (tadeusziwan)

Reklama

PÓJDZIEMY DO WARIATKOWA??

To co się ostatnio dzieje, powinno wielu ludziom dać dużo do myślenia. Zabójstwa, gwałty, rozboje, to tylko część tego czym karmią nas media. Trudno w to uwierzyć, trudno zrozumieć motywy postępowania ludzi dopuszczajacych się tych czynów, głowimy się nad przyczynami. Jesteśmy psychicznie chorzy, jesteśmy zestresowani, zagubieni, przestraszeni, całe szczęście, że nie wszyscy. Nie będę opisywał tych zabójstw, gwałtów, to wszyscy doskonale znamy, mnie ciekawi natomiast co innego. Dlaczego tak się dzieje, kto i co jest tego przyczyną. Jak długo to wszystko będzie trwało, kiedy opamiętamy się i zaczniemy żyć jak ludzie. Codziennie bombardują nas media, politycy, rząd, a nawet prezydent. Wpajają w nas informacje negatywne, przyczyniają się do naszego stresu, ogłupiają nas do tego stopnia, że tracimy kontrolę nad sobą. Nie rozróżniamy dobra od zła, każdy podniesiony głos, czy ruch ciała, wyzwala w nas agresję, agresję na tyle niebezpieczną, że niekontrolowana moze wyrządzić innym wielką krzywdę. Przyznam się wam, że słuchając niektórych polityków, dziennikarzy i innych ludzi z rządu, dostaję szału, nerwy mi puszczają, pięści zaciskają się same, szukam kogoś czy czegoś aby się wyładować, aby wyrzucić z siebie ten gniew tę agresję tę nienawiść. Oni mnie do tego doprowadzają, oni sterują mną i innymi ludzmi, którzy słuchają ich "głupiej", ale celowej mowy skierowanej do nas. Zamęt w głowie, powoduje różne niekontrolowane czyny i myśli, wyzwala nasze najgorsze cechy, cechy, których nie pokazujemy na zewnątrz, cechy które mamy ukryte głęboko w swoim wnętrzu. Jak tak dalej pójdzie wszyscy zachorujemy na choroby psychiczne, zabraknie dla nas zakładów potocznie zwanych "psychiatrykami". Zastanawia mnie jedno, dlaczego nasze elity dążą do takiego wyniszczenia własnego narodu. Dlaczego? Przecież już tyle nam odebrano, czy chcą odebrać nam to, co mamy najcenniejszego, czyli nasze zdrowie? Tego pragną? Co dalej robić jednak z takim narodem, co? (tadeusziwan)

NZALEJE NAS CZARNY KONTYNENT???

Oj, co to się narobiło, aż mi się wierzyć nie chce w to co usłyszałem. Polska będzie musiała przyjmować imgrantów z czarnego lądu. Tak bębnią w telewizji, na razie ostrożnie, bokiem, cichaczem sprawdzają reakcję ludzi. Nieprzyjemna to dla nas wiadomość. Będziemy, o ile tak zadecyduje Unia, musieli przyjmować ludzi z krajów arabskich i nie tylko. Czy podołamy temu? Jesteśmy przygotowani na takie wyzwanie? A czy nie wystarczy nam już tych z Ukrainy, Afganistanu, czy Wietnamu i Bangladeszu?. Potrzebni są nam inni? Mało mamy swoich problemów, problemów, których jeszcze nasz rząd nie rozwiązał. Czy zdołamy utrzymać innych, skoro u nas brakuje pracy, nie ma służby zdrowia, nie ma nic. Ja się na taką czy podobną politykę rządu "nie piszę". Najpierw niech załatwi rząd rachunki wystawione przez nasze społeczeństwo, niech nam zagwarantuje przyzwoite warunki życia i bycia. A póżniej? Póżniej zobaczymy, ale w tej chwili, w tym momencie mówię stanowcze NIE przyjmowaniu do kraju obcokrajowców. Jeszcze nie pora.... a czy taka pora kiedykolwiek nastąpi?? ...... (tadeusziwan)

CZY TAK MUSI BYĆ?

