1 tys.
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń50
  • Odpowiedzi1 tys.
  • Ocen na +20
1 tys. ppt ?

69 lat temu w PRL wprowadzono rynkową sprzedaż cukru (1585)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

69 lat temu w PRL wprowadzono rynkową sprzedaż cukru

Napisał(a): ~Towarzysz -

To niesamowite osiągnięcie jakiego dokonaliśmy w alce z imperializmem .
W 1952 Władza ludowa podjęła ważne decyzje – Wprowadzono reglamentację cukru i słodyczy ale jednocześnie wyrażono zgodę na sprzedaż cukru po cenach rynkowych to niewiarygodne osiągnięcie w budowie gospodarki rynkowej w demoludach.
INTERIA.PL

Re: 69 lat temu w PRL wprowadzono rynkową sprzedaż cukru

Napisał(a): ~gość -

Właśnie dokonałem odkrycia w google, że w PRL w czasie jej istnienia artykuły pierwszej potrzeby były reglamentowane przez połowę jej istnienia.
Można to zapisać wzorem reglamentacja w Polsce ludowej równa się ilorazowi 45 przez 2

~gość Właśnie dokonałem odkrycia w google, że w PRL w czasie jej istnienia artykuły pierwszej potrzeby były reglamentowane przez połowę jej istnienia.
Można to zapisać wzorem reglamentacja w Polsce ludowej równa się ilorazowi 45 przez 2
To dopiero osiągnięcie naukowe wyniesione z internetu.:)

Reklama

Napisał(a): ~Gos -

Teraz jest cena rynkowa i jak nie masz nie kupujesz a jak Cukrzysz to dopłacasz akcyzę. To też reglamentacja bo jeden dostaje tysiąc złotych a inny sto tysięcy zlotych. Pierwszy ma jedną kartkę na deko cukru a drugi ma na worek. Jak wykupią to cena podskoczy i z tej kartki na deko żadnego pożytku bo kasy zabraknie. Myślisz że kogoś obchodzi że wielu ludzi samemu sobie reglamentuje żywność przy dzisiejszej drożyźnie?

~Towarzysz
~gość Właśnie dokonałem odkrycia w google, że w PRL w czasie jej istnienia artykuły pierwszej potrzeby były reglamentowane przez połowę jej istnienia.
To dopiero osiągnięcie naukowe wyniesione z internetu.:)
Po kolejnych latach badań takie nauki wyniosłem

Reglamentacja w Polsce ludowej artykułów przemysłowych jest constans i wynika z ilorazu 45 przez 45.

Reklama

~Gos Teraz jest cena rynkowa i jak nie masz nie kupujesz a jak Cukrzysz to dopłacasz akcyzę. To też reglamentacja bo jeden dostaje tysiąc złotych a inny sto tysięcy zlotych. Pierwszy ma jedną kartkę na deko cukru a drugi ma na worek. Jak wykupią to cena podskoczy i z tej kartki na deko żadnego pożytku bo kasy zabraknie. Myślisz że kogoś obchodzi że wielu ludzi samemu sobie reglamentuje żywność przy dzisiejszej drożyźnie?
Dlatego w Polsce ludowej praktycznie zlikwidowano pieniądze takiego odkrycia możesz dokonać oglądając film dokumentalny o PRL Alternatywy 4
"A na co mi pieniądze, panie? Co innego kartki. Wie pan no, na mięso bym wziął albo na cukier"

Mam kolejna naukę wyniosłem z badania historii PRL
Reglamentacji nie było tylko w krótkim okresie po zakończeniu II WŚ.
Później rozpoczął się okres głęboko przemyślanej przez towarzyszy polityki gospodarczej.
Po mimo ogromnego trudu ludu pracującego zakończył się całkowitym bankructwem po 45 latach

Reklama

Winę za szerokie zastosowanie reglamentacji ponoszą Niemcy. To oni w czasie okupacji wprowadzili o osiągniecie naukowe a jak wiemy z historii komuniści przywłaszczyli sobie ich dorobek intelektualny i tak w PRL na kartki sprzedawano chleb, mąkę, kaszę, ziemniaki, warzywa, mięso, tłuszcze, cukier, słodycze, mleko, kawę lub herbatę, sól, ocet, naftę, zapałki, mydło, a nawet wyroby dziewiarskie.

