421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): cyryl2013 -

CHUDY ŻLE.....GRUBY JESZCZE......

....gorzej.Śledziłem sprawę "przekarmionego" Maćka z okolic Środy Śląskiej od samego początku i doczekałem się wraz z innymi "kibicami" finału tej sprawy.Wszyscy oddetchnęli z ulgą,a najbardziej chyba dziadkowie Maćka,no i on sam,bo mimo iż ma zaledwie i aż 5-lat rozumie to co powstało wokół niego.Zakończyło się tak,jak miało się zakończyć,ja nie wyobrażałem sobie innego wyroku w tej sprawie i nie mogło być innego.Nie wiem czy zostaną wyciągnięte jakieś konsekwencje w stosunku do pani kurator,ale moim zdaniem powinny być.Ta pani nie nadaje się na kuratora sądowego,ani do innej pracy gdzie ma styczność z ludzmi.Czy ktoś z Was widział tą pania? Ja miałem szczęście widzieć jej zdjęcie,kobieta niczego sobie,dość postawnej postury i wagi i zastanawiam się czy jej nie przydałaby się kuracja odchudzająca w jakimś miejscu odosobnienia.Czy proponowana przez kurator rodzina zastępcza,doprowadziłaby do zbicia wagi dziecka? Wątpię! Może znów mielibyśmy aferę, tym razem z niedożywionym Maćkiem.I jeszcze jedno,tak dla porządku dziennego,czy ta pani kurator,czy Wy czytelnicy wiecie w ilu polskich rodzinach dzieci mają nadwagę? Wiecie? Chyba co z piątej rodziny trzeba by zabierać rodzicom dzieci,ale czy to jest słuszna i jedyna droga? Oczywiście,że nie! Co w takim razie robić? O .....tu mają wszyscy pole do popisu,lekarze,psycholodzy,dietetycy i wielu wielu jeszcze innych ludzi,naprawdę jest dużo do zrobienia i myślę,że po tym przykładzie z Maćkiem,wszystko co dawniej było uśpione,przyczajone,nabierze rozpędu i rozgłosu.Może wreście w szkołach na dobre zagości wychowanie fizyczne i dzieci i młodziez wreście nabiorą ochoty na ćwiczenia i na sport.Oby tak się stało.........
INTERIA.PL

CZY DO POLSKICH KSIĘŻY DOTRZE........

.......słowo papieża Franciszka? Papież znów nas zaskoczył,tym razem zaskoczył nas bardzo pozytywnie,zaskoczył nas czymś na co,my wierni czekaliśmy od dawna.Wiemy wszyscy o co chodzi,a chodzi o rzecz z którą wielu z nas się nie zgadza,rzecz,która nas buntuje i wytwarza w nas odruch oporu,nieposłuszeństwa i oburzenia.Opłata za udzielane sakramenty święte. Powinna być pobierana czy też nie?Problem ten dzieli wielu Polaków,a do tego przyczynia się i kuria i sami księża.Uczą nas aby nie kłamać,a sami co robią? Czytałem i słuchałem wypowiedzi księży,którzy zaprzeczali o istnieniu kościelnych cenników za usługi kościelne,zapewniali gorliwie,że to jest tylko czyjś wymysł,czyjeś pomówienie.Czy takie powinny być wypowiedzi hierarchów kościelnych?Każdy z nas,no prawie każdy miał do czynienia z załatwianiem w kościele różnych posług kościelnych i wie,że takie cenniki istnieją,od kilku złotych do kilku tysięcy."Co łaska,ale 2000zł za ślub" - często słyszymy w domu parafialnym,a księża nie patrzą czy możesz zapłacić czy nie.O odmowach różnych posług już nie wspomnę,bo można by o tym pisać i pisać.Zastanawiam się tylko czy nasi ksieża wezmą sobie do serca słowa papieża i NAPRADĘ POSLUGA KOŚCIELNA BĘDZIE WYNOSIŁA "CO ŁASKA". Wezmą sobie to do serca? Przyznam się Wam szczerze,że w to wątpię i to bardzo.Ostatnio bycie księdzem staje się bardzo modne i stanowi dobre,bezpieczne i stałe żródło dochodu.Oczywiście można o tym dyskutować,ale tu ze względu na brak miejsca ja tylko zasygnalizowałem ten problem,problem,który istnieje od dawien dawna i z pewnoscią tak prędko nie zniknie.PÓKI CO PŁACIMY CO ŁASKA.........od 50zł wzwyż........

ALE JAJA.........

.....i to gdzie? W Krakowie.Tego pan 'wielki" Sienkiewicz się nie spodziewał,"chłopcy idziemy do was",mówił,ale jak widać tylko na mówieniu się skończyło.Chłopiec poszedł a właściwie to wyskoczył z sądu w siną dal i przepadł.Przepadl w mieście Krakowie,wielka oblawa policyjnych chłopcow na nic się zdała,zobaczymy ile jeszcze potrwa i jakie siły zostaną użyte.Może F-16,skoro już policyjny śmigłowiec nie wystarcza? Oj,co to się dzieje w tym kraju , ciągle coś wybucha z policją, sądem,kiedy to wszystko zacznie działać normalnie,sprawnie,kiedy wreście społeczeństwo będzie zadowolone z tych służb,bo póki co nikt nie jest zadowolony,a nasze podatki idą chyba tylko na premie dla tych na "górze".Coś się żle dzieje z tymi służbami,nasi kibice znów dali znać o sobie,tym razem w Italii.Polski chuliganizm rozprzestrzenia się po Europie,my (to znaczy sądy) nie możemy jakoś wyrokami pohamować tego,nie umiemy wychować,a właściwie nawrócić tych kibiców na dobrą drogę.Nie potrafimy,czy nie chcemy? I to i to! Karać to my umiemy,ale tylko niepełnosprawnych,chorych,złodziei,którzy ukradli batonik za .....0,99zl.Nie obrażajcie się panowie z Policji i sędziowie z Sądów......takie są niestety fakty......a te są bezlitosne dla was.Czas poprawy i naprawy już nadszedł.......

Reklama

KTO DODA IM ROZUMU......

.....do głowy? No kto? Jest taki odważny,aby mógł uczynić to co ja nie mogę? Wszyscy mamy rozum,jeden ma go więcej,drugi mniej,jeden ma mądry rozum a drugi nie.Może się mylę,może wszyscy mamy mądre mózgi (rozumy) tylko sami o tym nie wiemy i nie wykorzystujemy je do zacnych celów,do swoich celów.W moim budunku(15-mieszkań) mieszkają przeważnie młodzi ludzie,starszych rodzin jest chyba z pięć i wygląda na to,że mając tyle młodzieży,tyle młodych osób,mam nadzieję wykształconych powinno dobrze się dziać w tym budynku.Niestety,jest to tylko złudne przypuszczenie.Młodzi rządzą po swojemu i nie daj Boże wtrącać się w ich rządy,można srogo oberwać.Nadchodzą zimne dni,nikomu nie chce się wychodzić na podwórko,na balkon aby móc zapalić papierosa,ale od czego jest klatka schodowa. I do tego cztero- kondygnacyjna,miejsca,a miejsca.Palą więc całymi grupami papierosy,dym czuć wszędzie,od parteru,aż po strych.Wypalili? Wypalili papierosy,każdy udał się do domu,smród tytoniowego dymu pozostał,wdziera się wszędzie,nawet przez szczelne drzwi wejściowe,czuć go w każdym mieszkaniu.Nie pomagają wywieszone ogłoszenia administracji o zakazie palenia,nie ma ich na tablicy,są błyskawicznie zrywane.Niektórzy nawet nie wiedzą,że tu przed chwilą wisiały.Dla palącej młodzieży musi byc widno i jasno na klatce,automatyczne włączniki światła są blokowane,światło "pali" się do póżnych godzin porannych.Na pytanie kto za to zapłaci - młodzież odpowiada:"to nie moje,to panstwowe.Palić też możemy,klatka też państwowa,nie nasza". Ale po tej państwowej wchodzą do państwowego mieszkania,bo wszystkie mieszkania są kwaterunkowe.Gdzie i kiedy uczył ich ktoś kultury(już przez to małe "K").,co robią w szkole(tez ich nie uczą),co na to rodzice? Odezwać się do nich nie można,straszą pobiciem,co więc robić.Kto nałoży im łopatą trochę rozumu do tej ich malutkiej prymitywnej "łepetyny"? Kto to uczyni?

