19
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń218
  • Odpowiedzi17
  • Ocen na +0
19 ppt ?

astma - dziecko (18)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny
INTERIA.PL

Re: astma - dziecko

Napisał(a): gość -

Sterydy wziewne są raczej bezpieczne. Moje dziecko bierze codziennie od 7 lat i nie widać żadnych skutków ubocznych. Ważne jest to co wywołuje u Twojego dziecka astmę i unikanie tego alergenu. Wtedy możesz stosować przerwy w używaniu sterydów bądź wogóle je odstawić.
U mojego atak wywoływały roztocza kurzu głównie z pościeli, koca etc. Ataki występowały zawsze jesienią bo wtedy jest max dużo roztoczy.

Reklama

dama84 u mojego dziecka zdiagnozowano niedwano astmę
zaleca się stosowanie wziewnie sterydów
jakie mogą być tego skutki ?jak temu mogę przeciwdzialać ?
troche moze byc tych niechcianych efektow ubocznych
szczegolnie roznego rodzaju infekcje w jamie ustnej i gornym ukladzie pokarmowo-oddechowycm, plesniawki, zapalenie blon, kaszel, chrypka, oslabienie organizmu ect

Reklama

gość Sterydy wziewne są raczej bezpieczne. Moje dziecko bierze codziennie od 7 lat i nie widać żadnych skutków ubocznych. Ważne jest to co wywołuje u Twojego dziecka astmę i unikanie tego alergenu. Wtedy możesz stosować przerwy w używaniu sterydów bądź wogóle je odstawić.
U mojego atak wywoływały roztocza kurzu głównie z pościeli, koca etc. Ataki występowały zawsze jesienią bo wtedy jest max dużo roztoczy.
Sterydy mogą dać o sobie znać dopiero za kilka lat. Potrafią przez długi czas kumulować się w organizmie. Ja dopiero po 15 latach zachorowałam... Lekarze wykryli u mnie nadciśnienie, a rok temu początki osteoporozy i wiążą to z długoletnim stosowaniem sterydów :/

gość
gość Sterydy wziewne są raczej bezpieczne. Moje dziecko bierze codziennie od 7 lat i nie widać żadnych skutków ubocznych. Ważne jest to co wywołuje u Twojego dziecka astmę i unikanie tego alergenu. Wtedy możesz stosować przerwy w używaniu sterydów bądź wogóle je odstawić.
Sterydy mogą dać o sobie znać dopiero za kilka lat. Potrafią przez długi czas kumulować się w organizmie. Ja dopiero po 15 latach zachorowałam... Lekarze wykryli u mnie nadciśnienie, a rok temu początki osteoporozy i wiążą to z długoletnim stosowaniem sterydów :/
niestety, tak moze byc
na codzien stosowanie sterydow objawia sie raczej infekcjami i zakazeniami gornych drog oddechowych ale po dlugim czasie moze skutkowac nawet cukrzyca

Reklama

gość
gość
niestety, tak moze byc
na codzien stosowanie sterydow objawia sie raczej infekcjami i zakazeniami gornych drog oddechowych ale po dlugim czasie moze skutkowac nawet cukrzyca
potwierdzam,
strasznie jest cierpiec przez sterydy na codzien, ale gorzej chyab dowiedziec sie po latach, ze ma sie z tego tytulu jeszcze gorsze problemy

sterydy nie sa bezpieczne !!!!

wziewne maja potencjalnie male skutki uboczne, bo sa w mikrodawkach podawane, ale kazde sterydy dzialaja zle i maja zle skutki,
jesli nie na codzien, to po latach, i na to trzeba byc przygotowanym i swiadomym

Wg mnie te powikłania w dzisiejszych czasach nie są już tak niebezpieczne. Lekarze coraz więcej wiedzą na temat ich zapobiegania. A i na rynku jest wiele środków, które skutecznie nas przed tym chronią. Ja osobiście od wielu lat stosuję odpowiednią dietę, suplementację i prowadzę zdrowy tryb życia. Żadnych złych skutków stosowania sterydów nie widzę!

słuchałabym porad lekarza, na pewno nie przepisał niebezpiecznego dla zdrowia leku. Moja córcia też męczy się z astmą i ostatnio poświęciłam sporo czasu na szukanie w internecie róznych metod, które łagodzą objawy choroby i uspokajają dziecko. Dzisiaj znalazłam taki artykuł, może przyda się też Tobie :)http://www.od(...)-astme/

Pisząc o suplementacji miałam konkretnie na myśli AdCort. Lekarz przepisał mi to jakieś dwa miesiące temu i muszę przyznać, że całkiem fajnie się po nim czuję. W dodatku zabezpiecza mnie też przed odległymi powikłaniami sterydów.
« Wróć do tematów
Do góry strony: astma - dziecko