421
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń6 tys.
  • Odpowiedzi352
  • Ocen na +0
421 ppt ?

21 - LETNI DORADCA MINISTRA.... (353)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....

Napisał(a): cyryl2013 -

BEDZIE NOWA USTAWA........

.....Brr....coraz zimniej,dobrze że na razie temperatura spada tylko w nocy,ale będziemy musieli włożyć już cieplejsze kurtki i płaszcze.No,ale do zimy mamy jeszcze sporo czasu.Wczoraj wraz ze znajomymi dyskutowaliśmy dwa tematy,które często pojawiają się w rożnych rozmowach ludzi,jak i często goszczą w mediach.Chodzi o tzw."Janosikowe" i trzymanie psów na uwięzi.Co do pierwszego tematu,to wrócę do niego kiedy indziej,teraz chciałbym się zająć naszymi czworonogami.Ustawa w przygotowywaniu,ale czy założenia są dobre? No właśnie! O ile w miastach mozna trzymać psa bez uwięzi (tylko na smyczy),to już na wsi jest to trochę kłopotliwe. Wyobrażacie sobie chodzącego rolnika po wsi z psem na smyczy? Ja sobie przynajmniej nie wyobrażam takiej sytuacji,a w pole też zabierze psa i co? Będzie on biegł za kombajnem? Pozostanie w domostwie? Też niebezpieczna sytuacja moze się wytworzyć,musiałoby być porządne ogrodzenie,a i tak spokojnym nie można by było być! A tak gwoli prawdy,to pies na wsi jest chyba po to,aby pilnował całe gospodarstwo,całe obejście,cały dobytek znajdujący się na podwórku. Czy taki biegający lużno pies po podwórku spełniałby rolę "stróża"? Byłby w stanie pilnować naszego dobytku? Druga sprawa to warunki w jakich przebywa nasz czworonóg.Możemy mu jednak stworzyć dobre warunki bytowe i naprawdę nic mu się nie stanie,jeżeli będzie miał długi łańcuch i porządną obrożę.Byliście na wsi i wiecie,że każde szczeknięcie psa podrywa nas na nogi i zmusza do wyjrzenia przez okno.Wiem,że to trudna ustawa,kompromis jakiś musi być,a najlepiej to chyba spytać o to samych rolników,niech oni wypowiedzą się na ten temat......
INTERIA.PL

RAZ LEPIEJ, RAZ GORZEJ......

......czujemy się każdego dnia.Wstałem dzisiaj w dobrej kondycji,chodż poszedłem dość póżno spać (chodzę po 24-tej),czuję się dobrze,ale bywają zupełne inne dnie od tego dzisiejszego.Zastanawiam się od czego to zależy,co ma wpływ na moje samopoczucie,do różnych dochodzę wniosków.Wczoraj np.nie oglądałem TV,mało pracowałem na komputerze,czyżby to miało wpływ na mój dzisiejszy dobry stan? Chyba tak! Głowę miałem wolną od spraw politycznych,gospodarczych,nie myślałem o rzeczach,które mnie stresują,o których myślę.Czy nie może być tak codziennie? Moi drodzy,chyba nie.......jesteśmy jednak skazani na obcowanie z TV,z mediami wszelkiego typu,skazani na różne intrygi i pomówienia,na różne utarczki z urzędnikami itd.......Bez tego nie możemy żyć,nie obronimy się przed tym,możemy jedynie na pewien czas wyciszyć się,zapomnieć,troszeczkę zrelaksować się i......znów wpaść w ten karkołomny tryb codziennego życia. Oj,gdyby nam urzędnicy trochę umilili życia,to byłoby wspaniale,o politykach nie wspomnę,bo ci nie dadzą o sobie zapomnieć,nie przestaną nas bombardować swoimi bezmyślnymi,nieprzemyślanymi wypowiedziami,a co gorsze swoimi durnymi decyzjami.Nie oszczędzą nas i nie mamy na to co liczyć......a my możemy coś zrobić? Każdy z nas wie,jak trudno ich pozbawić immunitetu,a co dopiero władzy,której,kurczowo się trzymają.Nie dadzą sobie odebrać tego,zapomnieli kto ich wybrał i po co,ale to tak zawsze jest,było i niestety ale i będzie.Zwykle jest tak,że zapomina wół jak cielęciem był.......Czy coś dodać? Chyba nie!!!!

WREŚCIE BĘDZIE ULGA?......

........wreście odpoczniemy od tych wiadomości jakimi karmi nas codzienna prasa i telewizja.Naprawdę można dostać kręćka od tych informacji,a jest ich naprawdę dużo.Ale mamy zbliżający się koniec tygodnia,więc odpocznijmy,tym bardziej,że synoptycy,nasi spece od pogody zapewniają,że będzie ładnie i słonecznie.I chyba trzeba im wierzyć.Dużo informacji przewija się we wszystkich mediach o zbliżającym się referendum,do gry przystępują osoby o znanych i mniej znanych nazwiskach,aktorzy,piosenkarze,którzy swym śpiewem,albo aktorskim głosem nawołują do ......bojkotu referendum.Zastanawia mnie jedno.Skąd u nich takie nagłe zainteresowanie osobą pani prezydent,a jak wychwalają ją?. No tak, nikt tego lepiej nie zrobi jak właśnie aktorzy,przecież po to uczyli się sztuki przekazywania wiadomości gestem,mimiką,
słowem i muszę przyznać,że kiepsko im to wychodzi.Co też pani prezydent im obiecała? Ciekawi mnie to?Pieniądz,pieniądz,jeszcze raz pieniądz,to obecnie najpospolitszy temat w kraju.Powoli zaczyna się bezpardonowa walki o rządowe "stołki",już zawiazują się koalicje,już dokonują się zmiany "klubowe" w partiach,są przeprosiny,garniturki z krawatami,usmieszki.To jednak dopiero początek,przed nami dopiero gra,wielka gra.Nie zapominajmy też o tragedii i wybrzeży Itali,to jest naprawdę wielki dramat ludzi i państw.Do czego może doprowadzić bieda,tyrania i rządza władzy.To jest wielki dylemat dzisiejszych czasów i naprawdę problem ten wymaga natychmiastowego uregulowania.Gdy tego nie zrobimy czeka nas wielka "wędrówka ludów".A chyba nie chcemy aby zalała nas fala uchodzców z innego kontynentu.Odpocznijmy więc przez te dwa dni weekendu,nabierzmy sił,bo następny tydzień też zapowiada się bardzo pracowity.Póki co idzmy na spacer,na grzyby,wykorzystajmy to słoneczko,które tak jasno nam świeci......( T. I. )

Reklama

TAK SIĘ NIE ROBI.......

.......panowie od komputerów.Człowiek pisze i pisze,a wy mu naraz przerywacie,komunikatem,że chwilowo niczego nie można dodawać,ani publikowac,bo jest przegląd. Czego? Pewnie na zmianę przyszedł jakiś zaspany komputerowiec i wszystko pomieszał.Naprawi to? Ech.....wy koputerowcy,przez was dzisiaj nic nie napiszę.....nie stać was nawet na słowo przepraszam.....do kitu z wami......

WINNY?.....A MOŻE NIEWINNY?......

.....ksiądz Gil!.Wszyscy już tak obgadali,tak obsmarowali ks.Gila,że nie ma nim suchej nitki,już nie ma co mu przyczepić na jego barki.Stwierdzono jasno i przekonywująco:"winny".A ja jakie mam zdanie o tym księdzu i o całym tym wydarzeniu jakie wydarzyło się na Dominikanie? Szczerze wam powiem,że waham się z tą oceną,wiele wskazuje że jest winien,ale wiele jest też niejasności jakie przewijają się w tym wątku.Uważam,że tylko sąd (jaki jest to jest) może i powinien bezstronnie rozstrzygnąć tę sprawę.Dlaczego? Bo ma ku temu niezbędne narzędzia,nie tak jak my, tylko domysły i doniesienia prasowe.Czytałem (śmiech) ,że niektórzy już internauci widzieli zdjęcia pedofilskie z komputera ks.Gila,już znają zeznania świadków,a ja się w tym momencie zwracam do pana ministra Sienkiewicza.Może by tak pan przyjął tych śledczych i wspomógł naszą policję? Co pan na to? Uważam,że dopóki nie mamy żadnych dowodów na winę wspomnianego księdza,nie powinniśmy go oskarżać,jedynie możemy domniemywać,że takie wydarzenie miało miejsce.Dajmy tu szansę wykazania się naszym śledczym,naszym prokuratorom i czekajmy na ich wyniki.Gdy będziemy je znali,wówczas możemy dać sobie upust naszej złości,naszej znajomości prawa i wieszajmy na nim przysłowiowe "psy".Bo wówczas ks,Gil byłby zwykłym klamcą i oszustem,bo na razie wszystkiego się zapiera i musimy mu wierzyć.Ale pózniej nie,bo jako osoba duchowna nie powinien kłamać i taka osoba traci na wiarygodności,a z nim i cały kler.Póki co poczekajmy na wyniki śledztwa......