CZEGOŚ TUTAJ NIE ROZUMIEM.....

.....bo to wszystko zakrawa na jakąś kpinę i lekceważenie.Wszyscy chyba jeszcze żyjemy wypadkiem 4-letniej dziewczynki,która walczy o życie czekając na przeszczep wątroby(oby jak najszybciej się doczekała) i nie może doczekać się z powodu.......polskiego prawa.Otóż nasze prawo zabrania dawania organów swojego organizmu osobom nie spokrewnionym z biorcą i tu uwaga....... osoby dające organ muszą być martwe! Nie wolno żywym osobom oddać swoich organów innej osobie,ratując w ten sposób życie. Absurd.Urzędniczy przepis uniemożliwia ratowanie życia innym.A ciągle słyszę że jestem pełnoletni,sam decyduję o sobie,sam świadomie łamię przepisy(niejasne),urzędnicy mnie karzą i ciągle wmawiają mi że jestem sam za siebie odpowiedzialny. Niestety,nie zawsze mogę decydować o sobie i za siebie.Ta 4-letnia dziewczynka jest tego przykładem,przykładem jest równiez 5-letni Maciek,którego jakaś nadgorliwa urzędniczka uznała za grubego.Co ci urzędnicy mają do mojego życia,no co? Dlaczego wchodzą "nogami" w moje prywatne życie! Dlaczego posłowie uchwalają takie bzdurne,nieżyciowe przepisy? Dlaczego? Mam dość tej ingerencji w moje życie! Jestem osobą prawną i nie życzę sobie aby ktoś mówił mi jak mam żyć i co robić. DOŚĆ TEGO PANOWIE URZĘDNICY!!! A wy panowie POSŁOWIE zacznijcie uchwalać ustawy zgodne z oczekiwaniami całego społeczeństwa.CZY W KONCU ZACZNIECIE SIĘ LICZYC Z LUDZMI - GDZIE SĄ NASZE PODPISY W SPRAWACH WIELU REFEREND.ZNÓW WYRZUCILIŚCIE JE DO KOSZA????? Nieładnie,oj nieładnie......

Reklama

CZYM PRZYWITAŁA NAS JESIEŃ?.......

.......jak to zwykle bywa,deszczem,wiatrem i zimnem! A gdzie ta nasza polska złota jesień? Poszła w zapomnienie? Nie! Moi drodzy,jeszcze będą ciepłe dnie,jeszcze zaświeci dla nas jasno,ciepło słoneczko,jeszcze nieraz wyjdziemy na jesienny spacerek po parku,czy też podmiejskim lasku.Jeszcze spotkamy się na grzybach,na wycieczkach,na spacerach,jeszcze wygrzejemy się w jesiennym słoneczku.Nie panikujmy,jesień też jest przyjemną porą roku,nie narzekajmy więc,a raczej pokochajmy tę porę roku.Dzisiaj zaczynamy nowy tydzień,jaki on będzie? Oj,dużo bym dał aby to wiedzieć,no cóz pożyjemy zobaczymy! Dzisiaj nie martwmy się,zapomnijmy o polityce,o politykach,dzisiaj zajmijmy się sobą i swoimi bliskimi.Z uśmiechem wkroczmy w ten nowy tydzień i tego Wam życzę moi drodzy................

ZMARŁ STANISŁAW SZOZDA.....

