421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): cyryl2013 -

ZWYCIĘSTWO CZY PORAŻKA......

........Donalda Tuska.Wreście mamy za sobą wybory w PO,a jak kto woli mamy koniec tego "cyrku" w wykonaniu Platformy Obywatelskiej.Jak było do przewidzenia zwyciężył Tusk,wynik sugeruje miażdzące jego zwycięstwo,ale po dokładniejszej analizie,zwycięstwo to nie jest w ogóle takie wysokie i miażdzące.Wręcz przeciwnie,sytuacja robi się niezbyt ciekawa dla samego pana Tuska i tylko od niego będzie zależało jak rozwinie się dalsza jego współpraca z panem Gowinem i innymi członkami swojego ugrupowania PO.Bo że jego, to sprawa oczywista,nie kryje tego Tusk,przecież został po raz czwarty jego przywódcą! Po raz czwarty i chyba ostatni! Różne są domysły,różne są komentarze na ten temat,ja też mam swoje zdanie,ale o tym będę pisał sukcesywnie.A,że jestem bezpartyjny,będzie to ocena zwykłego człowieka,którego bardziej interesuje codzienne życie,niż partyjna kariera Donalda Tuska......
INTERIA.PL

DZIWNE ZACHOWANIA.....

.....niektorych ludzi,czyli dziwne wypowiedzi polityków.Wybory mamy za sobą (Bogu dzięki),może teraz w końcu weżmie się rząd do pracy,zewsząd odzywają się różni politycy wygłaszając swoje uwagi,propozycje,przemyślenia.Różne są te wypowiedzi,większość z Was zna je z codziennej prasy,czy też TV.Diametralnie różnią się od siebie i nie ma co się temu dziwić.Wiadomo,że opozycja będzie mówiła co innego,partia rządząca co innnego i to jest normalne.Są jednak niektóre wypowiedzi które wymagają zastanowienia,bądż odrzucenia jako niegodne uwagi,niegodne zamieszczenia w byle jakiej gazecie.Wypowiedzi pani Małgorzaty Kidawy-Błońskiej należy tak traktować,bo stwierdzenie przez tą panią,że p.Gowin nie nadąża za zmieniającym się światem i że ma przestarzały program sugeruje,że p.Gowin nie nadąża z rozkradaniem kraju.Musi się pospieszyć bo dla niego nic nie zostanie.Druga wypowiedż,to wypowiedż szefa SLD.Przysłuchując się jej zauważymy jak to szef wychwala pod niebiosa zwycięstwo premiera.Zastanawiające no nie? Czyżby pan Miller przygotowywał sobie grunt do nowego sojuszu z PO,tak pilno mu do władzy? Co na to inni członkowie partii,popierają swojego szefa?Widać z tego,że dobre sondaże,niektórym przewracają klepki w mózgu,ale panie przewodniczący,bardzo łatwo stracić ten dorobek,na który pan jak i pana koledzy ciężko pracowali.Czy opłaca się ta "skórka"???

JEDEN DZIEŃ....

.....bez polityki.A co, nie można obejść się bez patrzenia na te same twarze,słuchać tych samych albo podobnych frazesów naszych polityków? Można? Oczywiście! Zróbmy więc przerwę i dzisiaj rzućmy wszystko w kąt i wyjdzmy na spacer do parku,do lasu,nad wodę.Lato mija bezpowrotnie,nie dajmy mu odejść tak niepostrzeżenie,patrzmy i radujmy się jeszcze zielonymi liśćmi na drzewach,zieloną trawą w parku,oddychajmy pełną piersią i cieszmy się z uroków mijającego lata.Przed nami wrzesień,szkoła,praca,zawirowania na scenie politycznej,czy damy się w to wciagnąć? Od nas samych to zależy,ale nie zastanawiajmy się nad tym dzisiaj,nie warto,bo jak wspomniałem dzisiaj zróbmy sobie dzień bez polityki.Zachęcam wszystkich do spacerów,nabierzmy sił przed jutrzejszym dniem,naładujmy nasze naturalne akumulatory i cieszmy się tym co nam daje dzisiaj "matka natura".

Reklama

NOWY TYDZIEŃ ZACZYNAMY......

