15
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń36
  • Odpowiedzi3
  • Ocen na +46
15 ppt ?

Ateiści, nie bójcie się umierać. Możecie bez boga (4)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Ateiści, nie bójcie się umierać. Możecie bez boga

Napisał(a): ireneo -

"Art. 8 pkt 2 ustawy o cmentarzach
W miejscowościach, w których nie ma cmentarzy komunalnych, zarząd cmentarza wyznaniowego jest obowiązany umożliwić pochowanie na tym cmentarzu, bez jakiejkolwiek dyskryminacji, osób zmarłych innego wyznania lub niewierzących."

I jeszcze jedno. Cmentarze wyznaniowe są opłacane przez wszystkich. Państwo bowiem nie bierze od nich podatku. W związku z tym zarządca takiego cmentarza ma obowiązek wyznaczyć miejsce niepoświęcone na którym chcą być pochowanie choćby dlatego, że niesmacznym byłoby im leżeć obok katolików.
Zarządca ma też obowiązek udostępnić ateistom, jak i zmarłym innej wiary niż przeznaczenie kościoła wyznaniowego, kaplicę lub dom pogrzebowy.
Koszty pogrzebu ateisty są te same co wyznaniowca w zakresie opłat dotyczących grobu i wykupu miejsca. Odpadają za asystę księdza, bo po co ateiście ksiądz. Ten choć po śmierci chce mieć święty spokój. Wielu dla tego spokoju daje klesze działkę, ze ceremonię której nie odprawi, bo nie chcą.
Jak kto nie chce wyrzucić co najmniej tysiąca złotych, może mu powiedzieć - spadaj pan. Sami go pożegnamy, bez trójcy. Nie będzie zadowolony, bywa, że się wtedy piekli, ale to już jego problem. Nikt go do bycia księdzem nie zmuszał. Mógł zostać szanowanym ateistą
INTERIA.PL

Re: Ateiści, nie bójcie się umierać. Możecie bez boga

Napisał(a): ireneo -

gość Na komunalnych jest cennik i wszystko jasne. Wyznaniowe bronią się przed cennikiem by ukryć dichody. Wiem że oni jeszcze biorą dziesięcine. 10 procent od pomnika, mimo że nie wolno
Szakale
Kościół niczego się nie boi tak, jak podatków. Znaczy nie boi się kraść, bo unikanie daniny dla cesarza jest złodziejstwem. Chrystus to nawet powiedział.

Reklama

Re: Ateiści, nie bójcie się umierać. Możecie bez boga

Napisał(a): pintapalec -

Czyż nie jest dziwne i obłudne, że ludzie (oszołomy parafialne i kler kk) tak chętnie walczą o religii.,I mówią że ich religia i wiara to jest wszystko to co jest dobre i sprawiedliwe, a tak niechętnie żyją zgodnie z jej zasadami? .Szczególnie odnosi się to do dużej części katolickiego kleru. Nauczają religii i o swoim biblijnym bogu ,cytują biblijne nakazy i zakazy ale sami nie przestrzegają tych zapisanych nauk w biblii..Nawet po śmierci nie dają ludziom spokoju ,zabraniając innowiercom i niewierzącym pochówku na jedynym cmentarzu w okolicy .I uważają się za jedynych właścicieli tego cmentarza.A wszystko to dla pazerności na mamonę ,
« Wróć do tematów
Do góry strony: Ateiści, nie bójcie się umierać. Możecie bez boga