.....nasz wspaniały szosowy kolarz ,dwukrotny wicemistrz świata w jeżdzie drużynowej i w jeżdzie indywidualnej.Starsze pokolenie doskonale pamięta tego wspaniałego kolarza,bo przyniósł nam wiele radości,a jego wspaniała jazda i rywalizacja z Ryszardem Szurkowskim przysparzała niesamowitych emocji i zadowolenia z jego kolarskich wyczynów.Będzie nam brakowało,tego wspaniałego kolarza i wspaniałego człowieka,a w mojej pamięci pozostanie na zawsze.CZEŚĆ JEGO PAMIĘCI......

Reklama

CZY POTRZEBNY JEST DYKTATOR.......

......w naszym państwie?Może? Państwo coraz słabiej funkconuje,każdy rządzi,gdzie chce i kiedy chce,człowiek słuchając i ogladając te wszystkie przekręty w wykonaniu władzy zarówno tej centralnej jak i lokalnej ma wszystkiego dosyć.Służba zdrowia nie działa,bezrobocie rośnie,niż demograficzny trzyma się dobrze,dzieci masowo są uśmiercane przez rodziców,prokuratorzy umarzają śledztwa,a wsadzają do "kicia" drobnych złodziejaszków,kibole mają się w najlepsze,rozwalają stadiony wszędzie,rośnie korupcja,politycy mają się dobrze,jeden "oświecony" chce z dwóch państw zrobić jedno,drugi "oświecony" posadzi wszystkich za Smoleńsk,matko Boska,co się dzieje w tym kraju.W szkołach narkotyki,a tu do tego każą wysyłać 6-cio latki do szkoły.No pewnie,niech się za młodu uczą palić "trawkę",na starość będa mieli jak znalazł.Wszystko drożeje,pensje stoją w miejscu,coraz więcej umów śmieciowych,coraz częściej i więcej pracujemy na czarno,mamy wspaniałą średnią krajową,żyć nie umierac.I co my chcemy,mamy przecież raj,spójrzcie na wypasionych posłów z "Platformy",na ich uśmiech i wy się do nich przyczepiacie? Jakim prawem zakłócacie ich błogi spokój i sielankę,dajcie im trochę wytchnienia,nie męczcie ich,nie maltretujcie..........
A mnie się marzy dzień,w którym włączę telewizor i zobaczywszy piękną spikerkę usłyszę:"Dzień dobry Państwu.Słoneczko świeci,zachęcam wszystkich do spacerów,proszę iść na zakupy.Dzisiaj wielka obniżka w renomowanych sklepach.Zostawcie samochody w domu,MPK obniżyło bilety,autobusy i tramwaje,czyste,lśniace,pociągi jeżdzą punktualnie,skrócono czas podróży z 6 godzin do jednej godziny i trzydziestu minut.Życzymy przyjemnej podrózy." Chwileczkę,czy ja śnię? To jest naprawdę? Naprawdę to się dzieje w moim kraju,w moim mieście.Czy to Wroclaw,Kraków,Warszawa? Naprawdę to Polska? Ludzie nie budżcie mnie,ja chcę nadal spać i marzyć,marzyć o takim wspaniałym dniu,proszę nie budżcie mnie....proszę.......proszę.......

KTO ZWYCIĘŻY.....

.....w warszawskim wyścigu do Ratusza? Referendum coraz bliżej,walka przybiera na sile,nikt nie przebiera w środkach.Włączają się ci najwięksi,ci najważniejsi.Pomogą? Czy ja wiem? Z uśmiechem przyglądam się temu wszystkiemu i wyłapuję wszystkie błędy i niedociagnięcia obecnej władzy,a więc HGW.Do czego to prowadzi chęć zdobycia władzy,do poniżenia,poniżenia siebie.Nie jestem warszawiakiem,nic mnie nie obchodzi kto będzie rządził,chciałbym aby po referendum,rządził ktoś dobrze,bo i mnie Warszawa jest bliska sercu.Bo jest ona naszą wspólną wizytówką tu w kraju i poza jego granicami.Z zażenowaniem patrzę jak teraz władza robi wszystko,aby wykazać się dobrym rządzeniem,robi to i owo,aby przypodobać się swoim wyborcom.A ja się pytam,gdzie była do tej pory,co robiła? Nabijała swoją kiesę?.Czy mało jej jeszcze tych pieniędzy,które ma na koncie i tych dwóch domów?.Żal mi takich ludzi,bo za te "srebrniaki" sprzedadzą diabłu swoją duszę.Owszem,pieniądze są potrzebne,ale miejmy jakiś umiar w ich osiąganiu jak i umiar w rządzeni innymi.Nie zawsze umiemy to robić należycie...........

