421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): gość -

PROSIMY POLAKÓW O GŁOSY...

tak zakończył konferencję prasową Robert Tyszkiewicz, w telewizji TVP Info. Od kiedy to Platforma Obywatelska, od kiedy sam Komorowski zwraca się o głosy do nas ...Polaków. Taki pewny siebie, taki hardy, nadąsany, teraz prosi o głosy. W ciagu jednej nocy, w ciągu kilkunastu godzin obrócił się o 180 stopni w swoich poglądach. Już z samego rana ogłosił, że chce referendum, a ja się pytam, gdzie był i co robił gdy Polacy zbierali podpisy w sprawie emerytur (2,5mln), w sprawie edukacji najmłodszych (0,5mln). Gdzie był, gdy było referendum w sprawie Prezydenta Warszawy, pamiętacie jak namawiał Was, abyście pozostali w domu i nie szli głosować? Teraz zrobił się wielkim orędownikiem tej formy głosowania? Przestraszył się utraty stanowiska, swojego dobrobytu, swojego lenistwa? W ciągu jednaj nocy został nawrócony? Przez kogo? Małżonkę, swoje dzieci, Tuska, Platformę? Panie Prezydencie Komorowski, już nikt nie wierzy w pana intencje, zbyt póżno obudził się pan z pięcioletniego letargu, nie zbałamuci pan Polaków pustymi słowami, przekonał się pan o tym wczoraj. Pora pakować manatki. Tak każdy kończy, gdy ma wszystkiego za dużo, a chce jeszcze więcej!! (tadeusziwan)
INTERIA.PL

KOMU PRZEKAŻĘ SWOJE GŁOSY...

Takie tytuły na pierwszysch stronach gazet często widzimy, zamieszczają je kandydaci którzy odpadli w walce o Belweder. Nie chcę być złośliwym, ale takie wpisy, takie przekazywanie głosów denerwują mnie, bo jak taki Jarubas, taka Ogórek, czy Korwin-Mikke mogą mnie zmusić do oddania głosu na kogoś, kogo oni mi zasugerują. Jakim prawem ktoś próbuje manipulować mną i moim głosem. Czy ja jestem ich własnościa, ich poddanym? Tak bardzo zagalopolowali się, że nie widzą co wokół nich się dzieje? Nie życzę sobie aby ktoś próbował grać moją osobą i wykorzystywać moją osobę do swoich celów. Nie tędy droga, drodzy kandydaci na prezydenta, nie tędy. Przegraliście, więc zachowajcie się z godnością, nie manipulujcie ludżmi, bo sławy wam to nie przyniesie.
Oburzony jestem nawoływaniem ludzi przez byłego prezydenta Kwaśniewskiego do głosowania na swojego kolegę (od kiedy?) pana Komorowskiego. Co chce pokazać Kwaśniewski przez ten gest rozpaczy... swoją niemoc? Chęć zaistnienia na scenie politycznej? Tyle rzeczy mu się ostatnio nie udało, więc teraz jeszcze raz chwyta się ostatniej szansy zaistnienia na scenie politycznej? (tadeusziwan)

CZEGOŚ TU NIE ROZUMIEM...

Kampania prezydencka nabiera niebezpiecznych trendów. Trwa rozpaczliwa nagonka Komitetu Wyborczego prezydenta Komorowskiego i właśnie tutaj "JA" czegoś nie rozumiem. Dziwią mnie stawiane zarzuty przez PO, że rozmówcy prezydenta "na ulicy", są nasyłani przez PIS. Chwileczkę, to tacy ludzi nie mają prawa zadawać mu pytań? Ja należąc do partii X, też nie mam prawa zadać pytania? Nie mogę o nic zapytać, bo nie należę do Platformy? Przepraszam was ludzie z otoczenia prezydenta, ale to jest nie do przyjęcia, nie chcę takiego prezydenta, skoro ja nie mogę mu zadać pytania. Kto to ma zrobić? Ten, który ma ciepłą posadkę, dobre pieniędze i ochronę Platformy Obywatelskiej. Tylko tacy karierowicze mogą zadawać pytania? Całe pięć lat siedział prezydent w swoim pałacyku, nie wychodził, nie wie jak żyją ludzie tu w stolicy, jak żyją w małych miasteczkach, wsiach i osiedlach. Teraz jest tym zaskoczony?Panie prezydencie.... nie wstyd panu tego, że nie umie pan odpowiedzieć na proste pytania? Oj, nazbierało się grzechów na pańskim sumieniu, ale proszę mi wierzyć, to tylko i wyłącznie pana wina. TYLKO PANA!! (cyryl2013)

PREZYDENCKA DEBATA...

Niektórzy już nie mogą się jej doczekać, piszą na portalach różne rzeczy na obu kandydatów, ale jak spostrzegłem coraz więcej jest wpisów popierających obecnego prezydenta. Komitet Wyborczy PO nie próżnuje, szkoda tylko, że wiele jest szkalujących wpisów nie tylko pana Dudę, ale także dziennikarzy, którzy mają prowadzić dzisiejszą debatę, a więc panią Gawryluk i pana Ziemca. Zwolennicy PO piszą, że są to dziennikarze, którzy zaszkodzą panu Komorowskiemu niewygodnymi pytaniami. Widać jak bardzo mało znają tych dziennikarzy, a może by chcieli dziennikarzy z TVN-u? Czy spodziewam się czegoś szczególnego po dzisiejszej debacie? Nie! Komorowski jest w lepszej sytuacji, bo za nim stoi biuro prezydenckie, biuro rządowe i przychylna telewizja. Łatwiejszy ma dostęp do wszytkiego rodzaju dokumentów i statystyk, ale czy to pomoże obecnemu prezydentowi? Zobaczymy! Niech zwycięży lepszy, ten który przedstawi lepszą wizję na najbliższą przyszłość naszego państwa,i lepszą przyszłość obywateli. (tadeusziwan)

RING WOLNY... I PO DEBACIE!

Zakończył się ringowy pojedynek Komorowski - Duda. Kto zwyciężył? Wynik za chwilę, bo w ringu spotkali się będacy bardziej doświadczony, ale chaotyczny Komorowski i Andrzej Duda, zawodnik spokojny, pewny zwycięstwa, lepszy od swojego przeciwnika, starający się walczyć spokojnie i na dystans punktować swojego przeciwnika. Komorowski chaotyczny, ale prący do przodu, zadający dużo ciosów, ale nie dochodzących bezpośrednio do przeciwnika, zyskiwał kibiców, ale walka jego nie mogła zapewnić mu zwycięstwa. Jego ciosy spływały po ramionach, barkach przeciwnika, który umiejętnie trzymał go na dystans, zarazem punktując go. Jego ciosy były celniejsze, mocniejsze. Walka była brzydka, a od takich przeciwników kibice oczekiwali czegoś więcej, czegoś świeżego, nowego, czegoś porywającego. Nie było tego w ringu, a boksujący chaotycznie Komorowski popsuł ciekawie zapowiadające się widowisko. Do tego wszystkiego nie dostroiła się również telewizja. Po co i na co, były przedstawiane opinie "niby" ekspertów w minutę po zakończonej debacie. Po co? Kto i według czego dobierał tych ekspertów, dlaczego nie pozwolono wyrobić swojego zdania nam kibicom? Dlaczego? Tendencyjne opinie "ekspertów", narzucają nam ich własne stanowisko, kształtują nasz pogląd. A te wpisy na różnych forach, zgroza, jak można tak manipulować forami. Kto za tym wszystkim stoi, komu na tym zależy, czy nigdy nie będzie niezależnych mediów i dziennikarzy? A teraz wynik tej walki ringowej. Minimalne zwycięstwo odniósł... Adam Duda. Chaotyczna walka, przekreśliła dobry wizerunek Komorowskiego. Tak niestety w boksie jest, trzeba walczyć jak dawniej Leszek Drogosz, który nigdy nie był znokautowany, ale też i nikogo nie znokautował. Wczoraj właśnie jego przypominał Andrzej Duda.
Ps. Zastanawiam sie dlaczego p.Duda nie wytoczył ciężkich armat i nie uderzył w Komorowskiego, dlaczego? Przecież grzechów na sumieniu ma bardzo dużo obecny prezydent. Oszczędzał go? Czy to się opłaciło? Może?Mimo wszystko jestem zadowolony z takiego zachowania się kandydata na prezydenta pana A. Dudę. (tadeusziwan)

OBDARCI Z CZCI I HONORU...

