182
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi150
  • Ocen na +0
182 ppt ?

Atopowe Zapalenie Skóry (151)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Re: Atopowe Zapalenie Skóry

Napisał(a): Gość -

Oliwcia23 Wczoraj wykąpałam małego dodając do kąpieli siemię tak jak mi radziłaś. Co do samego stosowania doustnego pojawił się problem, mały wypluwa siemię i nie chce go przyjąć... I sama już nie wiem jak go do tego nakłonić (pewnie mam za dobre serce i nie potrafię go zmusić). Dietę zmieniłam mu już na samym początku tak by wykluczyć jak największą ilość alergenów. Co do samego drapania jak tylko zacznie, staram się mu robić wilgotne okłady o których wspominała TuTka, przynajmniej maluch spokojnie przespał noc :) Dzisiaj wybiorę się do apteki i kupię jakiś balsam.
Olej można mieszać z potrawami, aby "zabić" jego "dziwny" smak,
np: jogurty, soki, przeciery, stosować jako dodatek do sałatek, mięs czy sosów...jednym słowem: z tym, co kto lubi :)
INTERIA.PL

Ja sama sie borykam od lat z tym problemem, z doswiaczenia wiem że każdemu pomaga co innego, więc trzeba szukac i nierzadko wydac duzo pieniedzy zanim sie trafi na coś odpowiedniego dla swojej skóry.
Mi pomaga krem do twarzy i ciała (nie balsam!!!) Aderma exomega, niestety drogi.
Ale samo smarowanie nie wystarczy, powinno sie unikac alergenu / ów (pokarmowych?) bo one zaostrzają stan niestety.
Przede wszystki z diety wykluczyc konserwanty, sztuczne barwniki, glutaminian sodu, w ogóle chemię, w tym słodycze!

Reklama

Napisał(a): gość -

ja leczenie zaczelam od wewnatrz, kazdego dnia, juz od 3miesiecy biore latopic, probiotyk stosowany w alergii, widze, ze objawy AZS mam juz o wiele slabsze, w zasadzie to juz prawie ich nie widac:) skora nie jest taka czerwona, szorstka i swedzaca, wreszcie czuje ulge! choroba ta czesto jest dziedziczona, dlatego mojej malej coreczce tez zafundowalam 3miesieczna kuracje tym probiotykiem, kiedy tylko zauwazylam pierwsze oznaki alergii, probiotyk podawany u dziecie do2roku zycia powinien calkowicie wyeliminowac alergiehttp://www.la(...)alergia

Reklama

Mogę polecić Ci krem Decubal, który jest świetny zarówno dla dzieci jak i dorosłych :) bardzo dobrze nawilża nawet bardzo suchą skórę, eliminuje swędzenie, nie zawiera żadnych drażniących składników... Naprawdę super :) stosuję go u mojej córeczki i działa!

Mogę polecić Ci krem Decubal, który jest świetny zarówno dla dzieci jak i dorosłych :) bardzo dobrze nawilża nawet bardzo suchą skórę, eliminuje swędzenie, nie zawiera żadnych drażniących składników... Naprawdę super :) stosuję go u mojej córeczki i działa!

Reklama

gość Jestem kosmetyczką i wiem z doświadczenia że na atopowe zapalenie skóry rewelacyjnie sprawdza się olej arganowy. Ja w swoim salonie używam tego z manufakturakosmetyczna.pl jest niedrogi a bardzo dobry jakościowo.
fakt słyszałam już od swojej kosmetyczki, że ma super działanie. Ja oleju arganowego używam do całego ciała i twarzy, skóra wzmocniła się i przestałam mieć z nią problemy. Spróbuje tego z Manufaktury Kosmetycznej bo już natknęłam się na tą nazwę kilka razy i zawsze słyszałam dobre opinie.

Polecam też olej laurowy - to naturalny antybiotyk dodatkowo odkaża i nie pozwala na tworzenie sie zlej flory bakteryjnej. Najlepszy jest egipski. Także olej nigella czyli z czarnuszki daje super efekty przy skórze atopowej. Ten też najlepszy jest egipski. Do tego obowiązkowo mydło aleppo, nie alepp! Dla dziecka stężenie 24% oleju laurowego w mydle, dla dorosłego 50 lub 70 %.
Oryginalne kupisz na www.nsjs.pl. Zresztą tam jest sporo produktów dla osób z problami skórnymi. Warto poczytać.:) Zdrowia i uśmiechu życzę !!! -:)

mój syn brał udział w programie w szpitalu Biegańskiego i podawano mu strallergium i dość szybko była duża poprawa jego skóry, nadmienię, że miał do krwi rozdrapane miejsca pod kolanami i w zgięciach łokci, uda i palce u rąk i nóg, może głupio to zabrzmi, ale napiszę wprost - miała też rozdrapany rowek na pupie; w każdym razie od tamtej pory podaję mu 2 razy dziennie te tabletki i na razie odpukać jest prawie idealnie
« Wróć do tematów
Do góry strony: Atopowe Zapalenie Skóry