100
ppt
Ten temat ma:
  • Wyświetleń1 tys.
  • Odpowiedzi88
  • Ocen na +0
100 ppt ?

Bezpieczne kosmetyki - czyli jakie? (89)

pokaż odpowiedzi chronologicznie | od najwyższej oceny

Bezpieczne kosmetyki - czyli jakie?

Napisał(a): Gość -

Kosmetyki stosujemy często na całe ciało i pozostają one na skórze cały dzień. Mogą więc mieć wpływ na podstawowe funkcje fizjologiczne skóry, śluzówek, włosów, paznokci... Dlatego pytanie o bezpieczeństwo kosmetyków jest pytaniem nie tylko o wygląd naszego ciała, ale też po prostu o zdrowie.

Moje pytanie jest takie, na co mam zwracac uwage kupujac podstawowe srodki higieniczne? Jakich substancji zawartych w kosmetykach powinnam unikać?
INTERIA.PL

Re: Bezpieczne kosmetyki - czyli jakie?

Może inaczej... nie patrz co złego zawierają, a zwracaj co mają w sobie dobrego. czyli... czy zawierają witaminy, czy nie zawierają substancji, na które jesteś uczulona, czy nie były testowane na zwierzętach itp. ;)
Poza tym jeśli będziesz maniakalnie sprawdzała skład kosmetyków to żadnego mydła nie kupisz :P

Polecam zabiegi kosmetyczne w gabinecie który pracuje na kosmetykach MARY COHR - byłam jak dotąd 2 razy (dostałam na święta w prezencie od córek cała serię) i jestem pod ogromnym wrażeniem ich skuteczności, ubyło mi na dzień dobry chyba z 10 lat :) skóra nabrała zdrowego koloru, zmarszczek jakby mniej ... córki też sa w szoku i same sie zapisały na zabiegi:)
pozdrawiam, kobitki dbajcie o siebie , warto... !

Reklama

Bezpieczny kosmetyk to oksymoron. Nie ma bezpiecznych kosmetyków. Post drugi jest, poza uwagą o eliminacji substancji dla Ciebie alergizujących, zupełnie pozbawiony sensu. Można sobie zwracać uwagę na to, co kremy niby zawierają dobrego, ale... wystarczy że do specyfiku dodadzą jakąś dziesiątą część promila danego "cudownego ekstraktu" np z białej trufli. Tobie taka ilość nic nie zrobi, a producent już może sobie to napisać na pudełku i cenę za to wywindować. Ja mam cerę gładziuteńką, bez żadnych wyprysków. Nie używam prawie żadnych kosmetyków. Zamiast kremu pod oczy - ekstrakt z rumianku lub ogórek. Szampon ziołowy z pieniącą się mydlnicą lekarską. na usta - w zimie pomadka bez dodatków na bazie samej wazeliny lub miód. Myję się mydłem glicerynowym z dodatkiem miodu. Ciało smaruję olejem lnianym. Jeśli jednak interesujesz się naturalnymi kosmetykami polecam stronkę: www.jaworek.net/kosmetyki/obalanie_mitow.php Jak tam pogrzebiesz jest tam lista substancji których należy się wystrzegać w kosmetykach. Powodzenia!

Reklama

Reklama

Dla mnie bezpieczne kosmetyki = dermokosmetyki, czyli takie, które w żaden sposób nie spowodują alergicznej reakcji skóry. Od jakiegoś czasu stosuję dermo-szampon Vichy Dermos Aminexil. Poleciła mi go farmaceutka z apteki Juventa w łódzkiej manufakturze jako doskonały środek na wypadanie włosów. Zdecydowałam się go kupić, bo był bardzo tani jak na tego typu środki i okazał się bardzo skuteczny. Włosy nie wypadają mi już w takich jak kiedyś.

No fakt, ciężko czasem powiedzieć co ma niby oznaczać bezpieczne kosmetyki, ale dla mnie to przede wszystkim kosmetyki znanych firm, ktore są sprawdzone przez miliony kobiet na świecie. Oczywiście to żadna gwarancja, ale wolę kupować rzeczy sprawdzone niż testować dziwne nowości. Tym bardziej, że te markowe kosmetyki nie muszą wcale kosztować majątku, wiem często nowości kuszą ceną, bo są nowe i nie mają takiej marki, ale jako, że mieszkam w stolicy to mogę sobie wpaść np. do apteki za grosze na ul złotej i leki np. Vichy, La Roche Posay czy Neutrogeny kupuję o 30-40% poniżej ceny rynkowej, do tego są tam fajne promocje np. kupując krem Vichy, dostajemy dodatkowy krem pod oczy gratis itd. Trzeba poszukać a się znajdzie tanio. Fajne są także kosmetyki naturalne, np. rózne maseczki owocowe czy "masełko" zapachowe, polecam sprobować.

Zbierając wszystkie wypowiedzi do kupy można więc przyjąć, że bezpieczne kosmetyki to: kosmetyki naturalne ( lub jak kto woli eko kosmetyki ): nie powodujące żadnych alergicznych reakcji skóry; produkty znanych i cenionych marek. Od siebie dodam jeszcze, że gwarancją bezpieczeństwa jest niekupowanie kosmetyków w podejrzanych miejscach np. bazary. Lepiej jest wybrać się do apteki, drogerii czy nawet zwykłego supermarketu. Ja swoje kosmetyki kupuję w Juvencie w CH Manufaktura w Łodzi bo po pierwsze jest tanio, a po drugie fachowo. Nie dość, że mi zawsze doradzą to jeszcze nie każą sobie za to wiele płacić przy kasie ;)
« Wróć do tematów
Do góry strony: Bezpieczne kosmetyki - czyli jakie?