.....I znów na wypoczętą głowę zwalają się nam dziesiątki wiadomości,dziesiątki informacji.Znów nieład w naszej głowie,wybieramy,przebieramy,chcemy wybrać te najlepsze wiadomości,ale nie możemy.Znów królują wiadomości złe,przyprawiające nas o zawrót głowy,znów się denerwujemy,wściekamy,ale nic nie możemy poradzić.Mamy wszystkiego dość,tych klamstw,tych pomówień i tego "kitu",który wciskają nam na siłę.Dość mamy tych wiadomości o nieuczciwych komornikach,o beznadziejnej służbie zdrowia,o niekontrolowanych zakupach przez naszą najjaśniejszą i nieomylną władzę.Mamy wszystkiego powyżej dziurek w nosie.Chcemy mieć spokój,ale go nie będziemy mieli,nie dadzą go nam,nie pozwolą nam zapomnieć o tym,a z drugiej strony,czy my chcemy uciec od tego? Chcemy zapomnieć o naszej niedoli,o naszej biedzie? Chyba nie!! Dalej więc będziemy biadolić na samych siebie,na innych,szukać winnych,ale bez przekonania,że coś poprawimy,zmienimy.Brak w nas tej wiary,tej otuchy,tego przekonania,że coś poprawimy,że coś polepszymy.To wielka nasza wada,musimy z nią walczyć,wyeliminować ją,a nie biernie patrzeć i mówić:"JAKOŚ TO BĘDZIE".

Napisał(a): gość -

cyryl2013 NOWY TYDZIEŃ ZACZYNAMY......

.....I znów na wypoczętą głowę zwalają się nam dziesiątki wiadomości,dziesiątki informacji.Znów nieład w naszej głowie,wybieramy,przebieramy,chcemy wybrać te najlepsze wiadomości,ale nie możemy.Znów królują wiadomości złe,przyprawiające nas o zawrót głowy,znów się denerwujemy,wściekamy,ale nic nie możemy poradzić.Mamy wszystkiego dość,tych klamstw,tych pomówień i tego "kitu",który wciskają nam na siłę.Dość mamy tych wiadomości o nieuczciwych komornikach,o beznadziejnej służbie zdrowia,o niekontrolowanych zakupach przez naszą najjaśniejszą i nieomylną władzę.Mamy wszystkiego powyżej dziurek w nosie.Chcemy mieć spokój,ale go nie będziemy mieli,nie dadzą go nam,nie pozwolą nam zapomnieć o tym,a z drugiej strony,czy my chcemy uciec od tego? Chcemy zapomnieć o naszej niedoli,o naszej biedzie? Chyba nie!! Dalej więc będziemy biadolić na samych siebie,na innych,szukać winnych,ale bez przekonania,że coś poprawimy,zmienimy.Brak w nas tej wiary,tej otuchy,tego przekonania,że coś poprawimy,że coś polepszymy.To wielka nasza wada,musimy z nią walczyć,wyeliminować ją,a nie biernie patrzeć i mówić:"JAKOŚ TO BĘDZIE".
W telewizji powinni wywalić zarząd ponieważ nie emituje dobrych wiadomości z których możemy być dumni. Jest syś jeden wielki kurnik złych wiadomości.Dlatego to przytłacza polaków i popadają w depresje oraz narzekają. Przecież nie jesteśmy tacy jak piszą lecz odwrotnie.Tylko to się coraz bardziej zaciera przez manipulację mediami.

Reklama

UMKNĘŁO NAM UWADZE.......

.......ale co?Kilka dni temu dowiedzieliśmy się o bohaterskim czynie pana Krzysztofa Ostrowskiego w Świnoujściu,który uratował dwie tonące osoby.Matkę i córkę.Gdyby nie jego odważny czyn,23-letniej matki i jej 4-letniej córki nie byłoby wsród nas.Nie chcę tutaj wychwalać pod niebiosa czynu pana Krzysztofa,ale zauważyłem,że ta wiadomość nie zrobiła żadnego większego wrażenia na ludziach.A szkoda!! Czy Ty,czy ON,czy Ona skoczylibyście do wody aby ratować tonących,wiedząc,że pomoc ta może być nieskuteczna,niebezpieczna dla waszego życia?.Przypomnę,że wielkim zagrożeniem był zacumowany statek,który bujając się na wodzie stanowił bardzo poważne zagrożenie dla ratowanych osob jak i dla samego ratującego.Udało się! Niedoszłe ofiary zostały uratowane i tu należą się wielkie słowa uznania dla pana Krzysztofa Ostrowskiego.Okazał niebywałą odwagę i zarazem skromność po dokonaniu tego czynu.

Reklama

PROŚBA DO TELEWIZJI......