Reklama

NOWE?......

.......jakie tam nowe,nie zauważyłem nic nowego,nic atrakcyjnego,wszystko to samo za wyjątkiem nazwy.Teraz "Twój Ruch",dawniej "Ruch Palikota",Ludzie? Ci sami.Program? Na razie nic ciekawego nie usłyszałem poza propozycją zmian emerytalnych i rozwiązania ZUS-u.Może "Twój Ruch" jeszcze coś przedstawi,ale tak się zastanawiam,czy nie lepsza byłaby nazwa "NASZ RUCH"? Twój,twoj,zrób Ty ,teraz Ty,będziemy tak oglądać się jeden na drugiego? Tak jak do tej pory? Na razie za wcześnie aby coś konkretnego napisać,zaczekajmy,najbliższe dnie,tygodnie,powinny nam trochę wyjaśnić sprawę.Zobaczymy!
( podobała mi się scenografia tego kongresu,a sam występ głównych aktorów przeprowadzony był w stylu amerykanskim.Lepiej to wyglądało,niż jak scena z mównicą i jednym aktorem.Tutaj poruszał się swobodnie wokół otaczających go dookoła ludzi.To było coś nowego w naszym miernym życiu politycznym.Więcej takiego show!) (T.I.)

PONIEDZIAŁEK! POCZĄTEK NOWEGO........

.....tygodnia,początek czegoś nowego.Lubicie poniedziałki? Oj,chyba nie za bardzo,a dlaczego ich nie lubicie? Dlatego,że oglądacie się do tyłu,za siebie,nie zostawiacie starych spraw za sobą,tylko ciągniecie je dalej.Zostawcie te sprawy,patrzcie w przyszłość,patrzcie co macie zrobić dzisiaj,jutro.Dzień wczorajszy się nie liczy,przeszedł do historii,nie wspominaj go,ale teraz przystąp z werwą do dalszych prac,masz nowe zadania,nowe wyzwania.Gdy przestaniesz patrzeć do tyłu,polubisz poniedziałki,bo to zwykły,normalny dzień jakich wiele w naszym kalendzarzu,w naszym życiu.A jak zapowiada się nasz tydzień? Mamy nową partię "Twój Ruch",ale nie wspominam o niej,to było wczoraj,czekamy na ten twój ruch "Twój Ruchu" w tym tygodniu.Pokazało się też SLD,skromnie,cicho bez rozgłosu zapowiedziało swoją neutralność w zbliżajacym się warszawskim referendum.Partia zachowała się jak "lisek chytrusek",a jej lider Leszek Miller pokazał się jako "szczwany lis".Tego nie obrazić,temu nie zaszkodzić - oto dewiza SLD.No cóż wybory coraz bliżej,nie wiadomo z kim przyjdzie SLD negocjować w sprawie umowy koalicyjnej.Z P.O , czy PIS-em?Trzeba i temu i następnemu się przypodobać,a przynajmniej go nie obrazić.Władza , stołki i stołeczki coraz bliżej,a po tylu latach siedzenia z tyłu........pora wyjść na czoło,do pierwszego szeregu.Czy to się uda? ZOBACZYMY! Wiecie co moi drodzy,już pragnę aby był 14,15 czy 16-ty dzień pazdziernika,bo nie mogę już słuchać,patrzeć na tę brudną,paskudną przepychankę,reklamę i Bóg raczy wiedząc co jeszcze w sprawie referendum.Nie tak to sobie wszystko wyobrażałem.....nie tak......moi drodzy.........

