833
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń47 tys.
  • Odpowiedzi205
  • Ocen na +609
833 ppt ?

A Jędraszewski awansuje, awansuje... (206)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

A Jędraszewski awansuje, awansuje...

Napisał(a): apollo87 -

Wokół arcybiskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego narosło wiele kontrowersji. Grzmi na wszystko, co nietradycyjne - in vitro, czarne protesty, LGBT, a nawet... ekologizm. W pracy naukowej (?) użył nieistniejącej książki, wymyślonej na potrzeby jednego primaaprilisowego artykułu.

Ale trzeba mu przyznać - jest nie do zdarcia. Po przejściu Sławoja Leszka Głodzia na emeryturę został wybrany na ważny urząd współprzewodniczącego (z kościelnej strony) Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu.

Mnie to trochę przypomina Stanisława Anioła z Alternatywy 4. A Wam?
INTERIA.PL

Re: A Jędraszewski awansuje, awansuje...

Napisał(a): ireneo -

~obserwator kiepski temat.
mniej kiepski niż ten Jędraszewski. Nawet Kiepski jest lepszy

Reklama

Napisał(a): pintapalec -

A tak prawdę mówiąc to polscy katolicy ( i nie tylko polscy ) mają bardzo mgliste pojęcie o wyznawanej przez siebie religii. W praktyce nie wiedzą, o co w niej tak naprawdę chodzi ,a to jest skutek nie czytania biblii.. Bo katolicyzm jest zaprzeczeniem tzw. biblii,wystarczy porównać z biblią katolickie dogmaty i sakramenty których nie ma w biblii..

"" Chrześcijaństwo nigdy nie przyczyniło się do powstania demokratycznej i naukowej myśli europejskiej,a raczej stanowiło hamulec,który w istotny sposób dławił rozwój cywilizacyjny i moralny "" -- Piergiorgio Odifreddi
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
"" Nie jesteś wolny,jeżeli oddajesz hołd jakiemukolwiek bogu i nazywasz go Panem.Jesteś niewolnikiem.Jednak zwyczajnie tego nie rozumiesz bo na drodze do zrozumienia stoi Ci kurtyna z bajeki lęk przed " wiecznym potępieniem " ""

Reklama

Napisał(a): pintapalec -

olacda Jędraszewski wypowiada to co katolicy mają na myśli. Brawo.

Ja bym raczej powiedział że Jędraszewski wypowiada to co katolicy mają wpojone od niemowlęctwa..

Reklama

Napisał(a): ~Zyg -

Obecnie do kościoła uczęszcza ok 37% katolików - w 1990r było to 50%, w liceach i technikach młodzi nie chcą chodzić na religię, polski kler jednoznacznie kojarzony jest z jedną partią przewodnią. Za kolejne 20 lat będzie tu jak w Czechach.

Napisał(a): ~ten -

Ten
abp Jędraszewski pełni dzis tę samą rolę, jaką w latach komuny pełnił prymas Wyszyński. Różnice w tym że wówczas był czas otwartej walki z kościołem katolickim, z wykorzystaniem służb specjalnych. a dziś walka odbywa się posrednio za pomocą mediów z użyciem gender

Napisał(a): ~gość -

pintapalec
olacda Jędraszewski wypowiada to co katolicy mają na myśli. Brawo.

Ja bym raczej powiedział że Jędraszewski wypowiada to co katolicy mają wpojone od niemowlęctwa..
Kiedyś nie było przekazu na piśmie,tylko był przekaz ustny.Jak widzisz jakoś to wszystko przetrwało i dzisiaj możemy się dowiedzieć jak było.Niedowiarków jest cała masa i tych którym zależy abyś nie wierzył.Taki atak na kościół istnieje od narodzenia Chrystusa bo szatan był pierwszy na ziemi strącony za bunt w Niebie, i od tej chwili trwa nieustanna walka szatana z Bogiem.

Napisał(a): ~Ale -

~ten Ten
abp Jędraszewski pełni dzis tę samą rolę, jaką w latach komuny pełnił prymas Wyszyński. Różnice w tym że wówczas był czas otwartej walki z kościołem katolickim, z wykorzystaniem służb specjalnych. a dziś walka odbywa się posrednio za pomocą mediów z użyciem gender
W tym kościele, którego przedstawicielem jest Jędraszewski Boga już nie ma.

Napisał(a): ~zapstyobserwator -

ireneo][cytat kogo=~obserwator kiepski temat.
mniej kiepski niż ten Jędraszewski. Nawet Kiepski jest lepszy[/cytat

Jaki rozum - takie skojarzenia. AbpJędraszewskipełni dziś tę samą role jaka w czasach komuny spełniał prymaz Wyszyński. Wtedy uzywano do walki z Kościołem m.in. słuzb specjalnych - dziś wybranych mediów i ideologii gender. Wtedy napędem była nienawiść - teraz frustracja.
« Wróć do tematów
Do góry strony: A Jędraszewski awansuje, awansuje...