.......aby nie pokazywała nam ław rządowych podczas sejmowych obrad.To co dzisiaj zobaczyłem w okienku mojego telewizora ścięło mnie z nóg.Wprawdzie już tu o tym pisałem,ale to co dzisiaj pokazała strona rządowa nie mieści się w żadnych normach przyzwoitości.Do ław rządowych weszli sobie dwaj panowie Platformy Obywatelskiej w osobach szacownych poniekąd posłów p.Niesiołowskiego i Grupińskiego i ucięło sobie koleżeńskie pogaduszki z naszymi ministrami.Wsród tych ministrów byl pan Rostowski,który zaśmiewał się z "kawałów",naszego najlepszego posła pana Niesiołowskiego,nie zważając na to,że na jego głowę sypią się gromy opozycji.Co tam finanse,co tam budżet,te "kawały" Niesiołowskiego naprawdę są wyśmienite,powtórzę je panu premierowi,niech też się pośmieje.Droga telewizjo,drodzy kamerzyści,nie pokazujcie nam takich obrazków,przy tak ważnym temacie,nad jakim dzisiaj obraduje sejm.To są jawne żarty "z pogrzebu" w wykonaniu ludzi,którzy nami rządzą.NIE CHCĘ OGLADAĆ ICH ROZEŚMIANYCH TWARZY,NIE CHCĘ ABY ROBIONO ZE MNIE IDIOTY!!!!!! (a może dla opamiętania warto to pokazywac?)

OSTATNIE PODRYGI P.O.......

......i Donalda Tuska? Może,choć niekoniecznie,ale po ostatnich ruchach szefa partii i przywódcy narodu,widać,że nie bardzo panuje nad sytuacją zarówno w partii jak i kraju.Nie jestem mieszkancem Warszawy,ale z uwagą przyglądam się przygotowaniom do referendum i jego scenariuszami.Co będzie dalej?Zaskoczył mnie ruch p.Tuska,nie spodziewałem się takiego ruchu z jego strony,bo wydaje mi się on niezgodny z demokracją.Przecież prezydent Warszawy straciła zaufanie mieszkanców,straciła ich mandat i z chwilą jej odwołania nie powinna rządzić dalej miastem jako komisarz! Co na to sama zainteresowana? Nie wiem,byłbym bardzo zdziwiony gdyby przyjęła tę funkcję i nie wyobrażam sobie aby człowiek posiadający choć odrobinę honoru,mógł postapić tak jak to sobie życzy pan i władca danej partii.Ale powiem tak szczerze,ludzie z tego ugrupowania stać na wszystko,nawet i na to!! Proszę mie żle nie zrozumieć,nie popieram żadnej parii,staram się patrzeć na to wszystko własnym wzrokiem i próbuję się znależć w danej sytuacji.Wyrażam tylko swoją opinię,swoją wolę,piszę jak ja bym postąpił gdybym znalazł się w prezentowanej tutaj sytuacji.Każdy może interpretować na swój sposób daną sytuację i przedstawiać swoją opinię........

SZATANSKI PLAN ROSTOWSKIEGO.....

......no bo jak nazwać przymierzanie się do opodatkowania pogrzebów. Wiemy że pogrzeby są tragedią każdej rodziny,każdego człowieka,to jeszcze w naszą trgedię,bez pardonu z "nogami" wchodzi,czy też próbuje wejść minister finansów.Na naszej tragedii chce ratować swój budzet,który sprzeniewierzyl w ciągu kilku lat swojego nieudolnego rządzenia?Jak on sobie wyobraża to płacenie,bo mówienie,że ksiądz bierze za tę posługę "co łaska" tylko 500zł,jakoś mnie nie przekonywuje.A skąd będzie wiedział,że akurat ja wyprawiam katolicki pochówek(tylko w tym przypadku płacimy podatek),czy znów zatrudni rzeszę nowych urzędników? A dlaczego nie opodatkuje księdza,który pobiera 500zł za pochówek? Dlaczego?Skoro tak nasz ksiegowy szuka na "gwałt" pieniędzy,to ja mu podpowię gdzie je znależć.Kobiety rodzą dzieci,mało bo mało ,ale rodzą.Dostają becikowe,więc może i tam sięgnie pan,panie Rostowski po złotówki,może uzbiera pan sobie na wyjazd do Anglii i wreście przestanie nas pan okradać.Odpowiada panu mój projekt?
( podatek będziemy płacić od umownej kwoty jaką pobiera ksiądz - zasiłek wynosił 6400zl,teraz tylko 4000zł a i ta wielkość jest niepewna,może niedługo nic nie dostaniemy?)

cyryl2013 SZATANSKI PLAN ROSTOWSKIEGO.....

......no bo jak nazwać przymierzanie się do opodatkowania pogrzebów. Wiemy że pogrzeby są tragedią każdej rodziny,każdego człowieka,to jeszcze w naszą trgedię,bez pardonu z "nogami" wchodzi,czy też próbuje wejść minister finansów.Na naszej tragedii chce ratować swój budzet,który sprzeniewierzyl w ciągu kilku lat swojego nieudolnego rządzenia?Jak on sobie wyobraża to płacenie,bo mówienie,że ksiądz bierze za tę posługę "co łaska" tylko 500zł,jakoś mnie nie przekonywuje.A skąd będzie wiedział,że akurat ja wyprawiam katolicki pochówek(tylko w tym przypadku płacimy podatek),czy znów zatrudni rzeszę nowych urzędników? A dlaczego nie opodatkuje księdza,który pobiera 500zł za pochówek? Dlaczego?Skoro tak nasz ksiegowy szuka na "gwałt" pieniędzy,to ja mu podpowię gdzie je znależć.Kobiety rodzą dzieci,mało bo mało ,ale rodzą.Dostają becikowe,więc może i tam sięgnie pan,panie Rostowski po złotówki,może uzbiera pan sobie na wyjazd do Anglii i wreście przestanie nas pan okradać.Odpowiada panu mój projekt?
( podatek będziemy płacić od umownej kwoty jaką pobiera ksiądz - zasiłek wynosił 6400zl,teraz tylko 4000zł a i ta wielkość jest niepewna,może niedługo nic nie dostaniemy?)
Szukanie oszczędności powinni zacząć od siebie tzn zlikwidować diety nie opodatkowane.subwencje partyjne,obniżka kosztów 50% na biura,zmniejszyć o 50%limity na benzynę,50% limity na na hotele,limity na samochody służbowe,50% limity na Taxi,likwidacja Senatu,zmniejszenie liczby posłów do 200.pełnoletność ze swojej kieszeni na rozmowy telefoniczne. Nawet nie wiesz ile kasy byśmy zaoszczędzili.Nie ogarniesz! krocie!

TROCHĘ ODDECHU SIĘ PRZYDA......

....w sobotę.Uf....możemy oddetchnąć całą piersią i przestać przyjmować coraz to nowszych wiadomości,oczywiście politycznych. Czy musimy je przyjmować? Oczywiście,czy chcemy tego czy też nie......włączymy TV - polityka, włączymy radio - polityka,w gazetach polityka,w tramwaju,autobusie,przychodni czy na placu targowym - też polityka.No i co mamy zrobić? Nic,wszyscy zaczynamy politykować,a z każdym dniem robimy się w tym coraz to lepsi, ważniejsi,jesteśmy ekspertami i to po kilku zaledwie dniach.Znamy wszystkich polityków,wiemy co dzieje się w Rosji,Syrii,czy w Stanach Zjednoczonych.Usta się nam nie zamykają,plotkujemy i plotkujemy.Wreście mamy wszystkiego dosyć,boli nas głowa,wszystko nas denerwuje,nie chcemy słuchać Putina czy Tuska,nie chcemy słuchać nikogo.Marzymy o chwili wytchnienia,o chwili spokoju,o uśmiechu.Rzucamy wszystko w kąt,bierzemy wędkę i szybkim krokiem maszerujemy na rzekę czy staw.Ach,jaka cisza jaki spokój,ryba bierze,zacieramy z radości ręce,zapominamy o całym świecie,szum wody ukaja nas,uspokaja.Jest błogo i przyjemnie........zapominamy że za dwa dni czeka nas .......znów polityka.......Oj,....Oj.......ja już nie mogę.........

cyryl2013 TROCHĘ ODDECHU SIĘ PRZYDA......