JEDNAK TO PRAWDA......

.......że jak pogoda do kitu,to się nic nie chce człowiekowi robić.Faktycznie u mnie leje od samego rana,pochmurno i chyba zimno(nie byłem jeszcze na dworze),nic mi się nie chce robić.Nawet ze śniadaniem się ociągam,jakoś takie nieapetyczne mi się wydaje,chętnie bym jeszcze poleżał w łóżku,Obowiązki domowe jednak nie pozwalają mi na to,muszę się jakoś rozruszać,wząć się w garść.A tyle mam do roboty.....jejku,kiedy ja to wszystko zrobię,uporządkuję,poukładam.......chyba nigdy,bo zawsze stale i ciągle czegoś przybywa,ciągle coś trzeba dokładać, opisywac,pakować. I tak w kółko,dzień po dniu........no skoro ma się takie hobby to trzeba teraz przy tym wszystkim pracować. Tak prawdę mowiąc nie narzekam,lubię grzebać w tych swoich starych rzeczach,oglądać je i wspominać,a wspomnienia są wspaniałe,lubię do nich wracać,lubię wspominać....ach szkoda tylko,że ten czas tak szybko biegnie naprzód.....szkoda......

KONIEC TYGODNIA ! CO NAM PRZYNIÓSŁ?

.........tak właściwie to nic,bo poza awanturą w sejmie(aborcja) i oświadczeniami kościoła(pedofilia) mieliśmy wszystko to,co spotykamy w każdym mijającym tygodniu.W sejmie oglądaliśmy żenującą dyskusję nad zaostrzeniem dotychczasowej aborcji,zobaczyliśmy zacietrzewionych posłów,gotowych rzucić się sobie do gardeł,niecenzuralne słowa i pojedyncze okrzyki z ław poselskich.Czy tak powinna wyglądać dyskusja nad tak ważnym problemem? Dlaczego nie umiemy dyskutować merytorycznie,dlaczego górę biorą emocje,a nie zdrowy rozsądek.Nie mamy należytych argumentów aby przekonać przeciwników? Czy musimy toczyć taką brudną wojnę na oczach tysięcy Polaków? Czy oni nie wiedzą,że wiekszość z nas jest przeciwna takiej dyskusji,bo to naprawdę bardzo żle świadczy o posłach i posłankach.A tak na marginesie,to dlaczego grupa posłów i posłanek ma narzucać swoje zdanie,swój pogląd innym kobietom i rodzinom? Rodzinom? Tak rodzinom,bo w tym wypadku (aborcja) powinna decydować kobieta i rodzina,bo to oni (rodzina) będą wychowywać urodzone dziecko.Czy zaostrzając aborcję nie należałoby najpierw stworzyć warunków pomocy takim dzieciom i takim rodzicom.Czy ci posłowie i posłanki widziały jak męczą się takie dzieci,jak męczą się rodziny,nie mając wsparcia u nikogo,ani od państwa,ani właśnie od tych posłów i tych posłanek.Czy nie widzą oni jak rodziny dotknięte tym problemem walczą o pomoc od zwykłych ludzi,jakie to dla nich upokorzenie i niemoc.Państwo nie pomaga,lekarstwa bardzo drogie,cóz więc mają począć takie rodziny? Nic,tylko błagać w telewizji o pomoc ludzi dobrej woli.Czy można tego uniknąć? Oczywiście,trudno podjąć taką decyzję (o aborcji) ale niekiedy trzeba.Nikomu to łatwo nie przychodzi ale tak nieraz treba.Zaoszczędzimy wiele cierpieniom tych dzieci i ich opiekunom.Takie jest życie.....niestety ciężkie życie.........
(drugi temat poruszę kiedy indziej)

JAK TO MOŻLIWE........

