44
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń2 tys.
  • Odpowiedzi22
  • Ocen na +0
44 ppt ?

Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta? (23)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): emptyby -

W Europie opłaty przy wjeździe do centrum miasta już funkcjonują.
Co sądzicie o pomyśle przeniesienia tego rozwiązania na polskie warunki?

Spróbujmy znaleźć plusy i minusy.

Ograniczenie spalin i ochrona środowiska kontra ograniczenia dla mniej zamożnych ludzi...

Zapraszam do dyskusji!

Ankieta

Płaciłbyś za wjazd do centrum miast?

  • 5%
  • 89%
  • 6%
głosów: 18
  • Płaciłbyś za wjazd do centrum miast?
Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !
INTERIA.PL

Re: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): gość -

NAJPIERW obwodnice, bezpłatne parkingi na obrzeżach miast i sprawna komunikacja publiczna, a dopiero POTEM ograniczenia w centrach miast. Tylko że w Polsce robi się odwrotnie, bo nie chodzi o to, aby coś dobrze zorganizować dla mieszkańców, tylko żeby znaleźć jeszcze jeden powód do wydarcia od nich pieniędzy. Przecież nawet ten artykuł jest poświęcony tylko opłatom za wjazd do centrum, a głównym argumentem na to, że u nas też tak trzeba jest to, że gdzie indziej też już płacą.

Re: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): mmarekian -

gość NAJPIERW obwodnice, bezpłatne parkingi na obrzeżach miast i sprawna komunikacja publiczna, a dopiero POTEM ograniczenia w centrach miast. Tylko że w Polsce robi się odwrotnie, bo nie chodzi o to, aby coś dobrze zorganizować dla mieszkańców, tylko żeby znaleźć jeszcze jeden powód do wydarcia od nich pieniędzy. Przecież nawet ten artykuł jest poświęcony tylko opłatom za wjazd do centrum, a głównym argumentem na to, że u nas też tak trzeba jest to, że gdzie indziej też już płacą.

To jakaś paranoja . Najpierw trzeba zdefiniować co to jest centrum miasta . Dla np. Krakowa to jest powierzchnia ograniczona plantami Wisłą i Kaziemierzem i powiedzmy ulicą Starowiślną od wschodu . Wtedy zgoda
....... ALE : Wcześniej poprawić drożnośc ruchu , wyeliminować ruch tranzytowy z Alej Trzech Wieszczów i poprawa komunikacji miejskiej . Z tych trzech postulatów władze samorządowe wykonały tylko jeden najłatwiejszy punkt a i to niekompletnie , a mianowicie skrócono dłuższe linie tramwajowe na kilka mniejszych odcinków i podniesiono ceny za przejazd do około jednego dolara za bilet tramwajowy . A co nie stać nas bogaczy Polaków na luksus jazdy tramwajem czy nie ? Dawniej za taką cenę to taka hołota jeździła taksówkami , ale to było dawno jeszcze za komuny .

Re: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): mmarekian -

emptyby W Europie opłaty przy wjeździe do centrum miasta już funkcjonują.
Co sądzicie o pomyśle przeniesienia tego rozwiązania na polskie warunki?

Spróbujmy znaleźć plusy i minusy.


Ograniczenie spalin i ochrona środowiska kontra ograniczenia dla mniej zamożnych ludzi...

Zapraszam do dyskusji!
A co ma do roboty biedota w Rynku Głównym lub w centrum . Na zakup w sklepach ich nie stać , to tylko będa zawadzać nowobogackim , Do banków ich nawet nie wpuszczą żeby czasem nie porysowali posadzek i marmurów .Nie po to porobiliśmy Biedronki , Żabki i Reale , na dalekich przedmieściach by się nie plątali pod nogami i nie psuli humoru prawdziwym Polakom z UE . Czasy że miasto , śródmieście i zabytki , a nawet Wawel były wszyskich już się skończyły , zresztą na wyraźne życzenie właśnie biedoty pracującej jeszcze wtedy w gierkowskich fabrykach . Nawet Wawel jak się okazuje jest prawie prywatną posesją Bździwisza i szarogęsi się tam jak pies w głębokiej studni , ale chyba tylko do czasu .

Re: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): maciek59 -

To jest paranoja w Polskich warunkach - kupa cwaniaków politykierów i złodziei na stołkach z rozdania partyjnego

Ale jestem gotów płacić za wjazd do centrum pod warunkiem dobrego jego oznaczenia,
i nie będę płacił za dojechanie do szpitala np. z dzieckiem;
pod warunkiem bezpłatnej komunikacji miejskiej dla poruszających się w obrębie od parkingu gdzie pozostawiłem samochód;
oraz super tras - po obwodzie centrum bym mógł dojechać od każdej strony.

(w Przypadku Warszawy brak jakieś 3 mostów przez wisełkę i przynajmniej 4 tras okrężnych o większej i mniejszej średnicy - bezkolizyjnych skrzyżowań - czyli za jakieś 100 lat)
Maciek

Re: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): RobroY -

Niech najpierw zadbają o dochody polaków bo doić obywatela bez końca nie można. A najlepiej niech sprawdzają dochody przy wjeździe ci co zarabiają ponad 3 tysie niech płacą, ci co od 2-3 tylko za wjazd do miasta w innym województwie, ci co poniżej 2000 powinni być zwolnieni od opłat nie tylko za wjazd ale i za parkingi a ci co zarabiają ponad 4,5 niech płacą podwójnie.i co tysiak w górę opłaty w górę. A politykom na wejście opłata x10. Tak było by sprawiedliwie

Re: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): gość -

Nóż się otwiera w kieszeni otwiera zanieczyszczamy środowisko każdy idiota wie że ociepleni klimatu występuje i człowiek nie ma nić do tego jak można walczyć z natura za 100lat będzimy walczyć z ochłodzeniem klimatu ? Płatny wjazd do miasta to już przegięcie tak samo jak płatne parkingi których nie ma bo 10 lat temu zamist budować parkingi oni sadzili kwiatki i różne pierdoły.
Jeba*** lewacka hołota w Brukseli handluje globalnym ociepleniem nie dajmy się ogłupić stalin ogłupiał ludzi wódką oni nas globalnym ociepleniem

Re: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?

Napisał(a): gość -

w centrum to ja mieszkam i już płacę za parkowanie, chyba z tym wjazdem przesadzili, coraz więcej miast ma problem z animacją życia w wymierających centrach miast, opłata za wjazd do centrum to przysługa dana galeriom handlowym
« Wróć do tematów
Do góry strony: Będziesz płacił za wjazd do centrum miasta?