Dużo się dzieje ostatnio, można to zauważyć wszędzie. Wiadomo, wiosna więc wszystko rusza do życia, polityka również. Czy jednak w dobrym kierunku? Obawiam się, że nie! Rząd w moim przekonaniu postępuje jak złodziej, który w pośpiechu opuszcza miejsce przestępstwa, podejmuje pospiesznie decyzje, sprzeczne niekiedy ze zdrowym rozsądkiem, wywołując falę niezadowolenia i krytyki. Czy zakup nowego uzbrojenia był prawidłowy? Zgodny z naszymi oczekiwaniami? Wiele wątpliwości budzi ten przetarg, wiele wątpliwości budzi nie wyłonienie kandydata w konkursie na dyrektora ZUS-u. Również niejasna jest dymisja tymczasowego zarządcy GDDKiA. Wszystko to otoczone jest jakimś kręgiem tajemniczości. A sprawa postrzelenia przez policjanta przesłuchiwanego człowieka (poszkodowany zmarł), też jest tajemnicza, zawiła, do tej pory nie wyjaśniona. Albo ten nieszczęsny przejazd rosyjskich motocyklistów. Czy oby na pewno potrzebna była taka medialna nagonka i tchórzliwa postawa rządu? Potrzebna była? I na koniec pytanie,dlaczego tak póżno zareagował rząd na wystąpienie szefa FBI? Dopiero po pięciu dniach? Kogo boi się ten nasz rząd? Kogo? Kogo wreszcie słucha, bo wygląda na to, że aby dać jakąkolwiek odpowiedż, lub rozpocząć jakieś działania czeka na wskazowki od..... No właśnie od kogo! Od USA? Od Unii? A może od Tuska? Rządzie obudż się i działaj, ale działaj sam, w imię swojego narodu, zapewnij mu bezpieczeństwo i godne życie. Nie igraj z nim i nie prowokuj go..... (tzdeusziwan)

ZACZEKAJMY Z OCENĄ...

Wszystkich poruszyła i zaskoczyła śmierć pana Władysława Bartoszewskiego, czytamy i słuchamy wiele materiałów, artykułów, filmów na jego temat. Tak było i ze mną dzisiaj. Przy niedzieli przeglądałem wiele portali i co w nich znalazlem? Oprócz wyrazów smutku i żalu, wiele wpisów nieprzychylnych panu Bartoszewskiemu. Zastanowiałem się nad tymi wpisami, zabolały mnie, nie dlatego, że ktoś pisał nieprawdę, ale dlatego zabolały mnie, że jeszcze człowiek nie pochowany, jeszcze jest wsród nas ( choć martwy) i czeka na odprowadzenie na wieczny spoczynek, a już wieszane są na nim przysłowiowe "psy". Może i rozliczenie będzie potrzebne, ale na Miłość Boską, zaczekajmy z tym, dajmy MU godnie i spokojnie odejść z tego świata. Opamiętajmy się. Czy tak bardzo zeszliśmy na "psy", że nie umiemy zachować się godnie w obliczu czyjejś śmierci? Tak nam spieszno do sądzenia ludzi,których być może w ogóle nie znamy? Czy brak w nas odrobiny szacunku i poszanowania do osoby zmarłej? Chyba nie najlepiej to o nas świadczy. Dlatego proszę, powstrzymajmy się z oceną człowieka, najpierw godnie go pochowajmy, a póżniej w spokoju, o ile jeszcze będziemy mieli na to ochotę roztrząsajmy jego dobre i złe zachowania. (tadeusziwan)

REJPANWRACA KOMUNA !!!

Można powiedzieć, że już wróciła, widzimy ją wszędzie, na każdym kroku, a teraz zaczyna panoszyć się w telewizji i prasie. Już nikt nie ma co do tego złudzień. Tyle spraw nie załatwionych, tyle zamiecionych pod dywan, tyle prawd ukrytych, schowanych, a my jako społeczeństwo nie mamy nic do powiedzenia. Nic nie możemy, nasz głos się nie liczy, jest zagłuszany, zniekształcany, lub po prostu wyrzucany do kosza. Jak za komuny, tak i teraz obsadzane są stanowiska pracy. Należysz do PO, masz stanowisko, należysz do PSL-u - masz stanowisko, a jak już masz to stanowisko, to masz być bierny, ale wierny. Tak, wierny, jak za komuny. Cicho sza, masz klaskać i przytakiwać, albo....Znów wzrośnie bezrobocie, ale będzie ukryte, statystyki muszą się zgadzać. A tobie pozostanie tylko emigracja. Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie "kilometrówek", prokurator próbujący postawić zarzuty Grabarczykowi odsunięty od śledztwa, to zaczyna zakrawać na jawne kpiny, na jawne lekceważenie społeczeństwa."Władza" zaczyna uderzać niektórym do głowy. Są równi i równiejsi, jest elita i biedota, a ja zastanawiam się, czy rządy poszczególnych partii nie ograniczyć ustawowo do minimum? Władza uderza do głowy, jest zaborcza, zniewala człowieka, robi z niego agresora. Czy po to wybieraliśmy ich, aby teraz patrzeć na powrót rządow totalitarnych? Władza, a właściwie ludzie władzy wyzbywają się honoru, wyzbywają się cech dobrych, stają się agresywni, nieuczciwi. Czy taką chcemy mieć władzę? Czy tego pragnęlismy wybierając ich do rządzenia krajem i nami? Czy nie za dużo im pozwoliliśmy i czy nie za dużo im ulegamy? Warto się nad tym zastanowić, zwłaszcza teraz, teraz kiedy mamy wybory prezydenckie, a za chwilę wybory parlamentarne. (tadeusziwan)

