3
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń47
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +0
3 ppt ?

Amerykańska redefinicja wyborów Miss... (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Amerykańska redefinicja wyborów Miss...

Napisał(a): Spookey -

Wczorajsze doniesienia o zmianie zasad wyboru Miss w USA skłoniły mnie do drobnej refleksji. Przestanie się liczyć "zewnętrzna powłoka" a najważniejsze będzie "wnętrze". I wszystko gra.... No właściwie to nic nie gra. Te wybory ZAWSZE się kojarzyły z PIĘKNEM (nie oceniam - ale jednak - zewnętrznym). Zmiana formuły przypomina rankingi uczelni - bo kondydatki mają "zachwycić" wiedzą, osiagnieciami, ideałami itp. jurorów (zakładam, ze również publiczność). I tu pojawia się fundamentalne pytanie - czy matka wychowująca dzieci jest "bardziej czy mniej" miss niż bogata business woman egoistycznie wyzyskująca swoich podwładnych (ale z ustami pełnymi korpofrazesów)? Czy teraz do rankingu będzie się liczyć ilość $ na koncie czy ważniejsze będzie ile gżegżółek uratowała kandydatka a może nawet - ile blizn doznała jako sanitariusza np. w Syrii? A co ze wspaniałymi kobietami, które przetrwały piekło ISIS? I milionami superbohaterek zapewniających miłość i ciepło swoim dzieciom? Poświęcajacych się innym? No i jak sprawdzimy, że kandydatka nie została wypromowana i przygotowana do prawienia komunałów? Due diligence? A gdzie ochrona danych osobowych? Idea - jak każda promująca wspaniałe kobiety - słuszna. Tyle, że o ile w kategoriach piękna są pewne kanony (chociaż o samych gustam się nie dyskutuje) to ta "socjologiczna" warstwa jest - chyba - zbyt wielowymiarowa, żeby nie stanąć przed dylematem porównywania gruszek z jabłkami...
Poza tym są już takie konkursy - np. festiwale filmowe, gdzie niekoniecznie kryterium urody jest najważniesze...
A dla Was - drogie Panie - jakie kryteria byłyby najważniejsze przy wyborach Miss?
INTERIA.PL

Re: Amerykańska redefinicja wyborów Miss...

Napisał(a): ~annemarie -

To jest mega seksistowskie, więc nie dziwi mnie to, że taki konkurs ma przestarzałą formułę. Laski i tak z roku na rok wyglądaj w pewien określony sposób- niczym kopiuj, wklej- pozbawione sa całkowicie jakiś indywidualnych cech... No tragedia, ładni ludzie będą mieć pod górkę, straszne!

Re: Amerykańska redefinicja wyborów Miss...

Napisał(a): Kinia223 -

Wybory Miss to z założenia wybór najładniejszej. Nie najmądrzejszej, najmilszej, najbardziej utalentowanej. Oczywiście te cechy są wartością dodaną. Niemniej miska musi być ładna. Albo niech zostawią zasady takimi jakie są, albo zlikwidują ten konkurs.

Reklama

Re: Amerykańska redefinicja wyborów Miss...

Napisał(a): gość -

Powinni zlikwidować wszelkie konkursy które służą wyłanianiu lepszych i gorszych dla samego wyłaniania, ponieważ nie powinno się ludzi dzielić na lepszych i gorszych bez koniecznej potrzeby. Wszyscy chcemy być równi pod kątem lepszości/gorszości i powinniśmy do tego dążyć.
« Wróć do tematów
Do góry strony: Amerykańska redefinicja wyborów Miss...