438
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń26 tys.
  • Odpowiedzi97
  • Ocen na +299
438 ppt ?

5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka (98)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka

Napisał(a): ~ojciec -

Zbliża się czas pierwszych komunii i czego się dowiaduję? Że już dawno siedziałbym z żoną w więzieniu, ponieważ wedle zasad, o których właśnie przeczytałem nie mogłem skorzystać z pieniędzy, które młodzi dostali od rodziny z okazji tego święta. Kiedyś to było normalne, a teraz trzeba pytać dziecko o zgodę. Dodatkowo! Nie tylko dziecko, ale też prosić o pozwolenie sąd rodzinny, który ma wydać ostateczną decyzję czy z tych pieniędzy można skorzystać. Czy to nie jest przesada? To rodzic organizuje komunie, to on płaci za przyjęcie i to my decydujemy o tym czy w ogóle do tej komunii podejdzie. Rozumiem, że to są pieniądze dzieciaków, no ale czy połowa rodziców już dawno nie byłaby skazana, gdyby to prawo działało tak jak jest na papierze?

INTERIA.PL

Re: 5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka

Napisał(a): karaniny -

Ja też nie wiem gdzie są moje pieniądze z komunii, no ale kto by się tam przejmował. Dzieci teraz dostają grube tysiące, które są im niepotrzebne. Rodzic może je "trzymać", bo jest rodzicem. Może je wydać, a najwyzej zrwóci w odpowiednim momencie. Żadne dziecko nie pójdzie z tym do sądu, zawsze tak było/ :D

Re: 5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka

Napisał(a): taie -

A czy pobrałeś już z US rejestrowaną książkę przychodów ?
No i żebyś nie zapomniał wpisać numeru PESEL każdego ofiarodawcy .

Re: 5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka

Napisał(a): ~Josephus -

Nawet najbardziej debilne ustawy i przepisy tworzą ludzie tacy jak my. Czas zlikwidować przepisy i ustawy nie przystające do oświeconych ludzi.
No chyba że motłoch i gorszy sort wg rządzących tego łaknie i pragnie.

Re: 5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka

Napisał(a): ~zgryźliwy -

Proszę nie protestować i nie narzekać, bo przecież prawo tworzą m.in. niektórzy z absolwentów Wydziałów Prawa (i Administracji)polksich uniwersytetów państwowych. Tam kształcili ich dr, dr hab. i prof. dr hab. nauk prawnych. Oglądam czasem reportaże z inauguracji kolejnych lat akademickich itp., i widzę m.in. twarze tych uczonych w prawie. Zapewne oni wszyscy uwazają, że "tak, ależ absolutnie", nauki prawne, to dziedzina naukowa w 100 %, a więc "tak, ależ absolutnie", ich etaty na uczelniach powinny być finansowane w takiej skali, jak obecnie, z kieszeni podatników. Podobne zdanie mają zapewne także ich koleżanki i koledzy po fachu z PAN-u (Polskiej Akademii Nauk). Nie brak też i takich, co zajmują się... filozofią prawa. :) Może polskie prawo. to efekt wysiłków m.in. tych drugich ? ;) Przepraszam, ale w tej sytuacji, chyba tylko śmiech nam chyba pozostał.
« Wróć do tematów
Do góry strony: 5 lat w więzieniu dla rodziców korzystających z pieniędzy dziecka