NARESZCIE albo WRESZCIE...

Cezary Grabarczyk podał się do dymisji. Niewiarygodne! Jeszcze dzisiaj pisałem o nim, a tu wieczorem taka niespodzianka. Kto by się spodziewał, że członek Platformy Obywatelskiej poda się do dymisji. A w moich uszach jeszcze brzmią jego słowa: "Zostałem zaproszony do prokuratury w charakterze świadka". Ja też byłem przesłuchiwany w prokuraturze jako świadek, ale nigdy nie dostałem "Zaproszenia", lecz papierek na którym widniał złowrogi napis "WEZWANIE". Coś mi tu troszeczkę brzydko pachnie, czuć inną woń! Coś się za tą dymisja kryje, ale co? Poczekajmy, a wszystko niebawem powinno się wyjasnić. I moja krótka uwaga: to śledztwo powinno być przeniesione do innej prokuratury. (tadeusziwan)

KWIECIEŃ MIESIĄCEM UMARZANIA SPRAW....

przez prokuraturę! Tego jeszcze nie było, proszę, zobaczcie ile spraw umorzyła prokuratura. To jest zastanawiające, wszystkie najważniejsze umorzenia w miesiącu czwartym, czyli w kwietniu! Przypadek? Celowe działanie? Prokuratura niewydolna? Co się dzieje? Ostatnie umorzenie dotyczace prof. Chazana zakrawa na kpinę i to uzasadnienie, to określenie co to jest funkconarusz publiczny. Wszystko staje na głowie! Dokąd to będzie trwało, jak długo jeszcze! Dlaczego milczy prokurator generalny? (tadeusziwan)

JUŻ ZA CHWILECZKĘ, JUŻ ZA MOMENCIK...

...wszystko będziemy wiedzieć. Za kilkanaście godzin nastąpi cisza wyborcza i wreszcie uwolnimy się od niejasnych, aroganckich niekiedy wypowiedzi kandydatów na najwyższy urząd w państwie. Mam już dość tej kampanii wyborczej, tego plugawego języka, tych oszczerstw i kłamstw, a niby tacy ładni ci chłopcy, a tacy niegrzeczni, tacy krnąbrni, tacy zadufani w sobie, nie liczący się z nikim i z niczym. Po trupach ale trzeba dojść do tego prezydenckiego fotela. Wreszcie odpocznę, wreszcie moje nerwy powrócą do stanu w jakim powinny być zawsze. Dziękuję tym panom za kampanię, mam swoje zdanie o nich i z pewnością nie chcieliby usłyszeć mojego zdania. Żałośnie wyglądała ta kampania, żałośnie wypadli kandydaci, a najbardziej żałosny był... no oczywiście wiadomo, że Bronisław Komorowski. Fatalna była ta jego kampania, po człowieku, który przez pięć lat piastował ten najwyższy urząd, spodziewałem się czegoś więcej. Niestety, niedosyt mam bardzo duży, a to zasługa zarówno komitetu wyborczego Komorowskiego, jak i jego samego. Dwadzieścia pięć lat nie byłem na wyborach(emigracja), teraz pójdę, ale niech się władza nie spodziewa,że na nią oddam swój głos. Zmiana musi być, a trzeba zacząć ją od najwyższego urzędu w naszym państwie. (tadeusziwan)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....