Archipelag Tuvalu wcale nie zatonie? (133)

Archipelag Tuvalu wcale nie zatonie?

Temat dotyczy artykułu: Archipelag Tuvalu wcale nie zatonie?

Mimo gwałtownych wzrostów poziomu mórz i oceanów, wyspiarskie państwo Tuvalu zwiększyło swoją powierzchnię. Jest to o tyle ciekawe, że Tuvalu było do tej pory uznawane za kandydata numer jeden do zniknięcia z powierzchni Ziemi z powodu globalnego ocieplenia.

Komentarze (133)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~zaciekawiony -

15 lat temu na wykładach z klimatologii stary profesor powiedział, że duży wpływ człowieka na globalne ocieplenie to wielka ściema!!! W dziejach Ziemi są okresy interglacjału i glacjału a większość CO2 dostaje się do atmosfery z naturalnych procesów wew. i zew. zachodzących na naszej planety np: wulkanizm, plutonizm... skąd więc ta bajka ps. jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o .... pozdrawiam
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~ulululu -

ocieplenie klimatu to jedyna szansa dla ludzkości do wykorzystania, do dzisiaj niezagospodarowanych terenów, te w okolicach równikowych i podzwrotnikowych mogą spustynnieć całkowicie i tak mieszkających tam utrzymujemy od lat
Odpowiedzi (1)
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Ed -

No to mistrzostwo swiata i nagroda Darwina w jednym dla naukowcow i ekooszolomow. Nie od dzis wiadomo ze jesli cos zakopiesz w ziemi to jest tylko kwestia czasu kiedy to znajdzie sie na powierzchni. Naturalna tendencja jest wypychanie do gory skal, ziemi itp itd.
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~Olo -

Jeżeli wyniki badań są sprzeczne z intuicją, to znaczy że ktoś ma intuicję do bani i powinien ją sobie wyłączyć. Tak było wcześniej z wieloma "intuicyjnymi" "teoriami", które nadają się na śmietnik: pseudo-teoria Darwina, której sam zaprzeczył po latach; Wielki Wydmuszek; naukawe teorie radzieckich uczonych; tzw teoria względności Einsteina, która sprawdza się tylko w spekulacjach intelektualnych. W metodologii nauk (a naukami są dziedziny przyrodniczo-matematycze: biologia, chemia, fizyka, matematyka i pokrewne - pozostałe to dziedziny wiedzy, ale o tym to kiedy indziej) najważniejszym dowodem na skuteczne badanie naukowe jest powtarzalność eksperymentu. Ponieważ nie można powtórzyć Wielkiego Wydmuszka ani ewolucji ani nawet zacząć podrózy z prędkością światła, to wszystko są tylko myślowe spekulacje, czyli co najwyżej hipotezy, a nie TEORIE!
CND
dobranoc
Odpowiedzi (3)

Napisał(a): ~wrew -

zaś lewacka teoria nie znajduje pokrycia z rzeczywistością
Odpowiedź (0)
Odpowiedzi (2)
Odpowiedzi (7)
Odpowiedź (0)
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz