16
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń122
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +47
16 ppt ?

A cóż to za nieoczekiwana zmiana miejsc...??? (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

A cóż to za nieoczekiwana zmiana miejsc...???

Napisał(a): zmianynaziemi -

Od wielu miesięcy TVN 24, oraz Gazeta Wyborcza, wmawiają wyznawcom , że są tylko brudnymi małymi polaczkami i żadne reparacje wojenne im się nie należą .
- i to wstyd , żeby wielkim Niemcom , którzy są naszymi dobroczyńcami i dają nam pieniądze za darmo ...żeby takim dobrym ludziom robić przykrość !!! chlip ..chlip ...!!!

A tymczasem odbyły się dwie ważne wizyty rządowe w Niemczech i w Polsce co z nich wynikło?
W Deutsche welle , gazecie rządowej Niemiec , w ciągu dwóch dni , dwa niezwykłe artykuły.
Jeden przedrukowała nawet Gazeta Wyborcza , ale bała się komentarzy, więc je wyłączyła .
W każdym bądź razie tytuł powala :

"Niemiecki historyk o reparacjach dla Polski. W wyliczeniach przebił nawet posła Mularczyka" http://wiadom(...)ug.html
===========================

ale jest też drugi artykuł , komentujący polskie roszczenia , ale tym razem zacznę od wniosków końcowych, do których dochodzi autor , a mianowicie :

"Pomysły, aby Polskę i inne kraje Europy Wschodniej ukarać finansowo za nieprzestrzeganie unijnych zasad, obcinając im np. fundusze, pogarszają tylko sytuację."

a dlaczego nie karać ???

ano dlatego , że :

"Na zachodzie już od dawna przeszło się do ujęcia politycznego. Nikt nie wskazuje już na narodowe cechy charakteru Niemców, mówiąc o "nazistach "czy Holokauście, i rzadko kto szuka źródeł zła w pruskiej historii czy niemieckim idealizmie."

Natomiast w Polsce :

".... niemieckie władze okupacyjne w Polsce były bardzo nacjonalistyczne. W ich narracji, Polacy byli „słowiańskimi podludźmi". Mieli oni stać się narodem niewolników, bez godności, własnej elity, bez wykształcenia – bo byli Polakami. 6 milionów spośród 35 milionów obywateli II RP zginęło z rąk hitlerowskich oprawców – to odsetek najwyższy ze wszystkich europejskich krajów."

i ..
.."Wobec tak emocjonalnego tła tej materii nie można się wcale dziwić, jeżeli te straszne lata w Polsce ujmuje się w narodowych kategoriach. Każda krytyka, każdy zarzut, a tym bardziej każde upomnienie ze strony Niemiec, przypomina Polakom zachowanie hitlerowskich okupantów. Do tego w ostatnim czasie wygląda, jakby odwracał się układ sprawcy-ofiary."

ważne jest też , że :

Stawiając sprawę na ostrzu noża: w niemieckim przekonaniu to antysemici mordowali Żydów. Z polskiego punktu widzenia byli to Niemcy. Kierując się historycznymi faktami trzeba przyznać rację Polakom.

i dlatego :
Pomysły, aby Polskę i inne kraje Europy Wschodniej ukarać finansowo za nieprzestrzeganie unijnych zasad, obcinając im np. fundusze, pogarszają tylko sytuację.

============
Tak się robi politykę panowie i panie ...
INTERIA.PL

Re: A cóż to za nieoczekiwana zmiana miejsc...???

Napisał(a): ireneo -

To jak Kuchciński

Reklama

Re: A cóż to za nieoczekiwana zmiana miejsc...???

Napisał(a): Keramek -

Nic z tego nie rozumiem reparacje to jedno za straty jakie Polska poniosła w czasie II WŚ i powinni zapłacić zarówno Rosjanie jak i Niemcy. Tyle tylko że my tę wojnę sromotnie przegnaliśmy a z przegranymi nikt się nie liczy jak widać. Mało tego po 70 latach nie wiele się zmieniło bez sojuszów z UE i NATO nie możemy się czuć bezpiecznie.

Natomiast zmniejszenie funduszy to druga strona. Pieniądze z fundusze mają służyć rozwojowi Polski na sprawdzonych warunkach w starych unijnych państwach. Jak chcemy sobie poeksperymentować to za swoje pieniądze i to jest rozsądne.
« Wróć do tematów
Do góry strony: A cóż to za nieoczekiwana zmiana miejsc...???