30
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3
  • Odpowiedzi30
  • Ocen na +0
30 ppt ?

A jak tam u Was z cukrem? (31)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: A jak tam u Was z cukrem?

Napisał(a): Gość -

U mnie w domu bardzo mało używa się cukru,właściwie to tylko do pieczenia i potem do kompotów,ale gorzej jak w ślad za podwyżką cen cukru pójdą inne artykuły codziennego użytku.Jedna w przeszłości już nieraz były takie akcje,więc myślę,że wszystko się z czasem uspokoi!

aanka86 ja akurat mieszkam za granica i tu cukier nie podrożał ja sadze ze po prostu ktos chce na tym zarobic!!!!!!
pamietacie całkiem niedawno był problem bo było cukru za dużo a teraz nagle go nie ma????????//// czy to nie dziwne
a i jeszcze do tego dorzucę że w Polsce ceny paliwa ida ciagle do góry a tu gdzie teraz mieszkam jakos ceny sie nie zmieniaja
wszyscy mowia ze to przez Libię wiec dlaczego tu ceny sie nie zmieniaja (mieszkam we francji) a w Polsce oczywiscie wszystko drożeje
Raz mieszkasz Emilka w Niemczech, a raz we Francji,zdecyduj się na coś! Błędy,błędy ciągle te same...

Reklama

Reklama

Reklama

Straszna to się robi rzeczywistość w jakiej musimy żyć i nie chodzi tylko o cukier - bez niego można się obyć. Drożeje dosłownie wszystko począwszy od jedzenia - np, chleb, media, paliwo, opał, itp.... A wypłaty, renty i emerytury stoją w miejscu. Mieszkam w małej miejscowości i widzę jak coraz ciężej jest przeżyć do pierwszego np. mojej babci czy rodzinom wielodzietnym.... Wykończy nas ten kraj....

U mnie w podkarpackim ceny cukru od 4.80 do 5.60 jak weszłam do sklepu po podwyzce i zobaczyłam ile ten cukier kosztuje to włosy sie zjezyły na głowie , masakra.W niemczech jest dużo taniej , ale już jest zrobiony limit mozna przewieżc tylko 10 kg ......

W Niemczech tak jest ostatnio znajomy zjechał z pracy i opowiadał że wcześniej mozna było przewozi do bólu , a teraz tylko 10 kg na osobę , bo niektórzy czują że mogą na tym zarobic . Ja byłam z rodzinką u koleżanki w Niemczech ale w zeszłym roku w sierpniu wtedy jeszcze nie było tego ...

Nie tylko cukier drożeje,pamiętam jak po ubiegłorocznej powodzi byłe pęczek koperku kosztował 2,5zl. Na początku tego roku zanosiło się na dużą podwyżkę cen mąki,chleba. Na razie chleb,który najczęściej kupujemy podrożał o kilkanaście groszy. Mąka( biedronkowa)przed Bożym Narodzeniem)kosztowała ok złotówkę,teraz o połowę drożej.
Trudno być optymistą.Parę dni temu młodzi socjaliści z Lublina zorganizowali demonstrację przeciw podwyżkom,w czasie której rozdawano..cukier(nie w saszetkach).
« Wróć do tematów
Do góry strony: A jak tam u Was z cukrem?