5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń32
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +1
5 ppt ?

Rotawirusy co to jest?? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Rotawirusy co to jest??

Napisał(a): Gość -

Co to są te całe rotawirusy? Kiedyś bardzo dużo się o nich mówiło i teraz, gdy znowu nadchodzi sezon zimowy ponownie słyszę coraz więcej o rotawirusach. Jednak tak naprawde nawet nie wiem czym są rotawirusy i jak działają… Mógłby mi to ktoś wyjaśnić? I jeszcze to czy są jakies lekarstwa, albo szczepionki na rotawirusy???
INTERIA.PL

Re: Rotawirusy co to jest??

Napisał(a): Gość -

Rotawirusy – grupa wirusów należących do rodziny reowirusów, będącą najczęstszą przyczyną biegunki wśród niemowląt i dzieci. Prawie każde dziecko na świecie w wieku 5 lat, przeszło co najmniej jedną infekcję spowodowaną przez rotawirusy. Szczepionek jest pełno mam nadzieję że pomogłem[

Reklama

Re: Rotawirusy co to jest??

Napisał(a): Tris -

Rotawirusy powodują infekcje wirusowe, które objawiają się gorączką, biegunką, bólami brzucha, wymiotami, ogólnie problemami z układem pokarmowym i doprowadzają do odwodnienia, te wirusy są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i osób starszych, dla większości młodzieży i dorosłych (bez żadnych dodatkowych chorób) są niegroźne, jedynie strasznie męczące i okropne, ja miałam rotawirusa jakieś 6 lat temu i jakieś 2 lata temu, 6 lat temu to było niczym ostra grypa żołądkowa, to były jedne z najgorszych dni mojego życia :P , a 2 lata temu miałam już łagodniejszą odmianę, która szybko przeszła, często w reklamach reklamuj: ,,zaszczep swoje dziecko przeciwko rotawirusowi, zanim będzie za późno", więc szczepionki jak najbardziej na to są, z lekarstwami już gorzej...., bo po prostu leczy się ogólnie objawy i leży w łóżku..., a sam wirus jak każdy wirus przechodzi po paru dniach, tygodniu, dwóch...., wszystko zależy od tego jak silny jest wirus i nasz organizm :D

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Rotawirusy co to jest??