Reklama

DZISIAJ KRÓTKO I NIE ......

......na temat.Tak dzisiaj nic nie piszemy o polityce,dzisiaj wykorzystujemy słoneczną,piękną pogodę i wychodzimy w plener.Nie siedzimy w zadymionych mieszkaniach,ale siedzimy na ławeczkach w parkach,bo jest ciepło,przyjemnie.Prawdziwa polska złota jesień! Szkoda marnować tak pięknego dnia(we Wrocławiu),więc nie przeszkadzam Wam,spotykamy się w parku,tam pogadamy o tych przyziemnych sprawach,które nas nurtują.Do zobaczenia!! (T.I.)

KOLEKCJONERKA........

.........miałem nie pisać o warszawskim referendum,sam was do tego namawiałem,ale postanowiłem jeszcze raz o nim napisać.Może ostatni raz.Wiecie co? Pani prezydent stołecznego miasta wprowadza tzw."Kartę Warszawiaka",a ja się zastanawiam czy to jest zgodne z naszą obowiązującą do tej pory KONSTYTUCJĄ. Dlaczego warszawiacy,którzy płacą podatki w stolicy mają mieć dodatkowe ulgi i wtróżnienia.Dlaczego? Ja też płacę podatki,nie w Warszawie,ale czy z moich podatków część pieniędzy nie idzie na stolicę? Sama się utrzymuje?Stać obecnych mieszkańcow na utrzymanie tej aglomeracji? Jeżeli tak,to w takim razie gdzie idą moje podatki,do Gdańska do kieszeni pana Tuska? Będzie "Karta Warszawiaka",to czy nie może być dajmy na to karta : Wrocławia,Krakowa,Stalowej Woli czy Szczecina? Dawniej,miałem legitymację szkolną(tzw.karta),która uprawniała mnie do zniżki w całym kraju,a teraz co będzie? Może wprowadzimy kartę restauracyjną i taki warszawiak jak przyjedzie do Wrocławia,będzie płacił więcej za obiad,bo nie płaci tu podatku.Lądek Zdrój wprowadzi też swoją kartę,słotys Hipolitowa też wprowadzi kartę za przejazd samochodów przez jego wieś i będzie zbierał pieniądze na rozwój jego słynnej wioski,która niebawem za uzyskane wpływy może prześcignąć Warszawę.Pani Hanna Gronkiewicz Waltz chyba się trochę zagolopowała w tych przywilejach,bo widać,że kolekcjonuje dyplomy za swoje pomysły,ile już ich ma na koncie?Policzyl ktoś? Może ktoś po przeanalizowaniu tego skieruje zapytanie do Trybunału Konstytucyjnego czy najnowszy pomysł pani prezydent jest zgodny z konstytucją.Chciałbym to wiedzieć,bo dość mam już "Panstwa w Panstwie". (T.I.)

DZISIAJ Z INNEJ BECZKI.....

.....zacznę pisać.Znów cała Polska żyje piłką nożną i meczem z Ukrainą.Stawka? Nie będę pisał,to wie każde dziecko,ja też ale zbytnio nie wciągam się w to wszystko.Już nie jestem takim kibicem jak dawniej,już nie przeżywam tak spontanicznie meczy jak dawniej,a muszę przyznać,że grałem dość długo w piłkę nożną,nie mogłem obejść się bez tego tematu.A teraz? Po wyjeżdzie 20-lat temu z Polski,urwał mi się kontakt z piłką,obserwowałem mecze reprezentacji innego kraju,zacząłem wciągać się w sport i życie tamtej społeczności.Do tego fatalne mecze naszej reprezentacji,słaby ranking światowy,powodował u mnie mniejsze zainteresowanie polską piłką.Słabe wyszkolenie zawodników,a z drugiej strony duże wymagania finansowe i bytowe naszych zawodników,chcących grać w zagranicznych klubach potęgowało jeszcze bardziej tę niechęć.Śmiać mi się chciało,a z drugiej strony byłem oburzony na postawę niektórych zawodników,którzy swoje słabe wyniki sportowe zwalali przeważnie na trenerów,którzy ich zdaniem szczególnie uwzięli się na nich.Panowie sportowcy,gdybyście byli dobrzy nie siedzielibyście na ławie rezerwowych,na swoją słabość szukacie usprawiedliwienia, teraz? Oj,troszeczkę się zagalopowałem,miałem pisać o jutrzejszym meczu,a piszę o zawodnikach z ubiegłych lat.A czy teraz takich sytuacji nie ma w polskiej lidze? Cieszy mnie duży optymizm przed meczem z Ukrainą,ja podchodzę do niego z pewną rezerwą i wybaczcie kibice,ale nie daję naszej drużynie żadnych szans.Zbyt słabi są jak na takiego przeciwnika jakim jest Ukraina.Same zapewnienia o dobrej grze,o daniu z siebie wszystkiego nie wystarcza.Tu trzeba grać! Mimo,że tak pesymistycznie nastawiony jestem do tego meczu,życzę naszej drużynie zwycięstwa,lub przynajmniej wspaniałej gry,to też cieszy..........trzymam kciuki za reprezentację,ale meczu nie będę oglądał,nie lubię się denerwować.......ale Was zachęcam do gorącego kibicowania........(T.I.)

