54
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń244
  • Odpowiedzi40
  • Ocen na +46
54 ppt ?

Ateiści boją się Boga ,bo grzeszą (41)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ateiści boją się Boga ,bo grzeszą

Napisał(a): ~gość -

Ateiści są osobami mocno wierzącymi - w teorię ewolucji. A co by było, gdyby nagle ta wiara prysła i musieliby przyznać, że Bóg istnieje? Konsekwencje byłyby dla nich nie do przyjęcia!
Pisze o nich znany amerykański ewangelista - Ray Comfort, współtwórca między innymi głośnego filmu "Ewolucja kontra Bóg" (Evolution vs. God).

Jak zauważa, ateiści zareagowali na niego "z furią", podobnie jak na jego książkę "Możesz pokazać ateiście dowody, ale nie możesz zmusić go do myślenia" (You Can Lead an Atheist to Evidence But You Can't Make Him Think).

Jak pisze, ateiści wpadli w panikę, gdy na popularnym portalu handlowym Amazon.com jego książka zaczęła uzyskiwać lepsze wyniki od książki guru ateistów - Richarda Dawkinsa. Grupa około 200 niewierzących skrzyknęła się wtedy, by zaniżyć ocenę jego dzieła.

Dlaczego ateistów tak złoszczą pozycje i filmy kwestionujące teorię ewolucji i wskazujące na Boga?

Zdaniem Comforta, powód jest prosty...

"Jest tak dlatego, że jeśli ewolucja nie jest prawdą, to alternatywa jest dla nich nie do pomyślenia. Po pierwsze, oznacza to, że świat jest inteligentnie zaprojektowany, a Bóg jest realny. To oznacza też, że grzech i zło to rzeczywistość, a jako istoty stworzone moralnie, jesteśmy przed Nim odpowiedzialni, co znaczy, że musi istnieć miejsce kary. To oznacza też, że Biblia ma rację, kiedy mówi, że dusza jest życiem, które zamieszkuje ciało, że jest wieczna i opuszcza ciało po śmierci.
INTERIA.PL

Re: Ateiści boją się Boga ,bo grzeszą

Napisał(a): Gość -

Nic bardziej mylnego bo gdyby nawet ten twój bóg istniał i był taki jak opisuje go w waszej głupiej książce chrystus to nic nie grozi ateiście jeśli będzie po prostu dobrym człowiekiem. Jeśli jednak bóg jest taki jak sam o sobie w starym testamencie mówi to i ty i ateista znajdziecie się w tym samym miejscu ;)

O czym myślałeś gdy tworzyłeś ten stek bzdur? ;)

XXXXXXXXXXXXXXX Nic bardziej mylnego bo gdyby nawet ten twój bóg istniał i był taki jak opisuje go w waszej głupiej książce chrystus to nic nie grozi ateiście jeśli będzie po prostu dobrym człowiekiem. Jeśli jednak bóg jest taki jak sam o sobie w starym testamencie mówi to i ty i ateista znajdziecie się w tym samym miejscu ;)

o twoim małym penie ;) poczytaj sobie koran oświecisz się

Reklama

XXXXXXXXXXXXXXX Nic bardziej mylnego bo gdyby nawet ten twój bóg istniał i był taki jak opisuje go w waszej głupiej książce chrystus to nic nie grozi ateiście jeśli będzie po prostu dobrym człowiekiem. Jeśli jednak bóg jest taki jak sam o sobie w starym testamencie mówi to i ty i ateista znajdziecie się w tym samym miejscu ;)

Obecny ty wziąłeś ślub kościelny byłeś u pierwszej komunii skąd wiesz ,że nasza książka jest głupia skoro jako ateista czytać jej nie możesz za głupi jesteś by zgłębić przesłanie z jak to określiłeś "głupiej książki" slub wziąłeś więc nie pieprz ,że to głupia książka hmm coś z tobą nie tak ty jesteś koder

Reklama

Reklama

~gość Obecny ty wziąłeś ślub kościelny byłeś u pierwszej komunii skąd wiesz ,że nasza książka jest głupia skoro jako ateista czytać jej nie możesz za głupi jesteś by zgłębić przesłanie z jak to określiłeś "głupiej książki" slub wziąłeś więc nie pieprz ,że to głupia książka hmm coś z tobą nie tak ty jesteś koder
Mimo powyższego niezaprzeczalnego faktu który był mi oczywiście znany i w momencie przestępstwa zdawałem sobie sprawę z faktu że czytając dopuszczam się czynu wprost niewybaczalnego jednak przeczytałem i stąd właśnie wiem że jest głupia ;))

XXXXXXXXXXXXXXX
~gość Obecny ty wziąłeś ślub kościelny byłeś u pierwszej komunii skąd wiesz ,że nasza książka jest głupia skoro jako ateista czytać jej nie możesz za głupi jesteś by zgłębić przesłanie z jak to określiłeś "głupiej książki" slub wziąłeś więc nie pieprz ,że to głupia książka hmm coś z tobą nie tak ty jesteś koder
Mimo powyższego niezaprzeczalnego faktu który był mi oczywiście znany i w momencie przestępstwa zdawałem sobie sprawę z faktu że czytając dopuszczam się czynu wprost niewybaczalnego jednak przeczytałem i stąd właśnie wiem że jest głupia ;))
To poczytaj sobie koran mydłku skandynawski

~gość To poczytaj sobie koran mydłku skandynawski
Jesteś imigrantem któremu udało się pomiędzy palcami pisu do polski prześlizgnąć że mnie tak na ten koran namawiasz? ;))
Nie przeczytam. Mam w dupie waszego boga i islamskiego również tuż obok waszego.

Napisał(a): ~Anielka -

Ateiści wychowywani bez Boga mają narzucone w wychowaniu przez ateistycznych rodziców lęki przed wiarą i Bogiem. W takim lęku dorastają. Później czytają tylko ateistyczne portale, aby utwierdzać się w swoim ateistycznym myśleniu. Każda nawet wątpliwość jest natychmiast przez nich tłamszona. Wyśmiewanie osób wierzących jest częścią ich "systemu obronnego".

XXXXXXXXXXXXXXX
~gość To poczytaj sobie koran mydłku skandynawski
Jesteś imigrantem któremu udało się pomiędzy palcami pisu do polski prześlizgnąć że mnie tak na ten koran namawiasz? ;))
Nie przeczytam. Mam w dupie waszego boga i islamskiego również tuż obok waszego.
Mam nadzieje ,że jak będę szedł i wyznam ci ,że wyznaje Islam nie zbijesz mnie? musiałeś mnie widzieć na wylotówce ,bo podobno jezdzisz tirami oczywiście modelikami z synkiem się bawisz .
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ateiści boją się Boga ,bo grzeszą