416
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń10 tys.
  • Odpowiedzi314
  • Ocen na +2
416 ppt ?

antykoncepcja - najlepsza metoda? (315)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Re: antykoncepcja - najlepsza metoda?

Napisał(a): gość -

Bardzo dobra rada widać ze pisana przez jakas cnotke niewydymke lub poronionego prawiczka.
gość Najlepsza metoda to szklanka zimnej wody. Dowcipnym wyjaśnię, że nie chodzi o wodę przed ani po. Szklanka zimnej wody zamiast!!!Najlepiej święconej jak mówi proboszcz w naszej wsi.

Reklama

Re: antykoncepcja - najlepsza metoda?

Napisał(a): gość -

metoda naturalna ok! ale wtedy gdy naprawdę twój organizm che ty nie możesz !!! bawiłam sie w to jakiś czas ale jak urodziłam 3 dziecko założyłam spirale i teraz czuję że żyje , bez stresu , bez myślenia czy wyciągnie i częściej mogę !!!

Re: antykoncepcja - najlepsza metoda?

Napisał(a): gość -

Wysterylizuj się. Będziesz mogła uprawiać seks z kim popadnie czyli tak jak lubisz. Co tydzień z nowym po dyskotece. Polecam. My z koleżankami wszystkie jesteśmy bezpłodne i uprawiamy seks gdzie popadnie, z kim popadnie i ile wlezie.
Pozdrawiam.
Kasia

Re: antykoncepcja - najlepsza metoda?

Napisał(a): Derick -

Z metod o mniejszej, lub większej szkodliwości dla zdrowia (hormony) to:

- silikonowe krążki dopochwowe, nasycone niewielką dawką nowoczesnych preparatów hormonalnych.

Zalety to łatwość stosowania i kontroli - można wyjąć na czas stosunku do 3 godzin.
Można nie wyjmować - dodatkowy obiekt powodujący często miłe doznania dla obydwojga partnerów. Najniższa dawka hormonów działających miejscowo a nie w całym organizmie.

Wady - zazwyczaj nie mogą stosować dziewice, ze względu na błonę, która uniemożliwia wprowadzenie i wyjmowanie. Nie wolno stosować lubrykantów na bazie silikonu.

- plastry naklejane na ciało.

Najlepsze dla dziewic i ich młodych, niedoświadczonych parterów, które przy śmielszych zabawach seksualnych chronią przed przypadkowym zaplemnieniem,. Jednak przede wszystkim dla regulacji nieregularnego cyklu, skróceniu miesiączki i zmniejszeniu dolegliwości PMS. - tyczy to każdej antykoncepcji hormonalnej.

- tabletki

Najpowszechniejsze w stosowaniu.

-chyba największy wybór jeśli chodzi o różnorodność preparatów hormonalnych. Najłatwiejszy dobór/zmiana przez ginekologa pod konkretny typ fizjologiczny.

Jeżeli w czasie stosowania danej grupy hormonalnej źle się czujemy, w szybkim tempie tyjemy, chudniemy, spadek libido, to natychmiast odstawiamy i idziemy dobrać inne.

- spirale typu T Mirena

W wielu środowiskach naukowych okryte zła sławą wkładki domaciczne.
Najwygodniejszy, ale najbardziej niebezpieczny typ antykoncepcji hormonalnej.
Im dłużej się stosuje, tym ryzyko wielu chorób narządów rodnych większe.
Jest to bardzo ryzykowna metoda, ze względu na agresywne hormony lewonorgestrel. Dolegliwości spowodowane tą antykoncepcją ujawniają się w późnym wieku - przeważnie po 60-tce. Kobiety po menopauzie przestają stosować Mirene, często nie zdają sobie sprawy, że różnorakie paskudztwa, po wielu latach, ujawniają się na skutek stosowania tej metody. Myślą że to starość i pech - niestety to zazwyczaj hormony z Mireny. Wielu ginekologów starej daty nie dokształca się i dalej przepisuje tą wielce ryzykowną dla zdrowia formę antykoncepcji.

Ogólnie antykoncepcja hormonalna jest dobra na początku - zanim dobrze nie pozna się swojej fizjologi seksualnej i reakcji partnera. Później, po nabraniu doświadczenia i dobrej wiedzy, najlepiej definitywnie z niej zrezygnować, na rzecz innych metod. Im krócej stosujemy tym lepiej dla zdrowia. Hormony są dobre na regulacje cyklu i bezstresowy seks, ale czy wartę są ryzyka długiego stosowania? Tu wam żaden lekarz prawdy nie powie, bo albo lama, albo mają was w doopie. Od kogoś muszą ciągnąć kasę w szpitalach podczas waszych emerytur..

Re: antykoncepcja - najlepsza metoda?

Napisał(a): Derick -

Metody naturalne i bez hormonalne.

- prezerwatywa męska i damska

http://forum.(...)trona,2

Najpowszechniejszy doraźny sposób klasyfikowany jako mechaniczny.
Czasem jedyny dla źle znoszących wszelakie hormony.
Ogólnie dość bezpieczna jeśli stosowana przez dobrze intymnie znających się partnerów.
Wypraktykowany rodzaj i jakość prezerwatyw dostosowany do wielkości penisa, typu waginy i preferowanej formy, intensywności seksu.
Bywa zawodny przy zestresowanych nowicjuszach/kach - może pęknąć przy nie dość nawilżonych (podnieconych) ciasnych pochwach dziewic, lub nieródek i niekontrolowanej gwałtowności partnera. To dlatego jest taki popyt na preparaty awaryjne Escapelle, Postinor, zwłaszcza wśród początkującej młodzieży.

- metoda objawowo-termiczna

Najbardziej kontrowersyjna, bo promowana przez środowiska religijne.
Jednak religie trzeba tu pominąć i zająć się zdroworozsądkowym podejściem naukowym.
Najzdrowsza z metod, bo całkowicie naturalna, ale nie dla wszystkich.
Osobiście popieram tą metodę najbardziej, tyle że trzeba ją wytrenować, ucząc się jej co najmniej 6 miesięcy, jednocześnie stosując hormony lub gumki.
Najlepiej poszukać specjalistycznego forum medycznego (są takie) gdzie siedzą dziewczyny otrzaskane w tej metodzie na blachę (nie radzę tam do nich startować z krytyką, bo Was merytorycznie rozbiją w puch).
Metoda jest świetna, ale dla tych którzy mają dla niej warunki i nie mają plew w głowie. Wszystko jest kwestią wiedzy i chęci.

No to mamy przegląd tych najpopularniejszych a resztę jak ktoś chcę, niech kliknie nawet i na https://pl.wi(...)ncepcji, bo akurat to tam jest nieźle opracowane. Przy stosunku przerywanym powypisywali bzdury, mieszając przedpotopowa wiedzę z nową, lub posługując się stwierdzeniami, których nie potrafią poprawnie objaśnić. Tym za chwilę zajmę się przy innym poście. :-)
« Wróć do tematów
Użytkownicy poszukiwali
  • najlepsza antykoncepcja forum
Do góry strony: antykoncepcja - najlepsza metoda?