PREZYDENT UŁASKAWIŁ.......

.......Radka Artowskiego i chwała mu za to.Gorzej już jest z uzasadnieniem tego aktu łaski,bo pan prezydent mówi że ułaskawił tylko ze względów humanitarnych.Szkoda,że nie dopowiedział innych słów,bo mnie się wydaje,że ten akt łaski (cieszę się że to zrobił) nie wypłynął tylko ze względów humanitarnych.On po prostu(ten akt) ukrywa bezprawie i samowolę naszych sądów,a także błędy biegłych sądowych.Ostatnio zaczęto krytykować pracę sądów,biegłych ,prokuratorów,komorników,ale jakże ciężko coś zmienić w tej materii.Wszystkie te instytucje stanowią jeden monolit,mur nie do przebicia,czy kiedyś się to zmieni? Oj,chyba prędko to nie nastapi.Ktoś stanowczo powinien się za to wziąć i wymienić połowę ludzi w tych państwowych aparatach władzy.Bo ja nie rozumiem jednego,biegły pisze że Radek jest chory,zachowuje się jak dziecko 7-8 letnie,a każe się go jak dorosłego.Przecież takie "dziecko" nie powinno w ogóle stawać przed sądem,a tym bardziej iść do więzienia.To my więzimy dzieci?Do jakich czasów cofneliśmy się.Takie dziecko powinno iść do zakładu leczniczego i tam powinno dochodzić do zdrowia.Może by jeszcze po udanej kuracji wróciło do społeczeństwa i żyło tak jak inni.Ale tego się nie robi! Dlaczego? Niechęć? Zmęczenie,może rutyna? (T.I.)

ZMĘCZENI?.......

......oj biedacy,jak oni się napracowali,jak oni wyglądają,toż to ledwo oni chodzą,a my jeszcze narzekamy na nich,że nie pracują.Przecież oni tyrają za marne grosze do póżna w nocy,a nieraz i dłużej.A ten bezrobotny tłum przyczepia się do nich,o co?Sami nic nie robią,a ich jeszcze poganiają.Wiecie kto tak myśli........We wtorek Pan Tusk wylatuje na afrykańskie wojaże do RPA i aby mu się nie nudziło,bo wizyta będzie długa(tydzień czasu) zabiera ze sobą rządowych kompanów w osobach:p.p.Arłukowicz,Nowak,Kalemba,Korolec i jednego "rodzynka" w osobie pani Kudryckiej.Ach,jak ja bym chciał tam polecieć,wprawdzie nic nie robię tak jak i oni,ale jestem zmęczony i chętnie poleżałbym pod afrykańskim niebem i jego słońcem.Ale ja tylko mogę pomarzyć,a może oni tam lecą rozegrać mecz w mini futbol? Wszystko możliwe,bo na pytania reportera, żaden z tych panów nie umiał odpowiedzieć,po co tam leci.Pan Arłukowicz nawet powiedział,że dopiero piszą mu plan i nie wie co tak naprawdę tam będzie robił.Takim to się powodzi,gdzie ja marny pionek się rodziłem? No gdzie?W zapadłej wiosce i tyrałem od świtu do nocy,na roli,a pózniej leżąc na słomianych snopkach wchłaniałem,marne ledwo,ledwo świecące słońce.Gdzie mi tam Afryka,gdzie mi murzynki,banany i inne cytrusy,to nie dla mnie.Na mnie nie ma kto pracować,a ja choć juz staruszek jeszcze tyram na wycieczki dla naszego "polskiego kwiatu".Może przywiozą mi choć jednego ananasa?A może jakiegoś małego murzynka?Niech zobaczy jaką my mamy wspaniałą służbę zdrowia,jakie wspaniałe autostrady,wspaniałe wyższe szkolnictwo,a o środowisku już nie wspomnę,bo nie ma co wspominać.U nas nie znajdzie żadnego papierka,żadnego śmiecia,bo wszędzie rośnie tylko marchewka,fasolka i dynia.......Będzie miał się czym zachwycać afrykanski murzynek,a my póżniej wysłuchamy wspaniałych opowieści o zawartych transakcjach na afrykańskim kontynencie.......będzie wspniale........czekajcie i słuchajcie........(T.I.)
(dodajcie sobie jeszcze moi drodzy osoby towarzyszące,sekretarzy,podsekretarzy,to zobaczycie ilu ludziom za swoje pieniądze fundujecie wycieczkę)

