19
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń189
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +-1
19 ppt ?

Domowe sposoby na depresję (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Domowe sposoby na depresję

Napisał(a): Gość -

Nie wiem jak pomóc mojej przyjaciółce, a od dłuższego czasu jest jakaś przygnębiona, smutna, nie ma chęci do życia. Zostawił ją facet, więc pewnie przez to dopadła ją depresje, a pogoda za oknem też nie sprzyja... Znacie jakieś domowe sposoby na depresję? Próbowałam ją wyciągnąć do kina, albo do znajomych, ale nic z tego.. do lekarza też nie chce iść, więc zostają tylko domowe sposoby na depresję. Polećcie coś!
INTERIA.PL

Re: Domowe sposoby na depresję

Napisał(a): gość -

Dobrze, że w takich chwilach wspierasz swoją przyjaciółkę. Lekarze zbyt pochopnie czasem podejmują decyzję i przepisują leki antydepresyjne... a domowe sposoby na depresję zawsze lepiej wpływają na zdrowie. z doświadczenia wiem, że na depresję dobry jest ruch, może zapiszcie się na siłownię, fitness, albo jakieś tańce?

Może nie są to stricte domowe sposoby na depresję, ale wybierzcie się razem na zakupy. Niech Twoja koleżanka pomyśli o sobie i kupi sobie to na co ma ochotę :) zakupy rozładowują napięcie i na pewno chociaż na chwilę uda się pozbyć depresji

Reklama

Napisał(a): A44 -

Nie nowy facet, nie zakupy...rozmowa z przyjaciółka działa terapeutycznie. Do lekarza i tak ją wyślij.
Masaże działają relaksująco, aromaterapia, leczenie światłem, kolorem, dobra książka, muzyka, itd...
Niech przeżyje tę "żałobę"...i wyciągnie wnioski. Być może coś w swoim zachowaniu powinna zmienić?
Proponuję też domowe SPA.:))

Reklama

Ciezko mowic o domowych sposobach w przypadku depresji. Domowymi sposobami to mozna leczyc katar czy kaszel, a i tak czesto w tcyh przypadkach te domowe sposoby szwankują :) Domyslam sie, ze kolezanka nie ma depresji z prawdziwego zdarzenia, czyli takiej, w ktorej palcem nie kiwnie, z lozka nie wstanie bo po prostu nie ma sily i nie chce. Ale utrzymujacy sie stan przygnebienia na dluzsza mete potrafi zasiac ogromny zamęt w organizmie. Wyzej wymienione porady sa dobre, ale warto tez zadbac o cos co pomoze nam od wewnatrz np. suplement- polecam revitasens bo sama stosuje. Tez mialam gorszy moment w zyciu, w ktorym nie mialam ochoty na nic, zero checi, energii, a tu trzeba do pracy isc, na uczelnie pojechac, w domu pomóc... i wtedy wlasnie na nogi postawil mnie revitasens. Mysle ze mozesz dyskretnie zaproponowac kolezance suplementacje tym produtkem

Moim zdaniem nie ma sensu leczy c depresji domowymi sposobami, bo to bardzo poważna choroba. Obowiązkowa pownna być wyzyta u specjalisty, np psychiatry dra Choroszucha (http://www.cp-choroszucha.pl/). Odpowiednio dobrane leki to podstawa, naprawdę.

Reklama

gość Moim zdaniem nie ma sensu leczy c depresji domowymi sposobami, bo to bardzo poważna choroba. Obowiązkowa pownna być wyzyta u specjalisty, np psychiatry dra Choroszucha (http://www.cp-choroszucha.pl/). Odpowiednio dobrane leki to podstawa, naprawdę.
depresja depresji nierowna, sporo ludzi okresla mianem depresji kilkudniowy spadek nastroju lub chwilowe przygniebienie. W takim wypadku nie ma sensu gnac do psychiatry a tym bardziej leczyc sie farmakologicznie. mozna za to suplementowac sie revitasensem- bardzo pomaga mi w okresie jesienno-zimowym. DObrze wplywa na nastroj, zwieksza energie :)

Oczywiście, że tak. Przy początkowej fazie mozna sobie jakoś poradzić. Tylko trzeba tego na prawdę chcieć. Na pewno nie zamykac się w domu tylko wychodzić do ludzi, znajommych, pójśc na siłownie powalczyć o lepszą sylwetkę oraz zadbać o to co jemy i oczywiście lepsza suplementację. Revitasens polecam na własnym przykładzie, który został przebadany przez WUM szybko i skutecznie dzięk fajnym składnikom takim jak Witaminy B6 i B12, Omega 3, Ltryptofan oraz kas foliowy. Próbuj i sie nie poddawaj :)

Nie istnieje coś takiego jak "domowe sposoby na depresje". Być może twoja koleżanka cierpi na obniżenie nastroju o charakterze tymczasowym. jeżeli rzeczywiście ma depresję (to choroba, którą można zdiagnozować) to powinna się udać do lekarza specjalisty. Oczywiście osoby z depresją nie są chętne do kontaktów z lekarzami, więc jako przyjaciółka powinnaś podjąć próbę przekonania jej do podjęcia takiego kroku. Być może to nie jest depresja, ale warto to wykluczyć.

Tez uwazam, ze nie istnieje domowy sposob na depresje. Jesli jakis domowy sposob pomogl w powrocie do zdrowia to znaczy ze nie byla to depresja :) depresji nie da sie wyleczyc herbata z miodem czy melisą. Mozna sprobowac od wspomagania sie suplementami- chociazby wspomniany wczesniej revitasens, ma bardzo wartosciowy sklad, ktory ma dobroczynny wplyw na organizm

Malinka557 Chyba nie ma domowych sposobów, trzeba iść do specjalisty.
jeśli to przysłowiowa jesienna deprecha, to domowe sposoby pomogą - gorąca czekolada, ciepła kąpiel, dobry film czy po prostu kilka dni spokoju w domu. ale z prawdziwą depresją to nie ma nic wspólnego. niemniej szkoda, że właśnie tak nie da sie tego wyleczyć :/

Malinka557 Nie ma czegoś takiego jak przysłowiowa jesienna depresja. Jesienną to można mieć chandrę. Depresja to ciężka choroba, którą wiele osób lekceważy.
Zgadzam sie, wiele osob ja leckewazy ale tez wiele osob naduzywa tego slowa kiedy sa przygnebieni itd. Mi w gorszych chwilach pomaga revitasens, to jest suplement, ale swietnie sobie radzi z apatią, obnizonym nastrojem i ogolna niechecia do zycia.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • co zrobic z jesienna depresja forum
Do góry strony: Domowe sposoby na depresję