Awinion: Średniowieczna stolica papieży (11)

Temat dotyczy artykułu: Awinion: Średniowieczna stolica papieży

Południowa Francja. Na lewym brzegu Rodanu rozciąga się warowne miasto, a u jego stóp, ponad rwącą rzeką, unosi się najbardziej roztańczony most Francji. To właśnie tutaj, już od stuleci "tańczą panowie, tańczą panie, na moście w Awinion". I choć bynajmniej nie w rytm piosenki Ewy Demarczyk do wiersza Baczyńskiego, a na słynną francuską melodię, to nie sposób temu miejscu odmówić nieodpartego uroku.

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Napisał(a): ~Angela -

Wybierając się na urlop warto dobrze kompletować apteczkę. Ja do swojej dorzucam zapas Nutramilu na wypadek zatrucia pokarmowego. Wystarczy go rozpuścić w wodzie i można go pić nawet gdy ma się dolegliwości, bo przyswaja się na tyle szybko, że ich nie nasila
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~papist -

Dzięki papieżom założono tam słynne winnice Chateneuf du Pape - więc ten kto mówi że papieże nic dla tych ludzi nie zrobili niech trzyma mordę w kuble.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~ok? -

przewodnicy wycieczek chętnie opowiadają ileż to ludzkich istnień kosztowało wybudowanie "chińskiego muru, pałacu zimowego......itd ,-ciekawy jestem ile" niewiernych" musiało być łamanych kołem ,,ściętych mieczem "lub po prostu zginąć w imię "panienki najjaśniejszej " ? -by nazywający się łącznikiem Boga pławili się w luksusach? Powiedzą to kiedyś ??
Odpowiedzi (2)

Napisał(a): ~upr -

ignorancja autora jest wyjątkowa, nawet jak na interię
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~panda -

No, no, no ! Klemensik VI ładnie sie bawił ! Szkoda, ze nie podano ile na tej imprezie było "pań" z najstarszego zawodu świata.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~DZIĘKI -

Całe szczęście,że wtedy nie zatrudniono tam speców od warszawskiego metra bo ani murów ani pałacu tak ogromnego by nie było.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~corazbardziejniewierzacy -

miejsce piekne.bladzac myslami o papiezach nierobach jestem co raz bardziej pewien ze ta nasza wiara byla po to aby latwiej mozna bylo sterowac ludzmi i ich lupic.
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~Darek -

Byliśmy tam...w naszej podróży poślubnej..Było cudownie.. Asia, nasz maluszek (126p) i ja... Mam nadzieje, że pojedziemy tam jeszcze raz...
Odpowiedź (0)

Napisał(a): ~jdudas -

bylem tam caly miesiac,wrocily wspomnienia-bo to bylo w 1989 roku.uliczki nie zmienia sie nigdy tylko parasole sa bardziej kolorowe
Odpowiedź (0)
Dodaj komentarz