Pisałem już, że ta kampania staje się bardzo brutalna, ale nie przypuszczałem, że uprawiać ją będą ludzie znani i poniekąd szanowani, albo chcieli być szanowanymi. A nie są. Do brudnej kampanii Komorowskiego dołączył mierny aktorzyna Tomasz Karolak i jemu podobny też Tomasz ale Lis. Tak oczerniać ludzi, to naprawdę trzeba być pozbawionym czci i honoru panie Karolak i panie Lis. Ale cóż wam mówić, skoro wasze małe móżdżki nie przyjmują żadnych rad, ani porad. Dla was kariera i pieniądze są najważniejsze i dla zdobycia tego jesteście poświęcić nawet własną cześć i honor (pan Lis już dawno to zrobił), pan Karolak dopiero to robi. Z marnym jednak skutkiem. Panowie, jeżeli macie choć odrobinę honoru i uczciwości w sobie przeproście córkę pana Andrzeja Dudy. Co ona wam zrobiła, czym zaszkodziła, że szkalujecie ją przed całą Polską? A może tak wasze dzieci( o ile je macie) zaczniemy szkalować w telewizji? Co wy panowie na to? Przeproście póki nie jest za póżno, przeproście we wszystkich stacjach TV w porach największej oglądalności. Na moment chciałbym wrócić do pana Komorowskiego. Panie Komorowski, to staje się już niesmaczne i trudno tego słuchac, nie ma wystąpienia, aby pan nie wypominał że za p. Dudą stoi prezes. A za panem kto stoi? Nie powie pan? Ja uczynię to za pana, chociaż i tak wszyscy wiedzą, że jest pan na usługach swojej partii(miał pan zawiesić dzialalność) oraz pana Tuska i pani Kopacz. A może nie? Niech pan nie zaprzecza, bo tylko skompromitowałby się pan. Lubiłem pana, byłem za panem, ale widząc w panu tyle złości, tyle wrogości, tyle zawiści, postanowiłem odciąć się od pana. Nie przystoi na porządnego polityka takie zachowanie! Nie przystoi!! (tadeusziwan)

BEZ PORYCIA OBIETNICA KOMOROWSKIEGO.

Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że prezydent Komorowski złoży projekt ustawy o przejściu na emeryturę po 40-latach pracy. Zadziwiający ruch! Prezydent zapomniał, że podpisał ustawę, dzięki której mamy pracować do 67-roku i dłużej. Uchwalając jego projekt, obniżamy wiek emerytalny nawet do 60 - roku życia dla mężczyzn. Czy na to zgodzi się rząd? Co powie minister finansów? Przyjmijmy, że pracę zaczynamy mając lat 20 -cia, to po 40-latach pracy, mając lat 60-siąt przechodzimy na emeryturę. A więc zyskujemy 7 - lat emerytury więcej. Oj zagalopował się prezydent, zagalopował. Co na to jego doradcy, co na to Platforma, ekonomiści, ludzie,którym zabrano tyle miliardow złotych z OFE! Panie prezydencie, skąd pan weżmie na to pieniądze? Pani premier Kopacz... Co pani na to powie? Nie zapyta się pani skad pani partyjny człowiek wezmie na to pieniądze? Ja jestem bardzo ciekawy, czekam na pani i prezydenta wyjaśnienia. (tadeusziwan)

TYM RAZEM NIE O POLITYCE.

Bez polityki dzisiaj, chociaż dzieją się w niej ciekawe rzeczy związane z wyborami prezydenta i zbliżającymi się wyborami parlamentarnymi. Mój wpis będzie dotyczył służby zdrowia, a więc poniekąd polityka, dokładnie jednak o orzecznikach zdrowia w MOPS-ie, instytucji pokrewnej ZUS-owi. Pewien pan przez dwa lata pobierał zasiłek pielęgnacyjny w wysokości 153 złotych z MOPS-u, który to zasiłek na wniosek lekarza rodzinnego(poparty dokumentami innych lekarzy o różnych specjalnościach) przyznał. W tym roku, po złożeniu dokumentów, orzecznik przyszedł do pacjenta (ten nie mógł udać się do MoPS-u bez tlenu) i po rutynowym obsłuchaniu klatki piersiowej, stwierdził,że pacjent nie wymaga opieki drugiej osoby, ponieważ w okresie ostatniego roku nie przebywał w szpitalu. Cudowne wyleczenie pacjenta, który nie może obejść się bez tlenu. Więcej takich orzeczników, a wszyscy chorzy pójdą do pracy i będą pracować do "usranej" śmierci. Chory zaczął zastanawiać się, kto zrobi mu zakupy, kto wykupi lekarstwa, kto dwa razy dziennie zrobi mu zastrzyk, kto pomoże mu się ubrać itd.. itd... bez użycia i dostarczenia tlenu. Zaczął się zastanawiać na co mu terapia tlenowa, na co mu poradnia kardiologiczna, na co mu poradnia chorób płuc itd... skoro jeden pan zadecydował, że jest zdrowy i może sobie spokojnie funkcjonować w naszej kochanej ojczyżnie. Na co mu to wszystko skoro jest zdrowy, po co te wizyty lekarskie, po co przewozy karetkami na badania, po co leżenie w szpitalu? No po co? Wreszcie po co mu butla z tlenem na którą czekał dwa lata, aby otrzymać ją od państwa,a w tym czasie słono płacąc za używanie prywatnej. Po co mu to wszystko, po co? Więcej takich orzeczników, a pieniędzy w budżecie będziemy mieli mnóstwo, oczywiście na nagrody i wypłaty dla takich orzeczników. Celowo nie podaję choroby pacenta, jest ich kilka, nieuleczalnych i stale pogarszających stan pacjenta. (tadeusziwan)

UCZTACŚMIAĆ SIĘ, CZY PŁAKAĆ ???

Z uwagą przyglądam się rozpoczętej już kampanii parlamentarnej i jestem po trochu rozbawiony i zarazem rozgniewany. Dotyczy to Platformy Obywatelskiej, myślałem, że to dziennikarze stworzyli taką atmosferę wokół PO, ale to właśnie PO, swoimi nerwowymi decyzjami powoduje u mnie śmiech i zarazem gniew. Nic nie nauczyło Platformy, dalej w wystąpieniach telewizyjnych stosują dawną taktykę, dalej są aroganccy i butni. O niczym innym nie mówią tylko o swoich osiągnięciach, powtarzają to do znudzenia, te slogany już są nie do przyjęcia, ale oni dalej jak maniacy powtarzają jedno i to samo w kółko. A wtóruje im nieodłączny koalicjant PSL. Tego Borkowskiego, to już naprawdę trudno słuchać, czy do niego rzeczywistość dnia dzisiejszego nie dociera? Gdzie on żyje? Albo ten Święcicki, Witczak, Olszewski... naprawdę nie ma kto ich zastąpić? Co mi się jeszcze nie podoba? Ta nerwowość w sejmie, ale czy uda się PO, przeforsować korzystne dla siebie ustawy? Nie zabraknie czasu? Oj, obawiam się, że z tego może wyjść wielkie, bardzo wielkie "gó...o".

( wiele dyskusji odbyłem na temat ostniego wypadku, gdzie zginęła matka i jej 7-letnia córka. Czy za takie przestępstwo, bo jak inaczej można to nazwać, kara do 12-lat więzienia to nie za mało? Czy nadal będziemy tolerować pijanych kierowców? ) (tadeusziwan)

BRUDNA KAMPANIA PARLAMENTARNA...

Jeszcze się na dobre nie zaczęła, a już objawia się skandalem i brutalnością. "Po trupach, ale zwycieżyć" - czy to dobra metoda? Czy to dobre hasło wyborcze Platformy Obywatelskiej? To właśnie o tę partię chodzi i zapowiedz pani Kopacz w walce o zwycięstwo, ale walce jażeż brutalnej. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że PO wynajęło harterów do walki z Prawem i Sprawiedliwością oraz prezydentem Andrzejem Dudą. Oj, dopiero zacznie się oczernianie, wyciąganie brudów, a wszystko w imię zwycięstwa w wyborach. Czy takie zwycięstwo będzie cieszyć? Mam co do tego duże wątpliwości, bo wygrać w walce, w której powinno się być zdyskwalifikowanym, ani nie cieszy, ani nie przynosi zaszczytów. Gdzie tu "zgoda", gdzie elementarne poczucie przyzwoitości, gdzie w końcu sumienie i etyka. Ale chęć sprawowania władzy zaciera wszystkie dobre cechy człowieka, a ja się zastanawiam, czy ci ludzie mają choć odrobinę przyzwoitości w sobie? Czy chęć władzy stłumiła w nich wartości, które jeszcze mieli w sobie? Jak ci ludzie spojrzą narodowi w oczy, co powiedzą, jak będą mogli nami rządzić. Czy będą nadal się chwalić, że "ZWYCIĘŻYLIŚMY PO TRUPACH" - czy takie zwycięstwo ma rację bytu??(tadeusziwan)

ODPRAWY MINISTRÓW...

No i wszystko wiemy, wiemy już jakie odprawy otrzymają odchodzący ministrowie. Zastanawiam się dlaczego otrzymują odprawy, za co? Chyba nie za swoją pracę? Pora chyba naprawić te przepisy, mam nadzieję, że nowy prezydent przy pomocy....chyba pana Kukiza powinien "naprostować" te nieżyciowe przepisy. Czekam! (tadeusziwan)

WOJSKAOWA POMOC...POTRZEBNA??