......czy w ogóle jest to możliwe.A co? O tym pokrótce.Zapowiada się ładny słoneczny dzień,przez okno widzę jasno świecące słoneczko,a mnie się nie chce wyjść z mojego łóżka.Jeszcze bym spał,choć do spiochów nie należę,myślę,coś mnie tak dzisiaj napadło na to myślenie,sam nie wiem dlaczego.Widzialem (chyba we śnie) kolegę, leżącego w szpitalu,ja też tam leżałem,obok niego.Mój znajomy zażyczył sobie strzyżenie,przyszedł fryzjer i zaczął go strzyc,ale miał taką dziwną maszynkę,że robił mu we włosach takie paski wygolone.Śmiesznie to wyglądało.Póżniej golenie.Te myśli o nim(koledze) nawiedzały mnie przez kilka dni,po czym gdzieś po tygodniu dowiedziałem się,ze zmarl w szpitalu.Wstrząsnęła mną ta wiadomość.Dlaczego w dobie telefonów,komputerów,faksów nikt mnie nie powiadomił o tym fakcie.Dlaczego jego wizerunek nie dawał mi przez kilka dni spokoju? Dlaczego? Przecież nie byliśmy przyjaciółmi, byliśmy zwykłymi kolegami ze szkoły średniej.Dlaczego wdarł się do mojej świadomości,dlaczego dręczyl mnie przez kilka dni? Czy chciał mi coś powiedzieć? Jak to mozliiwe aby z odległości kilkuset kilometrów dać o sobie znać,przecież nigdy o nim nie myślałem,nie rozmawiałem.Dlaczego wybral sobie akurat mnie,czy miał jakiś cel w tym? Czy to może jakiś zabobon? Przepowiednia?A może według słów Kiepskiego są to sprawy,które nie śniły się nawet............fizjologom?

DOKONCZENIE......

.......wczorajszego tematu,wszak wam przyrzekłem,że powiem wam jakie jest moje zdanie na temat sytuacji jaka wytworzyła się wokół księży.A to,że mówią o nich i to w dodatku żle jest wina samego kleru,samych księży,a przede wszystkim kurii.Szczerze się wam przyznam,że przez całe moje życie bardzo mało rozmawiałem na temat wiary,na temat ksieży.Zawsze unikałem,i nadal unikam tego tematu,bo uważam,że to jest prywatna sprawa każdego człowieka,nie wolno ingerować w sferę uczuć i narzucać mu swoją wolę.Sprawa jednak jest poważniejsza,bo dotyczy pedofilii wsród księży i moim zdaniem gdyby nie negatywna postawa polskiej kurii,tak naprawdę to sprawy by nie było.Rozmyłaby się w gąszczu innych spraw,ale nieprzejednane stanowisko hierarchów naszego kościoła doprowadziło do wrogiej sytuacji ludzi wobec kościoła.Bo czy w społeczeństwie mało mamy zjawisk pedofilii,aż zanadto,czy bardzo nad tym rozpaczamy,rozpisujemy się,piętnujemy? Wszystko w miarę potrzeb do danej sytuacji.Ale gdy księża w żywe oczy zaprzeczają nam o istnieniu pedofilii,wsród księży,to już nas doprowadzają tym stwierdzeniem do skrajnej rozpaczy.Bo kto jak kto,ale ksiądz nie powinien kłamać.Mam jednak pytanie do wszystkich.Księża przecież spowiadają się,czy wyznają ten grzech drugiemu kapłanowi? Jeżeli tak,to czy nie jest grzechem zatajenie tego grzechu przez spowiednika? Przecież spowiednik wie o wyrządzonej krzywdzie,zataja ten fakt,odprawia mszę,przyjmuje hostię,udziela błogosławieństwa.....czy to jest wszysto zgodne z nauczaniem wiary? Czy powinniśmy bezinteresownie wierzyć duchownym? Można by pisać wiele na ten temat,ale już jest tak wiele napisane,że moje słowa giną w gąszczu waszch przemyśleń i wpisów.Na koniec chciałbym powiedzieć,że nie wszyscy księża są tacy jakimi ich opisujemy.Są naprawdę prawdziwi księża z powołania i chciałbym aby właśnie takich było jak najwięcej.......

