5
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń68
  • Odpowiedzi4
  • Ocen na +0
5 ppt ?

Badania przesiewowe - jak to wygląda? (5)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Badania przesiewowe - jak to wygląda?

Napisał(a): ~miranda -

Z tego co udało mi się dowiedzieć, to badania przesiewowe są przeznaczone dla osób zdrowych, które są w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania na nowotwory. Zastanawiam się, czy dla takich osób, badania przesiewowe są darmowe? Jak można się coś więcej o nich dowiedzieć i gdzie zgłosić w celu przeprowadzenia takich badań? Czy badania przesiewowe są bolesne?
INTERIA.PL

Re: Badania przesiewowe - jak to wygląda?

Napisał(a): Gość -

Ogólnie dostępne powinny być następujące programy badań przesiewowych:
1. Badanie mammograficzne w kierunku raka piersi u kobiet, które ukończyły 50. rok życia, wykonywane co 3 lata (w Polsce planuje się wykonywanie przesiewowej mammografii co 2 lata).
2. Badanie na obecność krwi utajonej w kale w kierunku raka jelita grubego, wykonywane co 2 lata u osób po 50. roku życia.
3. Badanie w kierunku raka szyjki macicy na podstawie oceny wymazu z szyjki macicy u kobiet po 25. roku życia, wykonywane co 5 lat.
To są często darmowe badania przesiewowe

Napisał(a): gość -

Twój lekarz na podstawie wywiadu może skierować Cię na badania przesiewowe. Więc będąc u lekarza możesz powiedzieć mu o swojej sytuacji i jeżeli uzna, że w Twoim wypadku takie badania powinny być wykonane, to zapewne dostaniesz na nie skierowanie. Myślę, że wówczas badania przesiewowe będą dla Ciebie darmowe, ale tego nie jestem pewna.

Reklama

Napisał(a): ~mezzini -

jak miałam krew w kale to mnie wysłano na takie badania i zanim się udałam to czytałam artykułhttps://adame(...)w-kale/ o tej krwi. Wiadomo, ze nie jest to nic zdrowego jednak tez na samym wstepie nie ma sie co martwic ze to cos powaznego. Spokojnie, powoli wszystko da sie wyleczyc trzeba tylko wiary i odpowiedniej wiedzy :)

Reklama

« Wróć do tematów
Do góry strony: Badania przesiewowe - jak to wygląda?