66
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń3 tys.
  • Odpowiedzi34
  • Ocen na +0
66 ppt ?

Będzie łatwiej o eksmisję najbiedniejszych? (35)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Będzie łatwiej o eksmisję najbiedniejszych?

Napisał(a): Gość -

Nie wiem czy wiecie, ale teraz osoby zbyt biedne żeby płacić za mieszkanie, bezrobotne, niepełnosprawne, a także kobiety w ciąży są automatycznie objęte ochroną i nie można ich wyeksmitować jesli nie płacą czynszu. Teraz ma się to zmienić - nie będzie już ochrony z automatu co oznacza że każdego będzie można wyrzucić na bruk łącznie z osobami starszymi, schorowanymi...Zmieni sie to bo przepis o automatycznej ochronie jest niby nadużywany. Co się dzieje z tym krajem? Do kogo mozna napisac petycję w tej sprawie? Przecieć to jest chore! osoba bezrobotna może przez rok szukać pracy i znaleźć, spłacić dlugi nadal mieć mieszkanie. Ale jesli do bezrobocia dojdzie bezdomność to co ma zrobić taka osoba? Co sądzicie o tym przepisie?
INTERIA.PL

Re: Będzie łatwiej o eksmisję najbiedniejszych?

Napisał(a): gość -

Co ja o tym sadzę?Nie znajduję słów by to opisać.Sama jestem bezrobotna .Nie mogę pracować bo jestem za stara(55lat).Kiedyś pracowałam w Spółdzielni Mieszkaniowej i miałam do czynienia z lokatorami,którzy byłi eksmitowani .W magazynie składowano całe wyposażenie mieszkań.Niejednokrotnie ogarniała mnie złość na prawo które pozwalało to robić.Przychodzili by to zabrać.Nie mieli gdzie pójść.Były matki z dziećmi,pijacy,bezrobotni.Dzisiaj gdyby nie syn moze ja też zostałabym eksmitowana?

Reklama

Oddzielmy naprawdę potrzebujących od nadużywających aktualne przepisy i wtedy będzie dobrze. Znam wiele przykładów niesprawiedliwości w jedną i drugą stronę. Kwestie tę powinny rozstrzygać lokalne samorządy w porozumieniu z pracownikami socjalnymi
z ośrodków pomocy społecznej, którzy pracują w terenie i są, w tym zakresie, najlepiej zorientowani. Jeżeli będzie inaczej to my dalej będziemy płacili na nierobów, pijaków i kombinatorów, a naprawdę potrzebujący nie dostaną nic. Coś wiem na ten temat bo pracuję jako wolontariusz w organizacji pożytku publicznego, która zajmuje się takimi sprawami. R.C.

Reklama

To ja powiem tak: Mój tata ma budynek, w którym wynajmuje mieszkania. Pewna Pani do paru lat praktycznie nie płaci, już pal licho za wynajem , ale nie płaci też za prąd wode etc.. I co mój Tata ma Jej sponsorowac życie?? Obcej osobie?? Sam ledwo łączy koniec z końcem, firma upada, jedynie ten budynek trzyma się jakoś jeszcze... I udało się : Sąd orzekł eksmisje. Kobieta ma córkę, niech Ona Jej pomoże, a nie obcy ludzie. I tak wiele lat Tata ją 'utrzymywał'

Kasia

Reklama

Każda osoba ma swoje problemy. Jedni nie mają pracy, inni problem z lokatorem który nie płaci i nie chce się wyprowadzić. Ja jestem za poszanowaniem prawa własności. Każdy musi płacić i koniec. Jeśli nie chce to proszę załatwić sobie mieszkania socjalne. Osoba która ma 55 lat miała dość dużo czasu żeby zarobić na własne lokum lub odłożyć pieniądze na wynajem na starość.

Państwo po odpowiednim sprawdzeniu powinno finansować czynsz skoro prawo pozwala na niepłacenie w trudnej sytuacji życiowej.W normalnym państwie nie ma miejsca na luki finansowe ale jest miejsce na pomoc w tym zakresie.

gość Każda osoba ma swoje problemy. Jedni nie mają pracy, inni problem z lokatorem który nie płaci i nie chce się wyprowadzić. Ja jestem za poszanowaniem prawa własności. Każdy musi płacić i koniec. Jeśli nie chce to proszę załatwić sobie mieszkania socjalne. Osoba która ma 55 lat miała dość dużo czasu żeby zarobić na własne lokum lub odłożyć pieniądze na wynajem na starość.
matury z matematyki raczej nie zdawałeś/łaś. Policz polskie płace realne i spróbuj "zarobić" z tego na "własne lokum". Nie wszyscy mają bogatych rodziców lub morgi, co by je na mieszkanie w mieście wymienić. A "sobie załatwić" spróbuj sam/ sama - zobaczysz jak to działa

Wynajmuję ludziom mieszkania i pokoje. W czasie 10-ciu lat zmienił się sort ludzki.Dzisiaj to 3/4 nieudaczników,naciągaczy. Porządni ludzie uciekli z tego kraju ( w tym moi lokatorzy z którymi się przyjaznię);z zasady obdarzam ludzi zaufaniem,które w 80% kończy się rozstaniem z moją (średnio)4- miesięczną stratą. Docelowo zamierzam pozbyć się nieruchomości bo(w porównaniu z lokatą bankową) generuje straty.

gość Każda osoba ma swoje problemy. Jedni nie mają pracy, inni problem z lokatorem który nie płaci i nie chce się wyprowadzić. Ja jestem za poszanowaniem prawa własności. Każdy musi płacić i koniec. Jeśli nie chce to proszę załatwić sobie mieszkania socjalne. Osoba która ma 55 lat miała dość dużo czasu żeby zarobić na własne lokum lub odłożyć pieniądze na wynajem na starość.
CHYBA ŻARTUJESZ W NASZYM KRAJU ODŁOŻYĆ NIE BĘDĘ MOWIĆ KTO MOŻE ODŁOŻYĆ

Tak szczególnie jak zarbiała minium , przy wychowywaniu dzieci, utrzymywaniu się i opłacaniu rachunków miała z czego odkładać. Ludzie zastanówcie sie co piszecie. Nie kazdy zarabia czy zarabiał po kilka tysięcy złotych niestety. A bez pracy zostają ludzie wartościowi, inteligenti i uwierzcie mi nie wszyscy są pijakami i leniami. A poprostu są czasami bezsilni...
« Wróć do tematów
Do góry strony: Będzie łatwiej o eksmisję najbiedniejszych?