42
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi24
  • Ocen na +0
42 ppt ?

Anemia jak szybko wyjść z choroby ? (25)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Re: Anemia jak szybko wyjść z choroby ?

Napisał(a): Gość -

Wszystko zależy od rodzaju anemii, zaawansowania i organizmu (jak będzie wchłaniał brakujące składniki). Zaczynając leczenie masz badania wyjściowe, a po 3-4 tyg powinny być zrobione kolejne kontrolne by sprawdzić czy organizm dobrze reaguje na leczenie. Czasem wystarczy miesiąc a czasem kilka miesięcy by się wyleczyć, choć i tak należy później uważać i częściej kontrolować.

Reklama

Re: Anemia jak szybko wyjść z choroby ?

Napisał(a): Mareva -

ewanna2 Nie wiem ile czasu potrzeba żeby wyleczyć się z anemii.Wiem że prócz lekarstw pomaga sok z czerwonych buraków i sok z czarnych porzeczek.
Moją anemie leczyły konowały sokiem z buraków, od dziecka mnie torturowali. Do dziś nic buraczkowego mi przez gardło nie przechodzi. A wystarczyło w dorosłym życiu kwas foliowy i anemia odeszła w niebyt.

I tak na poważnie to od kiedy to buraki pomagają bo są czerwone? Jakieś głupoty i wierzenia. Na anemię pomaga pokrzywa, mimo że jest zielona.

Reklama

Re: Anemia jak szybko wyjść z choroby ?

Napisał(a): Gość -

Przede wszystkim lekarz na podstawie wyników analizy krwi może ustalić,jaki to rodzaj anemii.Jeśli masz aktualne wyniki z morfologii to sprawdź np.HCV-tj.wielkość krwinki - poniżej normy oznacza to ,że masz anemię z powodu słabego przyswajania żelaza przez organizm.Natomiast ,jeśli HCV - jest powyżej normy ,to znaczy ,że organizm słabo przyswaja lub nie potrafi przyswoić Wit.B12. Konieczne jest jeszcze badanie poziomu żelaza i Wit.B12 w organizmie . Te anemie są autoimmunologiczne i konieczne musisz się leczyć.
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • jak wyj z anemii
  • jle czasu na wyjscie z anemii
  • jak dugo wychodzi si z anemii
  • jak najszybciej pozbyc sie anemi
Do góry strony: Anemia jak szybko wyjść z choroby ?