....w sobotę.Uf....możemy oddetchnąć całą piersią i przestać przyjmować coraz to nowszych wiadomości,oczywiście politycznych. Czy musimy je przyjmować? Oczywiście,czy chcemy tego czy też nie......włączymy TV - polityka, włączymy radio - polityka,w gazetach polityka,w tramwaju,autobusie,przychodni czy na placu targowym - też polityka.No i co mamy zrobić? Nic,wszyscy zaczynamy politykować,a z każdym dniem robimy się w tym coraz to lepsi, ważniejsi,jesteśmy ekspertami i to po kilku zaledwie dniach.Znamy wszystkich polityków,wiemy co dzieje się w Rosji,Syrii,czy w Stanach Zjednoczonych.Usta się nam nie zamykają,plotkujemy i plotkujemy.Wreście mamy wszystkiego dosyć,boli nas głowa,wszystko nas denerwuje,nie chcemy słuchać Putina czy Tuska,nie chcemy słuchać nikogo.Marzymy o chwili wytchnienia,o chwili spokoju,o uśmiechu.Rzucamy wszystko w kąt,bierzemy wędkę i szybkim krokiem maszerujemy na rzekę czy staw.Ach,jaka cisza jaki spokój,ryba bierze,zacieramy z radości ręce,zapominamy o całym świecie,szum wody ukaja nas,uspokaja.Jest błogo i przyjemnie........zapominamy że za dwa dni czeka nas .......znów polityka.......Oj,....Oj.......ja już nie mogę.........
O przyda się oj przyda ta polityka to wszędzie włazi.Ganianie za stołkami tak to widzę!

OCZEKIWANIE NA.......

......zbrojny atak i na smierć.Tak na smierć,bo wszyscy wiemy,że po takim ataku muszą być ofiary śmiertelne.Od kilkunastu dni w TV Info slyszę tylko pytania dziennikarzy kiedy nastąpi atak:jutro,za tydzień,kiedy Syria stanie w ogniu.Denerwują mnie takie pytania,tak im spieszno do wojny? Im dziennikarzom i dziennikarkom? Powiem im tylko jedno,że taki atak,na który tak czekają powinien nastąpić już dawno,ale że świat przegapił tę sytuację to teraz nad każdym krokiem powinien się kilkakrotnie zastanowić. Bo taki atak,gdzie nie chcą obalić prezydenta Asada,nie powinien nastąpić w ogóle! Co mi z tego,że zbombardują kilkanaście rządowych budynków,że zginie kilka lub kilkaset cywilów,kiedy cel i zamiar nie zostanie osiągnięty.Bo przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie bombardował magazynów z zapasami broni chemicznej.Broń ta w dalszym ciągu pozostanie w rękach sprawującego władzę rezimu.Nic wiec dziwnego,że mieszkańcy Syrii nie chcą tego ataku,a czy wy byście go chcieli?.Wy mieszkańcy dajmy na to Warszawy chcielibyście czekać w pokorze na atak,który może zagrozić waszemu życiu i waszych bliskich?.Czy siedzielibyście cicho,w spokoju odliczając godziny do pierwszych wybuchów rakiet? Czekalibyście na to?Dzisiaj przypada 74-rocznica straszliwej II-wojny światowej,którą z ciężkimi stratami wielu z nas przeżyło,pamiętamy ją dobrze i dlatego teraz walczymy o pokój na całym świecie.Tego tak szybko się nie zapomina,my pamiętamy i nie chcemy już więcej oglądać skutków każdego ataku,każdego wybuchu bomby czy rakiety.Nie chcemy tego,ani u siebie,ani na żadnym innym kontynencie.

I ZNÓW KOLEJNY PONIEDZIAŁEK......

.....przed nami,kolejne wyzwania,kolejne zadania.Zapowiadali deszcz,u mnie na razie nie pada,jest nawet słoneczko,dzieci uradowane poszły do szkoły....nawet z ochotą.Ciekawi mnie czy za miesiąc będą szły z taką ochotą jak dzisiaj.No,ale ja też byłem dzieckiem i przez tydzień chodziłem do szkoły z wielką ochotą....A póżniej.....sami wiecie jak to jest,nie muszę przypominać.W telewizji pozmieniali mi kanały,nie mogę się w tym połapać....zawsze kogoś swędzą ręce,musi grzebać w TV.Proces Katarzyny W. dobiega końca,wreście skończy się ta farsa,już dość miałem publikacji na jej temat,bohaterkę z niej robiły media,a ja sluchając prokuratora w ogóle jej nie żałowałem.Wręcz przeciwnie,nie chciała dziecka mogła oddać je do adopcji,a nie zabijać.No cóż,będzie miała teraz czas na przemyślenia swojego czynu!
Prezydent Obama szykuje się do wojny,jestem przeciwny temu,choć wiem,że czyn Asada,trzeba ukarać.Ale jak to zrobić,kto po ewentualnym ataku na Syrię rozbroi i zabezpieczy broń chemiczną? Kto? Asad,rebeljańci? Ameryka czy Rosja?.Zagmatwała się ta sytuacja,no cóż zobaczymy co to będzie dalej.Niech już zakończy się ten poniedzialek,może inne dnie tygodnia przyniosą lepsze wiadomości?Miejmy nadzieje,że tak będzie...........
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....