Napisał(a): gość -

JEŻELI PISZESZ PRAWDE TO MASZ RACJE to jawne kpiny co taki młodzik
potrafi nic może być w danej partii ale się uczyć
od starszych a nie jako doradca doradcą to on będzie za
jakiś czas jak się nauczy a nie teraz teraz to musi się sporo uczyć

aby nim zostać a jak było w biurach najpierw młody przychodził i uczył się od starszych nigdy odwrotnie i nie raz kawę zrobił
starszemu i ręka
nie uschła.

CO DALEJ......?

......nie wiem.Zobaczymy co przyniesie nam nadchodzący tydzień,choć niektóre sprawy możemy przewidzieć.Z pewnością na nowo, choć na parę dni odżyje warszawskie referendum.Przecież trzeba je rozliczyć,cieszyć się,albo łajać zwycięzców i szukać przyczyn porażki.To dopiero przed nami.A teraz co? Teraz tylko wypada wspominać miniony tydzień,ale czy warto? Nasza scena polityczna jest uboga,żenujaca,a te uśmiechy naszych przywódców(rządu),które obserwowałem w trakcie debaty budżetowej tak mnie zrażają do nich,że już nie tylko nie chcę o nich pisać,ale nie chcę na nich patrzeć i o nich słuchać.Szanuję każdego przeciwnika,ale nigdy nie byłem wobec niego arogancki,butny,każdy ma swoje zdanie i trzeba je uszanować.Telewizja dała nam przykład,że w sejmie trzeba umieć się zachować,a nie poprzez śmiech wyrażać swoje odrębne zdanie.Bardzo nieładnie zachowaliście się panowie Tusk,Piechociński,Rostowski i Sikorski.To tylko pierwsza ława siedzących naszych przywódców wyrażających swoją arogancję,butę i po prostu złe zachowanie.A inne ławy rządowe? Tego telewizja nie uchwyciła i bardzo dobrze,bo po co denerwować i tak już zdenerwowanych Polaków.No po co? W mijającym tygodniu podobała mi się audycja stworzona przez TV Info o naszych problemach,o służbie zdrowia i o chorobach rzadkich. I znów zabrakło przedstawicieli rządu,a dokładnie z resortu służby zdrowia.Nawet TV nie mogła ich zaprosić,odmawiali nie podając przyczyn.Uciekali przed reporterami,oj nieładnie panowie z ministerstwa,nieładnie panie ministrze.I jak tu ma być dobrze w tej służbie zdrowia,jak i w NFZ,może teraz pan panie Tusk pośmieje się z tej sytuacji,a jest się z czego śmiać! Robić tak w "konia" społeczeństwo nie każdy potrafi,ale z tego widać,że pan i pana zespół robi to doskonale.Ale przypomnę słynne nasze przysłowie:"Ten się ,smieje,kto się śmieje ostatni".Nieraz warto o tym pamiętać...........(T.I.)
« Wróć do tematów
Do góry strony: 21 - LETNI DORADCA MINISTRA....