WSZYSTKO JUŻ WIEMY......

.......wiemy to,na co tak dlugo czekaliśmy.Dwudziestego siódmego kwietnia nasz papież Jan Paweł II zostanie świętym.Razem z nim,na ołtarze wyniesiony zostanie również drugi papież Jan XIII.Nie ma chyba Polaka,który by nie przyjął z zadowoleniem tej wiadomości,co niektórzy juz zapowiadają wyjazd do Watykanu na tę uroczystość.A ja? Pojadę? Nie wiem,mam na podjęcie decyzji jeszcze kilka miesięcy,chciałbym pojechać,bo byłem na pogrzebie papieża i wówczas przyrzekłem sobie,że wrócę do Watykanu,aby pomodlić się przy grobie naszego papieża.Chciałbym to zrobić w kwietniu przyszlego roku,ale mając nauczkę po pbycie w Watykanie w dniu pogrzebu(złe zachowanie Polaków),uczynię to w póżniejszym terminie,chyba w okresie letnim.Jednak w dniu kanonizacji będę całym sercem przy naszym papieżu,będę również przy papieżu Janie XIII.Będę się modlił do dwóch nowych świętych.
A inne sprawy? No cóz mamy dzisiaj wspaniały,ładny słoneczny dzień(Wrocław),oby takich dni było jak najwięcej,oby taka jesień trwała jak najdłużej.Zapewne wielu z Was było na grzybach,udane były zbiory? Wszyskie grzyby,które znależliście są Wam znane? Jeżeli tak to życzę smacznego?.........

PRZYSZLI BEZROBOTNI ROZPOCZELI....

......dzisiaj studia.Zapełniły się aule,korytarze,ławy studenckie,zapełniły się również parkingi,bo dzisiaj wielu studentów posiada już własny środek lokomocji.Dla nas zwykłych zjadaczy chleba,też zaczęły się ciężkie dni,więcej kolejek,więcej tłoku w tamwajach,autobusach,więcej imprez i balang! Po prostu więcej wszystkiego,a ja się zastanawiam,czy w państwie,gdzie nie mamy rozwiniętego przemysłu,gdzie szaleje bezrobocie wsród młodych,potrzebne są nam jeszcze fabryki produkujące kolejnych bezrobotnych? Bo chyba nie mamy wielkich złudzień,że ci dzisiejsi studenci dostaną w przyszłości etat zatrudnienia.Znikoma część z nich stanie się pracownikami,a co z resztą? Wiemy doskonale,że poziom nauczania systematycznie spada i chyba będzie spadać,że wypuszczamy na rynek pracy ludzi niezbyt wykształconych,kryteria przyjęć stale są obniżane,a co za tym idzie obniżany jest poziom nauczania.Czy potrzebne są nam takie uczelnie,tacy studenci.Proszę jednak żle mnie nie zrozumieć,nie o wszystkich uczelniach piszę krytycznie,o nie! Są renomowane uczelnie,mające wyrobioną markę w kraju i na świecie,te są potrzebne i powinny być rozwijane i pielęgnowane,bo one naprawdę dają nam znakomitych studentów,znakomitych ludzi nauki.Ale inne......czy mam je wymieniać? Chyba nie o to chodzi........najwyższy czas aby to zacząć zmieniać,a takie dogłębne przemyślenia nad naszą nauką są jak najbardziej mile widziane w dniu rozpoczęcia kolejnego roku akademickiego..........
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....