Komu to przeszkadzało w latach 90 zlikwidowano wszystkie nasze osiągniecia cywilizacyjne nawet kartki.

~Towarzysz Winę za szerokie zastosowanie reglamentacji ponoszą Niemcy. To oni w czasie okupacji wprowadzili o osiągniecie naukowe a jak wiemy z historii komuniści przywłaszczyli sobie ich dorobek intelektualny i tak w PRL na kartki sprzedawano chleb, mąkę, kaszę, ziemniaki, warzywa, mięso, tłuszcze, cukier, słodycze, mleko, kawę lub herbatę, sól, ocet, naftę, zapałki, mydło, a nawet wyroby dziewiarskie.

Komu to przeszkadzało w latach 90 zlikwidowano wszystkie nasze osiągniecia cywilizacyjne nawet kartki.
Tu już całkiem przeginasz przecież
W styczniu 1946 r. zrezygnowano z racjonowania zapałek a W 1947 r. zlikwidowano kartki na sól
gospodarka ludowa rozwijała się tak prężnie że
1 stycznia 1948 r. można było kupić bez kartek nawet ziemniaki.

Obecnie prowadzę badania na długością okresu zaniku reglamentacji na wymienione wyżej towary.

Mnie zawsze wzrusza to zdjęcie
https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201608/kartki_prl.jpg?itok=OOrTcIez
Sprzedawca pięknie schudnie ubrany czekajcy na towar czasami całe zycie.

Po dalszych wykopaliskach w goole odkryłem, że w wyjątkowym okresie kiedy rozdziała się pzper ze związku Polskiej Partii Robotniczej z Polską Partią Socjalistyczną (związek bardzo przypomina związek modliszek PPS została po zbliżeniu się do PPR uśmiercona)
Rada Ministrów podjęła uchwałę o zniesieniu od 1 listopada kartek na chleb, mąkę i węgiel. Ostatecznie 11 grudnia 1948 r. uchwała Rady Ministrów system reglamentacji w Polsce przestał obowiązywać od 1 stycznia 1949 r.

Jednak lud robotniczy zupełnie nie potrafił odnaleźć się w tej nowej rzeczywistości. Widząc te niedogodności pzpr wprowadziła uwaga nie kartki a bony na mleko oraz na tłuszcze.
Rżnica była kolosalna.

Szczęśliwy posiadacze bonów rejestrował się w sklepie. (reszta jest już bardzo podobna do obecnych szczepień) sklep wyznaczał data realizacji bonu. Oczekiwanie trwało kilka dni i szczęśliwie mógł realizować swój bon na mleko oraz na tłuszcze.

Bardzo ciekawym rozwiązaniem było stworzenie atmosfery tajemniczości posiadacz bonu nigdy nie wiedział co kupi masło smalec czy margarynę. Na szczęcie w tamtych czasach nie było aktywistów którzy promowali zdrowy tryb życia.

~gość Mnie zawsze wzrusza to zdjęcie
https://dzieje.pl/sites/default/files/styles/open_article_750x0_/public/201608/kartki_prl.jpg?itok=OOrTcIez
Sprzedawca pięknie schudnie ubrany czekajcy na towar czasami całe zycie.
Takie sklepy miały swoje zalety nie tworzyły się kolejki zmora PRL
https://th.bing.com/th/id/R7df10769e80487c19ea4a3f7352cad97?rik=MGNS2GwQ4mNa0Q&riu=http%3a%2f%2fmykrak.typepad.com%2fphotos%2fphoto_nokia%2finscenizacja-sklep-z-czas%25C3%25B3w-prl-krak%25C3%25B3w-20100829-foto-mykrak.jpg&ehk=OknV5AVeHPyZahLxgz9AvrFEkvkV0BcjvbNfrTWndhs%3d&risl=&pid=ImgRaw
« Wróć do tematów
Do góry strony: 69 lat temu w PRL wprowadzono rynkową sprzedaż cukru