Amerykanie zaoferowali nam wojskową pomoc w postaci sprzętu wojskowego, nazywając to "magazynami broni", aby obejść bokiem porozumienia z Rosją. Czy to się uda? Wątpię! Czy znowu potrzebna nam taka militarna pomoc?(oprócz nas dostaną ją jeszcze inne kraje wschodnie), Potrzebna w tej chwili? Czy te kilkanaście, czy kilkadziesiąt czołgów jest w stanie wzmocnić naszą ubogą armię? Czy obronią nas przed agresorem? Nie! Uważam, że taka pomoc nic nam nie daje, a wręcz przeciwnie, rozzłości tylko naszego sąsiada jakim jest Rosja. Czyż tak trudno zrozumieć i przewidzieć, że Rosja odpowie na to na swój sposob? Czy nasze władze i nie tylko nasze, tego nie zauważają? Czy nie lepiej postawić na nasz rodzimy przemysł zbrojeniowy i zaopatrzyć naszą armię w rodzimy sprzęt? Temu akurat Rosja nie będzie się sprzeciwiać, a my możemy należycie wyposażyć nasze wojsko i tym samym zwiększyć potencjał wojskowy i rozwinąć nasze moce przerobowe w produkcji sprzętu wojskowego. Trzeba nad tym się zastanowić, a nie patrzeć tylko na to co dyktuje nam sojusznik zza oceanu. (tadeusziwan)

DYMISJA MINISTRA?

Jeszcze dobrze nie zaczął urzędować nowy minister zdrowia pan Marian Zembala, a już "Solidarność" chce jego odwołania. Za co? Za słowa, które wypowiedział w udzielonym wywiadzie, że u niego w szpitalu, kto by zastrajkował, na drugi dzień byłby zwolniony. Czy konstytucyjny minister powinien wypowiadać takie słowa? Jeszcze dobrze nie usiadł za biurkiem, a już zraził do siebie wiele osób. Tak, zraził, bo ja również nie pochwalam tego co powiedział, nie pochwalam "idiotycznego" tłumaczenia i wybielania ministra przez pana Neumanna, jego zastępcy. Wstyd panowie, ministrowie, wstyd. Widać z tego, jak Platforma szamoce się w sieci, ale czy wydostanie się z niej? Wolałbym aby się nie wydostała, bo w ostatnim okresie więcej szkodzi Platforma, niż robi coś pożytecznego. (tadeusziwan)

MĘTNE TLUMACZENIE...

No i mamy odpowiedż ministra zdrowia pana Zembali. Używa dawno zużytego sloganu, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu. Z jakiego kontekstu chciałoby się zapytać! Zawsze gdy politycy, ministrowie, czy ludzie z ich otoczenia są w jakiś opałach za swoje niefortunne wypowiedzi, to stwierdzają, że ich słowa "wyrwane są z kontekstu". Staje się to nudne i nie do przyjęcia. Panowie ministrowie i nie tylko, uważajcie co mówicie, nie chcę słuchać póżniej waszych pokrętnych wyjasnień. Pora skończyć z taką praktyką. Więcej szacunku dla słuchaczy i czytelników, i więcej odpowiedzialności za swoje słowa. (tadeusziwan)

DWIE KONWENCJE... KTO ZWYCIĘŻYŁ?

Kampania wyborcza ruszyła na całego, mamy pierwsze konwencje, pierwsze oceny, spostrzeżenia. Platforma i Pis, dzisiaj rozpoczęły walkę o wyborców, jak wypadli? Moim zdaniem lepsze wrażenie zrobiła konwencja pisowska, a szczególnie wystąpienie Beaty Szydło. Podobało mi się. A wystąpienie premier Kopacz? Nudne, bez polotu i odrobiny nadzei, znów straszenie PIS-em, co w moich oczach zdyskwalifikowało Platformę w moich oczach. Chciałbym, aby zapowiedzi Beaty Szydło sprawdziły się, czy tak będzie? Trudno przewidzieć, ale dało trochę nadziei i otuchy wyborcom. Będę z uwagą śledził dalsze poczynania pani Szydło. Konkretów mało, zarówno tu jak i tam, ale PIS zapowiada przedstawienie konkretów już na początku lipca. Czekam! Zupełnie nie przypadło mi do gustu wzywanie prezesa Kaczynskiego do debaty z premier Kopacz. Skąd u naszej bohaterskiej pani premier taka odwaga, czy nie za wcześnie na takie starcie? Uważam, to za ostatni chwyt (zamiast brzytwy) pani premier aby zyskać choć... choć parę głosów. Czy to się uda? Zobaczymy! (tadeusziwan)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....