Absurdy w prawie pracy (8)

Temat dotyczy artykułu: Absurdy w prawie pracy

Rozmawiamy z TADEUSZEM JANEM ZAJĄCEM, głównym inspektorem pracy - Od dziś każdy pracownik i pracodawca może zgłaszać GP lub Państwowej Inspekcji Pracy przykłady absurdów w prawie pracy.

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Przepisy prawa pracy ???

Napisał(a): ~Zenon -

Nawet dla Sądu Pracy Kp jest zbiorem pobożnych życzeń. Wraz z innymi ustawami oraz rozporządzeniami prawo pracy jest skomplikowane. Wyroki wydawane są ogólnie w oparciu o obowiązujące przepisy, które zawierają w sobie dychotomię interpretacji.
Nie ma powodów do dumy z obecnego prawa pracy, zwłaszcza po fakcie odzyskania "wolności" w czerwcu 1989 r.
Odpowiedź (0)

absurdy w prawie pracy

Napisał(a): ~stanisława -

nic nie jesteście w stanie zrobic dopóki nie znikną sitwy rodzinne w zakładah pracy
oraz kolesie z poparciem zwiazkow zawodowych
Odpowiedź (0)

A my mamy

Napisał(a): ~ekipa -

to gdzies,wkoncu to wszystko pier???lnie,
Odpowiedź (0)

TO BZDURA !!!

Napisał(a): ~Anderus 44 -

WSZĘDZIE ZATRUDNIANI SĄ DYREKTORZY PO ZNAJOMOŚCI Z OPCJI POLITYCZNYCH I TRAKTUJĄ PRACOWNIKÓW JAK WIĘŻNIÓW W PRYWATNYCH OBOZACH PRACY !!!
Odpowiedzi (1)

PROPOZYCJA

Napisał(a): ~POLAK -

PROPONUJE ZMIENIĆ PRAWO PRACY NA TAKIE, GDZIE PRACOWNIK I PRACODAWCA BĘDĄ STRONAMI RÓWNYMI SOBIE. OBECNIE PRACODAWCA MA TYLKO OBOWIĄZKI. PRACOWNIK ICH NIE MA. ZBYT WIELE MA DODATKOWYCH INSTRUMENTÓW PRACOWNIK (LEWE L-4, ZASIŁKI, URLOPY NA ŻĄDANIE) I PRACOWAĆ NIE MUSI. OMIJA PRAWO. PRACODAWCA ZAWSZE PRAWO PRZESTRZEGAĆ I OBOWIĄZKI WOBEC PRACOWNIKA MUSI. NALEŻY ZMIENIĆ FILOZOFIĘ MYŚLENIA . PRAWO PRACY NIE MOŻE TYLKO BRONIĆ PRACOWNIKÓW W PRACY I PRZED PRACĄ. PRAWO PRACY NIE MOŻE POZWALAĆ PRACOWNIKOM OMIJAĆ PRACĘ SZEROKIM ŁUKIEM . PRAWO PRACY NIE MOŻE BYĆ TYLKO ZBIOREM NAKAZÓW DLA PRACODAWCY.
PRZYKRE , ŻE W WYPOWIEDZI P.ZAJĄCA JEST NADAL WIELE PRZYKŁADÓW ZŁEJ WOLI WOBEC PRACODAWCÓW. STAŁE NAPIĘCIA W FIRMACH POWODOWANE SA NADMIERNIE ROZBUDOWANYM PRAWEM PRACY. BEZROBOCIE JEST WYNIKIEM M IN. ZŁEGO PRAWA PRACY W POLSCE.
Odpowiedź (0)

TO TA KOMISJA Palikota...

Napisał(a): ~sw -

..zaprzestała pracy czy na tym tez sie znają....inaczej..????
Odpowiedź (0)

Prawo! Prawo!

Napisał(a): ~Ala -

Cóż mi po prawie jak Prezes GS sławno pracowników {sklepowe} przymusił do pracy jako Ajętów,i oto prawo nasze siedz cicho i morda w kubeł.Aby kasę sobie brał a ludzie się nie liczą...
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz